Często urywa mi się film...

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

maxxik
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2006, 14:23
Skąd: swąd ;-)
Płeć:

Często urywa mi się film...

Postautor: maxxik » 12 mar 2006, 13:49

Witam, czy mógłby mi ktoś poradzić jakie witamnki łykać na urywający sie film? Oczywiście trace go po alkoholu, ale nie jest to duża ilość a ja nie jestem zalany w trupa. Kurcze jest to denerwujące, ponieważ budzę się rano a tu czarna plama, nie pamiętam praktycznie nic... mam wrażenie że mam braki w żelazie i magnezie, ale nie jestem pewien. Dzięki za odp.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 12 mar 2006, 13:58

maxxik pisze:Oczywiście trace go po alkoholu, ale nie jest to duża ilość a ja nie jestem zalany w trupa


No chyba nie jestes wtedy za bardzo swiadomy, skoro nie pamietasz nic na drugi dzien, jakos nie moge sobie wyobrazic tego, zeby nie byc zalanym w trupa, swiadomym, a na drugi dzien nic nie pamietac. Musisz mniej pic, lub po prostu w ogóle nie pic, bo najwidoczniej alkohol nie jest dla ciebie.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 mar 2006, 15:03

Moze bierzesz jakies leki ktore poteguja dzialanie alkoholu
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 mar 2006, 15:05

Witaminki gówno IC pomoga. Nie chlej tyle i tak czesto i przejdź sie do neurologa na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 12 mar 2006, 16:12

maxxik pisze:czy mógłby mi ktoś poradzić jakie witamnki łykać na urywający sie film?

<hahaha>
witaminka "O" - jak OGRANICZENIE - ograniczysz alkohol nie bedzie Ci sie film urywal
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Nibeneth
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 17 sty 2006, 12:34
Skąd: z bardzo daleka
Płeć:

Postautor: Nibeneth » 12 mar 2006, 16:15

otoz to, nie kazdy moze wlac w siebie morze wody ;) ty masz taki leb, ze wystarczy odrobina i lezesz, wiec ogranicznik wlacz, wiem, bo tez mam slaba glowe i nie dla mnie pijackie libacje :D a witaminki mozesz zazywac tak profilaktycznie, nie zaszkodzi ;)
..czasami wolę być zupełnie sam,
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno,
czasami wolę to,
niż czułość waszych obcych rąk..
Awatar użytkownika
ZielonaHerbatka
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 08 sty 2006, 22:34
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: ZielonaHerbatka » 12 mar 2006, 16:38

A że tak zapytam to ile zwykle pijesz??
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 13 mar 2006, 18:01

maxxik pisze:Oczywiście trace go po alkoholu, ale nie jest to duża ilość a ja nie jestem zalany w trupa.

Jeśli urywa Ci się film, to skąd pamiętasz, czy jesteś uwalony w trupa czy nie?
Widać masz słabszą głowę, radzę mniej pić i tyle.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 13 mar 2006, 18:30

mniej pij - proste. CHyba znasz swoje granice. Tu witaminki nie pomoga :D
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 14 mar 2006, 22:15

porzeciez pisze chłop, że nie lezy, nei jest uwalony, tylko "troche" wypije. Ja tak mam jak jestem bardzo zmeczony i troche popije. np z imprezy, wroce jeszce do domu, ale malo co pamietam. Eh, bycmoze to wina magnezu, bo alkohol niezle go wyplukuje z organizmy. Co zreszta widac po skurczach mięśni (jak wypije to czasami mam w nocy niemiłosiernie mocne skurcze łydek, albo miesni stóp)
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Qra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 156
Rejestracja: 12 mar 2006, 17:55
Skąd: : dąkS
Płeć:

Postautor: Qra » 14 mar 2006, 22:20

Wypada tylko nie pic.. Mozna zawsze sie z lekarzem skonsultowac :P
Zawsze maja cos do odkazania w biurku :P

Nie no serio to dziwna sprawa.. Ale chyba tak juz jest,
jedni maja slabsza a inni silniejsza glowe..
Selekcja naturalna..
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 15 mar 2006, 01:14

Lies pisze:porzeciez pisze chłop, że nie lezy, nei jest uwalony, tylko "troche" wypije. Ja tak mam jak jestem bardzo zmeczony i troche popije. np z imprezy, wroce jeszce do domu, ale malo co pamietam


Dla mnie to bezsens, tracisz film bedac w miare trzezwym ? :|
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 15 mar 2006, 04:12

Lies pisze:porzeciez pisze chłop, że nie lezy, nei jest uwalony, tylko "troche" wypije

nbo pisze tez, zen film mu sie urywa. Czyli pamieta jak jeszcze jest w miare trzeźwy, ale po tem dzieje sie to po czym film sie urywa :]

Tez proponuje pic mniej i moze udac sie do neurologa
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 17 mar 2006, 15:06

ja to inaczej odebralem. nie jako: pije, pije, jetsem trzezwy i pije i urwany filmik , budze sie dopeiro rano, ale tak jak ja to mam czasami: pije, pije, pije, gadam, pije, koniec imprezy, rano sie budze, ale nie pamietam co tak dokladnie sie dzialo w neiktorych momentach ;]

a neurolog co pomoze? ;)
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 mar 2006, 19:34

Lies pisze:neurolog co pomoze? ;)
Zbada. To przeciez wina jego głowy. A co jak kiedyś bez tego piwa jednego nie bedzie wiedział co robil i gdzi ebyl? Lepiej sprawdzac takie rzeczy wczesniej niz pozniej.
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 21 mar 2006, 10:36

A jak zeznania świadków?? Oni też twierdzą, że nie byłeś pijany? Faktycznie łykaj żelazo, magnez i przed piciem duuuużą ilość wit C. To pomaga zmniejszyć kaca i poprawia metabolizm alkoholu, czy pomoże na urwanie filmu to nie wiem.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Konto usunięte

Postautor: Konto usunięte » 22 mar 2006, 21:00

A ja sądze pij tyle samo.. a anwet więcej. Trening czyni mistrza :)
Awatar użytkownika
amelka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 12 kwie 2006, 17:13
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: amelka » 05 maja 2006, 09:08

wniosek jest prosty musisz ograniczyć alkohol
Awatar użytkownika
Anja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:53
Skąd: Z nienacka
Płeć:

Postautor: Anja » 05 maja 2006, 21:16

Lies pisze:Eh, bycmoze to wina magnezu, bo alkohol niezle go wyplukuje z organizmy. Co zreszta widac po skurczach mięśni (jak wypije to czasami mam w nocy niemiłosiernie mocne skurcze łydek, albo miesni stóp)


To raczej wina wypłukiwania potasu a nie magnezu! Pewnie pijesz dużo kawy. Polecam sok pomidorowy i skurcze ustąpią.

z resztą chłopak jak chce sie schlewać do nieprzytomności to powodzenia życzę, prezeciez w kraju jest deficyt meneli i alkoholików.
Recepta na Twoją przypadłość to MCH - Mniej CHlej!!!!!!
46
Awatar użytkownika
theBlueSky
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2006, 10:44
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: theBlueSky » 06 maja 2006, 21:41

nonsens. Wystarczy przed libacją alkoholową wypić szklankę oleju. Wątroba bedzie wtedy wchłaniała mniej %, z tego względu, iż bedzie tłusta. Gwarantowana twarda głowa. <browar>
"Dodajecie tylko soli moim raną... mój świat, mój triumf... wszystko odeszło..."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 maja 2006, 21:43

theBlueSky pisze:Wystarczy przed libacją alkoholową wypić szklankę oleju.
<belt> Ja tam wole tłusta jajecznice ;P <aniolek>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 06 maja 2006, 23:41

theBlueSky pisze:Wystarczy przed libacją alkoholową wypić szklankę oleju.

I wypijasz to?
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
theBlueSky
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2006, 10:44
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: theBlueSky » 07 maja 2006, 13:45

Olivia pisze:theBlueSky napisał/a:
Wystarczy przed libacją alkoholową wypić szklankę oleju.

I wypijasz to?


To była tylko dobra rada. Ja do słabych głów się nie zaliczam ;) <browar>

[ Dodano: 2006-05-07, 13:46 ]
ale znam kilka osób, które dzięki temu robiły furore na imprezie. Ranek, a oni stoją na nogach (o własnych siłach)... a inni już dawno poodpadali...
"Dodajecie tylko soli moim raną... mój świat, mój triumf... wszystko odeszło..."
Itzal
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2006, 23:38
Skąd: Euskadi
Płeć:

Postautor: Itzal » 11 maja 2006, 17:39

theBlueSky pisze:nonsens. Wystarczy przed libacją alkoholową wypić szklankę oleju. Wątroba bedzie wtedy wchłaniała mniej %, z tego względu, iż bedzie tłusta. Gwarantowana twarda głowa. <browar>


Tak z ciekawości to u Ciebie odurzenie alkoholem spowodowane jest wchłanianiem go do wątroby? Wątrobą myślisz?
I.
Awatar użytkownika
Orbital
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 228
Rejestracja: 12 maja 2005, 18:41
Skąd: skosmosu
Płeć:

Postautor: Orbital » 11 maja 2006, 23:31

Itzal pisze:Tak z ciekawości to u Ciebie odurzenie alkoholem spowodowane jest wchłanianiem go do wątroby? Wątrobą myślisz?
I.


Żeby nie było:
"Wypity alkohol przenika z żołądka i jelit do krwi - jest to proces zwany wchłanianiem.
(...)
Czynniki wpływające na wchłanianie i metabolizm alkoholu
Pokarm
Na proces wchłaniania wpływa wiele czynników, między innymi to, czy w czasie picia alkoholu w przewodzie pokarmowym znajduje się jedzenie, a także rodzaj pokarmu [2, 6].Wchłanianie alkoholu zależy od tego, w jakim tempie treść żołądka przechodzi do jelit. Im wyższa zawartość tłuszczu w pożywieniu, tym dłużej to trwa i tym więcej czasu zajmuje proces wchłaniania. W badaniach stwierdzono, że u osób, które wypiły alkohol po posiłku zawierającym tłuszcz, białko i węglowodany, wchłanianie alkoholu przebiega trzy razy wolniej niż u tych, które wypiły na pusty żołądek [7]."

Źródło: http://www.psychologia.edu.pl/index.php ... is&id=1599

Z tą szklanką oleju to chyba lekka przeginka, przecież to jest tak jakby kamień wrzucić na żołądek <belt>
Trzeba by jeszcze dodać, że takie picie "na pokaz" to jest debilizm w najczystszej postaci (pozerstwo) <browar>
"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza."
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 12 maja 2006, 20:21

theBlueSky pisze:nonsens. Wystarczy przed libacją alkoholową wypić szklankę oleju

A zrobiles to kiedykolwiek? Przeciez to jest obrzydliwe i shaftac sie mozna jeszcze przed spozyciem alkoholu.
theBlueSky pisze:Wątroba bedzie wtedy wchłaniała mniej %, z tego względu, iż bedzie tłusta.

<hahaha> Tym wnioskiem zrewolucjonizowales medycyne. Bo wiadomo, ze watroba otula sie tluszczykiem i wtedy czasteczki alkoholu sie od niej odbijaja. Stary, gdzie Ty byles jak Cie na bilogii nie bylo?
Orbital pisze:Z tą szklanką oleju to chyba lekka przeginka, przecież to jest tak jakby kamień wrzucić na żołądek

Sporo muzykow weselnych tak wlasnie robi. <chory>
theBlueSky pisze:Ranek, a oni stoją na nogach (o własnych siłach)... a inni już dawno poodpadali...

Wiesz, do tego wystarczy zrownowazone picie. Nasze imprezy przewaznie trwaly od 20:00 wieczorem do 7:00 rano i wiekszosc stala na nogach (reszta spala bo spiochy z nich byly). Film urywa sie jak chlejesz kielich za kielichem. Pic trzeba umiec. Ja na przyklad mam w swoim organizmie wyrobione cos takiego, ze wiem, kiedy juz mi wiecej nie mozna i trzeba zrobic dluzszy odpoczynek przed kolejnym piwkiem/ kielszkiem. Zreszta kieliszka to ja w rece nie mialam juz ponad rok...
Orbital pisze:Trzeba by jeszcze dodać, że takie picie "na pokaz" to jest debilizm w najczystszej postaci (pozerstwo)

Najlepsze jest to, ze owe pozerstwo konczy sie przewaznie skutkiem ubocznym (obzyganie laski, ktora ci sie podoba czy rozpoczeci bojki z najlepszym kumplem).
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 maja 2006, 20:24

Szklanka oleju ? powiadasz , tosz to mega sraczka bedzie <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 12 maja 2006, 20:27

Andrew pisze:powiadasz , tosz to mega sraczka bedzie

Niekoniecznie ale to nie jest najlepsza sprawa anyway.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Anja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:53
Skąd: Z nienacka
Płeć:

Postautor: Anja » 12 maja 2006, 20:32

Powodzenia z tym olejem, bo podobno dobry na wszystko: zachlanie, cholesterol, raka prostaty, dziury w mózgu, niechciane ciąże, paraliż, braki w edukacji...
Tylko, że będziesz dalej <belt> niż widzisz!!
Powodzenia
46

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości