Nadwaga-problem cywilizacyjny

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

norusia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2007, 12:00
Skąd: Gród Kopernika
Płeć:

Nadwaga-problem cywilizacyjny

Postautor: norusia » 09 gru 2007, 14:55

Przerazilam się, coraz więcej naszego polskiego spoleczenstwa ma nadwagę! Nie dbają o siebie, nie cwiczą, tylko zapychają się fast foodami i slodyczami. Czy tak trudno uswiadomić sobie zagrozenia zdrowia jakie niesie ze sobą nadwaga?
Kochająca życie :)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 09 gru 2007, 15:08

Ja myślę, że mało kto jest tego nieświadomy. Bo czy np palacze nie są świadomi szkodliwości palenia tytoniu? :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 gru 2007, 15:16

norusia pisze:Czy tak trudno uswiadomić sobie zagrozenia zdrowia jakie niesie ze sobą nadwaga?

Bardzo trudno. Ludzie często myślą, że chodzi tylko i wyłącznie o kwestie atrakcyjności.
Nic bardziej mylnego. Mam w rodzinie przypadek - jeżeli chcesz żyć to schudnij. Tak więc temat bardzo mi bliski, ale tyle razy wałkowany, że nie chce mi się znów o tym pisać.

Palacze są bardziej świadomi myślę zagrożenia.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 09 gru 2007, 23:56

To czesto uzaleznienie, wiec swiadomosc dziala tu troche inaczej. Poza tym nie mozna tak naprawde porownac tego do zadnego innego uzaleznienia, bo z paierosow mozna zrezygnowac i juz, po problemie (upraszczajac), a z jedzenia zrezygnowac sie nie da. Trzeba zmienic bardzo duzo w mysleniu i czuciu, zeby cos z tym zrobic.

No i co innego nadwaga, a co innego otylosc. Mysle, ze my jestesmy na poczatku tej drogi. Jesli chodzi o otylosc, to nie jest jeszcze z nami tak zle. Czolowka to USA, Australia i UK. My jestesmy jeszcze troche za biedni i za duzo gotujemy w domu. Ale kuchnie i gust kulinarny mamy jak najbardziej sprzyjajacy, wiec to tylko kwestia czasu.

No i jeszcze nasza cudowna tradycja, w ktorej jedzenie jest oznaka i przekaznikiem milosci. Mysle, ze niedlugo wiekszosc Polakow to beda toczace sie po nierownych chodnikach kuleczki <diabel>
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 10 gru 2007, 13:08

hmmm niby faktycznie jeszcze duzo gotujemy w domach bo na regularne wychodzenie do knajp szkoda kasy, ale z drugiej strony to ze pojawia sie problem otyłosci wynika własnie z tego ze coraz mniej czasu poswiecamy na przygotowywanie posiłków!! bo kto ma dziś czas na robienie codziennie zdrowego obiadu dla całej rodziny? tak wiec przerzucamy sie na dania prawie gotowe które wystarczy podgrzać, doprawić wedle gustu i gotowe!!
poza tym czesto człowiek wraca do domu późnym wieczorem i strzela sobie o 21 pokaźną kolacje, bo przecież głodny spać nie pójdzie....a to niestety zły nawyk...

myślę ze naszym największym błedem jest to że myśląc o diecie mamy na mysli tylko to aby schudnąc i wygladac atrakcyjnie.... a trzeba zmienić cały sposób myślenia o jedzeniu przede wszytskim że mozna jejsc wszystko ale w rozsądnych ilościach i nie dlatego zeby podobać sie facetowi czy nie byc wytykanym ze sie nosi rozmiar większy od 34 ale po to aby moc jak najdłuzej korzystać z życia w sposób aktywny i aby nasz organizm był w dobrej kondycji :)
norusia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2007, 12:00
Skąd: Gród Kopernika
Płeć:

Postautor: norusia » 17 gru 2007, 15:31

O palaczach to ja chyba wolę się nie wypowiadac. Przecież większośc z nich zdaje sobie sprawę, z zagrozeniami jakie niesie palenie papierosow, a i tak palą.
Ja czytalam ostatnio artykul o chlopcu ktory wazyl... 100 kg.. I nikt mi nie wmowi ze to nie byla wina rodzicow. Biedne serduszko tego chlopaczka, przeciez ono całe jest obtłuszczone!
Kochająca życie :)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości