Kilka pytań na temat włosów

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

middleweight
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 151
Rejestracja: 02 maja 2006, 14:08
Skąd: sdsa
Płeć:

Kilka pytań na temat włosów

Postautor: middleweight » 09 cze 2007, 23:11

Szacuneczek!

Sprawa wygląda tak:
Ostatnio moje włosy staja się strasznie rzadkie. Stosowałem różne preparaty wcierane w skórę głowy, lecz na niewiele się zdały.
Czy możecie mi polecić coś co wzmocniłoby owłosienie mojej głowy i przez kilka lat dłużej pozwoliło cieszyć się możliwością nieświecenia przymusową łysiną?

Włosy noszę bardzo krótko przystrzyżone, nigdy ich nie farbowałem.

Jaki wpływ na stan włosów ma dieta i jakie ewentualnie inne czynniki wpływają na nie?

A może powinienem zacząć połykać jakoweś pretaraty?? Może witaminy...



Czekam na porady :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 cze 2007, 23:23

middleweight pisze:Czy możecie mi polecić coś co wzmocniłoby owłosienie mojej głowy i przez kilka lat dłużej pozwoliło cieszyć się możliwością nieświecenia przymusową łysiną?


a probowales tych dwoch preparatow ?


Lotion Seboradin Niger, również firmy Inter-Fragrances
który jest nieco lżejszą formą tej kuracji. Ale jest doskonały jako uzupełnienie pielęgnacji włosów tłustych oraz skóry głowy podatnej na dermatozy. Działa długotrwale docierając do elementów żywych włosa - mieszka i cebulki. Chroni włosy przed agresywnym działaniem zanieczyszczeń powietrza. Zalecany jest dla osób łysiejących, cierpiących na łupież, łuszczycę, świąd skóry. Lotion Seboradin Niger należy wcierać raz dziennie przez 3-4 dni w tygodniu. Po dwóch tygodniach stosowania przerwać kurację na kilka dni, po czym powtórzyć. Stosowany systematycznie i codziennie wzmacnia cebulki włosów, stymuluje odrastanie włosów, działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo, chroni przed ujemnym wpływem środowiska
http://www.naturella.com.pl/product_inf ... cts_id/976


http://www.wax.com.pl/wax.html


Ja uzywalam obu i sa swietne. Lotion pobudza cebulki. Slyszalam wiele opinii, ze wlosy zaczely odrastac w miejsach, w ktorych wlosy juz nie kielkowaly :).
A WaX jest nawet polecany dla osob po chemioterapii, ja wyleczylam nim moje straszne wlosy po trwalej.

A preparaty wzmacniajace w tabletkach to mysle, ze w aptece Ci doradza :).
middleweight
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 151
Rejestracja: 02 maja 2006, 14:08
Skąd: sdsa
Płeć:

Postautor: middleweight » 09 cze 2007, 23:57

Dziękuję bardzo! <przytul>
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 10 cze 2007, 00:38

Moze tabletki z keratyna .Poprawiaja zdecydowanie stan wlosow , sa mocniejsze i szybciej rosna. A na miejsca gdzie juz wlosy nie rosna niestety nie znam rady...
middleweight
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 151
Rejestracja: 02 maja 2006, 14:08
Skąd: sdsa
Płeć:

Postautor: middleweight » 10 cze 2007, 00:41

nie mam miejsca już "wyłysiałych". no może zakola nieco większe niż 5 lat temu, ale cóż...
włosy mam na całej głowie, lecz jakieś takie przetrzebione i cieniutkie.
poza tym siwieją nad uszami :/
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 10 cze 2007, 00:42

middleweight pisze:jakie ewentualnie inne czynniki wpływają na nie?

Geny i stres :)
O preparatach już wyżej napisano.
middleweight pisze:poza tym siwieją nad uszami :/

Jeśli chodzi o siwiznę, to sprawdź stan układu moczowego :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
middleweight
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 151
Rejestracja: 02 maja 2006, 14:08
Skąd: sdsa
Płeć:

Postautor: middleweight » 10 cze 2007, 00:45

Czy możesz powiedzieć coś więcej? Jaki to ma związek i na co zwrócić uwagę, ew. do jakiego specjalisty z tym się zwrócić?
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 10 cze 2007, 00:47

middleweight a moze to genetyczne?Wtedy zostaja Ci chyba tylko preparaty na wzmocnienie wlosow tak zeby opoznic(zahamowac?) wypadanie wlosow
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 10 cze 2007, 00:49

middleweight pisze:Czy możesz powiedzieć coś więcej?

Więcej niestety nie wiem, ale z tą opinią spotkałam się już wiele razy.
middleweight pisze:ew. do jakiego specjalisty z tym się zwrócić?

Do urologa :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 10 cze 2007, 06:25

middleweight pisze:Czy możecie mi polecić coś co wzmocniłoby owłosienie mojej głowy
obcinasz włosy? proponuję obcięcie na łyso-ale to tylko, jeśli chcesz wzmocnić włosy. Szybko odrosną a pomoże.
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
middleweight
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 151
Rejestracja: 02 maja 2006, 14:08
Skąd: sdsa
Płeć:

Postautor: middleweight » 10 cze 2007, 09:15

obcinałem się na łyso kiedyś. obecnie tnę się na jakieś 5 mm, więc to chyba nie da wiele.
Awatar użytkownika
FANTOMAS
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 15 maja 2007, 17:04
Skąd: Z zaświatów
Płeć:

Postautor: FANTOMAS » 11 cze 2007, 15:51

Wypadanie włosów - łysienie jest u mężczyzn w 99% dziedziczne. Jeśli ktoś z Twoich przodków tracił włosy, to masz to po nim. Wszystkie preparaty do wcierania sobie daruj. Możesz zastosować np. tabletki PROPECIA. Są dostępne tylko na receptę. Jest duża szansa, że zatrzymają wypadanie włosów i być może będą pewne odrosty. Nie na wszystkich jednak ten lek działa. Niestety jest drogi - około 180 zł za opakowanie, które starcza na miesiąc kuracji. Najlepiej idź do dermatologa. Pozdrawiam!!!
P.S. Obcinanie włosów w żaden sposób nie zapobiega ich wypadaniu, ani nie powoduje wzmocnienia. To jest jedno z wielu nieprawdziwych przekonań społecznych.
Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos? Trzeba być idiotą, żeby chcieć w takim ustroju żyć.
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 11 cze 2007, 21:01

regularne szczotkowanie. - zwieksza ukrwienie, pobudza. Mojemu tacie pomoglo (lekkie zakola). Niestety na poczatku duzo wlosow wypada, szczotkowania sa dosc bolesne, ale po kilku miesiacach widac nowe wloski - bez zadnych preparatow. Ok 3 minuty 2xdziennie.

Co do włosów to mam jescze pytanko.
Co należy zrobić, ay przefarbować włosy ciemne na jakiś taki śrendi blond? Chyba nei pokryje za pierwszym razem?
I na czym polega trwała? Jak długo trzyma? Czy można twale wyprostowac włosy? (aż nie przerosną)
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 cze 2007, 21:11

Lies pisze:Co należy zrobić, ay przefarbować włosy ciemne na jakiś taki śrendi blond?

Uzyc rozjasniacza inaczej nie chwyci, bo to musi byc cos co barwnik wyplucze, a nie pokryje wlosy :).

Lies pisze:I na czym polega trwała?

Trwala polega na chemicznej zmianie struktury wlosa. W zaleznosci od wielkosci walkow otrzymuje sie odpowiedni skret. Mialam kiedys 2 razy, takie tam eksperymenty na glowie, a mamie juz z 3 razy robilam :).

Lies pisze:Jak długo trzyma?

Taki super skret 3 miesiace do pol roku. Ale w sumie wlosy sa takie troche siankowate, az do momentu kiedy nowe nie odrosna.

Lies pisze:Czy można twale wyprostowac włosy? (aż nie przerosną)

Trwale to tez znaczy na okolo pol roku i az nie odrosna. Jedna uzytkowniczka tutaj prostowala wlasnie. Kolo 500 zlotych to kosztuje :/.
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 12 cze 2007, 13:20

Pięć baniek?! Łowmorde. Zwykłe loki trwałej też tyle kosztują? Myślałem, że działa to na tej samej zasadzie:/ kur... Nie widzi mi się prostować włosów codiznnie 2x prostownicą hehe. Jak ciota ;-)
dzięki za odp
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 cze 2007, 17:24

Lies pisze:Zwykłe loki trwałej też tyle kosztują?

Nie, te kosztuje w graniach 50 - 100 zlotych :).
A prostowanie wlosow jest technika stosunkowa mloda i co najwazniejsze modna, dlatego tak droga :).
Lies pisze:Nie widzi mi się prostować włosów codiznnie 2x prostownicą hehe. Jak ciota ;-)

Czemu 2 razy :D ?
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 12 cze 2007, 21:33

Nawet raz w sumie hehe.
Bo mam dość mocno kręcone, a teraz lato, pewnie bym się trochę pocił... albo po kąpieli na plaży... pewnie szybko znowu by się kręciły. Bezsensu połowa-prosta, a połowa -półkręcona :)
Trochę mnie przygasiłaś tą niefortunną informacją...
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 cze 2007, 22:04

Lies, wszystko super, ale po co Ty prostujesz wlosy ?!
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 12 cze 2007, 22:41

tez z chcecia zafundowalabym sobie takie prostowanie... bo moich kreconych nie lubie mimo ze podobno lepiej wygladam wlasnie w takich ale tyle kasy to z deka zdzierstwo , coz... to juz zostane przy swojej prostownicy ostatnio biegam z moich loczkach :) i mnie wkurzaja im dluzsze tym bardziej
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 13 cze 2007, 00:22

Yasmine pisze:Lies, wszystko super, ale po co Ty prostujesz wlosy ?!

Jeszce nie prostuję, ale chciałem wyprostować i walnąć na blond.
Chociaż na kolorze zależy mi mało, bardziej na wyprostowaniu.
Dlaczego?
Powoli mi się nudzą.
Poza tym trudniej jest mieć dobrze wyglądające falowane, a ja nie mam czasu dobrze się odlać, a co dopiero na pielęgnacie piórek.
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 13 cze 2007, 00:25

Lies pisze:Powoli mi się nudzą.

hehe a ja myslalam ze tylko kobieta zmienna jest ;) i nudza jej sie takie wlasnie drobnostki jak wlosy jakies tam smiakie i owakie
Lies pisze:Poza tym trudniej jest mieć dobrze wyglądające falowane, a ja nie mam czasu dobrze się odlać, a co dopiero na pielęgnacie piórek.

prostowanie prostownica w domu tez zajmuje duzo czasu , a to u fryzjera duzo kasy zzera ;p wiec i tak zle i tak niedobrze
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 cze 2007, 09:10

Lies pisze:chciałem wyprostować i walnąć na blond

Piotrze Rubiku, to pan? :D

A ja mam jeszcze pytanie o to szczotkowanie, bo mnie zainteresowało. Potrzeba jakiejś specjalnej szczotki do tego?
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 13 cze 2007, 16:14

Mój tata używa zwykłej, szerokiej, raczej twardej. i ostro jeździ po baniaku.
Tylko należy uważać, bona początku dość dużo wypada przez to właśnie szczotkowanie. Dopiero później się wzmacniają i odrastają.
Minus tej metody jest taki, że długo trzeba czekać na efekty.
Ale zaręczam, że są.

pani_minister pisze:Piotrze Rubiku, to pan?

Raczej "Panie Sebastian'ie Bach'u", czy to Pan?
Rubik ma zbyt jasne i zbyt krótkie.
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 13 cze 2007, 16:16

Najlepsze do tego typu operacji sa szczotki z naturalnym wlosiem.Drozsze ale warto.
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 13 cze 2007, 18:28

Ale ja mówię o zwykłych szczotkach do włosów, a nei takich mięciutkich jak dla niemowlaka, czy tam dla kota.
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 13 cze 2007, 20:18

middleweight pisze:Czy możecie mi polecić coś co wzmocniłoby owłosienie mojej głowy i przez kilka lat dłużej pozwoliło cieszyć się możliwością nieświecenia przymusową łysiną?


Niestety ale lysienie jest sprawka genow i szczerze mowiac nic tu sie nie zrobi.Chyba ,ze zageszczenie u chirurga plastycznego.Brutalne prawa biologi niestety.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 13 cze 2007, 20:48

Lies pisze:Ale ja mówię o zwykłych szczotkach do włosów, a nei takich mięciutkich jak dla niemowlaka, czy tam dla kota.

a ja mowie o szczotkach z wlosia naturalnego bynajmniej nie dla kota ani dla niemowlaka.Sa takie,najlepiej je kupowac w hurtowniach lub salonach fryzjerskich.Miekkosc owego wlosia tez mozna sobie wybrac.
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 13 cze 2007, 21:43

ale w czym jest lepsze od zwykłej szczoty?
Jeżeli rozczesuje włosy po myciu na jedno machnięcie to sam sobie kupię ;]
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 13 cze 2007, 22:43

nie niszczy wlosow to po pierwsze , nie elekryzuja sie ,nie "szarpie" ,a jesli chcesz rozczesywac wlosy jak to okresliles"przez jedno machniecie" kup sobie jedwab w plynie albo odzywke z jedwabiem np Gliss Kur(albo inny tego typu produkt poszukaj w "recenzje produkow bo bylo ,albo w pierwszej lepszej drogerii).Bo na placzace sie wlosy po myciu nie pomoze Ci nawet najlepsza szczotka.
Awatar użytkownika
slonko 105
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 08 cze 2007, 09:33
Skąd: z domku :)
Płeć:

Postautor: slonko 105 » 14 cze 2007, 09:26

Proponuje Lotion !! Hmm regularne stosowanie gwarantuje sukces -po pierwszym dniu nic ci nie urosnie:) ale cierpliwosci Pomaga uzywalam :) Najlepiej idz do dermatologa,ale takiego ktory zna sie na rzeczy :) (niestety niektorzy bagatelizuja sprawe)
Powodzenia

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości