Obgryzanie paznokci

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

adrienne11

Obgryzanie paznokci

Postautor: adrienne11 » 28 sie 2006, 19:38

Proszę pomóżcie!! Odkąd tylko pamiętam obgryzam paznokcie. Moja płytka paznokcia jest nierówna a paznokcie są krzywe, brzydkie... no poobgryzane. Szukam jakiegoś sposobu na to żeby przestać. Próbowałam gożkich lakierów, cytryny i chęci przestania ale to nie pomaga. A i jeszcze jedno. Zawsze jak siedze, leże czy cokolwiek robię mam zaciśnięte pięści. Tata mnie za to gani a ja nie wiem co to znaczy... Pomóżcie, plizka.
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 28 sie 2006, 19:53

Mi tez raczej lakiery nie pomogly...dopeiro postanowienie,ze nie bede. Moze satraj sie tak sobie zajmowac czas by nie myslec o obgryzaniu paznokci ?? :D Innej metody nie znam..mzoe ktos inny pomoze :)
Awatar użytkownika
jamajka17
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 24 sie 2006, 20:29
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: jamajka17 » 28 sie 2006, 20:11

ja tez obgryzam paznokcie odkąd pamiętam ale zaczełam zazdrościc kolezanką pięknych paznokci i zaczełam sie ich wstydzic wiec postanowiłam nie obgryzac uwziełam sie kupiłam soebie odzywki i lakier do łamliwych paznokci ...szczerze nie mam zbyt ładnych ale poprawa jest owiele znaczna przyzwyczaiłam sie już że nie bede miała pieknych paznokci brzydkie paznokcie ,łamliwe swiadczą tez o odzywianiu sie więc potrzeba Ci dużo witaminek musisz sie zdrowo odzywiać
Zakręcona
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2006, 18:41
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Zakręcona » 28 sie 2006, 20:41

Hmm, może pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym i uzbrój się w cierpliwość, aż odrosną na tye, aby je równo przyciąć... <hmm>
:P
stokrotka513
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2006, 20:21
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: stokrotka513 » 28 sie 2006, 21:26

Musisz sama sie zmobilizowac i postanowic ze nie bedziesz bo kobiecie nie wypada miec poobgryzanych paznokci, bo sa one wizytowkoa kazdej kobiety. A jak juz to zrobisz i nie bedziesz obgryzac to kup sobie odrzywke do paznokci z SALLY HANSEN np. rozowa...pomoze ci odbudowac i wzmocnic płytke a przy tym przyspieszy wzrost pazurka:)jest troszke droga kolo 35 zl ale warta poswiecenia polecam:)
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 28 sie 2006, 22:08

Ja też obgryzałam ale krótko to trwało.
Jak zobaczyłam jak obleśnie wyglądają wtedy moje dłonie <belt> to od razu przestałam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 29 sie 2006, 11:20

zacznij od walki z nerwami.... póżniej kup sobie taki "anty-lakier" i używaj go jak najczęśniej, a jak trochę odrosną zafunduj sobie ślicznego francuza- jakiegoś z cyrkoniami albo czymś takim- tak aby na sam ruch dłoniw strone ust powodował u Ciebie żal (za francuzem :)). Najważniejsze sa jednak te nerwy... może melise przed snem?? :>
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 29 sie 2006, 14:55

To jest mój wielki ból :( Nie mogę tego zwalczyć od bardzo dawna. Kiedyś używałem "gorzkich paluszków" i nawet trochę pomagało (głównie w kwestiach psychicznych - mam to na paznokciach, więc nie obgryzę), ale jak si czasem zapomniałem to przeżywałem naprawdę niefajnie gorzkie chwile.
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 29 sie 2006, 15:46

ja tam nie mam tych problemow..ale jak sie dziewczyna nie moze opanowac to moze...tipsy hehe ich nie obgryzie raczej :)
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 29 sie 2006, 15:50

Candy Killer pisze:ale jak sie dziewczyna nie moze opanowac to moze...tipsy hehe ich nie obgryzie raczej :)

nie prawda, moja koleżanka obgryzła warte sporo kasy akryle :D
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 29 sie 2006, 16:02

heheh no to miala zdrowie dziewczyna:) hehe
mi tam by sie nie chcialo siedziec nad tym i pilowac zebami po tipsach hehe
adrienne11

Postautor: adrienne11 » 29 sie 2006, 20:23

moze macie racje, moze to przez nerwy, ja po prostu nie panuje nad tym... czytam ksiazke - obgryzam, pasjoinujacy film - obgryzam... a potem wstydze sie swoich szkaradnych paluchow... a co do tipsow takich naklejanych to czy one są dobre? czy nie niszczą płytki paznokcia ktora i tak mam do kitu? moja mama nie jest przekonana do tipsow bo mowi ze bede miala jeszcze gorsze... jakie firmy tipsow polecacie?
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 29 sie 2006, 20:52

adrienne11 pisze:a co do tipsow takich naklejanych to czy one są dobre?
nie, nie są.... nawet najlepszej firmy nie są dobre dla płytki paznokcia. Zresztą sam tips takiej roli nie odgrywa- wszytsko zależy od użytego kleju. Po pierwsze ani to ładne, ani wygodne (bedziesz musiała cały czas uważać aby Ci się nie odczepił)...
jak coś pomyślałabym bardziej o sztucznych akrylowych, albo żelowych- one płytki tak nie niszczą.

ps. a próbowałaś lakierów przeciwko obgryzaniu??
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 29 sie 2006, 20:59

zeby polozyc zelowe to musi miec choc kawalek swojegozeby podlozyc pod niego taki papierek i na nim formowac ksztalt paznokcia..wiem bo kiedys mialam takie cos.
i tipsy i zel niszcza paznokcie chociazby sam fakt ze do nalozenia ich sciaraja Ci iles tam warstw Twojego paznokcia.nie ejst to zbyt zdrowe dla paznokci ale jak masz obgryzac to moze sie oduczysz..a mozesz sobie zrobic krociutkie takie..lub rzeczywiscie pokryc swoje zelem i wtedy beda grubsze i nie bedziesz ich tak gryzla moze:) pozniej nie musisz dopelniac i czekac az Ci twoje odrosna.Moje paznokcie dosc szybko wrocily do poprzedniego stanu a nawet sa twardsze ale ja nigdy nie obgryzalam.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 29 sie 2006, 21:06

Candy Killer pisze:i tipsy i zel niszcza paznokcie chociazby sam fakt ze do nalozenia ich sciaraja Ci iles tam warstw Twojego paznokcia
a tego nie wiedziałam <niewiem>..wiedzialam, ze paznokieć traci swą strukturę ale nie wiedziałam, ze to od ścierania go. Dzięki Candy <browar> uświadomiłaś mnie... hehe ;P
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 29 sie 2006, 21:41

no jezdza pilnikami po paznokciu aby wygladzic plytke i odtluszczaja i dopiero pozniej tipsa sie nakleja mniej wiecej w polowie plytki albo i nizej wiec szybko odrasta.cieniutkie sa pazurki i slabe ale odrastaja bardzo szybko:) 2 razy szybciej niz wczesniej bo pobudzaja przez to scieranie jakos i szybciej rosna..dlatego tak czesto baby lataja wypelniac:) hehe
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 29 sie 2006, 21:57

Eee tam, lakiery :P Nic bardziej nie zachęca do obgryzania paznokci :]
Ja proponuję ochronę mechaniczną, czyli zakładanie na łapki rękawiczek (bądź tylko samych końcówek).
Pamietaj o trzech zasadach:
uczysz się - rękawiczki
oglądasz film, mecz- rękawiczki
siedzisz przed netem - rękawiczki
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 sie 2006, 22:17

Jawka pisze:póżniej kup sobie taki "anty-lakier"

Nic nie pomaga. Okropnie smakuje, ale czulam go wszedzie, w jedzeniu, ciagle na ustach. Mimo,ze gorzki jak cholera to bralam do buzi. Nie nie pomaga :/.
adrienne11

Postautor: adrienne11 » 29 sie 2006, 23:01

tak probowalam tego gorzkiego lakieru ale mialam to gdzies:) zżerałam go z paznokciami:) a tak w oogole to moj najdluzszy paznokiec ma az 1 cm:)
CANDY KILLER NAPISAŁAŚ:
a mozesz sobie zrobic krociutkie takie

o jakie Ci chodziło???
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 30 sie 2006, 02:01

no ze jak masz swoja plytke paznokcia to mozna ja pokryc zelem tylko..bedzie grubsza i moze odechce Ci sie obgryzania..bo tipsy to dlugie i drozej ogolnie jest. po prostu to co masz..pokryc masa akrylowa.. i bedzie ladniej wygladalo ze moze odechce sie gryzc i moze sie oduczysz
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 30 sie 2006, 16:55

cubasa pisze:Pamietaj o trzech zasadach:
uczysz się - rękawiczki
oglądasz film, mecz- rękawiczki
siedzisz przed netem - rękawiczki
zjadlbym te rekawiczki. Wiele znajomych napieprza mnie po lapach, moja tez. Ale za chwile samo sie to powtarza :) Wali mnie czy mam ladne paznokcie czy nie, ale wkur.wia jak chce sprytnie cos podzialac i zahaczam o bluzki :D
I tez bym chcial sie tego pozbyc ale nie bede lakierowal paznokci bo sie czuje jak pedal :D i w ogóle to jest zajebiscie niemeskie.

W gowno rak przeciez tez nie wsadze:D

POMOCI :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 30 sie 2006, 19:06

Yasmine pisze:
Jawka pisze:póżniej kup sobie taki "anty-lakier"

Nic nie pomaga. Okropnie smakuje, ale czulam go wszedzie, w jedzeniu, ciagle na ustach. Mimo,ze gorzki jak cholera to bralam do buzi. Nie nie pomaga :/.

to jest dobre, ale dla dzieci :)


szczerze mówiąc robi mi się niedobrze jak widzę u kogoś poobgryzane paznokcie
- także jak chcesz sie komuś podobać, przestań obgryzać, bo duża część populacji zwraca uwagę na dłonie i paznokcie (taka wizytówka) :)
- a jak masz gdzieś co kto sobie o tobie pomyśli, to już tylko twoja silna wola, żeby z tym skończyć
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 30 sie 2006, 21:29

ptaszek pisze: a jak masz gdzieś co kto sobie o tobie pomyśli, to już tylko twoja silna wola, żeby z tym skończyć

to ja predzej to :)
Wola, wolą ale ja sie w ogole nie kontroluje. Nie wiem kiedy je biore do buzi. To jak mruganie :|.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 sie 2006, 21:30

obgryzam odkąd pamiętam , to nałóg :] wstrętny nałóg. Życie!
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 30 sie 2006, 21:37

TedBundy pisze: to nałóg

a myslalam ze zadnego nie mam <boje_sie>, dopiero mi to teraz uswiadomiles. Tak to nalog <pijak>
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 30 sie 2006, 21:41

ja to już dawno odkryłem :D gorszy niż szlugi, bo jak się chcę to można nie palić a to jest mimo wolne :/
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 30 sie 2006, 23:03

paznokcie maja byc wizytowka? to tak, jakbys miala powiedziec ze paznokcie u nog sa wizytowka:)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 30 sie 2006, 23:54

czesto w pracy ludzie sie patrza na dlonie..np...w urzedach..zadbane dlonie paznokcie sa wizytowka zadbanej kobiety..proste..np/..u faceta tez mi sie nie podobaja obgryzane paznokcie..i tak jak moj facet np.nie obgryza tak czasami cos tam sie uprze i zacznie pracowac nad pazurami tak po lapach dostaje d rauz...to nie wyglada ladnie ani etetycznie...
tak sie mowi..ze zadbane dlonie wizytowka czlowieka:) i nikt mi nie powie ze bardziej podobaja mu sie poobgryzane paznokcie niz ladnie wypielegnowane pazurki:)
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 31 sie 2006, 09:20

Hyhy pisze:paznokcie maja byc wizytowka?
oczywiście, że tak... wielu ludzi zwraca na dłonie ogromną uwagę.
Hyhy pisze:to tak, jakbys miala powiedziec ze paznokcie u nog sa wizytowka:)
oj, żebyś wiedział.
Candy Killer pisze:i nikt mi nie powie ze bardziej podobaja mu sie poobgryzane paznokcie niz ladnie wypielegnowane pazurki:)
niby są gusta i gusciki ;P
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 31 sie 2006, 09:49

Candy Killer pisze:czesto w pracy ludzie sie patrza na dlonie..np...w urzedach..zadbane dlonie paznokcie sa wizytowka zadbanej kobiety..proste

Yyy ja przepraszam, ale wszystko mam zadbane. Jestem zadbana.Umyta, ubrana, uczesana, umalowana. Jedynie panzokcie. I one maja swiadczyc o moim zadbaniu. Przez to,ze sa krotkie, a nie za maja 2 cm dlugosci :| ?

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości