Pokaż swojego zwierza

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 07 lut 2008, 08:02

Wujo Macias pisze:http://img138.imageshack....=img9244uj9.jpg
wyglada jakby sie uczył chodzic,
fajne koty tak po za tym, ale jak dorosna to juz tak slodko nie beda wygladac
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lut 2008, 08:54

konstantine pisze:To kilka moich pupilków <przytul>

śliczności <zakochany>
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 07 lut 2008, 10:39

czas na moje zwierzatko mloda samiczka dlugosc 35cm pseudo artystyczne "Seti" [;
Gatunek :Coelognathus helena -[PL]:Waz Heleny [;


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no i jak ktos by chcial zobaczyc jak je [glow=blue]KOLACJE[/glow] to tu [;

Kolacja
Pozdrawiam i milego ogladania [;
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 lut 2008, 10:53

O jaaa, ona pozuje i patrzy w obiektyw :D
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 07 lut 2008, 10:54

pozuje pozuje [; lubi jak sie jej robi zdjecia ;)
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lut 2008, 11:11

fajna jest :D
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 07 lut 2008, 11:32

DREADMAN pisze:no i jak ktos by chcial zobaczyc jak je KOLACJE to tu [;

Kolacja
Pozdrawiam i milego ogladania [;

a co ten wąż tam sobie wszamał? mysz czy co? :) i co ile go karmisz? fajne zwierzątko, lubię takie "egzotyki" <browar>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 07 lut 2008, 15:37

to co wszamal to osesek mysi :) karmie ja tak co 5-6 dni [; ja tez lubie takie egzotyczne zwierzatka troszke ich mam
[;
pozdrawiam:)
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 07 lut 2008, 15:51

Zaraz, to Ty jestes ten od pajakow, co mial kiedys Ultimate Spider-mana w avatarze?

Wszystkie weze, pajaki, skorpiony i inne egzotyczne dziwactwa hodowane w domu, powinny byc tepione z urzedu. Kilka lat temu znajomi mieli problem, bo kolesiowi co mieszkal nad nimi wylazl ptasznik z terrarium. Bylo lato i skubaniec wylazl przez okno, zlazl na dol i wszedl znajomym do kuchni. Przyjechaly gliny, ludzie z zoo i ogolnie bylo wesolo.
Gdybym bym mieszkal w tym mieszkaniu, to gliny i tak musialby przyjechac. Bo wparowalbym do wlasciciela pajaka i na miejscu zatlukl.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 07 lut 2008, 15:57

konstantine, ten biały kotek jest śliczny <zakochany> jakie ma oczy, jeju
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 07 lut 2008, 16:03

Wujo Macias pisze:Zaraz, to Ty jestes ten od pajakow, co mial kiedys Ultimate Spider-mana w avatarze?

Tak
Wujo Macias pisze:Wszystkie weze, pajaki, skorpiony i inne egzotyczne dziwactwa hodowane w domu, powinny byc tepione z urzedu.

na jakiej podstawie ?
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lut 2008, 16:10

Macias Ty paskudo teraz przez Ciebie wyobrażam sobie, że połowa sąsiadów ma jakieś pająki i ze one zrobią zmasowany atak na moje lufciki. I ja już chyba nigdy w życiu okna nie otworzę
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 07 lut 2008, 16:13

Bo uwazam, ze to jest niebezpieczne plugastwo.
Ja wiem, pojdzie zaraz riposta "Doberman tez jest niebezpieczny!". A pewnie, jest. Tylko ze wiekszosc ludzi wie jak sie zachowac, gdy kogos pogryzie pies.
Jesli uzre Cie pajak, czy inny tego typu syf (nawet jesli dany okaz nie jest zagrozeniem dla zycia) sprawa zaczyna byc bardziej skomplikowana.
No i uwazam, ze trzeba miec cos nie tak z deklem, zeby fascynowac sie takimi obrzydlistwami. Bez urazy.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 07 lut 2008, 16:16

a jak cie ugryzie pajak w domu ? wiesz jak postepowac? bo na pewno masz ich mnostwo tylko o tym nie wiesz [;
a psy agresywne to jest ciekawa dyskusja ptaszniki nie sa nastawione na atakowanie ludzi a psy tak :)
pozatym posiadanie takich zwierzat jest najbardziej leganle i akceptowane przez prawo polskie :)
pozdrawiam
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 lut 2008, 16:16

Wujo Macias pisze:No i uwazam, ze trzeba miec cos nie tak z deklem, zeby fascynowac sie takimi obrzydlistwami. Bez urazy.

<hahaha> zgadzam się.
U nas na 9 piętrze znajomi w akademiku hodują ptaszniki. Raz tam byłam i moja noga tam więcej nie postanie.

[ Dodano: 2008-02-07, 16:17 ]
DREADMAN pisze:a jak cie ugryzie pajak w domu ? wiesz jak postepowac? bo na pewno masz ich mnostwo tylko o tym nie wiesz [;

Ciekawych jakich mamy mnóstwo, hmm ?
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 07 lut 2008, 16:23

np Kątnik domowy /Kątnik większy ktory wystepuje w domach nas ludzi :)
a co do jadowitych zwierzat


W ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody jest taki przepis:

Art. 73. 1. Zabrania się hodowli i utrzymywania, poza ogrodami zoologicznymi i placówkami naukowymi prowadzącymi badania nad zwierzętami, a także cyrkami, zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, w tym drapieżnych i jadowitych.

Ale ten przepis należy czytać razem z następnym:

2. Minister właściwy do spraw środowiska określi, w drodze rozporządzenia, gatunki lub grupy gatunków zwierząt, o których mowa w ust. 1, wskazując kategorie zwierząt według stopnia zagrożenia dla człowieka, kierując się potrzebą przeciwdziałania sprowadzaniu, oferowaniu, nabywaniu i przetrzymywaniu zwierząt gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, w celu ochrony ludzi przed tymi zwierzętami.

Co oznacza, że zakaz odnosi się TYLKO i WYŁĄCZNIE do gatunków wskazanych przez ministra środowiska (w rozporządzeniu) i nikogo innego. Żadna opinia takiego czy innego biegłego, czy "eksperta", tylko lista ministra.


Taki wykaz gatunków "niebezpiecznych" stanowi załącznik do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 23 sierpnia 2005 r. w sprawie gatunków lub grup gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi (Dz.U. z 2005 r. Nr 174, poz.1455).
Początkowo rozporządzenie to miało wejść w życie 9 grudnia 2005 r. (po upływie 90 dni od dnia ogłoszenia).

Ale Min.Środ. wydał rozporządzenie zmieniające (Dz.U z 2005 r. Nr 233, poz.1989) i termin ten przesunął na 1 lutego 2006 r. (przy okazji usunęli też trochę gatunków z wykazu "niebezpiecznych").

Ale zanim nastał ten dzień Min.Środ. wydał rozporządzenie zmieniające (Dz.U z 2006 r. Nr 16, poz.125) i termin ten przesunął na 1 stycznia 2007 r.

Niedługo potem Min.Środ. ogłosił tekst jednolity rozporządzenia (Dz.U z 2006 r. Nr 43, poz.309), z wykazem gatunków.

Ale przed upływem wyznaczonego przez siebie terminu Min.Środ. wydał rozporządzenie zmieniające (Dz.U z 2006 r. Nr 237, poz.1720) i termin ten przesunął na 1 stycznia 2008 r.


Dopóki rozporządzenie z wykazem gatunków nie wejdzie w życie, zakaz o którym mowa w art.73 ust.1 ustawy_OP nie odnosi się do żadnego gatunku, a więc jest tak, jakby nie obowiązywał.
Oczywiście posiadacz zwierzęcia (czy to z gatunku "niebezpiecznych" czy innych) może, na podstawie różnych ogólnych przepisów, odpowiadać karnie (grzywna, areszt, więzienie) i cywilnie (odszkodowanie) za szkody wyrządzone przez jego zwierzę innym osobom.

http://www.terrarium.com.pl/forum/attach/986988843.pdf
wykaz gatunkow niebezpiecznych
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 16:25 przez DREADMAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 07 lut 2008, 16:23

DREADMAN pisze:a jak cie ugryzie pajak w domu ? wiesz jak postepowac? bo na pewno masz ich mnostwo tylko o tym nie wiesz [;
A pewno, ze wiem. Lazi tego u mnie od groma. Szczegolnie sporo jest tych czarnych, duzych takich. Jak robi sie cieplo to mnozy sie tego od groma.

DREADMAN pisze: pozatym posiadanie takich zwierzat jest najbardziej leganle i akceptowane przez prawo polskie :)
pozdrawiam
Szkoda. Moze jednak wezme sie za polityke?
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 07 lut 2008, 16:27

dla mnie to mozesz brac sie za co chcesz :) wiec posiadanie niebezpiecznych zwierzat jest legalne :) przynajmniej do styczna 2008
a ten kto posiada zwierze takie i to zwierze zrobi krzywde komus to odpowiada za to i wszystko w tym temacie
pozdrawiam
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 lut 2008, 16:28

DREADMAN pisze:np Kątnik domowy /Kątnik większy ktory wystepuje w domach nas ludzi :)

u mnie tego nie ma. Nawet w akademiku tego nie ma :|
Jedynie co się zdarzy to kosarze, ale one w ogóle groźne nie są. Tak w sam raz na kapcia.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 07 lut 2008, 16:53

Yasmine pisze:U nas na 9 piętrze znajomi w akademiku hodują ptaszniki.
U mnie w akademiku sąsiad miał ptasznika i dwa węże. A na dodatek dwie papugi, które non stop skrzeczały i nie dało się spokojnie uczyć.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 lut 2008, 16:57

Zaq pisze:U mnie w akademiku sąsiad miał ptasznika i dwa węże.

u mnie jedna osoba miała psa. Haa wygrałam ! :D
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 07 lut 2008, 16:57

Wujo Macias pisze:Zaraz, to Ty jestes ten od pajakow, co mial kiedys Ultimate Spider-mana w avatarze?

Wszystkie weze, pajaki, skorpiony i inne egzotyczne dziwactwa hodowane w domu, powinny byc tepione z urzedu. Kilka lat temu znajomi mieli problem, bo kolesiowi co mieszkal nad nimi wylazl ptasznik z terrarium. Bylo lato i skubaniec wylazl przez okno, zlazl na dol i wszedl znajomym do kuchni. Przyjechaly gliny, ludzie z zoo i ogolnie bylo wesolo.
Gdybym bym mieszkal w tym mieszkaniu, to gliny i tak musialby przyjechac. Bo wparowalbym do wlasciciela pajaka i na miejscu zatlukl.
popieram ze hdodowanie takich ustrosjtw w blokach to głupota, slyszalem o wielu przypadkach jak to weze uciekały i potem je ganiano po bloku

[ Dodano: 2008-02-07, 16:58 ]
Wujo Macias pisze:No i uwazam, ze trzeba miec cos nie tak z deklem, zeby fascynowac sie takimi obrzydlistwami. Bez urazy.
<browar>

[ Dodano: 2008-02-07, 17:11 ]
DREADMAN pisze:DREADMAN napisał/a:
a jak cie ugryzie pajak w domu ? wiesz jak postepowac? bo na pewno masz ich mnostwo tylko o tym nie wiesz [;
A pewno, ze wiem. Lazi tego u mnie od groma. Szczegolnie sporo jest tych czarnych, duzych takich. Jak robi sie cieplo to mnozy sie tego od groma.
u mnie masowo te łajzy pakują sie do domu przez okna pod koniec lata, raz malo co ducha nie wyzionolem kiedy siedzialem sobie przy oknie, patrze sie na zaslone a tam bydle 8-9cm sobie beztrpsko maszeruje
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 07 lut 2008, 17:20

[ Dodano: 2008-02-07, 17:20 ]
Yasmine pisze:
Zaq pisze:U mnie w akademiku sąsiad miał ptasznika i dwa węże.

u mnie jedna osoba miała psa. Haa wygrałam ! :D
A u mnie co najmniej dwie osoby miały psy. Miałem okazję przez 2 lata mieszkać w największym akademiku w kraju i psy, króliki, pająki czy węże to naprawdę nie jest jakaś rzadkość.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 07 lut 2008, 17:21

Augusto pisze:Wujo Macias napisał/a:
No i uwazam, ze trzeba miec cos nie tak z deklem, zeby fascynowac sie takimi obrzydlistwami. Bez urazy.
<browar>

Pierwszy raz zgodzę się z Augusto <boje_sie>
Nienawidzę tych plugastw. Ani to ładne, ani mądre, ani sympatyczne...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 lut 2008, 17:21

Zaq pisze:A u mnie co najmniej dwie osoby miały psy. Miałem okazję przez 2 lata mieszkać w największym akademiku w kraju i psy, króliki, pająki czy węże to naprawdę nie jest jakaś rzadkość.

ojej to rzeczywiście zwierzyniec. A można było je legalnie tam trzymać ?
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 07 lut 2008, 17:27

Yasmine pisze:A można było je legalnie tam trzymać ?
Nie wiem. O mniejszych zwiezakach po prostu nikogo się nieinformowało i nie pytało o zgode. Jeżeli chodzi o psy, to trzeba było mieć znajomości w administracji akademika.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lut 2008, 20:08

Ten wąż, czy co tam bo się nie znam, fajne, pozuje, ale ja się tego ustrojstwa boję.

Za to pokażę Wam mojego kicia ( od kiedy pokazywałam Wam go ostatnio trochę wyrósł :) )
Załączniki
P1000036a.jpg
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 07 lut 2008, 20:13

faktycznie urósł, fajny, koty są fajne
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lut 2008, 20:18

No to jeszcze mój Batman w roli jaskółki uwięzionej:
Załączniki
P1000041a.jpg
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lut 2008, 20:24

Ale sie z niego kocisko zrobiło. Piękny :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości