Lubicie futerka?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Chcialabys miec prawdziwe futro?

TAK
1
5%
NIE
19
95%
 
Liczba głosów: 20
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 14 cze 2005, 10:24

Po pierwsze, pierwsi ludzie wcale nie byli dzikusami, którzy mieszkali w jaskiniach i jedli mięso. Bóg stworzył Adama i Ewę, którzy byli normalnymi ludźmi i mieszkali w przepięknym raju. Nie ubierali się, chodzili nago. Żywili się nie zwierzętami, tylko owocami i warzywami. Dopiero potem, kiedy odwrócili się od Boga, zaczęli zabijać i jeść zwierzęta. Wtedy też zaczęli się ubierać w skóry zwierząt.

Po drugie, teraz ludzie też muszą się w coś ubierać, ale wcale nie muszą w tym celu zabijać zwierząt. Czytaj uważnie moje posty - napisałem że nieodłącznym elementem ludzkiego życia jest zabijanie zwierząt na pożywienie, a nie na futra.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2005, 10:36 przez Krystian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 14 cze 2005, 10:35

aj Krystian Krystian...
Krystian pisze:Śmierć zwierząt celem zdobycia pożywienia jest nieodłącznym elementem życia ludzkiego od tysięcy lat.

ja idac tym samym tokiem rozumowania mowie ze podobnie jest ze smiercia zwierzad dla zdobycia ubrania. Wcale nie napisalam ze Ty tak powiedziales. To ty czytaj uwazniej.

Krystian pisze:Po drugie, ludzie muszą się w coś ubierać, ale wcale nie muszą w tym celu zabijać zwierząt.

Po trzecie, ludzie muszą jesc, ale wcale nie muszą w tym celu zabijac zwierzat.
Krystian pisze:Po pierwsze, pierwsi ludzie wcale nie byli dzikusami, którzy spali w jaskiniach i jedli mięso. Bóg stworzył Adama i Ewę, którzy byli normalnymi ludźmi i mieszkali w przepięknym raju. Żywili się nie zwierzętami, tylko owocami i warzywami.

Ale to Ty powolales sie pierwszy na tych dzikusow jako na autorytet "poniewaz ludzie jedza zwierzeta od tysiecy lat" mowie wiec ze zabijaja zwierzeta dla odzienia rowniez od tysiecy lat.
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 14 cze 2005, 10:43

sarah pisze:ja idac tym samym tokiem rozumowania mowie ze podobnie jest ze smiercia zwierzad dla zdobycia ubrania. Wcale nie napisalam ze Ty tak powiedziales. To ty czytaj uwazniej.


Tak, ale jak napisałem wyżej zwierząt nie trzeba zabijać w celu produkowania ubrań, bo przecież nie trzeba produkować ubrań ze skór zwierzęcych. Można je produkować także z materiałów które nie są pochodzenia zwierzęcego. To tylko ludzka chciwość i rządza kasy sprawia że nadal zabija się zwierzęta na skóry. Bo jedzenie to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, ale ubranie z futra zwierzęcia to już nie potrzeba. To zachcianka.

sarah pisze:Po trzecie, ludzie muszą jesc, ale wcale nie muszą w tym celu zabijac zwierzat.


Słusznie. I jak już napisałem wyżej, tak kiedyś będzie. Ludzie nie będą jeść zwierząt. Zresztą dzisiaj nikt nikomu nie karze jeść mięsa. Można być wegetarianinem. Zresztą jest wiele produktów pochodzenia roślinnego, które smakują jak mięso. Przykładem takiego produktu jest np. Kania, grzyb.

sarah pisze:Ale to Ty powolales sie pierwszy na tych dzikusow jako na autorytet "poniewaz ludzie jedza zwierzeta od tysiecy lat" mowie wiec ze zabijaja zwierzeta dla odzienia rowniez od tysiecy lat.


Nie powołałem się na dzikusów, tylko na ludzi którzy jedli zwierzęta na po wygnaniu Adama i Ewy z raju. Określenie "od tysięcy lat" nie oznaczało "od samego początku", tylko po prostu "od długiego czasu".
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 cze 2005, 11:15

Zastanówmy sie (wracajaz do dawnego jak ze tematu ) <aniolek2> po co komu taki tygrys ??? wszak kobieta w futerku z nego wyglada wysmienicie ! i do niczego innego jak poza futrem jak i zoo albo ze bedzie gdzieś wypchany sobie lezał nie jest nam ludziom potrzebny ! ,bowiem kontakt z nim jest z natury nie bezpieczny w naturze !! co innego w zoo .Wiec .... lepiej miec z niego futro , bo inaczej bestia zje Ciebie !! <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
wajdelota
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:45
Skąd: In-die
Płeć:

Postautor: wajdelota » 14 cze 2005, 11:28

:|

Jak to czytam...

Po pierwsze, jeśli nie gadasz z sąsiadem, to mozesz go zabić? Przecież nei jest Ci potrzebny. To jest ludzki materializm. Tygrysy żyją w swoim naturalnym środowisku i tam powinny być. To my tam włazimy, nie one do nas. Przyroda to otoczenie w którym żyjemy, jesli każdy myślał by w ten sposób, dawno by nas nie było. Bo jeśli wierzysz w to, że człowiek moze ujarzmić prawa natury, że wygra z przyrodą, to masz złudzenia. Jeśli dalej bedziemy niszczyc tak środowisko to sami zginiemy...

A i co do Adama i Ewy, napisałeś że futra nie były od zawsze potrzebne itd, ale mięsa tak. Jednocześnie piszesz, że w Raju Adam i Ewa jedli owoce, warzywa, ogółem rośliny. Więc ja tyu czegos nie rozumiem...

Pozatym, ja zawsze myślałem że Biblia jest oparta na symbolach. Ale każdy interpretuje ja po swojemu.
pzdr
Jeśli oznaką bycia prawdziwym mężczyzną jest upijanie się i sikanie do zlewu, to ja nie chcę być mężczyzną...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 cze 2005, 12:07

Sasiad jest jak najbardziej potrzebny !! jak Ty nie wdzisz ze tak jest to twoja sprawa !
prawa natury a tygrys i temu podobne futerkowce to całkiem cos innego !
Cos Ci sie kolego pomieszało <aniolek2>
własnie ....sami zginemy i to nie dlatego ze ja chce mec futro tygrysa , tylko dlatego iz jest nas tak wielu i tak wiele zremy !! zwierząt ! ze umrzemy w własnych fekaliach , bowiem zasramy ten swiat !! (jak i zasypiemy smieciami ) zatem co proponujesz ??? wybijac ludzkosc by sie tak ne rozmnazała ??? Tygrys i inne zwierzaki nie maja nic wspulnego z przyrodą w tym sensie , ze nas ona zniszczy jak ja bede zaspokajac swą próznosc w kwesti mienia futerka ! <aniolek2>

zapytam jeszcze ?? gdzie jest nasze naturalne srodowisko ??? zapeniam cie ze gdyby dopuscic do naglego znacznego rozmnozenia sie tego gatunku , zezarłby Ciebie taki zapewne tygrys , bo to Ty wtedy był byś jego pokarmem ...wiec tekst z sasiadem ...do kitu !! <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 14 cze 2005, 13:36

wajdelota pisze:A i co do Adama i Ewy, napisałeś że futra nie były od zawsze potrzebne itd, ale mięsa tak. Jednocześnie piszesz, że w Raju Adam i Ewa jedli owoce, warzywa, ogółem rośliny. Więc ja tyu czegos nie rozumiem...


Nie przeczytałeś dokładnie, więc powtórzę jeszcze raz:

Futra nie były od zawsze potrzebne, ponieważ Adam i Ewa zanim zgrzeszyli to chodzili nago. Potem jak zgrzeszyli, otrzymali ubranie ze skóry zwierzęcej. Potem ludzie też wytwarzali ubrania tylko ze skóry zwierząt. Ale w końcu nauczyli się wytwarzać ubrania pochodzenia niezwierzęcego.

Adam i Ewa od samego początku jedli tylko owoce i warzywa, nie jedli mięsa. Zaczęli je jeść kiedy Bóg wypędził ich z raju, musieli też ciężko pracować na roli, bo stracili możliwość korzystania z drzew które rodziły owoce w raju. Ludzie jedzą mięso do dzisiaj. Ale jak już napisałem, nikt nikogo dziś nie zmusza do jedzenia mięsa. Można być wegetarianinem.

wajdelota pisze:Pozatym, ja zawsze myślałem że Biblia jest oparta na symbolach. Ale każdy interpretuje ja po swojemu.


To prawda że w Biblii Świętej spotyka się symbole. Ale po pierwsze nie wszędzie, a po drugie należy porównywać te fragmenty z innymi aby wiedzieć jak je rozumieć. Jednak jest dużo miejsc w których nie ma symboli. I nie wymaga się tutaj jakiś niesłychanych rozważań teologicznych. Przykład:

"Bóg powiedział, że nie z każdego drzewa wolno wam jeść" - proste zdanie które wskazuje na zakaz co do spożywania. Chyba nie uważasz że tutaj jest jakiś symbol? Bo ja nie widzę. Stwierdzenie proste i zrozumiałe. Dlatego nie można popadać w skrajności. Jeżeli ja do ciebie np. powiem: "Napisałeś odpowiedź na moje pytanie" czy to znaczy że używam jakiegoś symbolu? Nie - po prostu stwierdzam że napisałeś odpowiedź na moje pytanie.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 cze 2005, 13:40

Jak nic to tylko symbol i z jedzeniem ma bardzo nie wiele ! <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 14 cze 2005, 13:50

"Bóg powiedział, że nie z każdego drzewa wolno wam jeść"


Pewnie, że to symbol. Skoro jest niby wszechwiedzący to wiedział dobrze, że i tak zeżrą.
I nie bierz tego w cudzysłów bo to nie jest cytat.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 cze 2005, 13:52

Fisz ! normalnie wymiekłem !! <aniolek2> <aniolek2> (wiedział ze zeżrą ) dobre !!! dawaj jeszcze , nie ma to jak smiech ! <browar> <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 14 cze 2005, 13:56

Widać że was bardzo temat interesuje... Może kawały zaczniemy opowiadać? :)

Fish, gdyby wiedział, to ten nakaz nie miałby sensu myśl logicznie Bóg nie jest niewolnikiem własnej wiedzy, bo choć jest wszechwiedzący to też jest wszechmogący i zagląda w przyszłość kiedy chce a kiedy nie chce to nie zagląda.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 14 cze 2005, 14:01

Sam sobie zaprzeczasz :)
Przeczytaj uważnie to co napisałeś albo podaj jakąś ściślejszą interpretacje.

Wszechmogący?

A jest w stanie stworzyć tak wielki kamień aby go nie mógł podnieść? <banan>
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 14 cze 2005, 14:19

Jest w stanie stworzyć tak wielki kamień żeby ci wbić nim oleju do głowy :) Zresztą po co ci te rozważania skoro ty nie wierzysz w Boga?
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 14 cze 2005, 14:32

Nie fikaj bo to może być Twój ostatni wyskok. A rozważania są potrzebne aby mnie tak "oświecona" osoba nawróciła.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 14 cze 2005, 14:54

Przecież nie fikam jestem bardzo grzeczny :) No może z tym olejem w głowie przegiąłem. Więc przepraszam. Wiesz co najlepiej będzie ja wiem swoje ty wiesz swoje i cieszymy się oboje :) Koniec dyskusji.
wajdelota
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:45
Skąd: In-die
Płeć:

Postautor: wajdelota » 18 cze 2005, 02:40

A Ty sie z Bogiem tak dobrze znasz?
Tak samo jak motyw zakąłdu między Bogiem, a szatanem w księdze Hioba. Czemu szatan sie ząłożył, skoro wiedizał ze bóg jest wszechwiedzący? I jak mógł Bóg ten zakład przegrać? dziwne to jest :>

A co do sąsiedztwa... jest coś takiego jak ekosystemy i siedliska naturalne. Nie będe się kłócił, ale mam racje :P
Jeśli oznaką bycia prawdziwym mężczyzną jest upijanie się i sikanie do zlewu, to ja nie chcę być mężczyzną...
Awatar użytkownika
Łysolek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2005, 00:07
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Łysolek » 18 cze 2005, 08:23

Mialem niestety okazje juz wczesniej ogladac ten link... i podobnie jak wowczas i tym razem nie dalem rady tego strawic do konca... <belt3>
To straszne co sie wyprawia , mozna by powiedziec ze taka praca!
Tylko ze mamy 2005 rok i cywilizacja sporo sie rozwinela od czasow traktowania " o ziemie "
Sa maszyny jest odpowiedni sprzet a mimo to ludzie w dalszym ciagu ida na latwizne , omijajac zbedne wydatki wedlog nich!
Nigdy nie popre takiej pracy , a juz na pewno nie w tak bestialski sposob wykonywanej... <bije>
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi ! Bo z wrogami sam sobie poradze !
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 18 cze 2005, 12:03

wajdelota pisze:Czemu szatan sie ząłożył, skoro wiedizał ze bóg jest wszechwiedzący? I jak mógł Bóg ten zakład przegrać? dziwne to jest


Szatan się nie założył z Bogiem. Wymyślił zasadę, że człowiek będzie dopóty wierny Bogu, dopóki Bóg będzie darzył człowieka dobrami materialnymi. Wysunął ponadto twierdzenie, że w obliczu śmierci każdy człowiek wyrzeknie się Boga. Diabeł zarzucił to Bogu, więc Bóg chcąc udowodnić mu kłamstwo pozwolił, żeby Szatan odebrał Hiobowi rodzinę i dobytek całego życia. Hiob jednak nawet wtedy nie przestał być człowiekiem pobożnym. Przeżył wtedy wiele udręk, ale przetrwał to. Bóg udowodnił Szatanowi, że człowiek może służyć Bogu z serca, a nie dlatego że Bóg mu daje jakieś dobra materialne czy chroni go od śmierci (Księga Hioba, 2:3-9). Szatanowi zostało udowodnione że jest kłamcą, a Bóg pobłogosławił Hiobowi ponownie i to bardziej niż kiedykolwiek wcześniej (Księga Hioba 42:12-17). Hiob odznaczył się w całym swoim życiu wielką wiarą.

[ Dodano: 2005-06-18, 12:07 ]
Łysolek pisze:Tylko ze mamy 2005 rok i cywilizacja sporo sie rozwinela od czasow traktowania " o ziemie "
Sa maszyny jest odpowiedni sprzet a mimo to ludzie w dalszym ciagu ida na latwizne , omijajac zbedne wydatki wedlog nich!
Nigdy nie popre takiej pracy , a juz na pewno nie w tak bestialski sposob wykonywanej...


Bo ludzie wolą używać maszyn, ale do nieodpowiednich celów. A najbardziej do zabijania innych, najczęściej niewinnych ludzi. Części sprzętu komputerowo-technicznego zanim trafiły do naszych urządzeń w domu, już dawno były stososowane w technikach wojskowych. Obejrzyj sobie film Terminator 3 - bardzo pouczający w tym względzie.
Awatar użytkownika
Łysolek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2005, 00:07
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Łysolek » 21 cze 2005, 14:23

no tak tylko ze terminator to film fantazja , bajka a to co sie dzieje z tymi zwierzatkami to zywiec jest... niestety
Wladze powinny cos z tym zrobic!!
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi ! Bo z wrogami sam sobie poradze !

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości