MIĘŚNIE

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

KASIA
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 09 lis 2004, 16:56
Skąd: Wrocław
Płeć:

MIĘŚNIE

Postautor: KASIA » 09 maja 2008, 17:01

Ostatnio zaczęłam intensywnie ćwiczyc, żeby być w formie przed wakacjami. Aerobiki, tańce, gimnastyka. No i zamiast wyszczuplać się, zauważyłam, że moje ida stały się znacznie większe, łydki tez się rozrosły... Czy tak będzie cały czas? Nie chcę wyglądać jak kluturystka. Co zrobić, żeby mięśnie ładnie się rozrastały? Dzięki za pomoc:)
Idzie ulicą jakby tańczyła na baletowym popisie
Uśmiecha się do dziecka w wózku do wróbla który stracił ogon
Te kropki na sukience myśli mają kolor jego oczu
Od rana powtarza najmilsze imię i wychodzi z domu w jednej pończosze
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 09 maja 2008, 18:31

niektóre cieczenia powodują rozrośnięcie się mięśni,. A ty jak mniemam chciałaś schudnąć? Zmniejszyć tłuszczyk?
Tu sobie poczytaj jakie ćwiczenia nie wyrobią ci mięśni
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... ie++mas%EA
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 09 maja 2008, 18:43

Jesteś kobietą, więc... jak by tu powiedzieć. Choć byś nie wiem jak chciała, "na sucho" nigdy nie będziesz wyglądać jak kulturystka, bo do tego potrzeba nieco tzw. "teścia", czyli najzwyczajniej testosteronu, bądź omnadrenu. Nie przejmuj się. Nie będziesz miała 50 w bicku :) Ćwicz, jak ćwiczyłaś :P Aerobów dużo, leciutki ciężar, dużo powtórzeń. Biegaj, pływaj itp.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 maja 2008, 23:46

Więcej się ruszaj, a mniej wysiłkowo i siłowo w ogóle ćwicz. :) Więcej powtórzeń, mniejsze obciążenie.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 11 maja 2008, 18:58

KASIA pisze:Czy tak będzie cały czas?
Dopóki będziesz ćwiczyć tak... gdy przestaniesz, mięśnie zostaną potraktowane według zasady: narząd nieużywany zanika... ;-)
Zmniejsz obciążenia, ćwicz dłużej a spokojniej i będzie dobrze. Poza tym delikatnie zarysowane mięśnie u kobiet są baaaaaaaaardzo seksowne.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2008, 18:59 przez Jawka, łącznie zmieniany 2 razy.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 13 maja 2008, 00:03

Jawka pisze:
KASIA pisze:Czy tak będzie cały czas?
Dopóki będziesz ćwiczyć tak...


Otóż nie. Bo z tego wynika, że w końcu będziesz miała takie uda, że nie zmieścisz się w drzwiach :D Ćwicz i nie przejmuj się. A jeśli na prawdę chcesz być taka "pilna", to nie jedz węglowodanów. Tj. jak najmniej.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 15 maja 2008, 01:37

Moze ten temat zostanie usuniety, ale chcialbym miec takie bicepsy jak autorka tematu uda, bo mi nie chca urosnac powyzej 36cm ;/
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 15 maja 2008, 11:44

Widocznie cos robisz nie tak.

50% sukcesow w przyrostach to odpowiednia dieta, 40% to regeneracja (odpowiednie przerwy miedzy treningami i wypoczynek), a tylko 10% to cwiczenia. Katowanie miesni dzien w dzien ma efekt wsteczny.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 15 maja 2008, 12:09

o bicepsach to tu mamy temacik
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 15 maja 2008, 14:03

Haro pisze:Katowanie miesni dzien w dzien ma efekt wsteczny.

Jak to? Robią się mniejsze? <zdziwko> Znaczy, że nie można robić codziennie brzuszków? :D
Ostatnio zmieniony 15 maja 2008, 14:03 przez lollirot, łącznie zmieniany 1 raz.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 15 maja 2008, 14:10

lollirot pisze:Znaczy, że nie można robić codziennie brzuszków? :D

Nie, bo jeszcze przytyjesz... <aniolek>
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 15 maja 2008, 14:14

Olivia pisze:Nie, bo jeszcze przytyjesz...

Właśnie nie, bo się mięśnie nie będą regenerowały i mi się COFNĄ. Dziura w brzuchu, kumasz? :D
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 15 maja 2008, 16:37

Z brzuchem akurat jest inaczej. Czytałem niedawno artykuł napisany przez "Szwarcenegera", wielokrotnego mistrza Mr.Olympia na temat ćwiczeń brzucha. Pisał w nim, że brzuch powinno się robić jak najczęściej i jak najwięcej powtórzeń, bez żadnych ciężarków. Pisał, że gdy robił brzuch dwa razy dziennie uzyskał świetny efekt w zaskakująco szybkim tempie. A co do "bicepsów", to owszem regeneracja jest bardzo ważna.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 15 maja 2008, 16:43

Szit, szkoda, bo ja to najbardziej lubię ten brzuch regenerować jednak :D
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 16 maja 2008, 11:46

lollirot pisze:Jak to? Robią się mniejsze? Znaczy, że nie można robić codziennie brzuszków?

Wszystko zalezy od partii miesni. Kazda partia inaczej reaguje na wysilek. Miesnie brzucha sa akurat typem tkanki, ktora regeneruje sie praktycznie blyskawicznie, i na drugi dzien mozna wznawiac cwiczenia. Przykladem tego jest chocby A6W, gdzie cwiczenia wykonywanie sa przeciez codziennie, a ich intensywnosc stale zwiekszana.
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 16 maja 2008, 12:08

Haro pisze:Widocznie cos robisz nie tak.

50% sukcesow w przyrostach to odpowiednia dieta, 40% to regeneracja (odpowiednie przerwy miedzy treningami i wypoczynek), a tylko 10% to cwiczenia. Katowanie miesni dzien w dzien ma efekt wsteczny.

Bez przesady co dziennie ich nie cwicze, poniedzialek i piatek, ale ok zeby nie robic ot to ide do tamtego tematu :)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 16 maja 2008, 14:00

No to dawja do tamtego tematu, tam dam Ci odpowiedz.
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 18 maja 2008, 15:22

spokojnie :) kobiety mają taką budowę, ze naprawdę ciężko alby wyglądać jak kulturystki. One takie mięśnie osiągają przez lata pracy, odpowiednie diety, odżywki a często i wspomagają się hormonami. Tak więc nie musisz się bać.
Przyrost mięśni to jest coś normalnego, szczególnie gdy wcześniej nie ćwiczyłaś. Nie będą jednak rosły bez końca. Pomyśl tez, że im większa tkanka mięśniowa, tym szybszy metabolizm bo te mięśnie na czymś pracować muszą. Ćwicz dalej, efekty powinny być :)
Ja od lat trenuję pływanie, ćwicze bardzo dużo, były okresy kiedy kilka razy w tygodniu chodziłam na siłownie i robiłam treningi na mięśnie. Nigdy jednak chociaż w najmniejszym stopniu nie przypominałam kulturystki a zmiany jakie mogłam zauważyć dotyczyły głownie jędrności mięśni.
Powodzenia i wytrwałości życzę
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 20 maja 2008, 00:44

Zadna kobieta nie uzyska masy miesniowej przez stosowane odzywiek i diety. Organizm kobiety, nawet przy ogromnym wysilku fizycznym, nie jest przystosowany to produkcji i rozrostu tkanki miesniowej podobnej jak u mezczyn. Tutaj w ruch leca koksy, hormony wzrostu i dostarczanie organizmowi testosteronu.
KASIA
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 09 lis 2004, 16:56
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: KASIA » 22 maja 2008, 12:15

Dzięki za odpowiedzi, muszę Wam powiedziec, że troszkę zaczęły mmi się te mięśnie "zbiegać" i już nie są takie obrzmiałe i opuchnięte.

A co myślicie na temat tego magicznego VIBRO ACTON (czy jakoś takoś)??
Idzie ulicą jakby tańczyła na baletowym popisie

Uśmiecha się do dziecka w wózku do wróbla który stracił ogon

Te kropki na sukience myśli mają kolor jego oczu

Od rana powtarza najmilsze imię i wychodzi z domu w jednej pończosze
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 23 maja 2008, 02:17

Zadne magiczne Vibro Actiony, Sauna Solutiony i inne tego typu cud-wynalazki nie daja efektow. Moga jedynie wspomagac i byc dodatkiem do intensywnych treningow. Zawsze w polaczeniu, nigdy osobno.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2008, 02:17 przez Haro, łącznie zmieniany 1 raz.
szarik
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2008, 15:38
Skąd: Breslau
Płeć:

Postautor: szarik » 23 maja 2008, 12:23

rzadnym DODATKIEM! Zwariowaliście... Lepiej zakupic Kreatynke i HMB (dostępne nawet w aptekach) oraz miesięczny karnecik na Siłownie i zobaczycie efekty po tygodniu ciężkiego treningu (nic za darmo).
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to OJCZYZNA dla której chcemy żyć i pracować.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 maja 2008, 19:02

rzadnym DODATKIEM! Zwariowaliście...

A co jako dodatek jest szkodliwe, że zarzucasz komuś, że zwariował ??
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 23 maja 2008, 23:49

szarik pisze:rzadnym DODATKIEM! Zwariowaliście... Lepiej zakupic Kreatynke i HMB (dostępne nawet w aptekach) oraz miesięczny karnecik na Siłownie i zobaczycie efekty po tygodniu ciężkiego treningu (nic za darmo).

Masz pojecie co kreatyna i gowna w postaci suplementow robia ze zdrowiem? Vibro action i temu pochodne wynalazki wspomagaja trening powodujac mimowolne skurcze miesni, a wiec zwiekszajac intensywnosc pracy tkanki. Kreatyna powoduje gromadzenie wody, ktora predzej czy pozniej zniknie. Organizm wyglada jak ulany, a suple i jakies produkowane chemicznie bialka czy inne gowna zniszcza Ci zoladek i watrobie szybciej niz McDonalds.
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 23 maja 2008, 23:55

Nie prawdą jest to, co mówisz. Najlepsze białka robione są z białek jaj. Tego się nie je nie wiadomo ile, tylko np. 1 porcja dziennie. Bo 3/4 uzupełnienia białka musi iść z jedzenia. To samo z węglowodanami. Kreatyna chwilowo pompuje wodę, ona jest głównie na siłę. Woda schodzi po pewnym czasie. Zresztą... to są minimalne ilości. Prawie tego nie widać. Siła zostaje. (jak się ćwiczy) Zresztą... kreatyne i inne hmbki się bierze po ok. 2 latach treningu, po tym, jak się wyciśnie z organizmu jego naturalną siłę. Tyle. Sauna Solutiony i inne tego typu sprawy lepiej odstawice :D Kobietom doradzam Karnitynę, na spalanie tkanki tłuszczowej.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 13 cze 2008, 01:33

Zdajesz sobie sprawe, ze organizm jest w stanie przyjac czastkowe ilosci bialka z pseudo-bialek ladowanych chemicznie w tych kilku kilogramowych wiader.

Organizm czlowieka nie jest w stanie przyjac wiekszej ilosci bialka, jak 2g na 1kg ciala. Przyjmowanie wiekszej ilosci mija sie z celem i dziala destrukcyjnie na nerki i watrobe. Organizm nie wchlonie wiecej niz 40g bialka jednorazowo! Nalezy je dawkowac srednio 40g co 3h.

Najlepsze bialka robione sa z bialek jaj? Zaskocze Cie, najwiecej bialka w jaju znajduje sie w zoltku! I jesli dalej sadzisz, ze z tego sie je produkuje, to przeczytaj zawartosc tych genialnych specyfikow. Nie masz czlowieku bladego pojecia o czyms, co sam proponujesz, dlatego nie zabieraj sie za rady, bo mozesz kogos w pole wyprowadzic.
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 13 cze 2008, 20:47

W zółtku? Ok, to jedz zółtka kulturysto, a daleko zajedziesz z obwodem ręki 70 - z tego 65, to tłuszcz. Białko przyjmuje się w ilości nie 40, tylko około 30 g, co około 3 - 4h. Btw. powiem Ci, że szybko odpisałes na mojego posta.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 cze 2008, 21:55

Żeby rosły je się węglowodany przed i białko po- tak? Więc moje pytanie: co jeść żeby nie rosły? [:D]
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 13 cze 2008, 22:11

"a róbta co chceta", dla mnie, to możecie budować masę na czekoladzie nawet. albo na chipsach.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 cze 2008, 22:28

Przede wszystkim temat byl o tym co zrobic zeby miesnie sie nie rozrastaly za szybko. Ograniczyc bialka i powinno wystarczyc. Tylk oz umiarem bo one sa jednak potrzebne.
A poza tym jak ktos mial patyczki zamiast nog to sila rzeczy nabierze tam masy po cwiczeniach...
Ewentualnie starac sie isc na wytrzymalosc a nie sile. Czyli niewielkie obciazenia przez dlugi czas a nie odwrotnie. Wszak zawodowi kolarze maja chudziutkie nozki poza niektorymi wyjatkami. Zapewne poza sprinterami.

A co do kilogramowych wiader to zawsze sie smieje z tego ze pokarm dla dresow powinien byc obok pokarmu dla innych zwierzat: psow, kotow, swinek morskich...

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości