Niedoczynność tarczycy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Ewwka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2007, 13:41
Skąd: P-sk
Płeć:

Niedoczynność tarczycy

Postautor: Ewwka » 30 kwie 2007, 13:53

Witam!

Przed godziną byłam u lekarza od tarczycy i na początku na mnie nakrzyczała ze po roku czasu trzeba mieć następne skierowanie, później powiedziała ze już jestem dorosła i powinnam to wiedzieć, następnie powiedziała tak...
" jesteś dorosła, masz chłopa, nie wiem co tam robicie, ale Ty przecież jesteś BEZ PłODNA!"
I wyszła do innego pomieszczenia! ścieło mnie z nóg.

Leczę sie już od roku biorę "jodid 200", a do tego sie zabezpieczam tabletkami novynette.
Wiem że to może być prawdą, bo to jest sprawa hormonów, ale ona nawet dobrze nie popatrzyla na moją karte! postawiła mnie przed faktem dokonanym! Jakby to było nic znaczącego!
I moje pytanie: co ja mam teraz robić? słyszałam, że osoby z niedoczynnością rodzą i normalnie żyją! Ile jest w tym prawdy i czy stosowanie tych dwóch środków nie szkodzi mi?!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 kwie 2007, 15:01

cóż endokrynolog ....
Tak. Niedoczynność tarczycy zaburza (u kobiet i mężczyzn) funkcjonowanie hormonów płciowych: androgenów i estrogenów. Może to opóźnić dojrzewanie płciowe lub całkiem je zahamować. Rozwiązaniem jest zażywanie odpowiednich dawek syntetycznych hormonów tarczycy (przepisuje je endokrynolog).
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 kwie 2007, 16:26

Ewwka, idz ze do innego lekarza ktory dokladnie Cie zbada i dopiero postawi diagnoze.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 01 maja 2007, 09:19

ja tez lecze sie u endokrynologa!! co prawda tarczyca u mnie pracuje ok ale mam problemy z reszta hormonów(LH, FSH, prolaktyna itp)
musisz sie udac do innego lekarza koniecznie!!!! wcale nie jest powedziane ze jestes bezpłodna!!! Niestety nadal istnieją lekarze któzy zachowują sie jak gdyby pracowali za kare!! pojdz do innego lekarza!!! dostaniesz kuracje hormonalna i wszytsko moze byc dobrze!!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Re: Niedoczynność tarczycy

Postautor: Andrew » 01 maja 2007, 09:53

Ewwka pisze:Witam!

Przed godziną byłam u lekarza od tarczycy i na początku na mnie nakrzyczała ze po roku czasu trzeba mieć następne skierowanie, później powiedziała ze już jestem dorosła i powinnam to wiedzieć, następnie powiedziała tak...
" jesteś dorosła, masz chłopa, nie wiem co tam robicie, ale Ty przecież jesteś BEZ PłODNA!"
I wyszła do innego pomieszczenia! ścieło mnie z nóg.

Leczę sie już od roku biorę "jodid 200", a do tego sie zabezpieczam tabletkami novynette.
Wiem że to może być prawdą, bo to jest sprawa hormonów, ale ona nawet dobrze nie popatrzyla na moją karte! postawiła mnie przed faktem dokonanym! Jakby to było nic znaczącego!
I moje pytanie: co ja mam teraz robić? słyszałam, że osoby z niedoczynnością rodzą i normalnie żyją! Ile jest w tym prawdy i czy stosowanie tych dwóch środków nie szkodzi mi?!


zaraz tak jak zacytowalem przedstawila nam to kolezanka , prawda byc taka juz nie musi ! to punkt widzenia sprawy przez Ewwkę - nie wiadomo jakie zalecenia mial dane przez lekarza i czy sie stosowała , Słowa wypowiedziane przez panią doktor mnie ciekawią , wcale nie musza byc typu opryskliwego , a reakcją na powiedzmy głupote czy olewactwo problemu przez ewwke/
LEKARZ CI POMOZE , ALE TYLKO WTEDY GDY TY SAM BEDZIESZ O TO WALCZYł , TEGO CHCIAL
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 02 maja 2007, 05:32

Ewwka pisze:" jesteś dorosła, masz chłopa, nie wiem co tam robicie, ale Ty przecież jesteś BEZ PłODNA!"

Ale w jakim to kontekscie bylo? <hmm> Czemu niby jestes bezplodna? Bez specjalistyczych badan nikt Ci tego nie okresli.
Ewwka pisze:ale ona nawet dobrze nie popatrzyla na moją karte! postawiła mnie przed faktem dokonanym! Jakby to było nic znaczącego!

Idz do innego lekarza bo po prostu trafilas do jakiejs pindy.
Ewwka pisze:I moje pytanie: co ja mam teraz robić? słyszałam, że osoby z niedoczynnością rodzą i normalnie żyją!

Ta, a pozniej robia im sie zmiany na tarczycy i trzeba wycinac jej platy, albo i cala. Jezeli narawde chcesz byc bezplodna, miec problemy z przemiana materii, a nawet umrzec- to nie ma sprawy, nie lecz sie.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości