Lekka niepewnosc

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

KasiaSosia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2007, 01:36
Skąd: Wawa
Płeć:

Lekka niepewnosc

Postautor: KasiaSosia » 06 cze 2007, 01:44

Hej! Witam wszystkich na forum.
Z tego co czytałam zauważyłam że można sie tu duzo dowiedzieć, a ostatnio zaczął mnie nękać pewien problem, otoż kochałam się ostatnio z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, ja nie biore tabletek(mam zamiar niedlugo zaczac), on nie skonczył we mnie, powiedzial mi że nawet nie był blisko kulminacji gdy był we mnie, ale od jakichs kilku dni mam lekkie plamienie i nie wiem czym to jest spowodowane, nie obawiam sie zbytnio że to ciąża, ale wole się upewnic, okres mam tak miedzy 14-18 dniem miesiaca, takze juz za tydzien, czy moze to byc spowodowane zblizajaca sie miesiaczka czy moze powodem moze byc zbyt głębokie wejscie mojego partnera, bo tak tez bylo, poczułam go, nawet bardzo...
z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 06 cze 2007, 08:31

a może powinnaś się obawiać bo fakt że masz plamienia nie jest normalny i może być np. spowodowany ciążą, to że partner w Tobie nie "doszedł" nie świadczy o tym, że kilka plemników nie wydostało się razem z płynem ejakulacyjnym

może warto kupić test :>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 cze 2007, 10:37

_normalna_ pisze:fakt że masz plamienia nie jest normalny
Biorac pod uwage upaly? Najnormalniejszy na swiecie. Ale przy takim sexie to ja tez bym sie bala ciazy i test kupila :P
KasiaSosia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2007, 01:36
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: KasiaSosia » 06 cze 2007, 11:13

A test pokaże prawde skoro wydażyło się to niecały tydzien temu??
Awatar użytkownika
motylekkk
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2007, 17:52
Skąd: Jamajka ;)
Płeć:

Postautor: motylekkk » 06 cze 2007, 11:15

NIe ma antykoncepcji 100 %, każdy stosunek niesie ze sobą ryzkowo ciąży. Nie napisałaś jak dawno temu odbył się ten stosunek - test robi się najwcześniej 10 dni po. ( w zasadzie pewnie też od testu zależy - wszystko jest na pewno na ulotce napiane). A jesli stosunek mieliście w dni niepłodne i nie skończył w Tobie, to jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ale ZAWSZE jest, bo w płynie przedejakulacyjnym też są plemniki.
Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, ten jeden raz wystarczy.

Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale zawzięcie do tego dąży...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 cze 2007, 11:17

motylekkk pisze:test robi się najwcześniej 10 dni po
Sa testy i 3 dni po....

[ Dodano: 2007-06-06, 11:18 ]
KasiaSosia pisze:A test pokaże prawde skoro wydażyło się to niecały tydzien temu??
Popros o odpowiedni w aptece.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 06 cze 2007, 11:18

motylekkk pisze:NIe ma antykoncepcji 100 %, każdy stosunek niesie ze sobą ryzkowo ciąży

Nie zgodzę się z Tobą.
Tabletki anty zapewniają niemal 100% pewność.
motylekkk pisze:A jesli stosunek mieliście w dni niepłodne i nie skończył w Tobie, to jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ale ZAWSZE jest, bo w płynie przedejakulacyjnym też są plemniki.

To jak w dni niepłodne zajść w ciążę <hmm>
Awatar użytkownika
motylekkk
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2007, 17:52
Skąd: Jamajka ;)
Płeć:

Postautor: motylekkk » 06 cze 2007, 11:26

moon pisze:Sa testy i 3 dni po...


A byś zaufała takiemu testowi? Bo ja nie, w ciąży się nie jest od razu po stosunku. Implantacja blastocysty następuje koło 8 dnia po zapłodnieniu i z biologicznego punktu widzenia dopiero wtedy rozpoczyna się ciąża.


Marissa pisze:
motylekkk pisze:NIe ma antykoncepcji 100 %, każdy stosunek niesie ze sobą ryzkowo ciąży

Nie zgodzę się z Tobą. Tabletki anty zapewniają niemal 100% pewność.


No właśnie niemal 100%, ale to 100% nie jest. A że to prawdopodobieństwo jest bardzo znikome to ja wiem, ale nie można powiedzieć, że istnieje antykoncepcja 100% ;)


Marissa pisze:
motylekkk pisze:A jesli stosunek mieliście w dni niepłodne i nie skończył w Tobie, to jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ale ZAWSZE jest, bo w płynie przedejakulacyjnym też są plemniki.

To jak w dni niepłodne zajść w ciążę


Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą przeżyć koło 3 dni, przy dobrych wiatrach nawet tydzień. Więc nawet jeśli stosunek odbył się w dni niepłodne, to plemniki mogą przeżyć do dni płodnych i wtedy mogą połączyć się z komórką jajową.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2007, 11:31 przez motylekkk, łącznie zmieniany 3 razy.
Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, ten jeden raz wystarczy.



Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale zawzięcie do tego dąży...
KasiaSosia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2007, 01:36
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: KasiaSosia » 06 cze 2007, 11:28

a czy to lekkie plamienie może być spowodowane owulacją?? bo słyszałam że tak też czasem bywa, a raz też tak miałam.
Awatar użytkownika
motylekkk
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2007, 17:52
Skąd: Jamajka ;)
Płeć:

Postautor: motylekkk » 06 cze 2007, 11:32

Tak istnieje możliwość krwawienia w czasie owulacji, choć ja tego nigdy nie doświadczyłam.
Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, ten jeden raz wystarczy.



Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale zawzięcie do tego dąży...
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 06 cze 2007, 11:38

motylekkk pisze:Marissa napisał/a:
motylekkk napisał/a:
NIe ma antykoncepcji 100 %, każdy stosunek niesie ze sobą ryzkowo ciąży

Nie zgodzę się z Tobą. Tabletki anty zapewniają niemal 100% pewność.

No właśnie niemal 100%, ale to 100% nie jest. A że to prawdopodobieństwo jest bardzo znikome to ja wiem, ale nie można powiedzieć, że istnieje antykoncepcja 100% ;)

Jak dla mnie trzeba mieć bardzo dużego pecha żeby być tymi 0.03% które wpadają w ciąże przy tabletkach <pijak>

motylekkk pisze:Marissa napisał/a:
motylekkk napisał/a:
A jesli stosunek mieliście w dni niepłodne i nie skończył w Tobie, to jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ale ZAWSZE jest, bo w płynie przedejakulacyjnym też są plemniki.

To jak w dni niepłodne zajść w ciążę

Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą przeżyć koło 3 dni, przy dobrych wiatrach nawet tydzień. Więc nawet jeśli stosunek odbył się w dni niepłodne, to plemniki mogą przeżyć do dni płodnych i wtedy mogą połączyć się z komórką jajową.

Z tego co wiem, dni niepłodne trwają przy 27 dniowym cyklu około 18 dni, przy 28 dniowym cyklu jest to 19 dni, itd...
Zakładając że kochała się bez zabezpieczenia i bez wytrysku własnie na początku niepłodnych, jest bardzo mała szansa na zajście w ciąże, bo w płynie znajduje się dużo mniej plemników niż w spermie.

[ Dodano: 2007-06-06, 11:40 ]
Zresztą autorko, jak u Ciebie jest z cyklami?
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 06 cze 2007, 11:47

Ale przecież od tego jest odpowiedni topik...
KasiaSosia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2007, 01:36
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: KasiaSosia » 06 cze 2007, 11:51

Okresu dostaje ok. 14-18 dnia miesiaca i trwa on jakies 4-5 dni, chociaz ostatnio mi sie spoznil i dostalam 22 maja. takze z tego co sobie wyliczyłam to powinny byc jeszcze dni niepłodne, i to plamienie pasuje mi coraz bardziej na owulacje, ale i tak pojde kupic test, dla pewnosci.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 cze 2007, 12:41

motylekkk pisze:A byś zaufała takiemu testowi?
Robilam go. Tak jak i te po 6-7. Po 10 jeszcze nie spotkalam i mam nadzieje nigdy nie robic. Ja zawsze robilam ok tydzien po.
mrt pisze:Ale przecież od tego jest odpowiedni topik...
_________________
No jest. Juz dawno zglosilam temat, ale moda zadnego chwilowo nie ma na forum to nie przeniesiony jest. :)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości