ROK PRZERWY W STUDIACH - help!

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

ROK PRZERWY W STUDIACH - help!

Postautor: misiucha22 » 19 wrz 2006, 17:07

Witam,
Mam pewnien problem. Niby już zdecydowałam co zrobić, ale posłucham chętnie waszych wypowiedzi. One może troszkę rozjaśnią mi moje wątpliwości.
Otóż w tym roku skończyłam 3-letnie studia licencjackie na kierunku filologia angielska. Mam dwie prace - w szkole publicznej i szkole językowej. Miałam w tym roku wybrać się dalej na magisterkę, jednak nie zostałam przyjęta na Uniwerek Łódzki. Dokumenty składałam tylko tam. W związku z tym pozostaje mi nic innego jak tylko uczelnia prywatna. Jednakże moja ambicja podpowiada mi zrobić rok przerwy i spróbować jeszcze raz na jakąś uczelnie państwową. Myślałam tym razem o Bydgoszczy, może Łódź też ponownie obstawię. Nie chce kończyć byle jakiej szkoły, byleby tylko coś skończyć ( nie obrażając nikogo ). A wy co myślicie o tym? Bo z jednej strony szkoda mi roku, ale z drugiej nie chciałabym studiować w szkole, do której nie jestem przekonana. Czy rok przerwy to aż tak dużo?
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"
Terencjusz
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 18:34

Ja mam takie zdanie. Bardzo głupio zrobilas obstawiajac jedna szkole.
Szkoly praywatne nie sa wszystkie byle jakie i wydaje mi sie ze zanim podejmiesz decyzje powinnas sie chociaz czegokolwiek o nich dowiedziec przed decyzja jakas. Bo mozliwe ze w Twoijej okolicy sa same do bani i faktycznie lepiej rok poczekac. A moze nie sa i nie warto.
A druga rzecz czy jesli teraz pojdziesz dalej do skzoly to dasz sobie ze wszystkim rade.
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 19 wrz 2006, 18:43

No właśnie - w tym problem. Miałam iść do Łodzi na WSHE ( prywatna ), ale chyba zaczekam. Zresztą chciałam ten rok popracować i odłożyć trochę grosza na czesne. żebym nie musiała się martwić czy dam ze wszystkim radę. Szczerze powiedziawszy to potrzebuję tej przerwy, ale z drugiej strony boję się, że jak pójdę do szkoły za rok, to nie dam rady. Myślicie, że rok przerwy to taka tragedia? Zależy mi na dyplomie dośc dobrej uczelni państwowej. Nawet dla samej siebie.
moon pisze:Bardzo głupio zrobilas obstawiajac jedna szkole.

Oj wiem, wiem :(
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"

Terencjusz
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 19 wrz 2006, 18:48

ja po licencjacie ze wzgledu na podjecie pracy mialem rok przerwy
potem okazalo sie ze da sie pracowac i lazic na uczelnie na 2 letnia magisterke
zajela mi 3,5 roku :D <hahaha>
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 18:53

misiucha22 pisze:Myślicie, że rok przerwy to taka tragedia
Zalezy. Rok przerwy miedzy matura a studiami to duzo. A licencjat?Nie wiem jak to jest po licencjacie.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 19 wrz 2006, 18:56

A myslalas o szkole przy anglistyce na UW? Jest cos takiego, ale nie wiem czy daja tam magistra. Ma niezly poziom.
A nie myslalas zeby wyjechac na studia do UK np? Maja programy, ktore daja Ci mozliwosc pracy i placenia za studia. To Ci sie z pewnosscia bardziej przyda niz siedzenie tutaj.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 19 wrz 2006, 19:18

Głupia sytuacja. Normalnie bym odradzała przerwę. Ale w sytuacji że zależy Ci na państwowej uczelni? <hmm>

Poczekaj skoro tak.
A wmiędzy czasie zrób podyplomówkę z innego przedmiotu. O.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 19 wrz 2006, 19:44

Mi byłoby szkoda roku czasu...
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 19:46

Hardcore pisze:Mi byłoby szkoda roku czasu...
Mi tez ale zalezy komu na czym zalezy. Dla niej wazny jest papierek jakiejs panstwowej uczelni?Niech czeka.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 19 wrz 2006, 20:05

Prywatna szkola to sporo kasy. w ogóle to jest censored glupie ze sa limity na panstwowych ja bym wolal placic wiecej(tzn tyle co na prywatnej) i studiowac na panstwowej zaocznie oczywiscie a oni robia lache ze jak nie mam obronionej pracy to nie moge zlozyc papierow. Bzdra totalna dlatego albo czeka mnie wojsko, albo policja, albo rok przerwy :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 20:19

Hyhy pisze:ja bym wolal placic wiecej(tzn tyle co na prywatnej) i studiowac na panstwowej zaocznie
Zaoczne panstwowe sa czesto drozsze od prywatnych i to sporo :]
Hyhy pisze:Prywatna szkola to sporo kasy.
Kazda szkola poza trybem dziennym na panstowywcyh to kupa kasy :]
Hyhy pisze:jak nie mam obronionej pracy to nie moge zlozyc papierow
A niby czemu mialbys moc? :|
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 19 wrz 2006, 20:21

warunkowo? obronie prace za miesiac, nie musze czekac rok?
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 19 wrz 2006, 20:25

Przeciez panstwowe uczelnie to najgorszy syf, chcesz cos umiec czy miec papierek ? Nie wiem skad ta nagonka na prywatne uczelnie. Pewnie przez stereotypowe myslenie ze jak sie placi to nie trzeba sie uczyc. Nic bardziej mylnego. W prywatnych uczelniach przynajmniej cos wyniesiesz bo tam podchodzi sie do studentow indywidualnie a nie masowo jak w panstwowych, a z tego co mowisz to bardziej zalezy ci na wiedzy niz na papierku dobrej uczelni.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 20:28

Hyhy, trzeba bylo sie obronic przed zlozeniem papierow...
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 19 wrz 2006, 22:13

A ja bym się nie przejmowała tym rokiem. Przecież go nie zmarnujesz. Pracujesz, liczy Ci się do emerytury ;) Poza tym jesteś już po licencjacie, czyli spokojnie możesz się przygotowywać do magisterskich - choćby poczytać obowiązujące na nich lektury - później będziesz mieć łatwiej.
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 19 wrz 2006, 22:27

Tylko uwazaj, zeby Ci motywacja nie siadla. Bo poza tym rok chyba nie zmienia niczego. Ot, dyplom nieco pozniej. I tak uczysz sie cale zycie, wiec z czym jest problem? Tym bardziej, jesli zalezy Ci na uczelni.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 19 wrz 2006, 23:27

misiucha22, masz prace w zawodzie, wiec i za rok sobie na magisterce poradzisz :). JA bym robila przerwe, bo tez wolalabym publiczna.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 19 wrz 2006, 23:42

a ja sie sprobuje wykrecic od woja bo komandosem to ja nie bede :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 20 wrz 2006, 00:33

Dzięki Yasmine. Mówcie kochani co chcecie, ale ja nie uważam, że szkoła publiczna jest gorsza. Na uniwerku w Łodzi nie ma coprawda translacji. Ale za to w Bydgoszczy jest. Wiem, że niektórym szkoda byłoby roku przerwy, ale ja mam dopiero 22 lata. Nigdy nie zawaliłam niczego, uczyłam się jednym ciągiem - bez żadnych przerw. Chodzi mi o to, żebym ja miała satysfakcję z tego, że dostaam się do dobrej szkoły. Moja koleżanka tak zachwalała prywatną, a jak tylko dostała się na uniwerek, to poszła. Nie ma to jak dobra szkoła. Jeśli chcę być nauczycielem bądź tłumaczem, to myślę, że liczy się papierek dobrej uczelni. Tymczasem trochę popracuję i uzbieram kasę. Do Bydgoszczy jest konkurs dyplomów. Mam powyżej 4, więc może się uda - nie wiem. W Łodzi rozmowa - jeszcze raz uderzę na Łódź. Nie chce marnować teraz kasy, bo wiem, że po roku i tak składałabym na państwową. A kontaktu z językiem nie stracę - praca w szkole, kursy językowe ( będę prowadzić ). Staram się być dobrej myśli.
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"

Terencjusz
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2006, 07:31

misiucha22 pisze:po roku i tak składałabym na państwową.
Wiec bez sensu teraz isc na pewno. Ale decyzja tez... :/ Moim zdaniem trzeba sie dobrze zorientowac we wszelkiej ofercie zanim sie wybierze a nie zakladac ze UŁ jest lepszy od jakiejs prywatnej. Bo z tego co slysze np o moim kierunku od prof ktorzy sie na UW poprzenosili to wcale nie jest :/ Roznie bywa. Rob jak sadzisz :)
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 20 wrz 2006, 10:34

Osobiście uważam, że uniwerki są lepsze od prywatnych i jak chcecie, możecie mnie za to zlinczować. Nie mówię tu konkretnie o UŁ, ale o uniwerkach generalnie. Pracodawcy patrzą na papierek, nie ma co ukrywać. Jeśli chce się pracować w zawodzie nauczyciela bądź tłumacza, to myślę, iż to, jaką skończyłam szkołę, ma dość duże znaczenie. Mój pracodawca sam mi to przyznał.
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"

Terencjusz
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 20 wrz 2006, 10:49

misiucha22, oczywiście, że tak :) JA bym poczekała rok. Dla mnie to tez ważniejsze jaką szkolę skończę niż tylko to by ją skończyć. Rok Cię nie zbawi... a o pracę łatwiej z dyplemem Uniwersytu.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 20 wrz 2006, 10:55

misiucha22 pisze:. Chodzi mi o to, żebym ja miała satysfakcję z tego, że dostaam się do dobrej szkoły. Nie ma to jak dobra szkoła.


ale UKW wcale dobrą szkołą nie jest... takie jets moje zdanie.. to, ze jest Uniwerystetem nie znaczy, ze jest dobry. Dla ludzi mieszkajacych w Bydgoszczy to po prostu alternatywna uczelnia(w razie nie dostanie sie do Torunia czy Poznania), ale to moze tylko zdanie moje i moich znajomych/kuzynostwa. Ja ide na ten nieszczesny UKW tylko ze wzgledow oszczednosciowych, bo nie chce wyciagac kasy od rodzicow na mieskzanie w Toruniu..
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 20 wrz 2006, 21:18

madziorka.m pisze:ale UKW wcale dobrą szkołą nie jest
- może nie jest najlepsza, ale pod względem języków słyszałam, że nienajgorsza. Wolę to niż łódzką WSHE. W przyszłym roku zaatakuję kilka szkół. W tym roku byłam zajęta nową pracą i ogólnie jakas zamotana i z tego wszystkiego złożyłam papiery tylko na UŁ :/ Jestem zła sama nasiebie. ale jak pomyslę ile mam roboty w tym pierwszym roku pracy w szkole, to ciesze się, że mam przerwe. Dziś pracowałam prawie 12 godzin łącznie z korkami :/
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"

Terencjusz
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 23 wrz 2006, 08:18

Ja się zdecydowałam na rok przerwy po licencjacie, bo chciałam odpocząć. Trochę zaczynam żałować, ale cóż. Wtedy wracałam z pracy przemęczona, nieprzyzwyczajona. Jak już mój organizm przywykł, to jest za późno na wybór studiów. :]
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 23 wrz 2006, 15:15

Oliwka, teraz kończyłas licencjat? Bo ja właśnie w tym roku. Szczerze powiedziawszy też chciałam rok odpocząć i kiedy było już zdecydowałam gdzieś składać papiery, było za późno.
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"

Terencjusz
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 24 wrz 2006, 15:30

misiucha22 pisze:Oliwka, teraz kończyłas licencjat?

Pod koniec czerwca tego roku.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości