tabletki, a plamy na skorze

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

tabletki, a plamy na skorze

Postautor: sabinka » 03 maja 2005, 19:04

jakis czas temu (zanim sama zaczelam uzywac tabletek) slyszalam kilka razy jak moje kolezanki, ktore je stosowaly i chodzily na solarium mowily ze dostaly plam.... co zreszta bylo widac bo owe plamy najczesciej pojawiaja sie na twarzy.
niestety stracilam juz kontakt z tymi osobami, wiec pytam tutaj :)

jakie jest prawdopodobienstwo aby dostac wlasnie tych plam?

przyznam, ze sie ich obawiam bo idzie sloneczko, chcialabym sie poopalac oczywiscie a mam jasna karnacje (podobno na takiej najczesciej sa plamy:/). i jeszcze jedno: jak to jest z tym solarium? czy to trzeba chodzic baaardzo czesto zeby je dostac? czy jak pojde kilka razy np tak co tydzien to czy mam sie bac? wiecie w ogole cos o tych plamach? :)
i po jakim czasie schodza...... nie chce czegos takiego :|
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 maja 2005, 21:59

Ja takich plam nie dostalam A latem opalalam sie duzo. Przed studniowka tez chodzilam na solarium.
Znam tylko jeden przypadek ze sie trafily i niestety nie zeszly... Chyba sie nie da przewidziec czy dana osoba ich dostanie czy nie. Moge tylko tyle powiedziec ze kolezanka ktora dostala tych plam miala raczej b. jasna karnacje i slabo sie opalała.
Awatar użytkownika
damian24
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 409
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:28
Skąd: z pracy
Płeć:

Postautor: damian24 » 03 maja 2005, 22:14

Problem jest bardziej złożony. Tabletki antykocepcyjne to coś w rodzaju deregulacji za pomoca hormonów. Jeżeli dane tabletki są źle dopasowane do poziomu kilku kluczowych hormonów w organiźmie kobiety to mogą pojawić się pewne zmiany w organiźmie( bardzo częsty i irytujący nas, facetów objaw to hustwaka nastrojów). Plamy na skórze to niedobór/nadmiar estrogenu lub progesteronu. Nie pamiętam dokładnie, trzeba się z tym zgłosić do ginekologa.
Zło w dłuższej perspektywie nie ma w ogóle mocy. Zło, które przeżywasz, ma wyłącznie za zadanie zwrócić Twoją uwagę na to, czego się jeszcze musisz nauczyć, aby móc widzieć i czcić dobro wokół siebie.
Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

Postautor: sabinka » 03 maja 2005, 23:08

sarah pisze:Ja takich plam nie dostalam A latem opalalam sie duzo. Przed studniowka tez chodzilam na solarium.
Znam tylko jeden przypadek ze sie trafily i niestety nie zeszly... Chyba sie nie da przewidziec czy dana osoba ich dostanie czy nie. Moge tylko tyle powiedziec ze kolezanka ktora dostala tych plam miala raczej b. jasna karnacje i slabo sie opalała.


no to juz widze siebie na sloncu z plamami........ :(
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 03 maja 2005, 23:10

Ja mam dosyć jasną karnację i zadnych plam od słońca ani solarium nigdy nie miałam, a tabletki biorę już długo.
To zależy od konkretnego organizmu - nie da się uogólniać.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 03 maja 2005, 23:36

Plam po opalaniu można od różnych tabletek dostać, nie tylko anty.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 04 maja 2005, 00:11

sabinka pisze:no to juz widze siebie na sloncu z plamami........

Sabinko nie ma reguły. Zalezy to od wielu czynnikow. Plamy na skorze zdarzaja sie raczej rzadko tak jak pisalam spotkalam sie tylko z jedym przypadkiem. U reszty moich znajomych nic takiego nie wystapilo. Nie ma co sie martwic na zapas. Zwlaszcza ze jak pisze mrt
mrt pisze:Plam po opalaniu można od różnych tabletek dostać, nie tylko anty.
Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

Postautor: sabinka » 04 maja 2005, 16:18

to juz jest jakies pocieszenie :)
qrcze ale tak glupio sie opalac i myslec ze mozna jakis plam dostac :/
Awatar użytkownika
damian24
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 409
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:28
Skąd: z pracy
Płeć:

Postautor: damian24 » 04 maja 2005, 16:37

mrt pisze:Plam po opalaniu można od różnych tabletek dostać, nie tylko anty.


Generalnie po lekach hormonalnych
Zło w dłuższej perspektywie nie ma w ogóle mocy. Zło, które przeżywasz, ma wyłącznie za zadanie zwrócić Twoją uwagę na to, czego się jeszcze musisz nauczyć, aby móc widzieć i czcić dobro wokół siebie.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 maja 2005, 17:47

Moja kumpela dostala plam po antybiotykach. Najpierw jakas wysypka. Pozniej zeszla, zaczela chodzic do solarium ma znow wysypke i plamy na calym ciele i lezy w szpitalu :/.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 04 maja 2005, 18:03

sabinka pisze:qrcze ale tak glupio sie opalac i myslec ze mozna jakis plam dostac

Jezeli bedziesz sie opalala i nie dostaniesz zadnych plam to mozesz byc spokojna bo najprawdopodobniej nie wystapia one i pozniej. Wiec jak bedzie OK to nie musisz juz o tym myslec.
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 04 maja 2005, 20:22

ja biorę tabletki i się opalam (również na solarium)
i wszystko ok ze skóra :) (jak na razie...)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 maja 2005, 20:29

Ja koncze 2 opakowanie i opalalam sie jak narazie tylko na naturalnym sloncu ( w ten weekend ) no i zadnych plam nie ma :)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości