Obraz dysku

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Obraz dysku

Postautor: Maverick » 04 paź 2006, 02:59

Czym mozna zrobic dobry obraz dysku? I jak? Nigdy tego nie robilem, niebawem bede mial nowego kompa z leglanym windowsem (az wstydze sie to pisac :( ) a legalny windows ma to do siebie ze po kilkukrotnym rejestrowaniu cofaja licencje... Wiec jak mi sie system posypie nie chce go instalowac od nowa tylko walne sobie obraz ktory zrobie zaraz po aktywacji.
Caly czas mowa o Windows XP Home Edition.
Awatar użytkownika
Lahminar
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:39
Skąd: Z tamtąd.
Płeć:

Postautor: Lahminar » 04 paź 2006, 08:49

Przydadzą sie do tego programy takie jak:

Norton Ghost
Paragon Exact Image

proste w uzyciu. Możesz pokusić sie o wyszukanie w sieci płyty startowej np. Hiren's Boot CD. To zestaw narzędzi, który startuje się z systemem (musisz miec napęd CD ustawiony w BIOSIE jako pierwszy do startu) i gwarantuje pełne zaplecze "serwisowe" dla komputera. Na nim w dziale Partition Tools (bodajże) jest Norton własnie. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.
In that time a burglar could have his way with your wife, smoke a cigarette, flip her over and start again.
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 04 paź 2006, 09:05

ale sciemniasz Mav :P

ikspeka mozesz sobie do woli reinstalowac - nawet co noc :P

jedyny problem to zmiana glownych komponentow komputera - np plyty glownej - wtedy trzeba korzystac z pomocy M$ - i takich operacji nie mozna powtarzac w nieskonczonosc


i chocby z tego wzgledu wole XP pro corporate - mam w nosie czy wymienie plyte czy wszystko poza dyskiem
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 paź 2006, 12:03

Mojej mamie cofneli licencje przez takie rejestrowanie.
Tylko u niej bylo to troche inaczej, bo ona kupila windowsa z dyskiem i zainstalowala go na nim. A dysk wymienny (kieszen) bo pracuje na nim na 2 kompach. I po ktorejs zmianie dysku system padal. No to byl format i rejestrowanie jeszcze raz. Zle wszystko zdaje sie caly czas na tym samym komputerze.

Ale pomijajac cofanie licencji, to obraz dysku jest bardzo wygodny. Nie trzeba nic instalowac na nowo, tylko sie go wrzuca i wsio.

A powiedz mi cos wiecej o tej wersji corporate? Bo nie moge o niej w necie nic znalezc (np w sklepie internetowym jej nie ma).
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 04 paź 2006, 13:47

bo jak masz dwa kompy to masz miec dwie licencje :P

corporate nie ma np modulu rejestracji - z jednej cd instaluje sie tysiace kompow i tyle :P
w sklepie nie kupisz - zaloz firme z kilkoma tysiacami kompow to bill ci przysle ;)

a i pasuja klucze - np nawet taki 5P13-RD4L-4J1K-UP53-0RY6-1N4Ł-4
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
userman

Postautor: userman » 04 paź 2006, 14:25

Bender pisze:ikspeka mozesz sobie do woli reinstalowac - nawet co noc :P


niestety nie !!
Ja mam legala i na samym poczatku (zaraz po zakupie xp) miałóem kilku userow który instalowali co popadnie no i system padal po kazdej reinstalacji aktywowałem go przez neta aż w koncu powedział STOP i musialem dzwonić do MS żeby oni mi podali klucz aktywacyjny ostatnio doszedłem do tego ze musze im najpierw fakture wysółać jako dowód zakupu legalnego windowsa wtedy oni dadza mi tam jakis numer dzieku ktoremu bede mógł szybciej aktywować system ( nie czekaja jak automat powe swoje) tyle ze niemam czasu wysłać im tej faktury :P ale musze to zrobic w najblizszym czasie zeby mieć spokuj
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 04 paź 2006, 15:44

no to sie nie da rejestrowac w nieskonczonosc czy trzeba miec fakture ? bo to dwie rozne rzeczy :P

jak nie masz czasu na przesylanie faktur to kod ktory zamiescielm wyzej pasuje do kazdego XP :]
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 04 paź 2006, 16:23

Bender pisze:a i pasuja klucze - np nawet taki 5P13-RD4L-4J1K-UP53-0RY6-1N4Ł-4

<hahaha>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 paź 2006, 16:30

Super, ale tylko Lahminar odpowiedzial mi na pytanie.

Czyli mam rozumiec, ze w Hiren's Boot CD znajduje sie program do worzenia partycji oraz ten Norton Ghost do robienia obrazow?

Ps: I czym rozni sie obraz dysku od zwyczajnej kopii?
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 04 paź 2006, 16:57

jak dobrze ci powiedzial to co bylo dublowac :P
na hirensie masz narzedzia nie tylko do klonowania dysku tez do partycjonowania i calej diagnostyki kompa


a co do obrazu - obraz dysku to obraz dysku - czyli dokladne odwzorowanie co do bitu

a kopia dysku - hmm to tylko ty myslisz ze masz odwzorowanie <hahaha>
Ostatnio zmieniony 05 paź 2006, 13:10 przez Bender, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Lahminar
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:39
Skąd: Z tamtąd.
Płeć:

Postautor: Lahminar » 05 paź 2006, 12:23

Maverick pisze:Czyli mam rozumiec, ze w Hiren's Boot CD znajduje sie program do worzenia partycji oraz ten Norton Ghost do robienia obrazow?
Ps: I czym rozni sie obraz dysku od zwyczajnej kopii?


hmm niedokładnie ;) może w pewnym miejscu niedokładnie się wyraziłem. Ogólnie chodzi o tworzenie obrazu partycji. I to jest ten Norton Ghost. Zwyczajna kopia nie zadziała, ponieważ system na dyku zapisuje rzeczy jak MBR czy coś podobnego (nie linczujcie mnie jak źle się wyraziłem). Ale ogolnie chodzio informacje startowe, których nie skopiujesz "normalnie". Dlatego tworzy się obraz.

Odnośnie seriala i aktywacji. Maverick ma rację. Ja sam korzystam z oryginalnego Windowsa przyznanego mi w myśl programu akademickiego MSDNAA. Kilka razy przeinstalowywałem system i za kazdym razem aktywowałem system. Po paru takich instalacjach kolejna próba zakończyła się fiaskiem. Mój klucz zostal odrzucony z powodu zbyt częstej jego aktywacji. Od tamtej pory robię dokładnie taki sam zabieg jaki Maverick chce zrobić teraz. Instalacja windowsa + update + DX + aktywacja -> obraz.

Pozdrawiam
In that time a burglar could have his way with your wife, smoke a cigarette, flip her over and start again.
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 05 paź 2006, 13:16

jest taki ruski programik ktory naprawia ten problem
usuwa niedogodnosc 28 dni do akatywacji :P

nie sprawdzalem ale za moich czasow gdy komputery byly duze i szare to prawo autorskie RP stalo ze na wlasny uzytek mozna zdeaktywowac zabezpieczenia produktu jesli przeszkadzaja w uzywaniu legalnie nabytego produktu - czyli mozna wywalic jakies rejestracje klucze etc - a fakture trzymac w szufladzie - jak kontrola bedzie - to pokazywac fakture i na drzewo - MS moze sobie pisac co chce w Euli - ale prawo jest prawem (ostatnio byla jakas nowelizacja a nie chcialo mi sie sprawdzac - moze sie cos zmienilo ?

M$ leci w kulki bo warunki licencji mozna przeczytac PO wyjeciu nosnika z pudelka i wsadzeniu do napedu nosnika - problem w tym ze jak sie nie zgadzasz - to sie nie da zwrocic syfu ...bo opakowanie jest otwarte - zdajsiue ze M$ byl skarzony o to
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 paź 2006, 01:07

A moze ktos zapodac linka do tego Hiren's Boot CD? Albo na jakies serwer wrzucic. Nie moge tego w necie znalezc :/
Awatar użytkownika
Lahminar
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:39
Skąd: Z tamtąd.
Płeć:

Postautor: Lahminar » 09 paź 2006, 09:22

Maverick pisze:A moze ktos zapodac linka do tego Hiren's Boot CD? Albo na jakies serwer wrzucic. Nie moge tego w necie znalezc :/


proszę bardzo

;)
In that time a burglar could have his way with your wife, smoke a cigarette, flip her over and start again.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 paź 2006, 17:36

Dzieki <browar>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 paź 2006, 18:20

A jak sie tej plyty uzywa? Bo rozpakowalem, wypalilem i sie nie bootuje. A spod windowsa nie chce.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości