Elektrostymulacja.

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Elektrostymulacja.

Postautor: Nemezis » 12 wrz 2011, 20:49

Kupiłam dzisiaj dwa groupon'ny na elektrostymulację, łącznie 6 zabiegów. Będę oczywiście również sama ćwiczyć, bo nie ukrywam po przygodach z moją nieszczęsną nogą nie mogę do siebie dojść. Zależy mi przede wszystkim na mięśniach, bo tłuszczyku w nadmiarze to ja raczej nie mam (no ewentualnie jakieś śladowe zaczątki cellu-tfu!).

Czy ktoś z tu obecnych próbował? Skuteczne to jest?

[ Dodano: 2012-03-20, 23:33 ]
Żeby nie zostawić pustego wątku, odpowiem sama sobie i ludziom tu zaglądającym :P

Otóż elektrostymulacja reklamowana jako zabiegi odchudzające to żart w biały dzień. Miałam 9 zabiegów w prawidłowych odstępach czasowych i różnicy nie ma ŻADNEJ. Elektro działa wyłącznie na mięśnie, a żadnego tłuszczu nie ma prawa spalać. Odnośnie cellulitu - to, co powyżej. U mnie były jakieś tam ledwie widoczne przy naprężeniu zaczątki i mimo to zupełnie NIC po zabiegach się nie zmieniło.

Odnośnie mięśni fakt, czuję że się nieco wzmocniły - zwłaszcza wtedy, gdy za autobusem biegać trzeba... Tylko na tym gruncie widać jakąś tam delikatną różnicę.


Podsumowując: STRATA KASY.
Elektro ma chyba tylko jedno zastosowanie - jako "rozruch" przy zaniku mięśni. Nic więcej.

[ Dodano: 2012-03-20, 23:57 ]
Jak czytam inne opinie w necie to mi się niedobrze robi. To, że podczas zabiegu stymulowane miejsca pracują intensywnie (na pierwszym zabiegu aż mnie w górę podnosiło) to nie znaczy, że efekty są na oko widoczne. To jest po prostu uczucie a nie efekt - taka raczej psychologiczna ściema.
asap
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2012, 20:02
Skąd: wwa
Płeć:

Postautor: asap » 29 lis 2012, 20:20

Skuteczne :) moze efekty widzisz powoli a uczucie jest hmmm... dziwne, szczypiące, ale efekt jest - moze nie tworzy miesni ale wygladza niedoskonalosci. Nie do konca spala, natomiast ksztaltuje sylwetke. w kazdym razie u mnie tak dzialalo
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 lis 2012, 15:37

Bo to nie ma prawa dzialac. Nie do konca sie orientuje w roznicach pomiedzy skurczem miesnia spowodowanym wlasna wola, a pradem elektrycznym, ale nie zdziwilbym sie gdyby w przypadku pradu miesien kurczyl sie tylko i wylacznie dzieki energii dostarczanej z zewnatrz. A to oznacza ze w ogole nie pobiera jej z organizmu, a co dopiero tluszczy. Poza tym nie wiadomo jaki wplyw na miesnie, ich regeneracje i rozbudowe ma traktowanie ich pradem. A poza tym, nawet gdyby miesnie podczas tego spalaly rzeczywiscie kalorie, to przeciez aby schudnac o 1kg trzeba ich spalic 9000. Srednio intensywna godzina jazdy na rowerze to ok 1000 kcal. A gdzie tu porownywac godzine roweru z jakas elektrostymulacja.
A tluszcz spala sie w miesniach. Nigdzie indziej. Zadna sauna, zaden prad nie spowoduja spalenia tluszczu. Dopiero zamieniony w kwasy tluszczowe moze byc spalany w miesniach i nigdzie indziej (pomijam organy wewnetrzne).
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 lis 2012, 22:12

I tylko pozostaje w zdziewieniu , ze ktos majacy sie za w miare inteligentnego człeka sie daje nabrac na byle co [:D]
czyzby nadzieja była silniejsza od inteligencji ?? <diabel>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 30 lis 2012, 23:06

Maverick pisze:Bo to nie ma prawa dzialac. Nie do konca sie orientuje w roznicach pomiedzy skurczem miesnia spowodowanym wlasna wola, a pradem elektrycznym, ale nie zdziwilbym sie gdyby w przypadku pradu miesien kurczyl sie tylko i wylacznie dzieki energii dostarczanej z zewnatrz.


Ja się nie znam, kompletnie. Ale czo to nie jest tak, że prąd jedynie dostarcza sygnał "kurcz się!" zamiast impulsu elektrycznego z mózgu, a miesięń kurczy się sam - używając energii organizmu do tego?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 lis 2012, 23:22

gdyby tak bylo miesien zabitego zwierzecia nie kurczylby sie, a sie kurczy.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 30 lis 2012, 23:38

Maverick pisze:gdyby tak bylo miesien zabitego zwierzecia nie kurczylby sie, a sie kurczy.


Tru. Tak mi tylko przyszło do głowy, ale racja.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 04 gru 2012, 22:06

asap pisze:Skuteczne :) moze efekty widzisz powoli a uczucie jest hmmm... dziwne, szczypiące, ale efekt jest - moze nie tworzy miesni ale wygladza niedoskonalosci. Nie do konca spala, natomiast ksztaltuje sylwetke. w kazdym razie u mnie tak dzialalo

Oj chyba bajki opowiadasz :) Nie napisałaś ile wykupiłaś zabiegów? Około 50, tak?

To jest pic na wodę, psychologiczna zabawa klientkami. Każdy, kto wyrzuca pieniądze na takie drogie zabiegi stosuje dodatkowo inne - np. kremy, masaże, diety itp. To polepsza samopoczucie, a dodatkowo zwiększa pewność siebie. Kobitka czuje się lepiej we własnym ciele, a przez to i piękniejsza - ot cała magia elektro.

Podczas jednego zabiegu - a ja powiedziałam od razu, że przychodzę wyłącznie ze względu na mięśnie - kobieta powiedziała mi niemal wprost: zabiegi nie działają na tłuszczyk, co najwyżej zwiększają trochę ukrwienie skóry.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości