Krwiak pod paznokciem

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Alex
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2005, 15:21
Skąd: Wrocek
Płeć:

Krwiak pod paznokciem

Postautor: Alex » 19 kwie 2010, 12:45

Cześć
Parę dni temu stłukłam sobie paznokieć. Ból był okropny, ale po nocy ustąpił. Poszłam z tym do lekarza ogólnego, bo wydawało mi się, że palec jest delikatnie opuchnięty obok płytki. Facetka od razu dała mi skierowanie do chirurga i powiedziała, że nie obejdzie się bez zrywania!! Palec mnie nie boli, paznokieć też nie, krwiak jest do połowy paznokcia, kolor jakiś dziwny niebieski. Po urazie troche mi pulsował i bolał strasznie, ale bardzo szybko to ustąpiło. Czy jest sens żeby iść do tego chirurga i katować się zrywaniem tego paznokacia? Czy jest możliwość, że sam odpadnie? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robić ;(
malinaka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 23
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:10
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: malinaka » 19 kwie 2010, 18:36

Podejrzewam, ze to będzie pod jakims znieczuleniem, ale ból pewnie będzie :(
Pociesze Cię, że skóra w tym miejscu dosc szybko sie regeneruje i nie taki diabel straszny. Sama mialam zrywany na palcu u nogi :(
Człowiek wolny ma tylko jednego ciemiężce. Samego siebie.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 19 kwie 2010, 21:47

Dwa lata chodziłam z takim krwiaczkiem pod paznokciem w palcu u nogi. Samo zniknęło [:D]

Zapytaj się jeszcze innego lekarza, ponoć to strasznie bolesne jest.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 kwie 2010, 22:02

Nemezis pisze:Dwa lata chodziłam z takim krwiaczkiem pod paznokciem w palcu u nogi. Samo zniknęło [:D]

mi w grudniu pralka spadła na stopę i zrobił mi się krwiak nie tyle co pod paznokciem, co obok, bardziej w palcu tak...bolało przy każdym dotyku, chodzić się nie dało...smarowałem maściami jakimiś, woda z ziołami, moczenie, okłady...zeszło na początku kwietnia dopiero...

Nemezis pisze:ponoć to strasznie bolesne jest.

stara dobra indiańska metoda tortur :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 kwie 2010, 23:19

Krwiak, a krwiak. Ja jakiś czas temu też jeden u stopy miałam czarny praktycznie, potem zaczął sam schodzić i zastąpił go nowy. Bezboleśnie samo się zrobiło.
A z innej strony mam znajomego, któremu już lata temu coś ciężkiego tak spadło, że mu się na dużym palcu u stopy zrobiło. Ściągał już ze 4 razy paznokcia, a efektu nie ma. Skonsultuj się z innym lekarzem, ew. chirurgiem nawet.
Alex
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2005, 15:21
Skąd: Wrocek
Płeć:

Postautor: Alex » 20 kwie 2010, 09:43

Moja ciocia kiedyś też miała taki krwiak, ale na całej powierzchni paznokcia. Poszła do ortopedy, bo tylko taki lekarz przyjmował. Ten lekarz zrobił jej takie nakłucia, ale potem i tak miała ściągany paznokieć :/

Ja przykładam cały czas altacet w żelu i mam wrażenie, że ta minimalna opuchlizna mi schodzi :/

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości