dowodzik poproszę! :-PP

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 20 cze 2011, 09:00

Maverick pisze:pred kazdym pierdnieciem bedziesz sprawdzal w kodeksach czy mozesz to robic

pierdnięciem może nie, ale jakbym stawiał altankę gdzieś na działce to starałbym się zrobić wszystko zgodnie z przepisami i poczytałbym na ten temat

Maverick pisze:Albo zaloz firme produkujaca zywnosc, przebij sie przez wszystkie te absurdalne przepisy i wymogi Sanepidu, potem zatrudnij pracownika i przebij sie przez glupie BHP, szkolenia, a na koncu prawo pracy

biurokracja to morderstwo, zgadzam się z Tobą...ale teraz mówimy o czymś innym, bo Ty mówisz o zakładaniu firmy, ja mówię o przepisach z KK, KPK, KW i KPoW, które to są 2-4 małymi książeczkami, które wystarczy przejrzeć by mieć pojęcie co można a czego nie można i co za to grozi. ja nigdy ich nie czytałem przed pójściem do Policji, a wiedziałem, że nie można przechodzić na czerwonym świetle, pić piwa w parku i że trzeba zapinać pasy w samochodzie w czasie jazdy

Maverick pisze:Juz lepiej sprzedawac na lewo bez rejestracji - ile problemow z glowy.

owszem, korzystniej, szybciej i lepiej się na tym wychodzi, ale łamiesz prawo obowiązujące w tym kraju i musisz liczyć się z konsekwencjami...to tak jak z handlem narkotykami. tu kupujesz, tam sprzedajesz, tak jak ogórki czy telewizory w sklepie RTV, tylko, że tutaj wyciągasz dziennie 2000zł na rękę, a w ogórkach 1200zł miesięcznie...co jest lepsze? wiadomo, że handel kokainą, ale za to można iść siedzieć...jeśli coś wybierasz, to trzeba liczyć się też ze skutkami :)

Maverick pisze:Naprawde nie potrzeba nam praw mowiacych o tym jaki plot mozna sobie postawic albo jaki musi byc dach domu ktory chcesz budowac.

no ja bym jednak wolał, by to jaki ktoś sobie montuje dach, ktoś kontrolował...bo potem to się zawala, jedzie straż, pogotowie, policja, leczenie rannych - masa energii psu w dupę...

wiem do czego zmierzasz Mav i zgadzam się z Tobą w dużej mierze, też nie lubię biurokracji i 2 ton pism o to, że chciałbym sobie płotek przed domem postawić

[ Dodano: 2011-06-20, 09:05 ]
Maverick pisze:Od kiedy policja ma moc ustawodawcza? Zeby mogla sobie za pomoca jakiejs umowy prawo zmieniac? Jest ochrona danych i juz.

proszę

art. 33a Prawo Przewozowe
Art. 33a. 1. Przewoźnik lub osoba przez niego upoważniona, legitymując się identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu, może dokonywać kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu.
2. Identyfikator, o którym mowa w ust. 1, powinien zawierać co najmniej następujące informacje:
1) nazwę przewoźnika,
2) numer identyfikacyjny osoby dokonującej kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu,
3) zdjęcie kontrolującego,
4) zakres upoważnienia,
5) okres ważności,
6) pieczęć i podpis wystawcy (przewoźnika).
3. W razie stwierdzenia braku odpowiedniego dokumentu przewozu albo dokumentu uprawniającego do przejazdu bezpłatnego lub ulgowego, przewoźnik lub osoba przez niego upoważniona powinni pobrać właściwą należność i opłatę dodatkową.
4. Przewoźnik lub osoba przez niego upoważniona ma prawo:
1) w razie odmowy zapłacenia należności - żądać okazania dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości podróżnego,
2) w razie odmowy zapłacenia należności i niemożności ustalenia tożsamości podróżnego - zwrócić się do funkcjonariusza Policji i innych organów porządkowych, które mają, zgodnie z przepisami prawa, uprawnienia do ustalania tożsamości osób, o podjęcie czynności zmierzających do ustalenia tożsamości podróżnego,

3) w razie uzasadnionego podejrzenia, że dokument przewozu albo dokument uprawniający do przejazdu bezpłatnego lub ulgowego jest podrobiony lub przerobiony - zatrzymać dokument za pokwitowaniem oraz przesłać go prokuratorowi lub Policji, z powiadomieniem wystawcy dokumentu.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 cze 2011, 13:03

Mati pisze:pierdnięciem może nie, ale jakbym stawiał altankę gdzieś na działce to starałbym się zrobić wszystko zgodnie z przepisami i poczytałbym na ten temat
Ta, dzis musisz czytac zeby postawic altanke, a jutro zeby postawic glupiego krasnala ogrodowego. Nie widzisz w jakim kierunku to zmierza?
Wiedziales np ze jak masz WLASNY stawek i masz w nim ryby to straz rybacka moze wejsc ci na posesje i ukarac za to ze lowisz z WLASNEGO stawku WLASNE ryby o ile beda one niewymiarowe? W glowie sie to nie miesci.
Mati pisze:no ja bym jednak wolał, by to jaki ktoś sobie montuje dach, ktoś kontrolował...bo potem to się zawala, jedzie straż, pogotowie, policja, leczenie rannych - masa energii psu w dupę...
Bo jak powszechnie wiadomo ludzie uwielbiaja budowac dachy nad wlasnymi glowami tak by sie zawalaly. W sumie nie wiadomo jak ludzkosc przez tysiace lat budowala dachy bez tej biurokracji. Ale ja mowilem o czyms innym. Nie o wymogach bezpieczenstwa a o durnych wymogach "estetyki". Jak na ulicy wszedzie beda dachy o skosie 30 stopni to Ty TEZ musisz taki dach postawic. Nie mozesz innego bo nie bedzie "estetyki". Albo jak sa na wsi domki tylko 1 pietrowe to Ty 2 pietrowego NIE postawisz bo sie bedzie - o zgrozo! - wyroznial.
Mati pisze:art. 33a Prawo Przewozowe
Przepis nie ma zastosowania jezeli czlowiek chce placic naleznosc. A poniewaz kanarzy juz nie przyjmuja oplat na miejscu tylko placi sie w kasie przewoznika nie mam mozliwosci placenia na miejscu mimo ze bardzo bym chcial. Odmowy zaplaty zatem nie ma i dalsza czesc punktu nie ma zastosowania.
Poza tym nie mam pewnosci co do tego czy podpunkt 2 punktu 4 mowi o przekazywaniu danych przez policje kanarom.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 13:07 przez Maverick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 cze 2011, 13:28

Maverick pisze:
Bo jak powszechnie wiadomo ludzie uwielbiaja budowac dachy nad wlasnymi glowami tak by sie zawalaly.

Generalnie nie. Ale bywają tacy którzy gó**o wiedza o dachach a budować by chcieli. Potem pozabija dachem taki rodzinę. Jakiś nadzór budowlany powinien być. Nie każdy się zna. Ale nadzór, pomoc, a nie to co jest teraz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 cze 2011, 13:40

A jak ktos samodzielnie bedzie skrecal lozeczko dla dziecka, zrobi to zle, rozpadnie sie i dziecko poniesie obrazenia? Nadzor od skrecania lozeczek dla dzieci?
A jak sie zle zawiaze dziecku buty, rozwiaza sie i dziecko sie potknie i zeby wybije?
Zycie nie jest idealne.
Dzindzer pisze: Jakiś nadzór budowlany powinien być. Nie każdy się zna. Ale nadzór, pomoc, a nie to co jest teraz.
No obecnie wszystko zatwierdzic musi urzednik z pieczatka. Bez sensu zwlaszcza ze jak cos nawali to owy urzednik nie ponosi za to zadnej odpowiedzialnosci mimo iz zatwierdzil zly projekt.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 cze 2011, 15:19

A jak ktos samodzielnie bedzie skrecal lozeczko dla dziecka, zrobi to zle, rozpadnie sie i dziecko poniesie obrazenia? Nadzor od skrecania lozeczek dla dzieci?
A jak sie zle zawiaze dziecku buty, rozwiaza sie i dziecko sie potknie i zeby wybije?

To niezbyt inteligentny człowiek jest w stanie opanować.
Zasad budowy domów juz nie.

Maverick pisze:No obecnie wszystko zatwierdzic musi urzednik z pieczatka.

Obecnie jest kiepsko.
Chodzi mi o to, że specjalista powinien zatwierdzić projekt, ocenić czy dom nie jest zagrożeniem.

Teraz to na wszystko nielam trzeba pozwolenie
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 cze 2011, 16:09

Dzindzer pisze:Chodzi mi o to, że specjalista powinien zatwierdzić projekt, ocenić czy dom nie jest zagrożeniem.
Naprawde myslisz ze ktos kto nie ma o tym pojecia bedzie sobie dom projektowal? Albo wykonywal inne prace na ktorych sie nie zna? I to jeszcze w swoim gdzie ma mieszkac razem z rodzina. Ja wiem ze ludzie nie zawsze sa rozgarnieci, ale bez przesady. A jak ktos mimo to jest taki glupi i zginie to w sumie lepiej dla ludzkosci. Jeszcze by zostal prezydentem i dopiero szkod narobil.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 16:10 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 cze 2011, 10:36

ale kto ma pojecie ? Mav ? KTO TO WSZYSTKO POTRAFI WYLICZYĆ ? Porównanie do składanego łózeczka to kiepski pomysł .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 cze 2011, 17:59

Ludzie z odpowiednim wyksztalceniem. Inzynierowie, architekci itd. Przeciez to oczywiste.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 cze 2011, 01:38

Skoro piszesz teraz to co piszesz , to nie rozumiem twych wczesniejszych postów - chyba , ze ja cos pokreciłem .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 22 cze 2011, 02:20

Maverick pisze:Przepis nie ma zastosowania jezeli czlowiek chce placic naleznosc.

ale do wypisania mandatu potrzeba ustalenia tożsamości...a nikt Ci na gębę mandatu nie wypisze, bo ile to się nauczyć danych sąsiada? dlatego przyjeżdża policja i ustala te dane i podaje je kanarom. proste
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 22 cze 2011, 09:05

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... co_my.html ale gdyby miała otwartą butelkę z piwem, to by jej... <hahaha> wiem że jestem złośliwy, ale przez część społeczeństwa działania policji są tak odbierane. Gdy dochodzi do poważnego złamania praworządności policja wycofuje się rakiem. Ona nic nie może. Nie wiem z czego to wynika. Ucieczka od podejmowania decyzji i odpowiedzialności za nie? Kiedyś reakcja policjanta "rzuciła mną o ścianę". Pamiętacie zasztyletowanie policjanta za zwrócenie uwagi przez dwóch chuliganów rzucających koszem w tramwaj? Wydano wtedy policjantom zgodę na noszenie broni po pracy. Ale oni tego unikali. Wypowiedział się wtedy w TV policjant/aktor z W11 - stwierdził że policjanci nie chcą nosić broni "bo jak coś się stanie...". Więc kto ma nas bronić?
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 cze 2011, 10:33

Andrew pisze:Skoro piszesz teraz to co piszesz , to nie rozumiem twych wczesniejszych postów - chyba , ze ja cos pokreciłem .
To ze sie oddaje cos w rece fachowca nie jest przeslanka do tego by ustawowo nakazac oddawanie tego w rece fachowca.
Mati pisze:ale do wypisania mandatu potrzeba ustalenia tożsamości...a nikt Ci na gębę mandatu nie wypisze, bo ile to się nauczyć danych sąsiada? dlatego przyjeżdża policja i ustala te dane i podaje je kanarom. proste
Proste i niezgodne z prawem.
kot_schrodingera pisze:http://katowice.gazeta.pl...a__A_co_my.html ale gdyby miała otwartą butelkę z piwem, to by jej...
Pewnie miala jakiegos wujka w policji, a jak wiadomo to jedna klika. Trzeba miec nadzieje ze prokuratura sie nia zajmie, bo jak nie to widze tylko jedno rozwiazanie. Kominiarka, krzaczki i wytlumaczenie jej ze jest kobieta i takich rzeczy robic nie powinna.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 22 cze 2011, 18:20

kot_schrodingera pisze:Wypowiedział się wtedy w TV policjant/aktor z W11

żal...specjalista

kot_schrodingera pisze:Więc kto ma nas bronić?

a co ma noszenie broni służbowej po godzinach służby do tego kto strzeże bezpieczeństwa? zgaduje, że policjanci będący NA SŁUŻBIE.

kot_schrodingera pisze:"bo jak coś się stanie...".

użycie broni palnej to nie jest taka prosta sprawa. to nie wild wild west, albo brooklyn NY...w Polsce prawo jest inne. odsyłam do ustawy o Policji

Proste i niezgodne z prawem.

chyba z Twoim...ja odnoszę się do uchwalonego w naszym kraju prawie
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 cze 2011, 09:06

Mati pisze:a co ma noszenie broni służbowej po godzinach służby do tego kto strzeże bezpieczeństwa? zgaduje, że policjanci będący NA SŁUŻBIE.
Przecez policjantem jest sie 24h i jak po sluzbie widzi jakies zdarzenie to powinien zareagowac.
Mati pisze:użycie broni palnej to nie jest taka prosta sprawa. to nie wild wild west, albo brooklyn NY...w Polsce prawo jest inne. odsyłam do ustawy o Policji
Ma racje. W Polsce lewo dotyczace uzycia broni jest koszmarne = lepiej nie uzywac jak nie chcesz isc siedziec za zastrzelenie biednego i poszkodowanego przez spoleczenstwo wielokrotnego mordercy gwalciciela.
Mati pisze:chyba z Twoim...ja odnoszę się do uchwalonego w naszym kraju prawie
Ale jak widac bez zrozumienia podstawowych zasad logiki niezbednych do interpretacji prawa (nawet lewa).
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 09:10 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 23 cze 2011, 09:20

Maverick pisze:
Mati pisze:Przecez policjantem jest sie 24h i jak po sluzbie widzi jakies zdarzenie to powinien zareagowac.

nie zgodze sie z tym - po słuzbie jest cywilem ! tak byc powinno !

[ Dodano: 2011-06-23, 09:23 ]
Maverick pisze:To ze sie oddaje cos w rece fachowca nie jest przeslanka do tego by ustawowo nakazac oddawanie tego w rece fachowca.

Nie znasz ludzi ! [:D] tak jak jest jest dobrze ! inaczej sobie tego nie wyobrażam ...
Skoro twierdzi ktoś ze sie zna , to ok nichaj projekt zrobi , ale niech go zweryfikują fachowcy
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 23 cze 2011, 11:33

Maverick pisze:Przecez policjantem jest sie 24h i jak po sluzbie widzi jakies zdarzenie to powinien zareagowac.

ale po służbie może iść na piwo, albo być po prostu zmęczony/chory itd itd i wtedy też ma reagować? poza tym, wyskakiwać samemu do 10 absów to nie sztuka, a broni do nich wyciągać od razu nie można...

Maverick pisze:Ma racje. W Polsce lewo dotyczace uzycia broni jest koszmarne = lepiej nie uzywac jak nie chcesz isc siedziec za zastrzelenie biednego i poszkodowanego przez spoleczenstwo wielokrotnego mordercy gwalciciela.

ale już powoli zmienia się to na lepsze. powoli prawo staje po stronie policjantów
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 cze 2011, 17:36

Andrew pisze:nie zgodze sie z tym - po słuzbie jest cywilem ! tak byc powinno !
Bo jest cywilem, ale jak policjant z zawodu i wyszkolenia nie bedzie reagowal to jak mozna oczekiwac ze przypadkowi ludzie beda reagowac??
Andrew pisze:Nie znasz ludzi ! tak jak jest jest dobrze ! inaczej sobie tego nie wyobrażam ...
Skoro twierdzi ktoś ze sie zna , to ok nichaj projekt zrobi , ale niech go zweryfikują fachowcy
Im mniej glupich tym lepiej. A wolnosc to takze odpowiedzialnosc za wlasne czyny i prawo do popelniania bledow. Przed wlasna glupota mozna chronic malego szczeniaka na podworku zeby pod kola nie wszedl, a nie doroslego wolnego czlowieka.
Mati pisze:ale już powoli zmienia się to na lepsze. powoli prawo staje po stronie policjantów
To zle ze prawo staje po stronie policjantow. Prawo ma stac po stronie poszkodowanego i tego kto reaguje na czyjas krzywde a nie po strnie policjantow. Rozumiem ze to byl taki skrot myslowy, ale jest to wyrazenie niedokladne i mogace wprowadzac w blad.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 17:38 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 23 cze 2011, 18:47

Mati pisze:
kot_schrodingera pisze:Wypowiedział się wtedy w TV policjant/aktor z W11

żal...specjalista
Facet swoje jednak odsłużył i sądzę, abstrahując od poziomu ww. produkcji, że jest zdecydowanie większym autorytetem w dziedzinie Policji niż Ty, panie Mateuszu. Więc te fejsbukowo/forczanowe żale.net.com.eu są tu raczej nie na miejscu.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 23 cze 2011, 19:39

Ale w ogóle to o co chodzi lotos mi chodzi o to by normalnie żyć. Mam na myśli choćby to że gdy chodzę po ulicach moja nietykalność osobista nie była naruszana. Czy mandaty za przechodzenie na czerwonym i picie piwa w miejscu publicznym to załatwią. Wydaje mi się że nie o to chodzi. Policja skupia się prostych, powszechnych a przez to łatwych do wyłapania wykroczeniach. Ma dzięki temu wysokie statystyki. Ale dawaniem mandatów za śmiecenie nie zmniejszą przestępczości. Np w Krakowie gdzie ostatnio co drugi blokers z szablą jak Kmicic chodzi... Ich trzeba inaczej brać.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 23 cze 2011, 23:42

Maverick pisze:To zle ze prawo staje po stronie policjantow. Prawo ma stac po stronie poszkodowanego i tego kto reaguje na czyjas krzywde a nie po strnie policjantow. Rozumiem ze to byl taki skrot myslowy, ale jest to wyrazenie niedokladne i mogace wprowadzac w blad.

chodziło mi o przypadki, gdy policjant używa broni wobec człowieka i ten ponosi śmierć...tym człowiekiem jest bandyta, morderca, który chciał zabić policjanta i innych ludzi, a mimo to, są wątpliwości, czy policjant powinien użyć broni gdy ten miał w ręku nóż...a takie przypadki były i prokuratorzy uwielbiają je, bo są medialne i można ładnie się wybić udupiając policjanta... o to mi dokładnie chodziło Mav, żeby faktycznie nie było wątpliwości

Wujo Macias pisze:Facet swoje jednak odsłużył i sądzę, abstrahując od poziomu ww. produkcji, że jest zdecydowanie większym autorytetem w dziedzinie Policji niż Ty, panie Mateuszu. Więc te fejsbukowo/forczanowe żale.net.com.eu są tu raczej nie na miejscu.

chodzi mi o to, że w TV jest ostatnio w modzie powoływać SPECJALISTÓW wszelkiej maści...rozbił się samolot na pokazach? tvn zadzwonił do 10 SPECJALISTÓW w dziedzinie lotnictwa etc...którzy wymyślali, że dym to może jednak była usterka, ale może jednak nie, a może awaria maszyny? gdzie każdy kto choć trochę żyje na tym świecie to wie, że dym zawsze jest puszczany za samolotem na pokazach, a samolot się rozbił bo wyraźnie zabrakło wysokości, by wykonać w pełni manewr...

kot_schrodingera pisze:Policja skupia się prostych, powszechnych a przez to łatwych do wyłapania wykroczeniach.

wydział prewencji...kryminalni robią co innego ;)

kot_schrodingera pisze:Np w Krakowie gdzie ostatnio co drugi blokers z szablą jak Kmicic chodzi... Ich trzeba inaczej brać.

noszenie noża nie jest zabronione przez prawo, więc Policja ma związane ręce w takiej sprawie...sam noszę...

kot_schrodingera pisze:Czy mandaty za przechodzenie na czerwonym i picie piwa w miejscu publicznym to załatwią.

ale Policja ma za zadanie strzec porządku i bezpieczeństwa...więc pilnowanie byś nie przechodził na czerwonym, to jest właśnie ten porządek

kot_schrodingera pisze:Ich trzeba inaczej brać.

i się bierze Błażej, gdy są podstawy...bo to, że ja wiem, że Karol, ps. "Łysy" skopał ostatnio 3 małolatów, ukradł babci torebkę i nożem który nosi przy sobie groził 2 łebkom, to jeszcze nic nie znaczy...ja muszę to udowodnić...a jak ja nie mam nwet świadków, bo ludzie nie chcą zgłaszać się na policję, nie chcą składać zeznań, to co ja mam zrobić? ... popić wodą...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 cze 2011, 02:18

Maverick pisze: A wolnosc to takze odpowiedzialnosc za wlasne czyny i prawo do popelniania bledow. Przed wlasna glupota mozna chronic malego szczeniaka na podworku zeby pod kola nie wszedl, a nie doroslego wolnego czlowieka.

Wav - Ty sie zastanów czasem co piszesz . Tak byc by i mogło gdyby ów ktos mieszkał w tym budowanym domu sam ! a dobrze wiesz , ze tak nie jest ! kwestie ubezpieczen pomijam , kwestie wartosci nieruchowmosci ktorą mozna sprzedać też - wszak bystry z ciebie chłopak , tylko nie pomyslałes o wszystkim <piwko> [:D]
Szałas spokojnie mozesz sobie jednak postawic nikt nie bedzie oponował <diabel>
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 02:19 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 24 cze 2011, 07:07

Mati pisze:noszenie noża nie jest zabronione przez prawo,
ciekawa logika - otwarte piwo ma większą szkodliwość niż nóż <zalamka>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 cze 2011, 07:24

Andrew pisze:Wav - Ty sie zastanów czasem co piszesz . Tak byc by i mogło gdyby ów ktos mieszkał w tym budowanym domu sam ! a dobrze wiesz , ze tak nie jest ! kwestie ubezpieczen pomijam , kwestie wartosci nieruchowmosci ktorą mozna sprzedać też - wszak bystry z ciebie chłopak , tylko nie pomyslałes o wszystkim
Szałas spokojnie mozesz sobie jednak postawic nikt nie bedzie oponował
A hamulce w samochodzie naprawialem sobie sam. Jak zrobilem zle to kogos zabije. Uwazasz ze powinien byc ustawowy przymus oddawania auta do ASO? A potencjalnych ofiar z powodu zle zrobionych hamulcow w samochodach z pewnoscia moze byc wiecej niz z powodu budynkow projektowanych przez samozwanczych architektow.

[ Dodano: 2011-06-24, 07:25 ]
Mati pisze:wydział prewencji...kryminalni robią co innego
Dlaczego wydzialu prewencji nie ma w nocy pod dyskoteka?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 cze 2011, 09:49

Mav !! WYMIANA hamulców to to samo co wymiana np dachu w istniejacym juz domu . Masz dane , masz produkt gotowy - tylko go wymieniasz - zaprojektowanie tego , tak by działał poprawnie w roznych warunkach , to coś innego - no ludzie !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 24 cze 2011, 14:32

kot_schrodingera pisze:ciekawa logika - otwarte piwo ma większą szkodliwość niż nóż <zalamka>

cóż...kastetu nie możesz posiadać, a nóż możesz nosić przy sobie :) takie jest w Polsce prawo, co zrobisz...piwo też możesz przy sobie nosić, ale nie możesz mieć go otwartego, lub go spożywać...nożem machać do ludzi też nie...ot taka logika :)

Maverick pisze:Dlaczego wydzialu prewencji nie ma w nocy pod dyskoteka?

od pilnowania porządku w lokalach jest ochrona, a jak coś się dzieje to przyjeżdża jak wezwą...bez sensu by patrol lub dwa stali całą noc pod każdą dyskoteką, bo w takim mieście jak moim potrzebne by było jakieś 30 ludzi tylko po to by obstawić każdy lokal...a gdzie reszta miasta? brak ludzi i działanie bez sensu imo
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 cze 2011, 14:40

Mati pisze:...a gdzie reszta miasta?

Bez stania jakos ich nie ma. A na przyjazd czeka się ponad 40 minut i to w miejscu gdzie człowieka napadną.
Nie umieją nawet zawieźć na właściwy komisariat. Z niewłaściwej nie zawiozą na właściwy, ba nawet nie dadzą dobrego adresu tego właściwego komisariatu.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 cze 2011, 14:48

DZIWNI JESTESCIE ... przeciez na logikę , kastet słuzy wyłacznie jednej konketnej rzeczy , z tego powodu jest zakazany - nóż z natury nie jest przeznaczenia tego samego co kastet - to , ze mozna go uzyć w innym celu to inna bajka !
kij do bejzbola też zakazać noszenia ? posiadania ?
A wyszkolonego kogos w sztukach walki trzymać w kaftanie ? <diabel>
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 14:48 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 cze 2011, 00:13

Andrew pisze:Mav WYMIANA hamulców to to samo co wymiana np dachu w istniejacym juz domu . Masz dane , masz produkt gotowy - tylko go wymieniasz - zaprojektowanie tego , tak by działał poprawnie w roznych warunkach , to coś innego - no ludzie
Przeciez przy niewlasciwej wymianie dachu tez moga byc ofiary. Jak ktos np za cienkie belki da. Wiec jak? Kontrolowac wszystko. czy pogodzic sie z tym ze ludzie czasem sie myla?
Mati pisze:od pilnowania porządku w lokalach jest ochrona, a jak coś się dzieje to przyjeżdża jak wezwą...bez sensu by patrol lub dwa stali całą noc pod każdą dyskoteką, bo w takim mieście jak moim potrzebne by było jakieś 30 ludzi tylko po to by obstawić każdy lokal...a gdzie reszta miasta? brak ludzi i działanie bez sensu imo
Czyli skoro patroli nie ma w centrum miasta gdzie jest najwiecej podpitego elementu to gdzie sa te patrole? Wala w gardlo "za bezpieczny weekend Wladziu"?
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 25 cze 2011, 03:40

Dzindzer pisze:Bez stania jakos ich nie ma. A na przyjazd czeka się ponad 40 minut i to w miejscu gdzie człowieka napadną.
Nie umieją nawet zawieźć na właściwy komisariat. Z niewłaściwej nie zawiozą na właściwy, ba nawet nie dadzą dobrego adresu tego właściwego komisariatu.

to już zależy też w dużej mierze od ludzi...cóż...

Maverick pisze:Czyli skoro patroli nie ma w centrum miasta gdzie jest najwiecej podpitego elementu to gdzie sa te patrole? Wala w gardlo "za bezpieczny weekend Wladziu"?

a kto powiedział, że nie ma? ale skoro patrole są na innych interwencjach to mają rzucić wszystko i spieszyć pod lokal gdzie dwóch łebków się leje akurat? tak się nie da...jest tylu i tylu ludzi na nocnej zmianie i trzeba tym dysponować jakoś...pod lokal pojadą jak będą wolni :) w weekendy nie narzekamy na brak zajęcia :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 30 cze 2011, 14:11

Mati pisze:pod lokal pojadą jak będą wolni :)
No i jesteśmy w domu. Z taką logiką organizacji pracy może się okazać, że policja wszędzie będzie pół godziny po. Gdzie nie przyjedzie, tam już nic nie ma, bo wszyscy się rozeszli. I tak całą nockę. To się chłopaki narobią... Punkty na mapie poodhaczają.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości