Suplementy diety

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

martuśka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 23 cze 2009, 19:15
Skąd: z końca świata
Płeć:

Suplementy diety

Postautor: martuśka » 06 paź 2009, 17:59

Tak się zastanawiam ile warte jest łykanie tabletek, witamin tzw profilaktycznie albo dla poprawy, cery czy nastroju. Pytam bo koleżanka sobie łyka tabletki z serii PROLADY na włosy i paznokcie. Mówi, że w zimie więcej wypadają. Też to u siebie zauważyłam. Co o tym myślicie?
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 06 paź 2009, 19:15

Odpowiedź na Twoje pytanie jest uzależniona od stosunku odpowiadającego do "sztucznych" witamin. Jedni uważają, że w obliczu faktu coraz gorszej jakości naszych posiłków uzupełnianie niedoborów witamin, minerałów i innych niezbędnych nam substancji poprzez zażywanie ich w postaci suplementów diety jest uzasadnione. Inni natomiast twierdzą, że takie "sztuczne" witaminy nie są w ogóle przyswajane przez organizm, a co gorsze mogą więcej zaszkodzić niż pomóc.
Moim zdaniem sens zażywania takich preparatów zależy od tego jak wygląda Twoja dieta. Jeśli uważasz, że jest dobrze zbilansowana, to moim zdaniem szkoda pieniędzy. Ale jeśli czujesz, że nie jesz tego co powinnaś i z wielu przyczyn nie możesz tego zmienić, to można spróbować łykać suplementy.
(...)
And when you turned to me and smile
You took my breath away
I have never had such a feeling
Such a feeling of complete and utter love
As I do tonight
(...)

Chris de Burgh - Lady in Red
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 paź 2009, 19:56

Bez suplementów bym z łóżka nie wstała. W moim organizmie ciągle czegoś brak, a dieta mi tego nie zapewnia. Odkąd dorzucam organizmowi minerałki i witaminki mniej też stanowczo choruję.
Najlepiej sama oszacuj to jaki styl życia prowadzisz, jak się żywisz i zrób sobie podstawowe badanie - jakieś żelaza, magnezy itd. Jak nie będzie ok to zmień dietę lub zainwestuj w jakiś Vitaral. A jak będzie to z powodu kilku włosków wżeranie tego wydaje się być po prostu głupie.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 paź 2009, 09:50

Uważam, że w pierwszej kolejności nalezy uzupełniać odpowiednia dietą. Jeśli to nie wystarcza to wtedy powinno się brać suplementy.

księżycówka pisze:Bez suplementów bym z łóżka nie wstała. W moim organizmie ciągle czegoś brak, a dieta mi tego nie zapewnia

Dokładnie, mi głownie brakuje potasu i magnezu. Teoretycznie mam tego pod dostatkiem z racji mojej diety. a tu prosze równowaga krucha
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 paź 2009, 10:24

Ja piję tylko magnez, bo chociaż dietę mam zróżnicowaną, to spore ilości kawy i alkoholu go wypłukują. I od dziecka mam skurcze od byle czego.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 07 paź 2009, 15:32

Ponoć mleko w znaczny sposób neutralizuje wypłukiwanie magnezu przez kawę. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc nie będę wchodził w spory, na swoim jednak przykładzie muszę powiedzieć że coś w tym jest. To nie tak, że przyzwyczaiłem się pić kawę z mlekiem - piję i z mlekiem i bez, i słodzoną i gorzką... Zauważam jednak niedobory magnezu, gdy wypijam więcej kawy czarnej, których brak gdy dominuje kawa biała. Oczywiście pozostała dieta, czy zażywane suplementy są constant.
(...)

And when you turned to me and smile

You took my breath away

I have never had such a feeling

Such a feeling of complete and utter love

As I do tonight

(...)



Chris de Burgh - Lady in Red
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 10 paź 2009, 09:02

Jak czytam, że nie ruszycie dupy bez witaminek, to mnie od razu coś strzyka w kręgosłupie - gadacie jak emerytki, a macie po 20lat.
Biorę tylko witaminy syntetyczne i osobno vit.E, bo paznokcie u mnie kruche jak diabli, a z łóżka wstaję bez problemu, odkąd regularnie się ruszam. Dzięki systematycznej aktywności fizycznej, nie mam też problemu z przeziębieniami. Nie byłam chora chyba od kwietnia.

Kiedyś używałam też burnerów i chromu np,ale potem stwierdziłam, że to wyrzucanie pieniędzy, bo jak człowiek nie zmieni nawyków i nie przestawi się w głowie, to nic mu nie pomoże.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2009, 09:03 przez Wstreciucha, łącznie zmieniany 1 raz.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 paź 2009, 09:08

Mnie brak witamin kiedy nawet ruch regularny miałam do szpitala zawiódł.
Więc wolę już rady kardiologa niż próbowanie metod, które nie na każdego zadziałać muszą.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 paź 2009, 09:39

Mi tez branie suplementów zalecili lekarze.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 paź 2009, 01:58

Ja czasem biore ale nie regularnie. Z witamin tylko B complex i C, zadnych innych. Z tablicy Mengelejewa wapn i chrom. Ale zadko w ogole to wszystko biore. Kawy i alkoholu duzo, a jakos zyje. To ze po tym wszystkim jest lepiej to wg mnie glownie sila sugestii.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 paź 2009, 11:21

Maverick pisze:Kawy i alkoholu duzo, a jakos zyje

Ja kawy mało pije, alkohol raczej codzienni. A wypłukuje mi sie bardzo. to kwestia organizmu.

Maverick pisze:To ze po tym wszystkim jest lepiej to wg mnie glownie sila sugestii.

U mnie to widać po wynikach badań
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 paź 2009, 23:25

Jakich badan?

[ Dodano: 2009-10-11, 23:25 ]
Sadzilem ze to iz po tym ma byc lepiej powinno sie po prostu czuc a nie widziec w badaniach.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 paź 2009, 23:36

Maverick pisze:Jakich badan?

Takich z krwi, no badań poziomu elektrolitów

Maverick pisze:Sadzilem ze to iz po tym ma byc lepiej powinno się po prostu czuć a nie widzieć w badaniach.

Pewnie, ze czuje, ale sam nawet zauważyłeś, ze odczucia mogą wynikać z siły sugestii

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości