agencje modelek itd

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
wwing
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:04
Skąd: z obrazów
Płeć:

agencje modelek itd

Postautor: wwing » 08 sty 2007, 19:27

Hej! Zastanawiam się ostatnio nad podjęciem pracy fotomodelki, modelki ewentualnie. Szukałam jakis agencji w necie ale jakos tak nie umiem się zorientowac która jest profesjonalna a ktora nie... Nigdy wczesniej nie podejmowałam zadnych dzialan w tym kierunku, uwazałam ze to prozne itd..
Ostatnio jednak mam klopoty finansowe i chciałabym pomoc moim rodzicom chociaz troche..
Poza tym byłaby to mila przygoda.

Zastanawiają mnie jednak moje szanse w tej branzy gdyz nie mam doswiadczenia( jedynie pewne epizody jako modelka mojego brata a pozniej kolegi, obaj studjująfotografie) oraz nie jestem az tak chuda jak to modelki bywaja..(172cm/54kg, 90/67/88- nie wiem czy to wystarczajaco jak na te branze...)

Moze znacie jakies adresy dobrych agencji, moze mi cos doradzicie po prostu...
:)

Ps. Ten pomysł wziąl się z tego ze juz drugi raz zaczepila mnie na ulicy jakas kobieta mowiac ze szuka nowych twarzy własnie.. wtedy odmowiłam..
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 08 sty 2007, 20:23

wwing pisze:..(172cm/54kg, 90/67/88- nie wiem czy to wystarczajaco jak na te branze...)

dziewczyno nie masz czym sie przejmowac, zreszta jak cos sie fotografowi nie spodoba to zawsze cos zretuszuje
ja sie troszke w to bawie ale po prostu mam umowe ze znajomym fotografem, zastanawialam sie nad jakimis agencjami ale w koncu zwatpilam, czasu nie bylo itd.
do agencji nie wezma Cie od tak, musisz najpierw wybrac sie na sesje, ktore z regóły sa drogie i dopiero zglosic sie z tymi zdjeciami. przynajmniej najczesciej tak to wyglada
wejdz sobie na jakies forum o fotomodelingu a tam sie wszyatkiego dowiesz, to wcale nie jest takie mile i przyjemne jak sie wydaje
ja czasem dalej sobie w ten sposob dorabiam ale nie wiem czy chcialoby mi sie tym zajmowac gdyby nie umowa ze znajomym
czasem spedza sie duzo czasu pozujac a potem okazuje sie ze nic z tych zdjec nie masz a tylko stracony czas
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
alekz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 153
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: alekz » 08 sty 2007, 20:31

do agencji nie wezma Cie od tak, musisz najpierw wybrac sie na sesje, ktore z regóły sa drogie i dopiero zglosic sie z tymi zdjeciami.

To nie do konca tak chyba jest. W powaznych agencjach modelka nie ponosi zadnych kosztow zwiazanych ze zrobieniem folio, umieszczeniem w banku twarzy etc. etc. Agencje inwestuja w osoby ktore maja potencjal i twarz ktora sie sprawdzi, ta inwestycja zwraca sie na warunkach zawartych w umowie.

wwing pisze:(172cm/54kg, 90/67/88- nie wiem czy to wystarczajaco jak na te branze...)

90/60/90 to taki troche mit. Potrzebni sa ludzie z brodami, pieprzykami, zakolami i o roznych gabarytach.[
quote="wwing"]
Moze znacie jakies adresy dobrych agencji, moze mi cos doradzicie po prostu... [/quote]
Przewertuj jakikolwiek katalog ubran, kosmetykow, pismo kobiece - zazwyczaj sa gdzies tam wzmianki o nazwie agencji i sa to agencje sprawdzone, dlugo istniejace na rynku. W necie mozesz znalezc duzo doswiadczen kolezanek ''po fachu''.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 08 sty 2007, 20:32

larena pisze:do agencji nie wezma Cie od tak, musisz najpierw wybrac sie na sesje, ktore z regóły sa drogie i dopiero zglosic sie z tymi zdjeciami. przynajmniej najczesciej tak to wyglada
Potrzebne jest portfolio. Inaczej jest ciężko. Przynajmniej kiedyś tak było, jak kilka z moich koleżanek w to się angażowało. Wszystkie najpierw budowały portfolio...
Jak sama pisałaś, masz znajomych, którzy Ci porobią dobre zdjęcia, to jakoś to zorganizujesz :)
Awatar użytkownika
wwing
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:04
Skąd: z obrazów
Płeć:

Postautor: wwing » 08 sty 2007, 21:09

larena pisze:wejdz sobie na jakies forum o fotomodelingu

Patrzyłam tak wstępnie, ale to jakies kiepskie forum chyba było bo postów tyle co nic...
larena pisze:to wcale nie jest takie mile i przyjemne jak sie wydaje

zdaje sobie z tego sprawę... miedzy innymi dla tego nigdy sie na to nie zgodzilam, bałam sie musze przyznac..
Jednak okolicznosci coraz bardziej mnie do tego zachecaja. W dobrych agencjach niby nic sie nie placi ale zauwazylam juz do tej pory jakie sa wymagania na obecnym rynku( czytaj baardzo szczuple modelki albo metrosexualni faceci;))
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 09 sty 2007, 00:06

Na fotomodelke to moze i bedzie w miare, ale taka nieprofesjonalna. Na modelke to jestes za niska troche - Kate Moss jest jedna - i masz zdecydowanie za duzo w talii, czytaj - wazysz za duzo. I nie mowie, zebys w anoreksje popadal, ale przy Twoim wzroscie, 50 kg to maksymalna waga, zeby sie w ogole w agencji pokazac.

Do profesjonalnej agencji idziesz bez niczego. Tam oglada Cie "lowca" i albo przyjmuje, albo nie. jesli przyjmuje, robi zdjecia i ma Cie, daje kontrakty itd. Mozesz miec kilka wlasnych zdjec, bo czasami trzeba dolaczyc, ale nie musza one byc profesjonalne.
Dla przykladu, wymiary Anji Rubik - jednej z naszych najlepszych modelek - to 85 - 60 - 90, wzrost 179. Wiec wiadomo, ze wazy maksymalnie z 52 kg.

Podaje linki do dobrych agencji:
http://www.division.pl
http://www.orangemodels.com.pl/

I zobacz np w twoim Stylu pod sesja zdjeciowa z moda, skad sa modelki. Biora je zwykle z dobrych agencji.

Powodzenia!!!
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
wwing
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:04
Skąd: z obrazów
Płeć:

Postautor: wwing » 09 sty 2007, 09:51

Na fotomodelke to moze i bedzie w miare, ale taka nieprofesjonalna.

o jakiejs tam super karierze nie myslałam, wiem jakie sa wymagania:)
Miltonia pisze:masz zdecydowanie za duzo w talii

stad to kilogramow na pewno sie nie pozbędę bo mam taka budowe chociaz nie mam w tym miejscu grama tłuszczu...
Dlatego miedzy innymi nie zgodzilam sie na tamte propozycje. Nie jestem zapatrzona w siebie panienka ktora mimo iz nie nadaje sie kompletnie bedzie z siebie robic modelke :)
Mi zawsze sie wydawalo ze to nie dla mnie i ze nie jestem odpowiednia.
Te dwie kobiety co mnie zaczepily niedawno dały mi do myslenia ostatnio po prostu...
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 09 sty 2007, 11:59

To idz i sprawdz! Jesli masz ciekawa, plastyczna twarz, to pewne niedoskonalosci przejda. No i powinnas miec tak maksymalnie z 17 lat:)
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 09 sty 2007, 12:10

Miltonia, dlaczego Ty od razu tak poważnie to traktujesz? Przecież pisze dziewczyna, że nie ma zadęcia na topmodelkę, a Ty że albo agencja na miarę Bóg wie czego, albo nic. Niektóre traktują pozowanie jak dobrą zabawę, a jak czasem zlecenie im jakieś wpadnie, to są bardzo zadowolone.

Nie trzeba na akademii muzycznej studiować, żeby pograć na gitarze przy ognisku.

Zresztą ja się nie wypowiadam w tym temacie.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 09 sty 2007, 12:40

Mrt, nie wypowiadasz sie, a jednak to robisz.
Pisala przeciez o dobrych agencjach (profesjonalnych) i o zarabianiu pieniedzy, a nie zabawie. I pytala o swoje szanse. Wiec odpowiedzialam na pytanie, a Ty?
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 09 sty 2007, 12:47

Miltonia pisze:Wiec odpowiedzialam na pytanie, a Ty?
Miltonia pisze:Mrt, nie wypowiadasz sie, a jednak to robisz.
Przepraszam, pani nauczycielko :) Masz rację, zgłoś OT. Nie odpowiedziałam :)
Awatar użytkownika
wwing
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:04
Skąd: z obrazów
Płeć:

Postautor: wwing » 09 sty 2007, 13:20

Miltonia pisze:Pisala przeciez o dobrych agencjach (profesjonalnych) i o zarabianiu pieniedzy, a nie zabawie

o zabawie tez pisalam, tylko lepiej sie bawic w agencji modelek a nie prostytuek :)
No i powinnas miec tak maksymalnie z 17 lat:)

Mam 18 wiec to tez nie tak duzo. Wtedy gdy ta kobieta mnie zaczepila to pierwszy raz mialam ponad 15 a pozniej ta druga to jakos z pol roku temu...

Pytajac o szanse chcialam po prostu skonfrontowac rzeczywistość z moim subiektywnym podejsciem. Wiadomo ze kazdy te szanse inaczej oceni, ale lepsze to niz pchanie sie gdzies bez konsultacji z osobami bardziej postronnymi niz rodzina i przyjaciele..
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 09 sty 2007, 17:51

wwing pisze:Pytajac o szanse chcialam po prostu skonfrontowac rzeczywistość z moim subiektywnym podejsciem. Wiadomo ze kazdy te szanse inaczej oceni, ale lepsze to niz pchanie sie gdzies bez konsultacji z osobami bardziej postronnymi niz rodzina i przyjaciele..
No to Miltonia Ci odpowiedziała na pytanie: dała Ci linki do agencji i temat zakończony. Idź i skonfrontuj - nie widzę problemu. O co jeszcze chodzi?
Awatar użytkownika
wwing
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:04
Skąd: z obrazów
Płeć:

Postautor: wwing » 09 sty 2007, 18:57

O co jeszcze chodzi?

o nic... :?

Mogłam pozostawic Wasze wypowiedzi bez komentarza ale tego nie zrobiłam.

Ps. No i oczywiście dziekuję Miltonie za linki.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 12 sty 2007, 01:48

www.mangomodels.pl
tu mam kumpla - absolutnie nie modela, choć zadatki ma.
zrobili mu foty i czasem się coś trafia.
zdarza się, że nie jest to forma zarobkowa, ale zwykła frajda np. proponują Ci, że zrobią Ci zdjęcia do znanego magazynu z bardzo znaną osobą. Będziesz w miesięczniku, pogadasz z "gwiazdą" ;), zobaczysz jak wygląda profesjonalna sesja zdjęciowa - wszytsko za friko, ale jakaś satysfakcja jest, szczególnie dla młodej dziewczyny. a nuż Cię ktoś wyłowi na coś jeszcze..
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 12 sty 2007, 02:33

Miltonia pisze:Pisala przeciez o dobrych agencjach (profesjonalnych) i o zarabianiu pieniedzy, a nie zabawie.

profesjonalne..chyba bardziej chodzilo o to zeby nie trafic do ludzi ktorzy pozniej wykorzystaja wizerunek niewiadomo do czego..nic nie zaplaca itd..a sa tez tacy.
na modelke to troszke chyba za niska jestes..z ta waga to roznie bywa a przeciez wymiary masz dobre wiec problemu nie widze zeby byc fotomodelka..tylko czy fotogeniczna jestes i charakterystyczna?bo nie biora nijakich dziewczyn...nie musi byc piekna ale musi miec cos w sobie co zaciekawi i przyciagnie uwage ale to wszyscy wiemy:)
mysle ze link ktory podala gracja jest dosc ciekawy..sprobuj tam:)
a jak chcesz chodzic po agencjach to raczej musisz miec swoje folio z roznymi fotkami zeby pokazac jak na zdjeciach wychodzisz bo nikt na przesluchaniu / castingu nie bedzie robil Ci zdjec a musza wiedziec jak sie prezentujesz na fotkach.

http://www.agencje-modelek.enn.pl/
aga2021
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2019, 20:02
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: agencje modelek itd

Postautor: aga2021 » 27 kwie 2019, 20:04

Temat dawno temu napisany ale jakby ktoś szukał profesjonalnej agencji modelek to polecam Agencja Infernal. Tutaj macie link do ich witryny https://www.agencjainfernal.pl/
mariasmialek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2019, 09:59
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: agencje modelek itd

Postautor: mariasmialek » 02 gru 2019, 10:04

Mango models - polecam. mam dużo zleceń i ogólnie bardzo miła atmosfera.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości