problemy z moczem

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

osz_3107
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2007, 10:36
Skąd: warm-maz
Płeć:

problemy z moczem

Postautor: osz_3107 » 02 wrz 2007, 11:17

mam problem wczoraj wieczorem podczas oddawania moczu poczułam bol. myslałam ze to nic takiego jednak gdy w nocy poszłam znowu się załatwic po wydaleniu moczu pojawiło się może z 4 kropelki krwi wymieszanej z moczem. dziś rano co prawda krwi nie było ale był bol. muszę zaznaczyc ze owy ból pojawia się dopiero przy samym końcu załatwiania się. co to może byc?? co mam robic i czy trzeba sie udac do lekarza czy może przejdzie jakimiś domowymi sposobami?? pozdrawiam i czekam na odp
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 02 wrz 2007, 12:45

Siedziałaś na czymś zimnym może? Jakieś schody czy coś?
Może masz zapalenie pęcherza. Lepiej idź do lekarza bo jak krew poleciała to nic dobrego nie jest i lepiej nie leczyć tego domowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 02 wrz 2007, 13:13

długo Cię boli? jeśli nie, to łykaj dużo witaminy c, żeby zakwasić mocz i pij dużo wody [minumum 2,5l dziennie]. możesz też kupić w aptece urosept za kilka złotych. na bóle doraźnie działa butelka z ciepłą wodą przyłożona między nogami.
jeśli nie przejdzie po kilku dniach, idź do lekarza. prawdopodobnie przepisze antybiotyk.

i pamiętać! <cisza> z zapaleniem pęcherza nie ma żartów! łatwo od tego zapaskudzić sobie nerki i jajniki.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2007, 13:38 przez lollirot, łącznie zmieniany 1 raz.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
osz_3107
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2007, 10:36
Skąd: warm-maz
Płeć:

Postautor: osz_3107 » 02 wrz 2007, 13:31

boli mnie tylko przy siusianiu a dokładniej mówiąc przy końcówce załatwiania się
a na zimnym raczje nie siadałam
Awatar użytkownika
PinkDevil
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 cze 2007, 10:09
Skąd: zza rogu
Płeć:

Postautor: PinkDevil » 03 wrz 2007, 11:37

Do lekarza! to nie ma zartow!
I know I'm not perfect, but I'm so close... It scares me
Awatar użytkownika
Mychola
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 23 paź 2006, 15:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Mychola » 03 wrz 2007, 12:54

to może być zapalenie pęcherza, albo cewki moczowej...Jednak stwierdzić może to tylko lekarz po odpowiednich badaniach.
Jeśli pojawiłą się krew to nie ma żartów i lepiej odpuścić sobie leczenie domowe
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 03 wrz 2007, 13:03

Nie bede odkrywcza mowiac, ze konieczna jest wizyta u lekarza. Moja kolezanka tak miala i miesiac w szpitalu spedizla, bo nie poszla od razu. Nie ma co zwlekac, przy takich objawac najprawdobodobniej jest to zakazenie bakteryjne, a one szybko sie mnoza.

Domowe sposoby - ulge moga przyniesc soki z zurawina, cieple oklady, gorące kapiele, itp. Aspiryna albo ibuprofen redukuja stan zapalny w pecherzu,a im slabszy stan zapalny tym mniejsze pieczenie . Ale lekarz jest tu niezbedny.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 03 wrz 2007, 16:40

Cold Princess pisze:gorące kapiele,

bezpieczniejszy chyba prysznic. nie ryzykowałabym pławienia się w wannie z tymi bakteriami.

Cold Princess pisze:lge moga przyniesc soki z zurawina

żurawinka jest rewelacyjna na dolegliwości związane z pęcherzem.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
osz_3107
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2007, 10:36
Skąd: warm-maz
Płeć:

Postautor: osz_3107 » 03 wrz 2007, 17:54

poszlam do lekarza no i wszystko jasne zapalenie cewki moczowej dobrze ze nie cos gorszego:)
Cold Princess pisze:gorące kapiele
- lekarka powiedziala ze lepiej unikac goracych kapieli najlepiej jest brac prysznic i to w miare cieplawy gdyz gorace kapiele powoduja jeszcze wiekszy rozwoj bakterii dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Kotek_Szarobury
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 29 gru 2006, 20:48
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Kotek_Szarobury » 04 wrz 2007, 13:48

Może masz zapalenie pęcherza.

Daje 90% że tak. Nie kąpiele ale lekarz. Szkoda mi cie, zapalenie potrafi strasznie dokuczyć. Czym prędzej idź do lekarza, normalnego. On ci coś da, pewnie nawet bez oględzin, wiec nie boj sie.

...

oj wybaczcie nie czytalem ostatniego. A wiec stosuj sie do rad :] Ale i tak troche jeszcze to potrwa ;\
Don`t worry, be happy
grzegorz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2005, 08:35
Skąd: kraków
Płeć:

Postautor: grzegorz » 04 wrz 2007, 14:56

witam,mam tez problem z moczem,czesto go oddaje(nieraz jest przezroczysty), od kilku lat juz chyba nie przespalem nocy calej bo sie budze przynajmniej raz z parciem na pecherzu,bylem juz u lekarza i wyslala mnie na kilka badan ktore nic nie wykazaly noi nic mi nie poradzila:/ najgorzej jest jak jest chlodno,wtedy to nawet w pracy co godzine musze oddawac mocz(pracuje na polu na wozku widlowym), moze mial ktos podobny problem?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
papewa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 09 lip 2007, 20:30
Skąd: z domciu:)
Płeć:

Postautor: papewa » 04 wrz 2007, 19:39

no to jaki problem isc do innego lekarza??lepiej zmien lekarza i to szybko i niepozwalaj sie temu ciagnac latami!!!!
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 04 wrz 2007, 21:24

osz_3107 pisze:poszlam do lekarza no i wszystko jasne zapalenie cewki moczowej dobrze ze nie cos gorszego:)
Cold Princess pisze:gorące kapiele
- lekarka powiedziala ze lepiej unikac goracych kapieli najlepiej jest brac prysznic i to w miare cieplawy gdyz gorace kapiele powoduja jeszcze wiekszy rozwoj bakterii dzieki za odpowiedzi

chodziło mi o ciepłe okłady.
Z tym zapaleniem cewki to jest tak, ze czeso lubi wracac. Więc ubieraj cieple majciochy <szczerbaty> <szczerbaty>
grzegorz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2005, 08:35
Skąd: kraków
Płeć:

Postautor: grzegorz » 11 paź 2007, 13:24

do jakiego lekarza mam isc?tzn do ogolnego czy urologa? najwiekszy problem jest jak jest zimno:/wtedy to co nie cala godzine musze latac do wc:(
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 paź 2007, 13:31

ja bym szła od razu do urologa, a jak sie chodzi państwowo to nie wiem czy nie trzeba najpierw do lekarza ogólnego po skierowanie
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 18 paź 2007, 12:16

furagina jest dobra. ale na receptę. :/
najlepiej od razu, jak czuje się, że jest coś nie tak, zakupić urinal, pić wodę niegazowaną litami, kupić sobie sok żurawinowy i herbatki moczopędne, ew. tantum rosa, pomaga bardzo też lacibios femina (odpowiednie pH, uszczelnianie bariery ochronnej). no i taki standard: wycieranie po potrzebie od przodu do tyłu, dbanie o to, zeby było ciepłe podbrzusze i słyszałam, ze stopy też nie mogą marznąć. po każdym stosunku też koniecznie się zalatwić i ogolnie nie powinno się przetrzymywać moczu.
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
grzegorz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2005, 08:35
Skąd: kraków
Płeć:

Postautor: grzegorz » 18 paź 2007, 12:44

po każdym stosunku też koniecznie się zalatwić

ja slyszalem ze to tylko "zludzenie" ze jest parcie na pecherz i zeby nie myslec o tym i nie zalatwiac sie.
ja bym szła od razu do urologa, a jak sie chodzi państwowo to nie wiem czy nie trzeba najpierw do lekarza ogólnego po skierowanie

chodze jak narazie panstwowo, bylem tez panstwowo u urologa i lekarz powiedzial mi ze on nic nie zrobi,ze on tylko skutki leczy a nie przyczyny czy cos takiego:/ popatrzyl tylko na jadra i chyba tyle:/ a lekarz ogolny to mnie na 3 czy 4 badania wysylal i na zadnym nic nie wyszlo

urinal,urosept bralem i nie pomoglo. Czy prywatny lekarz ogolny/urolog moze wiecej pomoc? albo mial ktos problem z moczem na tle psychologicznym? ja np przez 4 lata wstrzymywalem dlugo mocz, dopiero po 2-3h zalatwialem sie od chwili parcia i teraz moze za duzo o tym mysle( kiedy mam okazje to oddaje mocz - wtedy przez te 4 lata nie za bardzo moglem)
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 20 paź 2007, 20:57

słuchajcie - bo może któraś z was się spotka z Driptane: to lek rozluźniający mięśnie gładkie [w przypadku problemów z pęcherzem zalecany, bo likwiduje uczucie parcia]. wiem, że na każdego może zadziałać inaczej, ale radzę zaczynać ostrożnie. ja po jednej całej tabletce mam niemal wszystkie skutki uboczne zawarte w ulotce: suchość w ustach, nudności, problemy z ostrym widzeniem, zgagę i takie ogólne ogłuszenie, jak tuż przed omdleniem + nogi z waty, ledwo się dowlokłam do przychodni o własnych siłach :/
daję znać, bo może ktoś się spotka z tym lekarstwem - zaczynajcie od połowy tabletki!
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 paź 2007, 21:21

lollirot pisze:daję znać, bo może ktoś się spotka z tym lekarstwem - zaczynajcie od połowy tabletki!

bralam to kiedys
piłam dwa razy tyle co zawsze i ciagle mnie suszyło ( dwa razy w moim przypadku to duzo płynów normalnie minimalnie pije 3 litry gdzies)
w głowie mi sie kreciło źrenice miałam wielkie ( to akurat mi sie podobalo)
to ogłuszenie tez miałam do tego taka sie otumaniona lekko czułam.
Pamietam bo na mnie malo co tak źle działa ( chodzi mi o lekarstwa)
grzegorz pisze:Czy prywatny lekarz ogolny/urolog moze wiecej pomoc?

mi zawse pomagał. Zawsze dostawałam skierowanie na badanie moczu i usg

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości