agnieszka.com.pl • Chrapanie - jak tego nie robić?
Strona 1 z 1

Chrapanie - jak tego nie robić?

: 07 sie 2014, 14:51
autor: carolline19
Macie jakiś sprawdzony sposób na chrapanie? Słyszałam coś o Sissel Silencium - ponoć innowacyjny system bez konieczności operacji przegrody nosowej, sposób bezinwazyjny. Jedna do końca nie jestem przekonana, dlatego proszę was o poradę.

: 16 lut 2015, 11:00
autor: mariola83
ja miałam zabieg przegrody nosowej. W klinice chirurgi jednego dnia jednego dnia popołudniu się zgłosiłam, następnego rano byłam w domu, potem opatrunek, który trzeba nosić jest nieco uciążliwy ale do przeżycia. Jednak chrapanie do końca nie mineło. Płuczę zatoki roztworem wody morskiej, naklejam plasterki na nos i jeszcze przez jakiś czas brałam sinulan. Było leiej

: 02 mar 2015, 15:54
autor: kondonko
chrapie sie tylko leżąc na plecach więc spać na brzuchu albo na boku

Re: Chrapanie - jak tego nie robić?

: 12 mar 2015, 20:35
autor: Orzeszek
carolline19 pisze:Macie jakiś sprawdzony sposób na chrapanie? Słyszałam coś o Sissel Silencium - ponoć innowacyjny system bez konieczności operacji przegrody nosowej, sposób bezinwazyjny. Jedna do końca nie jestem przekonana, dlatego proszę was o poradę.

Czytałam kiedyś o tej poduszce. Tzn. mam nadzieję, że o tej, bo zakładam, iż chodzi konkretnie o ten model:
Obrazek

Ostatecznie nie miałam potrzeby jej wypróbowania, ale na ile zdążyłam zapoznać się z opiniami, to jest ona warta swojej ceny. Metoda działania także jest "przyjazna" (polega na delikatnym przemieszczeniu pozycji głowy po rozpoczęciu chrapania). Tak więc uważam, że ten wynalazek naprawdę może być pomocny.

: 06 cze 2015, 16:48
autor: Aga88
Są specjalne preparaty na chrapanie, można dostac je bez recepty w aptece. Jednak ktoś wcześniej już miał rację - spróbuj spać na boku, może akurat pomoże.

: 21 lip 2015, 13:01
autor: amadea27
Wiele zależy od przyczyn chrapania - czy to defekt przegrody nosowej czy też jakaś przypadłość chorobowa. Chyba na początek trzeba ustalić, co jest przyczyną, a potem można spróbować z tym zawalczyć.

chrapanie

: 11 sie 2015, 18:20
autor: konwalija69
Witam. Mój facet chrapie właśnie tylko na plecach, nieustannie go wybudzam i każe położyć mu się na bok. Chrapanie znika ale też nie zawsze. On dużo pracuje, tak więc myślę, że to może ze zmęczenia.

: 08 wrz 2015, 01:51
autor: Rosaline
Niekiedy pomaga unikanie spożywania ciężkostrawnych posiłków przed snem. Warto także zadbać o to, aby głowa znajdowała się wyżej niż reszta ciała. Jednak takie działania mogą być niewystarczające np. w przypadku wspominanej już wady budowy przegrody nosowej.