odchudzanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 sie 2007, 16:21

Candy Killer pisze:ano piersi maleja jak sczupleje sie..wkoncu to tluszcz jest.pierwsze co to rozmiar leci w dol

mi nigdy nie maleja jak chudne :> ale w sumie to ja mam bardzo male wahania wagi juz teraz.


A jesc mi sie nie chce w ogole. Do teraz nie jadlam nic od wczoraj po poludniu. Mam cos takiego ze przychodiz mi ochota na rozne dziwne rzeczy - ale to raczej dla smaku niz z glodu.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 07 sie 2007, 16:38

yasmine..ja mam pas neoprenowy i szczerze mowiac szczegolnych roznic nie widzialam..z tego wzgledu ze malo cwiczylam jak go uzywalam..ale sie czlowiek poci jak durny.
pojedziesz w nim na rower to przypal bo masz caly tylek mokry tak z Ciebie sie leje:Pdobra sprawa:)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 07 sie 2007, 16:49

Miałam sobie kupić neoprenowe gatki, ale w końcu zrezygnowałam - z głupawego powodu, ale cóż :) Może się przekonam kiedyś :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 sie 2007, 17:09

Mia pisze:A jesc mi sie nie chce w ogole. Do teraz nie jadlam nic od wczoraj po poludniu. Mam cos takiego ze przychodiz mi ochota na rozne dziwne rzeczy - ale to raczej dla smaku niz z glodu.

Ja bym zemdlała, na bank <boje_sie> . W ogóle tak jak ostatnio jem, niby co te 3 godziny, ale polowe mniej niż zazwyczaj to chodzę taka pitoma, nie dociera do mnie wiele rzeczy, mam podsiniaczone oczy. Już nie mówiąc o tym, że od piątku nie byłam na siłowni, bo zwyczajnie siły nie mam. I dlatego zupełnie się nie ciesze, że apetytu nie mam, bo chcę ćwiczyć :(.

Candy Killer pisze:pojedziesz w nim na rower to przypal bo masz caly tylek mokry tak z Ciebie sie leje:Pdobra sprawa:)

No właśnie ta dziewczyna na siłowni odpięła go po ćwiczeniach i normalnie woda ciurkiem poleciała :D.

sophie pisze:z głupawego powodu

:>
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 07 sie 2007, 17:17

woda:P pot hehe ale powiem Ci ze niewygodne to strasznie,ale skuteczne..mozna pocierpiec;)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 sie 2007, 17:19

Yasmine pisze:Ja bym zemdlała, na bank

sie zdarza, czasami.
Zjadlam wlasnie sniadanie.
I nie moge sie doczekac, jak wroce do tanca. Jakos za tydzien juz. <banan>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 sie 2007, 17:21

Mia pisze:sie zdarza, czasami.

<boje_sie> <boje_sie> <boje_sie> <boje_sie> <boje_sie>
Mia to nie jest normalne <chory>
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 07 sie 2007, 17:22

Yasmine pisze:W ogóle tak jak ostatnio jem, niby co te 3 godziny
A ja od prawie doby lece na red bullu i fajkach, do tego zarwana noc. Ta chyba też będzie. I nie wiem, jak jutro wytrzymam na stepie :>

I nie pytaj Yas o powód :P
Choć też slyszałam, że to średnio wygodne...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 sie 2007, 17:25

sophie pisze:Choć też slyszałam, że to średnio wygodne...

No mnie też bardziej spodenki interesują, ale kurcze jak kostium nurka to wygląda i jak coś to bym na pewno na te spodenki jeszcze coś zakładała, ale wtedy to chyba mogę sie ugotować :D

sophie pisze:A ja od prawie doby lece na red bullu i fajkach, do tego zarwana noc.

to zjedz coś ! :)

sophie pisze:I nie pytaj Yas o powód :P

dobra :P
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 sie 2007, 17:25

Yas, ja sie staram pilnowac, ale wychodzi roznie. Szczeglnie jak sie czyms denerwuje, to nie moge jesc...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 07 sie 2007, 17:35

Yasmine pisze:No mnie też bardziej spodenki interesują, ale kurcze jak kostium nurka to wygląda i jak coś to bym na pewno na te spodenki jeszcze coś zakładała, ale wtedy to chyba mogę sie ugotować :D
Też o tym myślałam :D

Yasmine pisze:to zjedz coś ! :)
No wiem, nawet porządny obiad się szykuje, jak mój z roboty przyjedzie, ale na samą myśl o żarciu robi mi się niedobrze :/
Btw. Mozna mieć kolkę od red bulla? :>

ja sie staram pilnowac, ale wychodzi roznie. Szczeglnie jak sie czyms denerwuje, to nie moge jesc...
Też tak miewam... Cięzko to czasem przezwyciężyć :/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 sie 2007, 17:39

sophie pisze:Też tak miewam... Cięzko to czasem przezwyciężyć :/

Ja tak miewam tylko przed egzaminami, wtedy pół jajka na śniadanie potrafię jeść 40 minut i mam ochotę nad nim płakać :D.

sophie pisze:Btw. Mozna mieć kolkę od red bulla? :>

Wiesz, zależy ile go wypiłaś :>

sophie pisze:No wiem, nawet porządny obiad się szykuje, jak mój z roboty przyjedzie,

fajna pora na obiad :D
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 07 sie 2007, 18:48

Wiesz, zależy ile go wypiłaś :>
Chyba już 5tą puszkę od ok22 wczoraj <boje_sie> Jezuuu, ile węglowodanów :/ Ale niczym innym się nie żywię od tej pory... Baaardzo zdrowo...

fajna pora na obiad :D
Wiem :/ Ale inaczej się nie da, za długo w robocie siedzi... A poza tym, ja to pewnie tylko warzyw trochę skubnę i na tym się skończy :>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 16 sie 2007, 19:14

Kupiłam ten pas(tani był wiec jeśli to bubel to i tak nie będę żałować) i używam jakiś tydzień, narazie jakiś spektakularnych efektów nie widać, ale pocę sie z 5 razy bardziej niż normalnie. Formalnie koszulkę mogę wykręcać od potu po treningu i o dziwo mam kolkę w trakcie ćwiczeń, nie wiem czy pas ma coś z tym wspólnego, ale wcześniej nie miałam :?
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 17 sie 2007, 21:07

aaa ostatnio na spc wyczytalam ze ostatni posilek pelno bialkowy powinno sie zjesc na godzine przed snem zeby nie spowolnic metabolizmu bo jak te 4 h przed snem nic nie zjemy to sie spowalnia metabolizm i nic to nie daje ..ciekawe co :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 sie 2007, 00:33

Candy Killer pisze:aaa ostatnio na spc wyczytalam ze ostatni posilek pelno bialkowy powinno sie zjesc na godzine przed snem zeby nie spowolnic metabolizmu bo jak te 4 h przed snem nic nie zjemy to sie spowalnia metabolizm i nic to nie daje

tez czytałam to, ze powinno sie 100 gramów twarożku z warzywami zjeść kolo 22 najlepiej. Ale ja bym nie zasnęła w zyciu z pełnym żołądkiem. Juz tak mam. Musze iść spać na głodzie, bo inaczej byłoby mi niedobrze :/.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 18 sie 2007, 17:27

Candy Killer pisze:aaa ostatnio na spc wyczytalam ze ostatni posilek pelno bialkowy powinno sie zjesc na godzine przed snem zeby nie spowolnic metabolizmu bo jak te 4 h przed snem nic nie zjemy to sie spowalnia metabolizm i nic to nie daje ..ciekawe co

O fajnie :)
Chociaż pewnie i tak zaraz pojawią się kolejne wyniki jakiś tam badań, że nie powinno się przed spaniem na 6h nic jeść ;) <hahaha>
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 19 sie 2007, 02:47

Yasmine pisze:Musze iść spać na głodzie, bo inaczej byłoby mi niedobrze .

A ja wlasnie nie moge na takim zupelnym glodzie, bo nie zasne, a i tak mam problemy z zasypianiem (zasypiam ok 1h-1,5 od polozenia sie :/). Zreszta ja zwykle jem po nocy - o wlasnie mam zamiar isc na kolacje :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 19 sie 2007, 10:37

Mia pisze:Zreszta ja zwykle jem po nocy - o wlasnie mam zamiar isc na kolacje :)

ja nigdy nie rozumiałam jak można jeść w nocy :). Ja jestem najbardziej głodna rano no i tak kolo 18 po siłowni.Ale mój Facet tez tak ma, on musi być pełny to nie zaśnie i potrafi nawet o o północy jeść <boje_sie> .
Mia pisze:zasypiam ok 1h-1,5 od położenia sie :/

<boje_sie> o matko, jakie to musi być męczenie się. Ja zasypiam po max. 10 minutach, tak jestem ostatnio codziennie wykończona :).
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 19 sie 2007, 14:03

Mia pisze:zasypiam ok 1h-1,5 od polozenia sie :/


u mnie to standard, czasem zasypiam nawet później :(
Yasmine pisze:ja nigdy nie rozumiałam jak można jeść w nocy :) . Ja jestem najbardziej głodna rano no i tak kolo 18 po siłowni.Ale mój Facet tez tak ma, on musi być pełny to nie zaśnie i potrafi nawet o o północy jeść <boje_sie> .


ja mam taki głód w nocy, że jestem w stanie pochłonąć wszystko :| ile to razy o 4 rano smażyłam sobie naleśniki albo frytki...a rano nic, nie jestem w stanie zmusić się do śniadania- próbowałam, ale zazwyczaj bezskutecznie. i nie jest to efekt nocnego obżerania się, bo to staram się eliminować. po prostu "od zawsze" tak mam.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 25 sie 2007, 13:17

Preparaty w stylu Thermo speed są dobre, nie jest to wcale kasa zmarnowana. Ogólnie lepiej ich nie brać tylko odłożyć słodycze, alkohol i inne tuczące rzeczy. Wszelkie formy aktywności + odpowiednia dieta(broń Boże głodówka) czynią cuda. Trzeba jest rzeczy syte i mało kaloryczne, odpadają rzeczy w panierkach czy fast foody. Olej zastąpić oliwą z oliwek. Niektórzy mówią ,że lepsza jest margaryna bo ma mniej kalorii, ale ja stanowczo nie lubię margaryny. Odłożyć ziemniaczki i zastąpić makaronem, kaszą czy ryżem jako obiad w dni treningowy. Wszelkiej maści mięsa gotowane: gulasz wołowy i dużo warzyw, kurczak z pieczarkami, kurczak gotowany(polecam dodać przyprawy np. kucharka bo inaczej jak guma), ryż z musem jabłkowym czy dżemem to potrawy banalne w zrobieniu i nie trzeba być specem aby je zrobić. Odstawić większość wędlin, zostawić jedynie drobiowe(np. polędwica z indyka), jeść dużo nabiałów. System 5 posiłków mniejszych sprawdza się lepiej od 3 dużych. Podam przykładowy zestaw dla mnie:

Śniadanie pierwsze:

7,7.30 - 40g musli z płatków owsianych/pszennych (zbożowe mogą być, ale są kaloryczniejsze i mniej pożywne). + 300mln mleka.

10.45 - 2 kanapki z polędwicą z indyka + pomidorek + jabłuszko/banan | Duży jogurt + owoc

14-15 obiad podałem wyżej

17.30 - banan + mleczko po treningu

19.00 - 3 kanapki z polędwicą | 3 jajka na twardo/miękko | 3 kanapki z twarożkiem


Aktualnie sam nie muszę już się odchudzać od pół roku i czasem sobie pozwolę na mały szał w postaci pizzy, ale to sporadyczne wypadki bowiem trzeba dbać o wygląd cały czas. Dieta + siłownia daje taką możliwość ,że ten metabolizm się poprawia i można się mniej ograniczać.

ps. Przy diecie do 21 życia niezmiernie ważne są witaminy i minerały. Nieodzownym elementem jest Omega 3 + witaminy(nie syntetyczne, jestem stanowczym ich przeciwnikiem).

Aktywność fizyczna łączy się z odpowiednim snem. Trzeba spać od 7-10 do 21roku życia ,a potem można zredukować do 8...
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 sie 2007, 15:43

miś pisze:7,7.30 - 40g musli z płatków owsianych/pszennych (zbożowe mogą być, ale są kaloryczniejsze i mniej pożywne). + 300mln mleka.

10.45 - 2 kanapki z polędwicą z indyka + pomidorek + jabłuszko/banan | Duży jogurt + owoc

14-15 obiad podałem wyżej

17.30 - banan + mleczko po treningu

19.00 - 3 kanapki z polędwicą | 3 jajka na twardo/miękko | 3 kanapki z twarożkiem
<boje_sie> Tyle to ja bez diety chyba nie jadlam nawet :/ Mi sie teraz poprzestawialy godizny zycia przez ta chorobe :/ I efekt jest taki, ze odzywiam sie calkiem calkiem, ale z moich 3-4 posilkow dziennie zrobily sie 2. :/ Fakt, ze male, witaminki, nabialy itd itd ale jednak :/ Choc i tak to sukces po tym jadlowstrecieco mialam, ze w ogole jem :)
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 25 sie 2007, 21:32

No ta kolacja jest zabojcza . Reszta w normie. Ja nie dalabym rady na jednym posiedzeniu opedzlowac trzech kanapek .
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 26 sie 2007, 14:44

Wstreciucha pisze:Ja nie dalabym rady na jednym posiedzeniu opedzlowac trzech kanapek .

ja dałabym spokojnie, ale to raczej małe kanapki i raczej na śniadanie :). Ale za to nie zjadłabym w życiu 3 jajek całych <boje_sie>

A ten jadłospis to podobny do mojego, tylko, że mój nie ma podwieczorku, tylko od razu kolacja, bo wcisnąć, nie mam gdzie tego. Bo śniadanie jem koło 9-10.


No, ale znów chyba ruszyło coś, bo się ważyłam dzisiaj u Mii i miałam 59.6 kg (jeśli wierzyć, że waga jest dobra :D).
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 26 sie 2007, 16:44

miś pisze:7,7.30 - 40g musli z płatków owsianych/pszennych (zbożowe mogą być, ale są kaloryczniejsze i mniej pożywne). + 300mln mleka.


Można zapytać czym się różnią płatki owsiane i pszenne od zbożowych? Wszak owies i pszenica to także zboża.
Nie chę się czepiać, ale ciężko mi pojąć co miałeś na myśli.
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 26 sie 2007, 22:59

przede wszystkim dieta i cwiczenia areobowe, bo bez ćwczeń to sobie można każdą diete w dupe wsadzić
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 21 wrz 2007, 21:58

wyczytalam gdzies na stonie poswieconej genetyce, ze czlowiek zjadajacy zaledwie 60% dziennego zapotrezbowania kalorycznego moze zyc 2 razy dluzej (w praktyce tak "dzialaly" organizmy nizsze typu nicienie, myszy, koty, itp). a wszystko za sprawa pewnego bialka... dluga historia, ale skoro mamy temat o dietach to moze warto sie zastanowic nad tymi 60% - z tego co wyliczylam , to dla kobiet gdzies pomiedzy 1100 a 1200 kcal .
Sama probuje przejsc na diete, ale moj organizm chce najnormalniej w swiecie zaopatrzyc sie w zimowa warstwe tluszczu (od wakacji przytylam kilo ;/ ). POzatym w szkole to nie takie latwe przestrzegac diete - szczegolnie jesli chodzi o dobor produtkow...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 wrz 2007, 22:59

Cold Princess pisze:z tego co wyliczylam , to dla kobiet gdzies pomiedzy 1100 a 1200 kcal .

ja bym umarła z głodu jakbym tyle miała jeść :). Nawet na diecie więcej jem.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 wrz 2007, 23:01

Yasmine pisze:ja bym umarła z głodu jakbym tyle miała jeść :) . Nawet na diecie więcej jem.
Ja nawet na diecie nie moge dobic do tego ;DD
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 wrz 2007, 23:05

moon pisze:Ja nawet na diecie nie moge dobic do tego ;DD

Moon to co Ty jesz ?
Bo ja jem 4 posiłki.
Na śniadanie zazwyczaj ciemne pieczywo z jakimiś dodatkami plus koktajl, albo musli z mlekiem.
Na drugie śniadanie duży owocowy jogurt, trochę owoców i orzechów
Na obiad zazwyczaj coś konkretnego pierś z kurczaka z ryżem na przykład
A kolacja to pieczywo ciemne z dużym opakowaniem serka wiejskiego z warzywami.

I mi to wychodzi z 1500 kalorii lekko.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości