POMÓŻCIE WAŻNE !!!!!

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
forever
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2006, 03:07
Skąd: In the FuturE
Płeć:

POMÓŻCIE WAŻNE !!!!!

Postautor: forever » 16 lis 2006, 14:11

Dostałem takiego maila i nie potrafie przejsć obojętnie jeżeli da sie coś tutaj zrobić


Może Wy lub znacie kogoś kto ma grupę krwi A Rh-
Jest potrzebna dla koleżanki, która ma raka krtani. Jest w
krytycznym stanie i żeby ją ratować musi wziąć następną dawkę chemii.
Wyniki krwi ma tak złe że lekarze twierdzą, że nie wytrzyma. Jedynym
ratunkiem jest przetoczenie krwi.
KOLEŻANKA MA 1,5 ROCZNE DZIECKO .

Gdyby ktoś zechciał POMÓC proszę niech zgłosi się do Centrum
Krwiodawstwa Warszawa, ul. Saska 63/75 w godz. 7-17, przy rejestracji
zaznaczając "Basia Paradowska Centrum Onkologii".

W Warszawie zabrakło tej krwi - jest ściągana z województwa - nie
wiadomo jednak, czy jest jej wystarczająca ilość i na kiedy dotrze.

Beata
"Dla całego świata jesteś tylko jednym z wielu, lecz jest ktoś dla kogo jesteś całym światem."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 lis 2006, 17:33

MOge isc to moja grupa. A zla nie bedzie za wirusa zoltaczki przy okazji?

To bardzo popularna grupa krwi...
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 17 lis 2006, 09:02

A raczej rzadka, stąd z resztą najwiekszy problem z jej zdobyciem.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
forever
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2006, 03:07
Skąd: In the FuturE
Płeć:

Postautor: forever » 17 lis 2006, 16:41

Dokładnie to jest bardzo rzadka grupa krwi i jeżeli możecie pomóc to nie lekceważcie tego, kazdy z was może kiedyś potrzebować takiej pomocy!!
"Dla całego świata jesteś tylko jednym z wielu, lecz jest ktoś dla kogo jesteś całym światem."
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 17 lis 2006, 16:53

Ja mam takie nieprzyjemne pytanie...
Czy forever sprawdziles tego maila? Byles tam, upewniles sie czy to prawda?

Bo bardzo mi jest to przykro pisac ale 99,9% takich maili to zwykly, chamski SPAM.

Owszem, moze sie trafic, ze ktos na prawde potrzebuje pomocy, ale najpierw warto by sprawdzic zanim przekaze sie to dalej.
Zadzwonienie do tego szpitala nie zajelo by Ci wiecej czasu niz napisanie posta tu. Sprawdziles?
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 lis 2006, 17:30

natasza pisze:A raczej rzadka, stąd z resztą najwiekszy problem z jej zdobyciem.
Z AB jest najwiekszy problem. Nie pamietam tylko czy plus czy minus.
Awatar użytkownika
forever
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2006, 03:07
Skąd: In the FuturE
Płeć:

Postautor: forever » 17 lis 2006, 17:32

Juz ci odpowiadam na Twoje pytanie :
To był mail od kolegi którego koleżanka poprosiła zeby to rozprepagował w sieci. On rozesłał to po wszystkich swoich znajomych, a tu masz stronę mówiącą o tym ze brak jest tej grupy krwi http://www.rckik-warszawa.com.pl/aktualnosci.html
"Dla całego świata jesteś tylko jednym z wielu, lecz jest ktoś dla kogo jesteś całym światem."
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 17 lis 2006, 17:40

forever pisze:Juz ci odpowiadam na Twoje pytanie :
To był mail od kolegi którego koleżanka poprosiła zeby to rozprepagował w sieci. On rozesłał to po wszystkich swoich znajomych, a tu masz stronę mówiącą o tym ze brak jest tej grupy krwi http://www.rckik-warszawa.com.pl/aktualnosci.html

Warto bylo napisac to od razu, bo samo stwierdzenie ze z maila bardzo zle sie kojarzy :/
Malo to dzis popaprancow co robia takie rzeczy dla zartu?
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lis 2006, 22:13

moon pisze:Z AB jest najwiekszy problem. Nie pamietam tylko czy plus czy minus
Tyle tylko ze AB jest niepotrzebna praktycznie. Czlowiek majacy AB moze przyjac kazda grupe krwi o tym samym znaku oczywiscie. Ja mam AB+ :D
forever pisze:Juz ci odpowiadam na Twoje pytanie :
To był mail od kolegi którego koleżanka poprosiła zeby to rozprepagował w sieci. On rozesłał to po wszystkich swoich znajomych, a tu masz stronę mówiącą o tym ze brak jest tej grupy krwi http://www.rckik-warszawa.com.pl/aktualnosci.html
No skoro to sprawdzona informacja...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lis 2006, 23:13

Maverick pisze:Czlowiek majacy AB moze przyjac kazda grupe krwi o tym samym znaku oczywiscie.
Bzdura. Gdyby tak bylo mojej matce by zapasow z innych wojewodztw nie sprowadzali kiedy rodzila i mogla [i miala] konflikt serologiczny ani teraz jak idzie na operacje.
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 18 lis 2006, 23:45

złotooka kotka pisze:Czy forever sprawdziles tego maila? Byles tam, upewniles sie czy to prawda?

Bo bardzo mi jest to przykro pisac ale 99,9% takich maili to zwykly, chamski SPAM.

Ale to jest niestety prawda. Nasz bardzo dobry sąsiad pracował z ta Panią i przyszedł do mojej mamy, żeby sie zapytać, czy przypadkiem kogos nie znamy z ta grupa krwi. Mama nawet pojechala na Saską,ale jej nie pobrali, bo w żylę nie mogli trafić.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lis 2006, 23:58

moon pisze:Bzdura. Gdyby tak bylo mojej matce by zapasow z innych wojewodztw nie sprowadzali kiedy rodzila i mogla [i miala] konflikt serologiczny ani teraz jak idzie na operacje
Porod to co innego, bo liczy sie tez grupa krwi dziecka.
Ale ogolnie to prawda jest.

Grupa 0 to doskonaly dawca a AB doskonaly biorca. Ktos z grupa A moze dostac krew od kogos z grupa 0 lub A, a jak sie ma grupe AB to mozna dostac od 0, A, B i AB.

Przeczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_krwi

Z tego wynika ze ja majac AB+ moge dostac krew od kazdego czlowieka :D Zajebista sprawa :D :D :D
EDIT:
No i moja grupe krwi ma tylko 7% Polakow :D
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 19 lis 2006, 00:22

Maverick pisze:No i moja grupe krwi ma tylko 7% Polakow :D
Tylko 7%? :> Znam sporo osob z ta grupa :]

@ topic:
Dzwonilam do kilku osob z pytaniem o krew. Jutro powinnam miec jakies konkretniejsze odpowiedzi... Ja odpadam, bo mam B.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 lis 2006, 00:25

Zgodnie z tabelka z wikipedii jak ta dziewczyna ma A- to powinniscie szukac osob z grupami A- i 0-

Swoja droga nie wiedzialem ze majac + mozna przyjmowac - :) Tylko ze nie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 19 lis 2006, 01:03

Swoja droga nie wiedzialem ze majac + mozna przyjmowac - :) Tylko ze nie odwrotnie.

Nie wiedziałam, szkoda... ja mam 0 Rh+, ale już kiedyś oddałam trochę krwi znajomej, która potrzebowała jej po dość poważnym wypadku.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 19 lis 2006, 01:09

Kwestia jest tez taka, że jak się bierze tabletki antykoncepcyjne, to nie można oddać krwi. Tak więc Moon, odpadasz :/

A A- to nie jest wcale taka popularna grupa, jak się wydaje :/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 lis 2006, 09:51

Maverick pisze:Porod to co innego, bo liczy sie tez grupa krwi dziecka.
Ale ogolnie to prawda jest.
A teraz na operacje?Grupa krwi dziecka tez sie liczy?Na watpie. A sytuacja ta sama.
sophie pisze:Kwestia jest tez taka, że jak się bierze tabletki antykoncepcyjne, to nie można oddać krwi. Tak więc Moon, odpadasz :/
Ja odpadam i tak mimio tebletek pisalam. Ja moge oddac wraz z wirusem zoltaczki :]
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 19 lis 2006, 13:25

Wiadomosc rozchodzi sie szybko. Wlasnie sie dowiedzialam, ze nawet na forum wewnetrznym nbp jest to info.
Ale tak w ogole, abstrahujac od tego, gdzie to info jest, to chwile temu dostalam takie info - od lekarza, ktory sie zajmuje rakiem krtani - ze wtedy NIE ROBI sie chemii. Tylko naswietlanie i/lub wycinanie. A skoro o tym nie ma mowy w apleu, to pewnie sa juz przerzuty :( Tak czy inaczej, szukam kogos z odpowiednia krwia...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 19 lis 2006, 23:29

sophie pisze:Kwestia jest tez taka, że jak się bierze tabletki antykoncepcyjne, to nie można oddać krwi.

Moja kolezanka oddaje bardzo czesto, a tabletki bierze <hmm>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 lis 2006, 23:53

sophie pisze:Na stronie Centrum Krwiodawstwa jest wyraznie napisane, ze podczas brania tabletek nie mozna..
Okres przyjmowania leków z wyjątkiem witamin, doustnych leków antykoncepcyjnych oraz leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy, w przypadku innych leków należy uzyskać zgodę lekarza (np. zażywanie aspiryny dyskwalifikuje przez 3 dni od ostatniego zażycia).
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 20 lis 2006, 00:00

Tego nie doczytalam :] Mea culpa...
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 20 lis 2006, 00:07

Z tego co wiem, to drastyczne braki nie oznaczaja, ze krwi nie ma, ale ze zapasy sie kurcza! To nie jest tak, ze nie ma jakiejs krwi i nie przeprowadza sie zabiegu. Organizuje sie znajomych zeby przy okazji oddali krew, tak jakby na wymiane, zeby nie uszczuplac zapasow.
Robienie takiej paniki jest naprawde niepotrzebne. Nie zdarza sie tak, ze zabieg sie nie odbedzie, bo nie ma krwi. Zapasy sa na biezaco monitorowane, a jak zaczyna ich byc mniej, obdzwania sie stalych krwiodawcow i juz.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 lis 2006, 13:46

Poza tym z tego co slyszalem to jak ktos idzie do szpitala z zamiarem oddania krwi dla kokretnej osoby to koszt jej przebadania jest wiekszy niz mialaby zostac sciagnieta z centrum krwiodastwa.
moon pisze:A teraz na operacje?Grupa krwi dziecka tez sie liczy?Na watpie. A sytuacja ta sama.
Moon - niewiem. Wiem co przeczytalem na wikipedii. Moze Twoja mama ma A2B i nie moze przyjmowac krwi A co nie zmienia faktu ze B i tak by mogla.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 lis 2006, 18:30

póki nie potrzebuje nikt z moich bliskich znajomych owej krwi , nie oddam jej ot tak za friko ! i choć mam A2RH - To jest ona moja ! i bujda jest iż takiek krwi gdzies brakuje , ale o tym juz Miltonia pisala
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 469 gości