Odzywki

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Misiek69
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 100
Rejestracja: 11 cze 2006, 21:54
Skąd: z komputera
Płeć:

Białko

Postautor: Misiek69 » 17 gru 2007, 14:54

witam.
niedawno kupilem sobie białko Pro Longatum 80% i zastanawiam sie czy to moze mi jakos zaszkodzic... prosze o wypoweidzi osob ktore korzystały badz korzystaja z tego typu rzeczy a nie osoby ktore uwazaja ze od tego maleje penis :P
wiec prosze osoby wtajemniczone o odp.
czy to moze jakos zaszkodzic...
pozdrawiam
...SiEa... Spontan przedewszystkim... Carpe Diem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 17 gru 2007, 16:45

najpierw kupiłeś a potem się pytasz <zalamka>
w ogóle w jakim celu kupiłeś białko? Jeśli chcesz coś zacząć brac musisz wiedzieć co Ci to da.
Poczytaj sobie trochę jakie są właściwości białka...
ale spokojnie raczej zaszkodzić Ci nie powinno :|
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 gru 2007, 18:36

Tego produktu nie znam, ale sama uzywam po zajeciach odzywki bialkowej. Jak to mialoby niby zaszkodzic? :|
Awatar użytkownika
Misiek69
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 100
Rejestracja: 11 cze 2006, 21:54
Skąd: z komputera
Płeć:

Postautor: Misiek69 » 17 gru 2007, 19:31

larena pisze:najpierw kupiłeś a potem się pytasz
w ogóle w jakim celu kupiłeś białko? Jeśli chcesz coś zacząć brac musisz wiedzieć co Ci to da.
Poczytaj sobie trochę jakie są właściwości białka...

i to jest wlasnie wypowiedz ktorej chcialem uniknac...
wiemt ze bialko buduje miesnie, ten produkt zawiera go duzo bo az 80%. Niedawno tez dowiedzialem sie ze raczej nie da mi to efektow bo ja dopiero od jakichs 2,3 miesiecy cwicze tak intensywniej i odzywki mi sie nie przydadza...wystarczy tylko dieta :/
co wy na to?
Ostatnio zmieniony 18 gru 2007, 00:58 przez Misiek69, łącznie zmieniany 1 raz.
...SiEa... Spontan przedewszystkim... Carpe Diem :D

Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 gru 2007, 19:34

Misiek69 pisze:co wy na to?
No to prawda. Ja nie cwicze na mas etylko na redukcje a szklanka Multipowera mi po zajeciach kolacje zastepuje, a dodatkowo nie mam zakwasow.

[ Dodano: 2007-12-17, 19:34 ]
I ja stosuje od poczatku dlatego. Ale na mase odzywki to nie od razu.
Awatar użytkownika
Misiek69
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 100
Rejestracja: 11 cze 2006, 21:54
Skąd: z komputera
Płeć:

Postautor: Misiek69 » 17 gru 2007, 22:37

pytanie glupie ale zasugerowane przez mojego kumpla a ja chce miec dowod od osoby trzeciej. Czy od tego moze zmales, pogorszyc sie wydajnosc, działanie, funkcjonalnosc, w kazdym razie czy moze to wpłynąć negatywnie na meskie klejnociki?:P
(pozytywnie moze bo bialko bialkiem znajduje sie w nasieniu wiec...)
...SiEa... Spontan przedewszystkim... Carpe Diem :D

Obrazek
_Marcin_
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 27 mar 2007, 15:51
Skąd: mam wiedzieć ?
Płeć:

Postautor: _Marcin_ » 18 gru 2007, 17:48

Misiek69 pisze:czy moze to wpłynąć negatywnie na meskie klejnociki?:P


<hahaha> nie ma to żadnego związku z "klejnocikami" i możesz spokojnie brać .

Ile ważysz , ile masz wzrostu ? Jaki cel chcesz osiągnąć ? Redukcja , rzeźba , nabrać masy ?
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 19 gru 2007, 15:29

larena pisze: ten produkt zawiera go duzo bo az 80%.?

To nie jest zbyt duzo. Izolaty mają koło 97%. To jest takie zwykłe białko. Białko jak białko. Co 3.5 - 4 h bierzesz 20 - 30 g czystego białka, czyli koło 35g Twojego. Tylko widzisz. 3/4 białka i węglowodanów musi isc z posiłków. Musisz jesc koło 6 razy dziennie. Ja biore proteiny tylko w szkole. Bo nie mam jak zjesc dobrze. Rano jem kotlety sojowe, nastepnie w szkole białko, po szkole powiedzmy tunczyk, potem mieso jakies na obiad, po treningu hm. ryba, a na kolacje biały ser(w szkole kanapki tez oczywiscie). Kombinuj człowieku. Ptasia grypa mi zchrzaniłą sprawe z jajkami. Rośnij duży. A jesli chodzi o jądra:P - nie martw sie, to nie sterdydy :P A i po sterydach, jak się umie brać nie trzeba się martwić. Wszystko jest dla ludzi. Proste?
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 19 gru 2007, 17:49

białko pomaga w budowaniu takanki mięśniowej.
Gdy się dużo ćwiczy organizm spala nie tylko węglowodany i tłuszcze ale zaczyna zabierać się także za białka. Dlatego sportowcy nie mogąc dostarczyć odpowiedniej ilości białka z pożywieniem biorą białko w proszku.
Więc spokojnie. Pamietaj tylko że jeśli będziesz brał białko a mało ćwiczył to organizm zacznie je przerabiać w materiał zapasowy magazynowany w tkance tłuszczowej.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,

Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.



http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 19 gru 2007, 23:19

larena pisze: Dlatego sportowcy nie mogąc dostarczyć odpowiedniej ilości białka z pożywieniem biorą białko w proszku.


Tylko z powodu braku czasu. Bo to nie jest tak, ze się nie da. Na prawde spokojnie da rade nadrobić białko i carbo z diety, tylko trzeba na to poswiecic czasu i ochoty. Tak czy siak - 3/4 musi pochodzic z jedzenia. Nie wierz w odzywki w 100%. Grunt to dieta i trening.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 22 gru 2007, 19:19

Tylko z powodu braku czasu. Bo to nie jest tak, ze się nie da. Na prawde spokojnie da rade nadrobić białko i carbo z diety, tylko trzeba na to poswiecic czasu i ochoty. Tak czy siak - 3/4 musi pochodzic z jedzenia. Nie wierz w odzywki w 100%. Grunt to dieta i trening.

mówię tu o sportowcach a nie ludziach chodzących sobie na silownie. Przy intensywnym treningu bardzo ciężko jest dostarczyć białko tylko z posiłków. Oczywiście każdy ma inny metabolizm, u każdego zapotrzebowanie na białko jest inne.
Piszesz że to kwestia czasu. Masz trochę racji ale brak czasu u sportowców czesto nie wynika z braku chęci, tylko z braku możliwości na prowadzenie odpowiedniej diety.
Nie piszę tu bynajmniej o szermierce czy gimnastyce tylko moja wypowiedź dotyczy sportów o intensywnych treningach typu pływanie, wielobój, bieganie itp.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,

Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.



http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 22 gru 2007, 23:54

Natomiast ja z kolei rozmyslalem głównie o kulturystach, trójboistach, czy ciezarowcach. Wiesz. Czowiek, ktory powiedzmy 3/4 zycia sprzedził na siłowni ma to juz obcykane. Je 999 razy dziennie i tyle:D. Dopełnia białkiem na noc jeszcze. Bo to się wylicza z wagi i wlasnie metabolizmu. A taaak no. Z braku mozliwosci na diete. I organizm potrzebuje coraz wiecej, dlatego jeszcze moze byc klopot z dostarczeniem odpowiedniej ilosci. ORganizm sie przywyczaja do coraz wiekszych posiłkow ale powiedzmy wagonu ryzu i 10kg miesa to zjesc sie nie da:)
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 23 gru 2007, 00:39

białko buduje mięśnie? - od kiedy, bez węgli nic nie zbudujesz, z tego co ty wyczytałem to ćwiczysz fizycznie, jakie to są treningi, jaka intensywność, weź pod uwagę ze na kg masy ciała potrzeba ci ok 3,5g węgli, 2 białka ok 1g tłuszczu, poza tym jak spożywasz za dużo białka nerki bardzo dostają po dupce.

I organizm potrzebuje coraz wiecej, dlatego jeszcze moze byc klopot z dostarczeniem odpowiedniej ilosci. ORganizm sie przywyczaja do coraz wiekszych posiłkow ale powiedzmy wagonu ryzu i 10kg miesa to zjesc sie nie da:),

dobra dieta i nie potrzebujesz zadnych supli, a mogę się założyć ze kafarem o wadze 120 kg nie jesteś więc nie widzę problemu w diecie, suplę so uzupełnieniem.

na dobrejdiecie zbudowałem 15 kg czystej masy mięśniowej :P
"Jestem oazą spokoju. Kwiatem na tafli jeziora. Pier....nym ku.wa drzewem na brzegu strumienia"
Awatar użytkownika
Misiek69
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 100
Rejestracja: 11 cze 2006, 21:54
Skąd: z komputera
Płeć:

Postautor: Misiek69 » 23 gru 2007, 11:20

Co do mnie to mam 186 cm wzrostu waze plus minus 81kg... co chce zrobic? chce przetworzyc tkanke tluszczowa w miesnie ale zeby nieco to przyspieszyc biore to białko...
nie chce nabrac masy zeby byc Pudzianem, tylko miec w miare fajna sylwetke...
...SiEa... Spontan przedewszystkim... Carpe Diem :D

Obrazek
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 23 gru 2007, 11:52

To białko ci tu nie pomoże, zaopatrz się w suple pomagające spalać tłuszcz, do tego dieta redukcyjna, jak chcesz mieć ładną sylwetkę to najpierw popracuj na masą, później ją wyrzeźbisz, ale najpierw musisz mieć w czym ;)
"Jestem oazą spokoju. Kwiatem na tafli jeziora. Pier....nym ku.wa drzewem na brzegu strumienia"
Awatar użytkownika
Misiek69
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 100
Rejestracja: 11 cze 2006, 21:54
Skąd: z komputera
Płeć:

Postautor: Misiek69 » 23 gru 2007, 16:45

wiec podsumowujac... mam nieco za duzo tluzczyku, chce go przetworzyć na mase miesniowa(ale bez przesady)
szukam w necie jakiejs dobrej diety wysokobialkowej ale nie bardzo moge znalesc...moze mi ktos pomoze? bylbym bardzo wdzieczny...
pozatym jakie odzywki kupic...
?
...SiEa... Spontan przedewszystkim... Carpe Diem :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 gru 2007, 17:37

Misiek69 pisze:mam nieco za duzo tluzczyku, chce go przetworzyć na mase miesniowa

ja to jestem serio uczulona na to. Chyba jeszcze bardziej niż moon na "bo tam pisało".
Nie zamienisz tłuszczu w mięśnie. To dwie różne tkanki. Bardzo ciężko jest jednocześnie tracić tłuszcz i budować mięśnie.
Wybierz sobie jeden cel i realizuj.
Na Twoim miejscu najpierw bym tłuszcz zrzuciła a dopiero później budowała suchą masę mięśniowa.
A tak poza tym, czy Ty już nie zakładałeś już takiego tematu tu. Bo mam dziwne wrażenie, że tak :?
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 23 gru 2007, 21:36

tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania http://www.sfd.pl/

co do treningu to proponuję ci trening na siłowni oraz jakieś aeroby, bieganie basen, na basenie będziesz redukował tłuszcz a na siłce budował masę
"Jestem oazą spokoju. Kwiatem na tafli jeziora. Pier....nym ku.wa drzewem na brzegu strumienia"
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 24 gru 2007, 11:54

Kurde. Ale to nie mozna tak popspolicie nabrać"masy". Bo owszem mozna nabrać grubej masówki (gównanych gainerów) i rosnąć w tłuszcz zwykly. W tzw. oponę. Tak to nie da rady. Na prawde trzeba to robić z głową. Na pewno nie kupujmy odzywek węglo-białkowych. Tylko oddzielnie białko i carbo. A z tym, ze tyje się głównie od carbo - owszem. Masz rację.
Jesli chcesz spalic tluszcz a powiedzmy wyrzezbic nieco miesnie, to musisz zapodać dietę wysokobiałkową a węglowodany zas ograniczyc do 0. "szwarceneger" o tym nawet pisał. Poczytaj, podowiaduj sie. :)

ps. www.sdf.pl bardzo dobre forum;D
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 24 gru 2007, 23:41

A a jak ty chcesz bez węgli budować mase??? możesz mi to wyjaśnić, bo ja chyba jestem źle dokształcony ;) Co do gainerów, to zależy od zapotrzebowanie i jaki trening robisz, ja wcinam już ponad pół roku gainery węglowodanowo- białkowe i opona mi nie rośnie, do tego mam dietkę, rosnę bardzo zdrowo i przyzwoicie:)
"Jestem oazą spokoju. Kwiatem na tafli jeziora. Pier....nym ku.wa drzewem na brzegu strumienia"
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 25 gru 2007, 19:34

Kurde. To by trzeba kroczek po kroczku tłumaczyc. Moze jestem ektomorfikiem. Czyli masz tendencje do chudniecia. Dlatego na przykład. Poza tym. ZBUDOWAĆ to za pewne sie nie da. Ale utrzymać jak najbardziej. Oczywiscie miesniową. Bo chcemy wtedy spalic tłuszcz.
Weź idź stąd!

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości