Antyplagiat

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Antyplagiat

Postautor: Paula » 15 maja 2006, 08:23

Zna ktoś może działanie programu antyplagiatowego? Ile musze mieć np słów w zdaniu żeby mi program wyrzucił , że to PLAGIAT? Może jakieś porady przy omijaniu tego programu?
Jakie są wasze doświadczenia z tym programem przy pisaniu magisterki?
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 15 maja 2006, 09:01

www.plagiat.pl

Wejdz,zapłać 6 zł,wrzuć prace i zobacz cz zrobiłaś plagiat czy nie.Jeśli w twojej pracy bedzie powyżej 20% zapożyczeń, wtedy twoja praca moze zostac uznana za plagiat.
Zreszta poczytaj na stronie.
Wy jeździcie, My latamy.
PRZYTULAK
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:02
Skąd: Skads
Płeć:

Postautor: PRZYTULAK » 18 maja 2006, 18:43

Ja mam takie pytanko <hmm>
Czy za plagiat mozna zostac wyrzyconym z uczelni czy studjow,czy nawet przy magisterce??
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 18 maja 2006, 18:50

Tak wsadza Cie do kicia i beda bic do konca zycia :)

Moga Ci na pewno nie uznac pracy. Tam zreszta chyba jest regulamin :)

BTW to nie ocenia zdania tylko calosc pracy. Nie wiem jak to sprawdza to cos:D ale wydaje misie ze sprawdzana praca musi byc wrzucana do jakiejs bazy, i potem jak ktos sprawdza swoja, to ta wasza juz jest brana pod uwage:D

Jak dla mnie to jest oszustwo. Bo rownie dobrze moge pisac prace na podstawie 5ciu ksiazek samemu(i nie przepisywac) a oceni mnie ten plagiat na 20% czy 30% no i co? Nikt ne bedzie sluchal ze pisalem to sam? hehe


W waszych szkolach sa sprawdzane wszystkie prace? I jak to jest, jest jakies rozporzadzenie ministra edukacji czy cus? ze prace nalezy sprawdzac badz nie? Na jakiej podstawie prawnej ocena z tego programu jest tak wazna? Przeciez 40 prac na ten temat moge znalesc napisanych przez kogos odrecznie od tak dla np swoich potrzeb(teoretycznie) i je calkiem poprzepisywac fragmentami, i co to nie bedzie plagiat? Glupie sie to wszystko wydaje byc.

Jak cala Polska :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 18 maja 2006, 18:54

Czy za plagiat mozna zostac wyrzyconym z uczelni czy studjow,czy nawet przy magisterce??
Tak, mozna. Ale to zalezy od uczelni.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 18 maja 2006, 19:21

Programik może nie jest idealny, ale zawsze to jakiś postęp. Ja jestem za. Plaga plagiatów :) jest już przerażająca. Zaczyna się od prac semestralnych i zaliczeniowych, na licencjackich, magisterskich i doktorskich kończąc. Na moim (byłym już) kierunku ostatnio po cichu usunęli z uczelni doktora, ktory nawet o habilitację się starał, a okazało się, że nawet doktorat mu się nie należał. Porażka. Jak ludzie nie mają przyzwoitości, to niech przynajmniej zdają sobie sprawę z tego, że moga na braku tej przyzwoitości zostać nakryci.
Hyhy pisze:W waszych szkolach sa sprawdzane wszystkie prace?

Tak.
Hyhy pisze:I jak to jest, jest jakies rozporzadzenie ministra edukacji czy cus? ze prace nalezy sprawdzac badz nie?

Nie.
Hyhy pisze:Na jakiej podstawie prawnej ocena z tego programu jest tak wazna?

I tak wszystko zalezy od promotora. A na wielu uczelniach funkcja promotora sprowadza się do dwukrotnego pojawienia się na seminarium magisterskim, jednokrotnego na obronie i zainkasowania $$ za "promowanych" studentów. Przy promotorze z prawdziwego zdarzenia plagiat nie ma szansy zaistnieć.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 maja 2006, 19:25

Prace sam sobie szanowny autorze napisz to program antyplagiatowy będzie ci zbędny.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 18 maja 2006, 20:48

Hyhy pisze:W waszych szkolach sa sprawdzane wszystkie prace?

Tak
Hyhy pisze: I jak to jest, jest jakies rozporzadzenie ministra edukacji czy cus? ze prace nalezy sprawdzac badz nie?

Nie, uczelnie podpisują z serwisem umowę cywilno-prawną i wsio. TU masz listę uczelni.

Słyszałam rózne wersje jak serwis działa np. że sprawdza pierwsze 4 słowa w zdaniu. Dla próby wrzuciłam pół Kodeksu Spółek Handlowych i współczynnik podobieństwa wynosił 0,0% :). Mimo, że:

Czy System rozpoznaje cytaty i uwzględnia przypisy?

Nie. System po prostu wyszukuje podobieństwa zgłoszonej pracy z innymi dokumentami znalezionymi w Sieci. Sama treść dokumentu nie podlega żadnej analizie. Z tego powodu nawet te cytaty, które zostały prawidłowo wymienione w bibliografii, zostaną podkreślone i uwzględnione przy liczeniu współczynnika podobieństwa.

Z jakich baz danych korzysta Plagiat.pl?

System Plagiat.pl porównuje zgłaszane dokumenty z zasobami światowego Internetu oraz, w przypadku Użytkowników kont abonamentowych, z dokumentami dodanymi do bazy od początku funkcjonowania Serwisu.

Czy praca zgłoszona przez Użytkownika konta abonamentowego porównywana jest ze wszystkimi dokumentami wprowadzonymi do bazy Systemu?

Nie. Prace porównywane są z zasobami światowego Internetu i z pracami wprowadzonymi do bazy przez Użytkowników z tej samej uczelni oraz tych uczelni, które wyraziły zgodę na dostęp do ich baz.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 18 maja 2006, 21:49

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro system znajduje podobienstwa w sieci, to kodeks powinien znalesc nie? :) A jezeli on tylko sprawdza w bazie prac, ktore byly dodane? :) Poza tym moze mialby mozliwosc sprawdzenia stronek ale wszystkich podstron kazdej strony znalezionej w googlach? Hmmm ...
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 19 maja 2006, 08:01

Właśnie sprawdziłam ciąg 1000 znaków i pokazało mi że mam 0,0% plagiatu. Fajnie a miałam cytaty.
PRZYTULAK pisze:Czy za plagiat mozna zostac wyrzyconym z uczelni czy studjow,czy nawet przy magisterce??
czy ty w ogóle wiesz o co ja zapytałam?. <walka>
kknd
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 150
Rejestracja: 30 lis 2005, 22:40
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: kknd » 19 maja 2006, 08:07

Na stronie pisze ze oni mieli wlasnie problemy ze zbyt wysokim % plagiatu tj program mowil im ze to plagiat a okazywalo sie ze po prostu autorzy podobnego tekstu kozystali z tych samych materialow zrodlowych. Wiec moze program odczytal to jako tekst zrodlowy
Z tego co mi wiadomo nie moze byc 7 slow takich samych po sobie - tak slyszalem, wiec zeby tekst nie byl plagiatem wystarczy pozmieniac kolejnosc, pisac ktotszymi zdaniami itp. Osobiscie nie sprawdzalem
http://aneta.ulotka.biz/ Salon Fryzjerski Aneta W Olsztynie
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 19 maja 2006, 08:11

Ja np w częsci mojej pracy, jak nie mogłam napisać czegos swoimi słowami to zmieniałam końcówki, zmieniałam strony z czynnych na bierne, czasy itd.

Ile mieliście stron i i na jakim wydziale oczywiście w swqojej pracy mgr?
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 19 maja 2006, 11:52

Dziwna sprawa z tym plagiatem. Niby wszystko fajnie, ale jednak nie do końca. Wszystko zależy od tematu pracy, niektóre mogą zawierać praktyczne watki, a reszta to tylko pisanie czy też właśnie przepisywanie. Wiadomo, że koncepcja jakaś w głowie powinna być co do pisania, ale jednak wiedzę skądś trzeba wziąć. A skąd jak nie z literatury? A nie zawsze jest ich wiele na dany temat. Jestem przeciwna plagiatom słowo w słowo, ale tak naprawdę te zmiany końcówek, czaśów tj. napisała koleżanka powyżej niewiele odbiega od plagiatu;-)
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 19 maja 2006, 14:48

Ile mieliście stron i i na jakim wydziale oczywiście w swqojej pracy mgr?


58 stron. Ponad połowa to wykresy. Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Na Wydziale Matematyki i Informatyki nigdy do etapu pracy magisterskiej nie dotarłam :D Norma tam to 20-25 stron, na plagiat szans nie ma. :]
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 19 maja 2006, 21:28

Paula pisze:Właśnie sprawdziłam ciąg 1000 znaków i pokazało mi że mam 0,0% plagiatu. Fajnie a miałam cytaty.

..bo plagiat wykazuje przy min. 500 SŁOWACH, nie znakach.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 20 maja 2006, 14:09

Wrzuciłam swoją pracę. Procent splagiatowanych tekstów: 1,0.
Wśród źrodeł takie strony jak:

http://www.nastolatek.pl/pokaz.php?a=art&skin=&ida=2442 - 18 słów
http://newspaper.org.pl/teksty/rosja_mi ... lskich.php - 28 słów
http://www.romantica.pl/z_lorenza_opisy.php - 12 słów :D:D
<rotfl2>
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 20 maja 2006, 16:07

A ja swojej nie wrzucam bo nic nie kopiuje sam to pisze i tak musze obronic wiec na zle mi to nie wyjdzie. Ale bronic sie bede w pazdzierniku, pier.ole taki interes 12 egzaminow w sesji , jedna powalona na maksa praca nie zwiazana z czymkolwiek w informatyce o ktorej NIE MAM pojecia i miec nie ebde bo mam to obok :> i jeszcze inzyniera bede bronil w dupe mnie pocalujcie :)

A prace i tak pisze w oparciu o 2 ksiazki :>
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
FlyingDuck
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 160
Rejestracja: 11 gru 2005, 14:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: FlyingDuck » 01 cze 2006, 11:15

Paula pisze:Zna ktoś może działanie programu antyplagiatowego? (...)
Jakie są wasze doświadczenia z tym programem przy pisaniu magisterki?


Na razie marne... ale bardzo szybko się to zmieni, bo na magisterkę mam napisać taki właśnie program :D
Hyhy pisze:Jak dla mnie to jest oszustwo. Bo rownie dobrze moge pisac prace na podstawie 5ciu ksiazek samemu(i nie przepisywac) a oceni mnie ten plagiat na 20% czy 30% no i co? Nikt ne bedzie sluchal ze pisalem to sam?

Przy dobrym programie myślę że nie ma szans na coś takiego. Jeśli zaś chodzi o zmienianie czasów i końcówek, niektóre też to wykrywają, ale nie wszystkie.
ObrazekJedyna stała w życiu to zmiana

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 462 gości