Grzybica Pochwy?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Grzybica Pochwy?

Postautor: daro07 » 20 cze 2007, 23:22

Mam takie male pytanko ? szukalem na forum jest jeden temat ale nie odnoszacy sie do tego co chce zapytac? Chodzi mianowicie o to ze moja dziewczyna ostanio byla u ginekologa i oznajmil jej ze ma grzybice:> troszke sie zmartwilismy , przepisal jej jakies leki , masci cos tam ? mam pytanie od czego to sie w ogole bierze ? wiem ze moja dziewczyna na uczelni jezdzila na basen w ramach zajec , mieszka w akademiku gdzie bierze prysznic pod ktorym myje sie tez 1000 innych osob ? chodzi czasmi na solarium ? czy to moze byc przeprowadzane taka droga? dba przeciez o chigiene bierze prysznic czasami kilka razy dziennie . Prosze o szczere odpowiedzi . czy wy sie spotkaliscie z takim czyms , jak to leczyc, jak najszybciej i jak temu zapobiegac. dziekowka z gory pozdrawiam.
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 cze 2007, 00:23

daro07 pisze:jak to leczyc, jak najszybciej i jak temu zapobiegac.
Lekarz dal leki. Przejdzie.
Skad to sie bierze? Kurna od wszystkiego. Ja np prawdopodobnie mialam od wody. Od zwyklej kapieli :| Cos zmieniali chyba czy cos w rurach. Po kapieli mialam wysypke na dloniach i grzyba :/ Np.
Zapobiegac? Nie myc sie za zadko ani za czesto. nie brac tabletek anty, nie uzywac zeli do higieny intymnej.
Łatwo o to w morzu, jeziorach czy wlasnie na basenie. Lepiej z taklich miejsc za czesto nie korzystac.
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 21 cze 2007, 07:36

ja miałam od basenu a w sumie od wody ozonowanej gin mi tłumaczył, że ozon ma raczej niekorzystny wpływ na florę bakteryjną i niestety juz na basen nie chodzę bo musiałabym non stop się leczyć
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 21 cze 2007, 16:08

no a wlasnie a czy ja jako partner tez cos moge miec? czy powieniem sie przebadac? kochamy sie bez zabezpieczenia ona bierze tabletki. i np jak potem z uprawianiem milosci ?? czy to moze powrocic?? pozdrawiam
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 cze 2007, 17:04

daro07 pisze:czy to moze powrocic??
A pewnie. Nawroty sa. A Ty tez powinienes sie przebadac bo jak jej sie skonczy i sie bedziecie kochac to ja mozesz ponownie zarazic.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 21 cze 2007, 17:13

daro07 pisze:mam pytanie od czego to sie w ogole bierze ?

Jest wiele przyczyn, ale z basenu można to przytachać, jak i można dostać grzybicę od prezerwatywy (uczulenie), ale też od przyjmowania antybiotyków bez stosowania osłony np. w postaci lacidofilu. Grzybica może wystąpić wszędzie tam, gdzie jest delikatna śluzówka, nawet w jamie ustnej.
daro07 pisze:no a wlasnie a czy ja jako partner tez cos moge miec? czy powieniem sie przebadac?

Możesz i lekarz zazwyczaj w takich sytuacjach zapisuje też leki dla partnera :) Przebadać się możesz, bo oby nie było tak, że ona zakończy leczenie, a potem znowu zarazi się, ale tym razem od Ciebie.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Ninoczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2007, 18:21
Skąd: z Pyrlandii
Płeć:

Postautor: Ninoczka » 21 cze 2007, 17:16

Na taki stan rzeczy składa się też stres i choroba - branie antybiotyków, za częste/rzadkie mycie, wszystko, co wymieniłeś, noszenie spodni!, stringów itd. To powszechne powiedziałabym nawet, więc się tym nie przejmuj. Powinniście przejść razem tą kurację (doustną-tabletki). Przeważnie 1/dzień przez 2 dni, 2 dni przerwy i jeszcze jedna. Wszystko zależy od leku, dawki i od zaawansowania kandydozy. Dla niej polecam oprócz tabletek od gina wycieczkę do apteki po ProbioLac - 4 szczepy bakterii, które odbudowują florę bakteryjną organizmu - to doustnie, a dopochwowo polecam Lactovaginal, na początku codziennie wieczorem po 1, później-sporadycznie, na przykład po seksiku. Po to wszystko? Bo nie wystarczy grzybka zwalczyć-trzeba jeszcze odbudować kwaśne środowisko. W każdym razie zadbaj o nią i przypilnuj, żeby się doleczyła. Radzę zachować wstrzemięźliwość do zakończenia kuracji tabletami od gina, czyli kilka dni.
Siekierę weź i porąb stół, gdy trudność się wyłania...
Awatar użytkownika
kocica
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2007, 22:41
Skąd: z południa;)
Płeć:

Postautor: kocica » 22 cze 2007, 11:36

lekarz chyba powinien przepisac tez leki dla Ciebie, chyba ze Twoja dziewczyna nie powiedziala, ze ma partnera. na wszelki wypadek przebadaj sie, mozesz tez miec grzybice.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 25 cze 2007, 13:59

A co z uprawianiem milosci? czytalem ze podczas leczenie tylko i wylacznie z prezerwatywa? czy np milosc francuska wchodzi w gre? jaka musi byc przerwa po leczeniu czy w ogole musi byc? piszcie co wieceie pozdrawiam
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 cze 2007, 14:06

Podczas leczenia to chyba trzeba dać sobie spokój z tego co pamiętam. Zwłaszcza jeśli jej lekarz przepisał globulki. Poza tym lepiej by było gdyby się wyleczyła zanim zaczniecie znowu harce. Bo tak możecie cały czas zarażać siebie nawzajem.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2007, 14:22 przez Elspeth, łącznie zmieniany 1 raz.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 25 cze 2007, 14:14

NO wlasnie a czy istnieje takie cos jak grzybcia penisa? jak sie objawia? ja wiem ze nie mialem zadnych objawow ,moze tylko zauwazylem ze po tym jak kiedys sie zajechalismy troche to potem jakby mi skora schodzila pod zoledzia juz pod napletkiem tak jak plecow schodzi ale teraz jest juz spoko ! najdiwniejsze jest to ze moja dziewczyna nie miala zadnych objawow ! poszla sie zbadac do ginekologa bo lecimy do angli i to byla tylko kontrola. Nie miala zadnego swedzenia , uplawow. I sama byla w szoku ze powiedzial o grzybicy. W piatek idziemy jeszce raz do innego ginekologa razem. I tez pytanko czy ginekolog moze mnie zbadac? czy musze isc do urologa?
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 cze 2007, 14:19

Na bank zero sexu dopoki wszystko nie bedzie ok.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 26 cze 2007, 10:29

no a co z miloscia francuska z jednej i z drugiej strony? i jescze takie pytanie ? jak juz sprawdzic czy " grzyba" juz nie ma ?? idziemy w piatek do lekarza jescze ale w sobote lecimy do Angli wiec nie ma mozliwosci na jakas kontrole ? jak to zkontrolowac samemu ? kiedy bedizemy wiedizec ze juz po chorobie i jest wyleczona ? odpisujcie pozdrawiam
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 cze 2007, 10:32

daro07 pisze:no a co z miloscia francuska z jednej i z drugiej strony?
A chcesz miec grzyba w buzi? Żadny ch kontaktow to zadnych.
daro07 pisze:jak juz sprawdzic czy " grzyba" juz nie ma ??
Ona to powinna czuc. Ja czulam, poza tym kontrola u lekarza.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 26 cze 2007, 10:37

no ale w jaki sposob powinna czuc? jesli nie miala wikszych objawow ?? z wizyta wlasnie bedzie ciezko ;//
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 26 cze 2007, 10:46

daro07 pisze:z wizyta wlasnie bedzie ciezko

nie rozumiem ludzi, wyjeżdżając chyba trzeba założyć, że może zdarzyć się syt. że trzeba będzie skorzystać z porady lekarskiej, prawda? A może to ja jestem jakaś nienormalna, że myślę o takich sprawach przed. :]
Jak dla mnie tylko kontrola lekarska jest w stanie potwierdzić, że już wszystko ok.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 26 cze 2007, 10:55

Sami nie
Elspeth pisze:nie rozumiem ludzi, wyjeżdżając chyba trzeba założyć, że może zdarzyć się syt. że trzeba będzie skorzystać z porady lekarskiej,

dlatego wlasnie idziemy jescze do kontroli , sami nie wiedzielismy ze takie cos wyniknie / tak jak wczesniej pisalem moja dziewczyna byla u kotnroli wlasnie przed wyjazdem i lekarz wlasnie to stwierdzil przepisal leki ale nie mogla ich brac bo miala okres. teraz jescze raz idziemy do innego lekarza ale potem nie bedzie mozliwej kontroli chyba ze w angli cos znajdziemy :| :)
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Pervver
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2007, 08:56
Skąd: Crack city
Płeć:

Postautor: Pervver » 26 cze 2007, 14:01

W Angli można bez problemu skorzystać z usług ginekologa w ramach ubezpieczenia zdrowotnego u nas, tylko trzeba mieć papierek/legitkę informującą o tym, że jest się ubezpieczonym.
Jeśli się nie jest ubezpieczonym albo nie ma papierków, to też was przyjmą, tylko później albo trzeba zapłacić, albo jest masa gonienia z papierkami.

I zdecydowanie żadnego seksu do końca kuracji. I to najlepiej ogłoszonej przez lekarza po ponownej wizycie u niego.
Awatar użytkownika
Monika27
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2007, 18:40
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Monika27 » 26 cze 2007, 16:36

Witam, od czego bierze się to cholerstwo.... od wszystkiego tylko zależy czy jestesmy na to podatni... a poniżej parę informacji...

Troche informacji ogólnych o walce z grzybicą:

1. Podstawowe zasady higieny:
- myjemy sie w stronę odbytu, nigdy w przeciwną. Niepozwalając zarazkom przedostać się do środowiska pochwy,
- po myciu najlepiej wycierać miejsca intymne ręcznikami papierowymi - zupełnie zwykłymi-kuchennymi (i ta sama zasada w strone odbytu)
- jesli zwykły recznik to na pewno inny niż partnera,
- do mycia najlepiej stosowac ciepłą wodę i płyn do higieny intymnej np. z korą debu lub można dodatkowo kupic w aptece laktacyd femina W EMULSJI i i stosować do codziennej higieny intymnej (bez recepty - ok 13zl)
- należy uświadomic partnera, że jeśli zamierza "dobierać sie" do nas, to ZAWSZE musi mieć i czyste ręce i przyrodzenie (parner najczęściej nie ma objawów infekcji),
- nie stosujemy wkładek higienicznych!!!! A przynajmniej nie codziennie!!!
- używamy "oddychającej" bielizny i najlepiej ubierać często spódniczki i sukienki, umożliwia to większą wentylację powietrza,
- latem unikamy chodzenia w mokrym stroju kąpielowym

2. Zasady ogólne
- zażywamy lacibios femina profilaktycznie oraz podczas leczenia,
- gdy sedzi i piecze mozna stosować masc clotrimazolum
- nie kochamy się, gdy odczuwamy choć najmniejszą dolegliwość - lepiej w porę zapobiec niż potem sie męczyć,
- niestety, ograniczmy słodycze - szczególnie te składające się głównie z czekolday. Ograniczamy też chipsy i paluszki...
- Gdy odczuwamy swędzenie, NIGDY NIE UZYWAMY LACTOVAGINALU!!! Nawet na ulotce jest napisane, ze uzywa sie go po skonczonej kuracji, natomiast lacibios femina (paleczki kwasu mlekowego) można stosowac caly czas...
- ja dodatkowo stosuję beta karoten, Zaszkodzić nie zaszkodzi, a gdzieś przeczytałam, że może pomóc ( tak samo jak jedzenie marchewek)
- dobrze jest zmienić antykoncepcję, jeśli stosuje sie hormony - tabletki też są jednym z głównych czynników zwiększających ryzyko wystąpienia grzybicy pochwy,
- lacibios także w trakcjie brania antybiotyków, jednoczesne zazywanie antybiotyku i lacibiosu nie oslabi środowiska pochwy,
- lacibios przy nawrotowych zakażeniach dróg moczowych,
- lacibios również przy bakteryjnym zakażeniu pochwy (waginoza bakteryjna).

Powodzenia
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 26 cze 2007, 18:02

Pervver pisze:W Angli można bez problemu skorzystać z usług ginekologa w ramach ubezpieczenia zdrowotnego

Nie :|
Nie wiem kto Ci tego naopowiadał.

Po pierwsze, rolę ginekologa spełnia tzw. GP, gdzie trzeba jeszcze przejść rejestrację, mieć NIN, a jeszcze lepiej papiery z Home Office.
Tam nawet ciążę stwierdza GP (lekarz ogólny) i przez pewien czas ją prowadzi. Chyba że .. leczysz się prywatnie. To dwie różne bajki.

Co do grzybicy i jak się zorientować, że jej już nie ma.
Leczenie z reguły trwa kilka dni (3-5), kiedy nie swędzi, nie piecze, nie jest zaczerwienione... jest ok.
Jak już ustąpi na pewno będziecie wiedzieć. Nie martwcie się na zapas. I nie zapomnij przeczytać jeszcze 5 razy post Moniki.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Pervver
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2007, 08:56
Skąd: Crack city
Płeć:

Postautor: Pervver » 26 cze 2007, 20:42

Pervver napisał/a:
W Angli można bez problemu skorzystać z usług ginekologa w ramach ubezpieczenia zdrowotnego

Nie :|
Nie wiem kto Ci tego naopowiadał.

Po pierwsze, rolę ginekologa spełnia tzw. GP, gdzie trzeba jeszcze przejść rejestrację, mieć NIN, a jeszcze lepiej papiery z Home Office.
Tam nawet ciążę stwierdza GP (lekarz ogólny) i przez pewien czas ją prowadzi. Chyba że .. leczysz się prywatnie. To dwie różne bajki.


Własne doświadczenie.
W ramach ubezpieczenia ogólnoeuropejskiego możesz iść do dowolnego lekarza w EU na zasadach takich samych, jak rodzimy mieszkaniec i MUSI Cię przyjąć.
Zapewniam, że rzecz działa, bo zarówno w Angli, Szwecji, Finlandii jak i na Słowacji udzielono nam pomocy na tej dokładnie zasadzie. I to w najróżniejszych sprawach <od ataku wyrostka do leczenia kanałowego zęba>
Jesteś ubezpieczony, masz zapewnioną opiekę.
A że u Angoli są GP, to owszem, ale ginekolodzy też są ;) I można się do nich dostać.
GP to odpowiednik lekarza pierwszego kontaktu/rodzinnego z poszerzonymi kompetencjami.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 26 cze 2007, 22:49

A jesli ja mam ta karte ubezpieczeniowa UE to czy mozemy isc razem z dziewczyna? ile w ogole ona jest wazna ta karta ? dziewczyna niestety nie jest ubezpieczona :( ale jakos damy rade:)
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 27 cze 2007, 01:24

W ramach ubezpieczenia ogólnoeuropejskiego możesz iść do dowolnego lekarza w EU na zasadach takich samych, jak rodzimy mieszkaniec i MUSI Cię przyjąć.

Nie musi. O świadczeniach decyduje lekarz w ramach koszyka, obowiązującego w danym kraju. Jeśli choroba wystąpiła nagle i leczenie jest niezbędne- przyjmnie na pewno.
W przeciwnym razie płacisz sam, ale jak już powiedziałam, prywatnie to inna bajka.
Poza tym wystąpiła mała nieścisłość, nie określiłeś o jaki rodzaj ubezpieczenia Ci chodziło.
Ta karta i tak nie wszędzie będzie respektowana w całości.

Tak mówi moje doświadczenie, gdzie zważ.. mieszkam również w UK.

daro07 pisze:ile w ogole ona jest wazna ta karta ?

2 lata.
Jeśli jej nie masz staraj się o dokument tymczasowy (Temporary Replacement Certifikate), ważny przez 2 miesiące.
Ale życzę powodzenia. :|
Nie lepiej wybrać się do ginka tutaj? Toć to kwestia jednej wizyty. Nie ma jak panika.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 27 cze 2007, 08:35

Koko pisze:Nie lepiej wybrać się do ginka tutaj? Toć to kwestia jednej wizyty. Nie ma jak panika.


nie wiem moze nie czytalas wczesniejszych postow ale to nic :) pisalem ze idziemy teraz do lekarza ale dzien po tym lecimy do UK. Wiec leczenie dopiero zaczniemy teraz bo dziewczynie skonczyl sie okres i nie bylo jak. Wiec po tym jak juz skonczy sie leczenie to chcielismy sie upewnic w jakis sposob czy wszystko gra. Wychodzi na to ze jakos bedzie trza isc do lekarza tam w Angli . a moje ubezpiczenie to tutaj w polsce wyrabialem to jest jakas EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO . wyrabialem to w NFZ . wiec ona jest wazna 2 lata??
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 27 cze 2007, 12:39

daro07 pisze:wiec ona jest wazna 2 lata??

Tak mi się wydaje.
Poza tym to Twoje, nie Jej. Tak?

Jeśli dziewczyna dostanie jedną kapsułkę do połknięcia , maść clotrimazolum i pastylki dopochwowe (też clotrimazolum)- 3 dni będzie po problemie.

Maścią smarujesz się również Ty.

Na pewno zauważycie różnicę, zatem wstrzymajcie się ze współżyciem np. przez... tydzień.
Nie widzę sensu by tam biegać po lekarzach jeśli objawy ustąpią.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 27 cze 2007, 18:16

oki
Koko pisze:Jeśli dziewczyna dostanie jedną kapsułkę do połknięcia , maść clotrimazolum i pastylki dopochwowe (też clotrimazolum)- 3 dni będzie po problemie.

Maścią smarujesz się również Ty

a jak ja mam sie smarowac? calego czlonka? ile razy dziennie? dziekowka za szczegolowe wiadomosci :) pozdro
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 27 cze 2007, 19:19

daro07 pisze:a jak ja mam sie smarowac?

Ty myslales ze tylko ona ma sie leczyc ?? :|
Toz grzybica jest na Tobie rowniez i gdyby ona wyleczyla, a Ty nie, to czekalaby was powtorka z rozrywki.
Masz sie leczyc.
A mascia smaruj sie 2 razy dziennie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 cze 2007, 20:55

Marissa pisze:Toz grzybica jest na Tobie rowniez
Niekoniecznie, ale jemu leczenie n ie zaszkodzi tez.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 28 cze 2007, 00:37

Pytalem dziewczyny i ma ta masc i globulki clotrimazolum:) wiec mowicie ze dwa razy dziennie ale co wsmarowywuje masc w czlonka i juz tak? a jak ona ma sie smarowac? tak samo 2 razy dziennie? masc wprowadza do srodka czy jaK?? nie wiem wiec pytam o wszystko?:) i ile ma trawc i moje i jej leczenie? ile nastpnie mamy sobie zrobic przerwy od zblizen intymnych ?? dzieki za wszyskite odpowiedzi naprawde nam pomagaja :) pozdrowki:)
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 28 cze 2007, 01:35

daro07,
<wzdycham>

Nie wie jak stosować po wizycie u ginekologa. Gratki.
Niemniej jednak, maścią smaruje srom, to co na zewnatrz, globulki wprowadza do pochwy. Globulki najpewniej 2 razy dziennie, albo i raz (najlepiej na noc), maścią zaś jak najczęściej.
Ty posmaruj sobie kolegę profilaktycznie, o, 2 razy dziennie wystarczy, jeśli byś jednak za nim tak nie tęsknił, wystarczy raz.
Przerwa od zbliżeń, co najmniej 4 dni.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości