opóźnienie okresu

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

agata86
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2010, 17:45
Skąd: wroclaw
Płeć:

opóźnienie okresu

Postautor: agata86 » 24 lip 2010, 17:50

Witam,
Za 4 dni dni wyjezdzam na wakacje za tydzien i w dniu wyjazdu lub w pierwszy dzien powinnam dostac okres, czyli wypada, ze bede miala przez caly pobyt na wakacjach :((( czy sa jakies sposoby na opoznienie okresu? dodam, ze tabletel antykoncyjnych nie biore.
bardzo prosze o pomoc.
pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 lip 2010, 22:01

No mozesz np sie powaznie rozchorowac. Inne wyjscie to zaczac brac tabletki.
agata86
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2010, 17:45
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agata86 » 25 lip 2010, 09:51

choroba raczej nie wchodzi w gre :P slyszalam cos o braniu wit C, ale nie jestem przekonana, zeby wit C mogla opoznic okres? a jesli chodzi o tabletki to mowisz o antykoncepcyjnych? i jesli tak to w normalnej "porcji" czy wiecej?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 lip 2010, 11:10

Spytaj sie gnekologa. I tak on musi je zapisac. 4 dni to nie duzo, moze byc za pozno.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 lip 2010, 20:39

Maverick pisze:moze byc za pozno.
Nie może tylko jest.

agata86, o takich rzeczach się myśli co najmniej z miesiąc wcześniej. Teraz już nic nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 26 lip 2010, 11:09

Teraz to już tylko paczka tamponów :)

I dziewczyno, nie słuchaj żadnych "porad magicznych" na różne rzeczy.
Przeraziło mnie Twoje "ile tabletek antykoncepcyjnych na raz trzeba wziąć".

Nie no jasne, możesz się napakować hormonami i jest szansa, że Ci się okres przesunie (ale nie wiadomo w którą stronę;)), ale wiesz jakie są tego konsekwencje?

Nie bez powodu lekarz musi takie tabletki przepisać, to nie są tabletki na kaszel.

Zdarzyło mi się tabletkę PO brać, i się miesiąc mój organizm po tym zbierał, taka dawka hormonów :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 lip 2010, 11:12

Alamakota pisze:Zdarzyło mi się tabletkę PO brać, i się miesiąc mój organizm po tym zbierał, taka dawka hormonów
No tabletka po wywoluje chyba od razu menstruacje?

Ale tak teoretycznie rozwazajac jakby miala jakas np grype albo angine i te 40 stopni goraczki to pewnie okres by sie jej ladnie przesunal.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 lip 2010, 12:30

Ale tak teoretycznie rozwazajac jakby miala jakas np grype albo angine i te 40 stopni goraczki to pewnie okres by sie jej ladnie przesunal.

Ja jak ostatnio byłam tak poważniej chora to dostałam okres, nawet mi się drań przyspieszył.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 lip 2010, 13:08

No w sumie stres czy choroba opozni ale we wczesniejszych dniach cyklu. Teraz to chyba mozna tylko przyspieszyc.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 26 lip 2010, 13:49

Maverick pisze:
Alamakota pisze:Zdarzyło mi się tabletkę PO brać, i się miesiąc mój organizm po tym zbierał, taka dawka hormonów
No tabletka po wywoluje chyba od razu menstruacje?

Ale tak teoretycznie rozwazajac jakby miala jakas np grype albo angine i te 40 stopni goraczki to pewnie okres by sie jej ladnie przesunal.


Oj Mav, niezupełnie :)
http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/arch ... tunek.html

Masz, kształć się ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 lip 2010, 15:08

To tylko polprawda. dodatkowo hormony w tabletce uniemozliwiaja zagniezdzenie sie zaplodnionej komorce w sciance macicy.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 26 lip 2010, 15:31

Maverick pisze:To tylko polprawda. dodatkowo hormony w tabletce uniemozliwiaja zagniezdzenie sie zaplodnionej komorce w sciance macicy.


Fakt, nie doczytałam tego artykułu (biję się w pierś).
Ale chodzi o to, że niekoniecznie wywołuje natychmiastową menstruacje.
Raczej chrzani wszystko, a w jaki sposób zależy od przypadku. Ja parę dni po miałam minimalne krwawienie (takie plamienie właściwie tylko), a potem długo długo brak okresu. Już miałam paranoje, że tabletka nie zadziałała i kupowałam testy ciążowe :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 lip 2010, 01:23

Alamakota pisze:Fakt, nie doczytałam tego artykułu (biję się w pierś).
A to w nim bylo? Bo ja tego tam nie zauwazylem.
Alamakota pisze:Ale chodzi o to, że niekoniecznie wywołuje natychmiastową menstruacje.
Raczej chrzani wszystko, a w jaki sposób zależy od przypadku. Ja parę dni po miałam minimalne krwawienie (takie plamienie właściwie tylko), a potem długo długo brak okresu. Już miałam paranoje, że tabletka nie zadziałała i kupowałam testy ciążowe
Pewnie tak. Ale ile Ci do okresu brakowalo? Jesli to na poczatku cyklu bylo to nic dziwnego ze krwawienie bylo minimalne.
klaudia*
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2009, 23:21
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: klaudia* » 27 lip 2010, 09:19

Myśle ze w tym temacie powinny sie wypowiadac wyłącznie dziewczeta/kobiety.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 27 lip 2010, 10:05

Maverick pisze:
Alamakota pisze:Fakt, nie doczytałam tego artykułu (biję się w pierś).
A to w nim bylo? Bo ja tego tam nie zauwazylem.


No właśnie nie było, a były jakieś inne głupoty :)


Maverick pisze:
Alamakota pisze:Ale chodzi o to, że niekoniecznie wywołuje natychmiastową menstruacje.
Raczej chrzani wszystko, a w jaki sposób zależy od przypadku. Ja parę dni po miałam minimalne krwawienie (takie plamienie właściwie tylko), a potem długo długo brak okresu. Już miałam paranoje, że tabletka nie zadziałała i kupowałam testy ciążowe
Pewnie tak. Ale ile Ci do okresu brakowalo? Jesli to na poczatku cyklu bylo to nic dziwnego ze krwawienie bylo minimalne.


Yyy... ale co to ma do rzeczy? Chodziło mi tylko o to, że tabletki PO jako takie nie wywołują natychmiastowej menstruacji.

klaudia* pisze:Myśle ze w tym temacie powinny sie wypowiadac wyłącznie dziewczeta/kobiety.


Dlaczego? :)
Są faceci, którzy w temacie mogliby nie jedno dziewczę zagiąć...
Awatar użytkownika
Pysia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2010, 20:00
Skąd: Rybnik
Płeć:

Postautor: Pysia » 31 lip 2010, 21:10

zajdź w ciąże :) nie no żartuje;P jak nie bierzesz tabletek to ciężko.. nie sądze żeby dało rade opóźnić..
Jestem księżniczką swojego losu, królową swojej bajki...

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości