Problem po depilacji

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Problem po depilacji

Postautor: MałaGwiazda » 14 kwie 2007, 17:01

Witam wszystkich.Przegladałam tematy ,ale mimo to, nie znalazłam takiego, który by dotyczył podobnego problemu jak mój.Przejde do sedna...wiec: dzisiaj wydepilowałam się kremem do depilacji veet do skóry delikatnej (taki jasnoniebieski) i podczas depilacji po pewnym czasie zaczeło mnie piec,poczekałam jeszcze chwilę i zaczelam zbierać włoski razem z kremem szpatułką...wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że gdy dotknęłam skóry szpatułką to strasznie mnie zapiekło...a jak chciałam spłukać woda, to nawet to mnie tak strasznie piekło...jakoś przeżyłam...ale...jak zauważyłam zaczeła mi lecieć krew...i gdy siedze teraz przed komputerem to dalej mnie piecze...krew już nie leci...co mam zrobić?? udać sie do ginekologa? zauwazylam mocne zaczerwienienie i taka jak by zdartą skórę

P.S.To był mój 5 raz z goleniem w ten sposób przedtem było O.K. wprawdzie troche piekło, ale potem przestawało i NIGDY nie leciała mi krew...

Wiem,że tu są inteligentni i doświadczeni ludzie, dlatego bardzo prosze o natychmiastową pomoc, gdyż strasznie się niepokoje...

P.S.depilacja dotyczyła miejsca intymnego.

edit: nazywajcie tematy konkretniej. <cisza>
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2007, 08:48 przez MałaGwiazda, łącznie zmieniany 1 raz.
tajemnicza6767
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2007, 22:45
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: tajemnicza6767 » 14 kwie 2007, 17:10

mysle, że na pewno nie jest to powód do pójscia do ginekologa.. to badziej problem skóry - albo za bardzo przycisłaś , albo skora ma po prostu odczekaj.. a by nie piekło zastosuj maść z apteki i byś nie miala krotek od depilacji( bo domyslam, ze moga si pojawic) . Nazwę maści możesz znaleśc w wyszukiwarce bo te tematy juz sie pojawiały wielokrotnie. Pozdrawiam ;) Ps. bedzie good, to nic strasznego
Na krostki i podraznienie zastosuj maść cortizonowa ( do nabycia bez recepty, za ok.10zł)
Awatar użytkownika
Mychola
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 23 paź 2006, 15:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Mychola » 14 kwie 2007, 17:13

chyba nie ten dział...

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest golenie sobie miejsc intymnych kremem :| co innego okolice bikini...
Może po prostu dostałaś uczulenia, przecież to jest bardzo bardzo delikatne miejsce. Podrażniłaś sobie z dlatego piekło.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 14 kwie 2007, 17:32

Nie ten dzial, ale poczekaj moze do poniedzialku. Przez ten czas myj to miejsce 2-3 razy dziennie i po kazdym myciu smaruj kremem nawilzajacym lub mascia. Nie zakladaj majtek innych niz bawelniane. Jezeli nie przejdzie, to idz do dermatologa.

Przede wszystkim:
Te kremy nie sa stworzone do miejsc intymnych! Krem po prostu przezarl Ci skore. To sa chemikalia, ktore topia wlosy, z tym trzeba uwazac.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
zuzanna .
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 02 kwie 2007, 16:19
Skąd: ' śląsk .
Płeć:

Postautor: zuzanna . » 14 kwie 2007, 18:00

Też tak miałam, ale to nie powód do paniki ;-] Miałam po prostu podrażnioną skórę, ale po paru dniach przeszło . . .
;-]
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 14 kwie 2007, 23:04

Dziekuje bardzo za odpowiedzi...już nie piecze, ale dalej tak jakby wypalona skóra jest..poczekam faktycznie i kupiię sobie tę maść...mam nadzieje ze pomoze...pierwszy raz miałam cos takiego...no, ale widać kremy nie są dla mnie...:)

P.S. Przepraszam, że zły dział ,ale nie jestem obeznana..:)
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 15 kwie 2007, 11:19

proponuje maść Bepanthen bo raczej powinnaś wyleczyć spaloną skóre a krostki zejda same później
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 15 kwie 2007, 18:20

krostek nie mam w ogóle,ani jednej...problemem jest tylko (AZ!) spalona skóra... :(
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 15 kwie 2007, 18:30

no to kup bepanhten ale maść nie krem i smaruj 8)
Awatar użytkownika
MałaGwiazda
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:24
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: MałaGwiazda » 15 kwie 2007, 20:23

Dziekuje "_normalna_" <smile> jutro pobiegnę do apteki i kupię ową maść, mam wielkę nadzieję,że pomoże <sam_nie_wiem>
" GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS PEWNIE NIC BYM NIE ZMIENIŁ "

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości