wirus? pilne

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

wirus? pilne

Postautor: Sasetka » 26 lis 2006, 22:20

ktos wyslal mi pewien plik a ja go przez przypadek bo nie myslalam nad tym odebralam... byl spakowany... dalam na otworz i on zniknal z pulpitu :| to osoba ktora srednio mnie lubi wiec zastanawiam sei czy to byl jakis wirus? co ja mam teraz zrobic? prosze o pomoc
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 26 lis 2006, 22:22

Przelec jak najszybciej programem antywirusowym wszystkie poziomy na wszystkich dyskach. Troche czasu to zajmie ale inaczej mozesz miec nieciekawie.

Nie pamietasz sciezki docelowej do ktorej sie rozpakowal?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 26 lis 2006, 22:24

jak masz go jeszcze w mailu to jeszcze raz go otwórz i zobacz gdzie się rozpakowuje, i jaka nazwa, to wtedy można będzie prędzej stwierdzić co i jak.
a najlepiej miec antywira z codzienną aktualizacją, bo co chwile coś się ładuje na kompa i nawet nie mamy o tym pojęcia. a w takim wypadku by od razu wykrył wira i po problemie.

ja od dłuższego czasu uzywam firewala i antywirusa bo nasi dostawcy neta z reguły mają głęboko w d... nasze bezpieczeństwo
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 26 lis 2006, 22:27

no znalazlam go przez wyszukaj i co z tym teraz zrobic ????????

[ Dodano: 2006-11-26, 22:28 ]
Ja 22:28:11
to jest w folderze
Ja 22:28:21
c:\ windowsk\ prefetch
Ja 22:28:27
plik pf
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?

Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 26 lis 2006, 22:29

a co to jest??? nazwa czy coś

bo to nie musi byc wirus, nie wystarczy że sam się usuwa po rozpakowaniu, żeby powiedzieć że to wirus!

usuń po prostu, a jak sie nie da to powiem dalej!

edit:

hmm jak się tam rozpaknął :) to nie dobrze, ale podaj nazwe, dokładnie!!!

potem alt+ctrl+del, i na zakładce procesy poszukaj czy jest coś o podobnej nazwie!
Ostatnio zmieniony 26 lis 2006, 22:32 przez kajot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 26 lis 2006, 22:32

nazywa sie fotki.exe no ale nie wiem co to by moglo byc innego :/ jest male bo 17 kb znaczy chyba male bo ja sie nie znam na tym :/ w kazdym razie wrzucilam do kosza znalazlo dwa pliki przez wyszukaj i dwa wrzucilam i usunelam z kosza ale nie wiem kurcze czy to juz spokoj bo po tej osobie to sie boje ze ona mi moze sprawdzac archwium gg czy cos takiego nie wiem sama co to za cholerstwo i co z tym zrobic :(
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?

Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 26 lis 2006, 22:37

jak się usuneło bez problemu to opróżnij kosz, zrestartuj kompa i zobacz czy przypadkiem się tam nie pojawiło zpowrotem, jak nie to ok!


ale w katalogu prefetch jest "fotki.exe"?? bo jak cośtam.pf, to tylko plik utworzony przez system przy rozpakowaniu, taki plik tymczasowy,

a jak masz wątpliwości dalej to prześlij mi i przeskanuje antywirem czy to coś szkodliwego -
vkajot@o2.pl

ale jak na moje to nie powinnaś się przejmować!
Ostatnio zmieniony 26 lis 2006, 22:41 przez kajot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 26 lis 2006, 22:39

Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 26 lis 2006, 22:48

zrobilam reset i dalej to jest tylko nazywa sie fotki :| jest w katalogu C:\WINDOWS\SYSTEM32 i to drugie etz jest z koncowka pf :/ wcale sie nie usunelo :/ i jak chce usunac to jest odmowa dostepu :| co tojest i co mam robic? ;(
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?

Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 26 lis 2006, 23:03

czyli to wirus :)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=533&t=30

kliknij i sciagnij - avast - antywirus, zarejestruj,a może nawet nie trzeba, i przeskanuj, ja używam i nie mam problemów
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 26 lis 2006, 23:29

Wszystko co wali sie w pliki systemowe to wirus. NIGDY NIE ROZPAKOWUJ NICZEGO Z ROZSZERZENIEM .EXE OD NIEZNAJOMYCH LUDZI <wazne> <wazne> <wazne>
Rozszerzenie .exe oznacza, ze jest to cos, co bedzie sie uruchamiac. W tych przypadkach nawet samo. Wcisnij tez ctr+alt+del i zobacz w menadzerze co sie dzieje i czy chodzi jakas nieznajoma aplikacja. Jezeli tak, to jak najszybciej ja zamknij.

www.programosy.pl i sciagaj avast albo Pande. Jak juz bedziesz miala to z glowy to sciagnij sobie tez ZoneAlarm, w miare pozyteczny firewall, ktory sie pyta czy niezidentyfikowane programy mozna uruchomic.

Tylko nie resetuj kompa po instalacji antywirusa bo mozesz go juz pozniej nie uruchomic.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 27 lis 2006, 06:53

wszystko, tylko nie ten gówniany avast <boje_sie> NAVa 2006 najlepiej, służę linkiem torrentowym:

http://www.torrentz.com/torrent_358846.html
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Arczi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:48
Skąd: ze Śląska
Płeć:

Postautor: Arczi » 27 lis 2006, 19:53

Avast to badziew.
Sciagnij kaspersky 6.0 można z niego korzystać przez 30 dni za friko.
jakby co to mam kluczyk do niego :)

A co do samego wira. nie wiem czy to ten, pewności nie mam, ale na jakimś forum przeczytałem że jest taki nowy wirus który podobno instaluje się w windowsie i może wysyłać wszystkie prywatne dane np. hasła, loginy itp.
Jest z nim tak jak napisałaś, przychodzi w mailu plik EXE.

Jeszcze raz powtarzam nie mam pewnosci czy to aby ten i powtarzam tylko to co usłyszałem. lepiej usuń to jak najszybciej i przeskanuj jakimś antywirem, polecam kaspersky 6.0.
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 27 lis 2006, 19:58

chcialam bardzo podziekowac wszystkim a zwlaszcza vkajot, ktory poratowal i poinstruowal na gadu mentalna blondynke :D :* chyba problem mam z glowy bo po przeskanowaniu kompa i usunieciu 36 wirusow juz nie umiem znalezc tamtego pliku i nikt sie do mnie nie podlacza. dziekuje bardzo za glupote sie placi ja naszczescie niewiele :)
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?

Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości