odchudzanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 20:19

A co powiedzie o stymulatorach mieśni (takich elektronicznych zabawkach)? Próbował ktoś tego?
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lip 2007, 20:23

W tv widzialam takie vibro cos i zawsze mi sie to marzy jak mnie bola plecy. Ja mysle, ze to cos daje, ale na pewno nie tyle ile w tv mi naobiecywali.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 18 lip 2007, 20:27

Ja osobiscie nie probowalam, ale moje znajome ze szkoly tak. Mowily ze prad je kopal :|
Ja uwazam ,ze takie urzadzenia raczej nie maja sensu. Nie wiem jak dla mnie pic na wode.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 20:33

Marissa pisze:Mowily ze prad je kopal
<boje_sie>
Ale to daje jakies efekty? Wzmacnia mięśnie? Bo o tym, że jako urządzenie do masażu jest świetne to słyszałam, ale nigdzie nie moge dowiedzieć się jakie ma to urządzenie efekty w wzmacnianiu mięśni.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 18 lip 2007, 20:35

Wiesz, one nie uzywaly tego za dlugo, bo wlasnie je prad kopal, wiec nie umiem powiedziec.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 18 lip 2007, 20:50

A slyszal tu ktos w ogóle o chudnieciu dzieki diecie i cwiczeniach , bez herbatek, odzywek, supli i zabawek kopiacych pradem <hmm>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 21:04

Wstreciucha pisze:A slyszal tu ktos w ogóle o chudnieciu dzieki diecie i cwiczeniach , bez herbatek, odzywek, supli i zabawek kopiacych pradem


Ja się odchudzać nie chcę, wagę ma optymalną. Chciałabym jednak wzmocnić niektóre partie mięśni, nie mam jednak czasu na siłownię... i siły wzresztą też. Może od października zaczełabym chodzić regulanie. Teraz poszukuję jakiegoś cudownego leku na ból pleców (i slyszalam własnie, że dobrym masazystą prywanym jest włąsnie taki stymulator mieśni), a gdyby on jeszcze co nieco mógł wzmocnić... <aniolek>
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 18 lip 2007, 21:06

Jawka pisze:Teraz poszukuję jakiegoś cudownego leku na ból pleców

A moze lekarz <zdziwko>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 21:09

Wstreciucha pisze:A moze lekarz
Gdyby to był "taki" ból to już dawno bym u niego była :/
Bolą mnie plecy od fizycznego zmęczenia... lekarz mi tu nic nie poradzi- zaproponuje masaż, albo maść rozgrzewającą.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 18 lip 2007, 21:12

Jawka pisze:Bolą mnie plecy od fizycznego zmęczenia.

To zrob cos, zeby sie tak nie meczyc .
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 18 lip 2007, 21:12

A wlasnie, masaze, czy zabiegi pielegnacyjne majace na celu rozbicie cellulitu, albo ogolnie majace na celu odchudzenie danej partii ciala. Probowal ktos? Bo to fajnie brzmi - nawet nie dla samego efektu odchudzenia, tylko dla odprezenia, ale jesli cos tam mialoby sie odchudzic to nie mialabym nic przeciwko :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2007, 21:15

Wstreciucha pisze:A slyszal tu ktos w ogóle o chudnieciu dzieki diecie i cwiczeniach , bez herbatek, odzywek, supli i zabawek kopiacych pradem <hmm>
No. Ja sie to preferuje :D Ale herbatke czerwona pijam. Sek w tym, ze to potrzeba duuzo czasu zeby efekt osiagnac. A nie kazdy ma silna wole to ciagnac.

[ Dodano: 2007-07-18, 21:16 ]
Marissa pisze:Probowal ktos?
Malo daja. Bez cwiczen i diety sie na nich nic nie zrzuci. NIe probowalam osobiscie, ale moj brat jest z zawodu masazysta.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 21:21

Wstreciucha pisze:To zrob cos, zeby sie tak nie meczyc .

qui non laborat, non manducet
moon pisze:Ale herbatke czerwona pijam.

To za zdrowe też nie jest.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 18 lip 2007, 21:26

moon pisze:Sek w tym, ze to potrzeba duuzo czasu zeby efekt osiagnac. A nie kazdy ma silna wole to ciagnac.

NIkt nie mowi, ze jest latwo. Wiem po sobie . Ale zanim siegnie sie po cokolwiek innego, to warto zastanowic sie, czy kosztem utraty wagi , lepiej bylo zrobic spuscizne w organizmie. Entuzjazm i satysfakcja zaglusza pojecie kosztu - ale szybko wroca ze zdwojona sila. Czlowiekowi dolega bardzo czesto w takich sytaucjach brak rozsadku . Bardzo czesto wydaje nam sie, ze skutki uboczne dotycza kazdego innego , ale nie nas. A potem sie okaze , ze taka efedryne , to sobie dorzucimy do calego zestawu witamin , bo bez kopa na dzien dobry nie bedziemy potrafili sie z lozka podniesc.
Jawka pisze:qui non laborat, non manducet

"cmentarze pelne sa ludzi niezastapionych" . Nie rzucisz tej roboty, to ona rzuci Ciebie.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2007, 21:32

Jawka pisze:To za zdrowe też nie jest.
Nie wiem. Dzieki temu m.in. lepiej pracuja mi nerki i nie chodze raz na dzien do toalety. Brak wzdec, ociezalosci. Jakby uregulowalo mi trawienie :D
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 21:44

Wstreciucha pisze:Nie rzucisz tej roboty, to ona rzuci Ciebie.
Gdybym wychodziła z takie założenie, że zmęczyć się nie mogę- to pewnie leżałabym na hamaczku z piwkiem przez całe zycie. Niestety świat dorosłych wyglada trochę inaczej :D


moon pisze:NIe probowalam osobiscie, ale moj brat jest z zawodu masazysta.
O to, może Moon mi powie, czy stymulatory mieśni moga byc traktowane jako domowi masażyści? Co specjalista to specjalista.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2007, 21:46

Jawka pisze:może Moon mi powie, czy stymulatory mieśni moga byc traktowane jako domowi masażyści?
Oczywiscie ze nie moga. :P Dobry masazysta to znacznei wiecej :D
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 21:46

moon pisze:Nie wiem. Dzieki temu m.in. lepiej pracuja mi nerki i nie chodze raz na dzien do toalety. Brak wzdec, ociezalosci. Jakby uregulowalo mi trawienie
Bo te herbatki przeczyszczają, a po pewnym czasie jednak orgaznim tak rozleniwia się, że ruch robaczkowy zanika.
A smakują Ci one, czy pijesz dla efektów?

[ Dodano: 2007-07-18, 21:47 ]
moon pisze:Dobry masazysta to znacznei wiecej
To ja też wiem- tylko jeszce mnie nie stać aby zatrudnić takiego na stałe :D
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2007, 21:50

Jawka pisze:A smakują Ci one, czy pijesz dla efektów?
Zaczelam dla efaktow, a teraz? Tak czerwona herbata mi smakuje. Oczywiscie jak na cos co jest nieslodzone. Lepiej nawet nieslodzona od czernej smakuje. Skoro nie moge slodzic - to czerwona jest gorzka najlepsza.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 18 lip 2007, 21:50

Jawka pisze:Gdybym wychodziła z takie założenie, że zmęczyć się nie mogę- to pewnie leżałabym na hamaczku z piwkiem przez całe zycie. Niestety świat dorosłych wyglada trochę inaczej :D

Ja nie mowie o zmeczeniu, ale o tym , ze praca sprawia bol. Twoj swiat doroslych bedzie wygladal inaczej , jak ten bol, przerodzi sie w cos innego , a to cos innego pociagnie za soba caly lancuszek nieprzyjemnych dolegliwosci . Wydaje Ci sie, ze jestes niezniszczalna - tak wlasnie mysli przedstawiony przez Ciebie swiat doroslych - ale niektorzy w tym swiecie byli i malo z niego nie zeszli, bo im sie wydawalo , ze taki bol po przyjemnym zmeczeniu w pracy to wlasciwie im sie nawet nalezy ;) Ale juz sie zamykam, nie bede pouczac doroslych :)
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 22:00

moon pisze:Zaczelam dla efaktow, a teraz? Tak czerwona herbata mi smakuje. Oczywiscie jak na cos co jest nieslodzone. Lepiej nawet nieslodzona od czernej smakuje. Skoro nie moge slodzic - to czerwona jest gorzka najlepsza.
Ja kiedyś spróbowałam i myślałam, że zwymiotuję. Ale to może kwestia przezwyczajenie. Zielona też początkowo mi nie smakowała.
A tak w ogole to próbowałaś zielonej? Ona też reguluje trawienie, tylko nie pozostawia po sobie efektów ubocznych tak jak czerwona.

Wstreciucha, Dzięki, że się przejmujesz- ale nie musisz sie o mnie martwić- bedzie mnie stać na dobry szpital :D
A tak poważnie, ja nie mówię o nie wiadomo jakim bólu- mówię o zwykłym zmęczeniu fizycznym- takim jakie czuje, chyba każdy człowiek, który spędzi ileś tam godzin na nogach.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lip 2007, 22:01

Wstreciucha pisze:A slyszal tu ktos w ogóle o chudnieciu dzieki diecie i cwiczeniach

ja słyszałam i sie przymierzam powoli. ale z chromu nie zrezygnuje, bo mi apetyt obniza i likwiduje ciągle smaki na cos
Jawka pisze:Teraz poszukuję jakiegoś cudownego leku na ból pleców (i slyszalam własnie, że dobrym masazystą prywanym jest włąsnie taki stymulator mieśni)

jak to prawda to ja to chce. wiec z Toba poczekam az zjawi sie ktos kto to potwierdzi lub wysmieje
Wstreciucha ja sie tu tak wypytuje bo mnie skutki uboczne bardzo interesuja. Nie po to zmieniam sposób zywienia by sie podkopywac czyms co mi szkodzic bedzie. Bo jak juz pisałam najpierw chce na stałe wprowadzic zmiany, pobyc na tym zdrowym żarciu, tak by to było moje normalne naturalne jedzenie. a potem ograniczyc je bym mogła smialo mówic, ze na diecie jestem.

[ Dodano: 2007-07-18, 22:07 ]
Jawka pisze:tylko nie pozostawia po sobie efektów ubocznych tak jak czerwona.

a mogła bys wiecej o tych efektach ubocznych. Bardzo mnie to interesuje, bo moja mama to pije i pije i wszystkim zachwala. Ja nie mogłam, po 2 dniach picia czułam sie zatoksyniona i taka roztrzesiona
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2007, 22:13

Jawka pisze:A tak w ogole to próbowałaś zielonej?
Ze 2 roznych. Pilam ze 2 tygodnie codziennie - niezbyt to dobre :/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lip 2007, 22:20

moon pisze:Pilam ze 2 tygodnie codziennie - niezbyt to dobre :/

a odlewalas ten pierwszy napar ??
Mona kiedys o tym pisala
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 22:21

Dzindzer pisze:a mogła bys wiecej o tych efektach ubocznych. Bardzo mnie to interesuje, bo moja mama to pije i pije i wszystkim zachwala. Ja nie mogłam, po 2 dniach picia czułam sie zatoksyniona i taka roztrzesiona
To jest herbata która dziala po prostu przeczyszcająco. I tak jak pisalam wyżej, po pewnym czasie organizm uodparnia się na jej działanie- początkowo wystrarczająca jest jedna torebka, później aby się wypróżnic potrzebne są dwie, aż dochodzi do momentu, że trzeba parzyc ich kilka.
Organizm stopuje ruch robaczkowy, bo owy nie jest potrzebny- i poźniej gdy taką herbatkę odstawia się, człowiek nie jest w stanie wypróźnić się normalnie.
A poza tym zbyt obfite stosowanie owej herbatki może doprowadzić do odwodnienia orgaznimu.
moon pisze:Ze 2 roznych. Pilam ze 2 tygodnie codziennie - niezbyt to dobre
Spróbuj cytrynowej.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2007, 22:22

Dzindzer pisze:a odlewalas ten pierwszy napar ??
Dzin czy ja wygladam na kogos komu by sie chcialo z lisciasta bawic? :> Mowie o ekspresowej.
Jawka pisze:Spróbuj cytrynowej.
Ja wlasnie pilam.... :/
Jawka pisze:człowiek nie jest w stanie wypróźnić się normalnie.
Nie pilam na wyjezdzie wcale - 9 dni i 0 problemow mialam :?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lip 2007, 22:23

To jak te dziadostwa z senesem. Zabiore matce te herbate, bo jej metabolizm zupelnie siadzie. niech pije zielona tk jak ja
Awatar użytkownika
slonko 105
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 08 cze 2007, 09:33
Skąd: z domku :)
Płeć:

Postautor: slonko 105 » 18 lip 2007, 22:25

Pilam zielona i czerwona ble ble bble nie polecam,zeby w ogole wypic to musialam duzo slodzic a jak wiadomo mija sie to z celem wiec zrezygnowalam.
A co do cwiczen i diety to sie sprwadza-bez zadnych uzywek czy dopalaczy....
Kiedys... jak cwiczylam regularnie gralam w siatke i chodzilam na treningi ....moglam jesc i bylam szczupla i tak samo mialy kolezanki .....Teraz kiedy moja jedyna aktywnoscia jest lezenie na lozku chodzenie na uczelnie i na przystanek- jest bardzo trudno... Mam wrazenie,ze cokolwiek jem to to odklada mi sie na bokach...Myslalam,ze bede jesc tak jak wczesniej nie bede cwiczyc i bedzie ok-niestety nie jest tak Teraz cwicze i walcze ..moze uda mi sie wrocic do poprzedniego stanu :) <brawo>
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 18 lip 2007, 22:30

moon pisze:Nie pilam na wyjezdzie wcale - 9 dni i 0 problemow mialam
Bo na Ciebie to wszystko odwrotnie dziala :P
Pewnie pijesz ją krótko, lub jeszcze w malych ilościach. W innym wypadku problemy byłoby.
Dzindzer pisze:niech pije zielona tk jak ja
Ta na pewno jest zdrowsza, jak nie bedzie jej smakować taka niesłodzona, niech doda trochę miodu. Ja tak robię- miód to cukier, ale wielocukier, więc orgaznim potrzebuje więcej energii aby go porozkładać (czy jak to tam się mówi).
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2007, 22:34

Jawka pisze:Pewnie pijesz ją krótko, lub jeszcze w malych ilościach.
1,5 miesiaca. 2-3 dziennie. MOcne - nie wyjmuje torebki wcale z kubka.
Jawka pisze:Bo na Ciebie to wszystko odwrotnie dziala :P
Nie prawda no ;P

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości