Jak pielęgnujecie twarz?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
slonko 105
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 08 cze 2007, 09:33
Skąd: z domku :)
Płeć:

Postautor: slonko 105 » 11 cze 2007, 11:13

na codzien kremik.Raz w tygodniu peeling i to wszytko.A krem nivea badz ziaja.widze po mojej ciotce,ze im drozszy krem tym gorszy efekt wiesz zreszta wszystko zalezy od cery :(
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 11 cze 2007, 13:15

No właśnie rzecz w tym, że nie wszystko. Wracam właśnie od kosmetyczki i porozmawiałam sobie z nią trochę.

Słysząc o peelingach mechanicznych za głowę się złapała. Owszem, są preparaty enzymatyczno-machaniczne, ale drobinki peelingujące muszą mieć formę kuleczek. Tradycyjny ścier niszczy skórę, powodując wspomniane mikrouszkodzenia i otwierając tym samym drogę różnym bakteriom, a także niejednokrotnie roznosząc już istniejące zakażenia.

Natomiast usłyszawszy argument o tym, iż rzeczonych mikrouszkodzeń "nie widać", pani kosmetyczka stwierdziła, że bakterii i różnych drobnoustrojów nie widać takoż, ale mimo to nabruździć potrafią tęgo.
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 11 cze 2007, 13:17

tank girl pisze:No właśnie rzecz w tym, że nie wszystko. Wracam właśnie od kosmetyczki i porozmawiałam sobie z nią trochę.

No a ile taka sesja oczyszczania u kosmetyczki kosztuje? I jak często taką odwiedzać?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 13:27

tank girl pisze:Oprócz uwarunkowań genetycznych, jest to najważniejszy czynnik opóźniający starzenie. U kobiet dwudziestokilkuletnich zaniedbań nie widać, ale już u 35 - tak. Oszczędzanie na kosmetykach do twarzy i nie dbanie o nią należycie, mści się okrutnie w późniejszym wieku.
Sek w tym, ze majac 35 lat nie jest sie juz mlodym wiec co za roznica? I tak oznaki starzenia sie beda chocby nie wiem co. Zwlaszcza u osob lubiacych np sie opalac. A spedzanie nie wiem ile czasu nad pielegnecja jest jego strata.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 cze 2007, 14:00

tank girl pisze:ale drobinki peelingujące muszą mieć formę kuleczek.

W rzeczy samej - kuleczki muszą być :)
moon pisze:Sek w tym, ze majac 35 lat nie jest sie juz mlodym wiec co za roznica? I tak oznaki starzenia sie beda chocby nie wiem co. Zwlaszcza u osob lubiacych np sie opalac. A spedzanie nie wiem ile czasu nad pielegnecja jest jego strata.

moon, po pierwsze: dzięki ;DD Po drugie: pogadamy za te "parę" lat ;DD Po trzecie: w każdym wieku trzeba dbać o siebie ;DD
Coś Ty taka skapcaniała? <hmm>

Ja, 37 miolatka pielęgnuję twarz, aż huczy <diabel> Myję ją żelem bez zawartości mydła, kremuję, dowalam kremik pod oczka, dwa razy w tyg. nakładam maseczkę, a raz w tygodniu stosuję peeleng i... nie cierpię smażenia się na plaży, a opalam się tylko po to, aby złapać naturalny brązik (2-3 wyjścia na plażę), a reszta wyjść do smażalni, to tylko w ramach rekreacji z Zuzą :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 15:39

Mona pisze:Po trzecie: w każdym wieku trzeba dbać o siebie
Tylko w pewnym wieku pojawia sie juz pytanie - po co? <diabel>
To dobrze, ze o siebie dbanie mimo wieku, ale nawracanie mlodych juz mi sie mniej podoba.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 cze 2007, 17:01

moon pisze:Tylko w pewnym wieku pojawia sie juz pytanie - po co? <diabel>

Ale nie w najlepszym wieku dla kobiety, jakim jest wiek właśnie 35 lat <hahaha>
moon pisze:po co?

Po 60 tce, to już pewnie tylko po to, aby się lepiej czuć i czuć też, że się żyje :)

moon, zadajesz podejrzliwie dziwne pytania, bo wszak jesteś młodą kobietą :>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 17:10

Mona pisze:moon, zadajesz podejrzliwie dziwne pytania, bo wszak jesteś młodą kobietą :>
No.Po 30stce juz nie bede ;DD
Mona pisze:tylko po to, aby się lepiej czuć i czuć też, że się żyje
Ato rozumiem :D Chcecie sie lepiej czuc. Kumamwiec i sie juz nie czepiam :D
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 cze 2007, 17:24

tank girl pisze:Słysząc o peelingach mechanicznych za głowę się złapała. Owszem, są preparaty enzymatyczno-machaniczne, ale drobinki peelingujące muszą mieć formę kuleczek. Tradycyjny ścier niszczy skórę, powodując wspomniane mikrouszkodzenia i otwierając tym samym drogę różnym bakteriom, a także niejednokrotnie roznosząc już istniejące zakażenia.

Pytanie, to dlaczego ścier jest dobry na pozostałe części ciała,a tylko na twarz nie ??
I co oprócz jakiś tam zmarszczek mi grozi, jakie zakażenia ?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 17:27

Yasmine pisze:I co oprócz jakiś tam zmarszczek mi grozi, jakie zakażenia ?
Moja wysypka np. Dostalam bakteryjnej jakies,tradzkowej na dekolcie. Zaczelam uzywac zwyklego peelingu. W ciagu 2 tygodni sie roznioslo jeszcze bardziej....
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 cze 2007, 17:33

moon pisze:Moja wysypka np.

aha, ja nigdy nie mialam wysypek, zadnych opryszczek i innych rzeczy. Jedynie od czego mi moze wyskoczyc wysypka to od noszenia metalu, ale to kolo uszu np.
Ale musze pomyslec nad tymi enzymatycznymi peelingami cokolwiek to jest :).
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 18:55

Yasmine pisze:ja nigdy nie mialam wysypek
Ja uczuleniowe. Takiej zwyklej bakteryjnej tez nie. Ale onanie jest uczuleniem. To po prostutaki jakis tradzik co sie kazdemu przytrafic moze.
Yasmine pisze:Ale musze pomyslec nad tymi enzymatycznymi peelingami cokolwiek to jest :)
A jakis przyklad firmy moze by ktos podal? :?
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 cze 2007, 19:04

moon pisze:Po 30stce juz nie bede

Z obecnym podejściem na pewno nie będziesz ;DD
Yasmine pisze:Pytanie, to dlaczego ścier jest dobry na pozostałe części ciała,a tylko na twarz nie

Właściwie, to na żadnej części ciała nie powinno stosować się byle jakich preparatów ścierających. Uważasz, że np. Twoje udo jest gorsze od Twojej twarzy?

moon pisze:A jakis przyklad firmy moze by ktos podal?

Jest ich cała masa - soraya, ziaja, dermika, flos-lek itd. :)

Ale pamiętajcie, kobietki, że na nic kosmetyki, jak nie będziecie dbały o siebie od wewnątrz...
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 19:12

Mona pisze:Ale pamiętajcie, kobietki, że na nic kosmetyki, jak nie będziecie dbały o siebie od wewnątrz...
Tzn? Bo ja juz nie wiem czy dbam czy nie <aniolek>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 cze 2007, 19:18

Mona pisze:Właściwie, to na żadnej części ciała nie powinno stosować się byle jakich preparatów ścierających.

a ktore to sa byle jakie :>

Mona pisze:Uważasz, że np. Twoje udo jest gorsze od Twojej twarzy?

w sumie chyba tak
Mona pisze:Jest ich cała masa - soraya, ziaja, dermika, flos-lek itd. :)
:D
a jakies sprawdzone ?
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 cze 2007, 19:20

moon pisze:Tzn? Bo ja juz nie wiem czy dbam czy nie

Przede wszystkim zero stresu i zawsze myśl o sobie pozytywnie :)
Następnie pij dużo wody i jedz te owoce i warzywa, które możesz jeść i nigdy na noc :) Odstaw wszelkie śmieci typu: płatki czekoladowe i tym podobne (które uwielbiasz :> ), a jedz owsiankę z rodzynkami, jeśli samej nie przełkniesz. Czasami różne cuda na twarzy i nie tylko wykwitają z powodu nadmiaru spożywania słodyczy. Zmarszczki szybko pojawią się na twarzy z powodu palenia fajek i picia alkoholu w sporych ilościach.

Mogłabym jeszcze więcej napisać, ale chyba to podstawa. Tak więc pielęgnujemy gębę zaczynając od naszej psyche, poprzez układ trawienny, a dopiero na końcu dokładamy do tego kosmetyki <browar>

Yasmine pisze:a jakies sprawdzone ?

Słonko, zaczekaj z tymi enzymami, poważnie <przytul> Masz młodą skórę i po co ją aż tak kancerować?
Jednak jeśli masz problemy z cerą, to idź najpierw do dobrego dermatologa, a ten stwierdzi, czego potrzebuje Twoja skóra :)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2007, 19:23 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 19:23

Mona pisze:Przede wszystkim zero stresu
Trudne - mam sesje ;DD
Mona pisze:zawsze myśl o sobie pozytywnie :)
Zawsze tak o sobie mysle :D Az nawet za bardzo ;DD
Mona pisze:jedz owsiankę z rodzynkami, jeśli samej nie przełkniesz.
Rodzunki sa feee...
Mona pisze:i nigdy na noc
Ja zyje przeciez glownie w nocy :|
Mona pisze:Zmarszczki szybko pojawią się na twarzy z powodu palenia fajek i picia alkoholu w sporych ilościach.
Ok czyli nigdy ich nie unikine <aniolek>
Ale dzieki za uswiadomienie <browar>
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 cze 2007, 19:26

moon pisze:Trudne - mam sesje

Spoko - sesja nie jest non-stop :)
moon pisze:Ja zyje przeciez glownie w nocy

To też ma wpływ na cerę i właśnie, zapomniałam - dobry kosmetyk, to także dobry, zdrowy sen :)
moon pisze:Ok czyli nigdy ich nie unikine

Oczywiście, że ich nie unikniemy <browar> Ale po co masz wyglądać, jak 30 stoletnia babcia? ;)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2007, 19:29

Mona pisze:to także dobry, zdrowy sen :)
Ja kocham spac :D To nie problem.
Problemem jest odmawianie sobie przyjemnosci za mlodu tylko po to zeby jak sie bedzie materykalnie starym na starego nie wygladac. :)
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 11 cze 2007, 19:36

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 cze 2007, 19:45

Mona pisze:Słonko, zaczekaj z tymi enzymami, poważnie <przytul> Masz młodą skórę i po co ją aż tak kancerować?

heheh, no to wlasnie mi wczesniej zarzucali, ze nie dbam o cere, bo enzymatycznych nie uzywam :D. Wiec taki z tego wniosek, ze narazie zadnego peelingu twarzy mam nie robic, ani takiego zlego, ani dobrego :).

Mona pisze:Jednak jeśli masz problemy z cerą, to idź najpierw do dobrego dermatologa, a ten stwierdzi, czego potrzebuje Twoja skóra :)

Wlasnie nie mam i nie wiem czy jej pomagac, skoro jej moge tylko zaszkodzic :).
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 cze 2007, 20:22

moon pisze:Problemem jest odmawianie sobie przyjemnosci za mlodu tylko po to zeby jak sie bedzie materykalnie starym na starego nie wygladac

Moniu, nie bądź skrajna <faja> Poza tym, prosiłaś o radę, to ją dostałaś ;)
Kto tu pisze o odmawianiu sobie czegokolwiek? Jeśli chodzi o wszelkiego typu używki, to można je stosować przecież z umiarem, bo nie chodzi o całkowitą abstynencję :) Umiaru nie trzeba stosować w stosunku do seksu, a nawet trzeba go nadużywać, ile się da - też ma dobry wpływ na cerę ;DD
Yasmine pisze:Wlasnie nie mam i nie wiem czy jej pomagac, skoro jej moge tylko zaszkodzic

Skoro nie masz, to spokojnie możesz zaczekać jeszcze 5 lat, aby zacząć robić "poważniejsze" zabiegi na swojej twarzy :)

Ja zaczęłam malować się, jak miałam 21 lat, ale ja zawsze byłam inna <diabel>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 11 cze 2007, 23:59

Mona pisze:Przede wszystkim zero stresu i zawsze myśl o sobie pozytywnie :)

jak dla mie nie do przeskoczenia problem
Mona pisze:Następnie pij dużo wody i jedz te owoce i warzywa

pije hektolitry wody mineralnej innych plynow , owoce i warzywa to juz roznie ale lubie
Mona pisze:a jedz owsiankę z rodzynkami
kocham mniam :)
Mona pisze:Zmarszczki szybko pojawią się na twarzy z powodu palenia fajek i picia alkoholu w sporych ilościach.

ja juz nic nie pale(prawie ;p natomiast czesto jestem biernym palaczem) co do alkoholu to hmmm bez komantarza <pijak>
od 2 miesiecy lecze sie u dermatologa wiec w sumie pielegnuje albo inaczej-lecze skore twarzy masciami i antybiotykami , jednej rzeczy nie umiem sobie odmowic... opalania naszczescie jeszcze nie mialam fotouczulenia wiec jest ok :)
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 18 cze 2007, 14:55

Używam żelu pod prysznic Palmolive Thermal Spa z naturalnym peelingiem czy jakoś tak, wiecie, żel + piasek. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. Mam szansę na niebezpieczne zakażenia? Smaruję tym całe ciało, zaczynam się bać.

Nie wiem, czy tam są kuleczki <boje_sie>



Pytam poważnie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 cze 2007, 15:00

shaman pisze:Nie wiem, czy tam są kuleczki
Przeczytaj na opakowaniu czy jest enzymatyczny. ;P Jak nie jest to mozesz sie niebezpiecznie zakazic :P [biorac pod uwagewiedze z tego tematu]
Awatar użytkownika
Camilek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2007, 23:44
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Camilek » 22 cze 2007, 00:23

A ja mam takie pytanie do płci przeciwnej, a może mi nawet panowie odpowiedzą, kto wie? ;)

Zależy bardzo na tym, żeby mi ktoś polecił dobry krem do twarzy. Pomyślicie sobie facet i krem do twarzy?? Niemożliwe. :P A jednak trzeba. :)

Generalnie mam problem ze zbyt sucha skóra na twarzy i wrażliwością. Albo skóra staję się zbyt szybko za sucha (jak użyję jakiś krem), albo mnie krem podrażni... i zaczyna mnie to szczerze mówiąc powoli denerwować. Nie lubię notorycznie chodzić czerwony. :/

Może ktoś zna dobry krem, który baaaaardzo by nawilżał skórę i jednocześnie był przystosowany do skóry wrażliwej?

Byłbym wdzięczny za poradę. :)
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 22 cze 2007, 12:17

Camilek pisze:Może ktoś zna dobry krem, który baaaaardzo by nawilżał skórę i jednocześnie był przystosowany do skóry wrażliwej?

Zwyczajny Dove. Ale ze mnie żaden spec.
Awatar użytkownika
Camilek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2007, 23:44
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Camilek » 22 cze 2007, 13:12

Zwyczajny Dove. Ale ze mnie żaden spec.


To mydło to u mnie podstawa codziennej higieny, ale niestety nie wystarcza. ;)
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 22 cze 2007, 13:26

Camilek pisze:To mydło to u mnie podstawa codziennej higieny, ale niestety nie wystarcza

Krem. Dove krem. O krem pytałeś.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 23 cze 2007, 07:28

tez mam sucha skore strasznie i uzywam zwyklego kremu z eveline z serii happy day ultra nawilzajacy i powiem ze calkiem zadowolona jestem z niego.uzywalam z garniera to srednio mi podchodzily..nawilzaly na chwile a pozniej od nowa sie skora sciagala;)
a co do twarzy to podstawa mydlo pozniej balsam do demakijazu z l'oreala ..bardzo fajny a nie za drogi no i od czasu do czasu peeling delikatny ale nie za czesto no i wspomniany wyzej kremik co by mnie nie zsuszylo.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości