maturzyści tegoroczni i zeszłoroczni!

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

chusteczka;-)

maturzyści tegoroczni i zeszłoroczni!

Postautor: chusteczka;-) » 25 wrz 2005, 16:45

j.w. tak siedzę i przegladam te tematy i jestem ciekawa jaki temat mieliście w tamtym roku (i ile punktów) lub jaki wybraliście w tym. :? :?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 25 wrz 2005, 17:21

Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 25 wrz 2005, 18:46

Ja miałam temat "wskaż i porównaj różne koncepcje szczęścia w wybranych utworach literackich"... Wątek przyjemny, lecz niestety obszerny. Można by gadać i gadać, ale jakoś do 15-stu minut skrócić trzeba było. Udało mi się zaliczyć na 100%.
Jeśli masz wybierać, to po prostu weź ten, który wydaje Ci się ciekawy, na który masz już w główce pewien pomysł, i bez przygotowania potrafisz wskazać utwory dotyczące tematu. Potem już będziesz tylko dopracowywać i poszerzać swą wiedzę, by w końcu wybrać to, co najistotniejsze do przedstawienia prezentacji.
A może już coś wybrałaś?
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 wrz 2005, 21:02

Ja się produkowałam na temat ewolucji bohatera romantycznego.
Ale niestety nie miałam 100%, za co kumpela chciała mnie bić bo sama swój temat kończyłą w nocy przed maturą bo mi pomagała mój ułożyć odpowiednio. A że czepialska to nawet moje konstrukcje zdań zmieniała :/ I maximum, ale dostałam 80% bo stres wziął górę :/
Awatar użytkownika
Beggar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 209
Rejestracja: 24 wrz 2005, 12:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Beggar » 25 wrz 2005, 21:32

matura zeszłoroczna była banalna..............................
Na przestrzeni lat całkiem inny typ....
chusteczka;-)

Postautor: chusteczka;-) » 25 wrz 2005, 22:15

mi tez się wydaje, ze tamaty zeszłoroczne były łatwiejsze i ciekawsze... Chyba wezmę temat : "Od afirmacji do kontestacji.Literackie sposoby prezentacji różnych postaw wobec Boga i świata w wybranych utworach"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 wrz 2005, 23:32

chusteczka;-) pisze:tamaty zeszłoroczne były łatwiejsze i ciekawsze...

Toż one wszystkie niemal identyczne są jak były i jak będą.
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 28 wrz 2005, 14:52

a ja biore : "opisz pochodzenie nazw miejscowosci Twojego regionu"
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Edytka:)
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 19:23
Skąd: Katowice:)
Płeć:

Postautor: Edytka:) » 28 wrz 2005, 15:04

Moj kochany mial : " mlodosc czasu buntu czy afirmacji?" a ja wzielam " motyw buntu w literaturze" :]
"Obwiniamy świat o monotonię życia, o wlasne porazki, zapominajac, ze sami pozwolilismy umknac tej poteznej sile, ktora wszystko usprawiedliwia-Agape przyjmujacej postac entuzjazmu :]"
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 01 paź 2005, 18:38

Jedyna rade jaka moge dac co do wyboru tematu to
1. zeby byl ciekawy dla piszacego bo inczej nie bedzie chcialo Ci sie o tym czytac
2. zeby byl jak najmniej zwiazany z kanonem lektur i tym co sie przerabia na lekcjach bo wtedy komisja wie doskonale o czym mowisz i widzi kazdy najmniejszy blad. Jeszcze niedaj boze trafisz na temat z ktorego ktos z komisji pisał prace, jak moja kolezanka... polegla totalnie.
Ja mialam "Awangarda w kulturze wspolczesnej" komisja niewiele wiedziala na ten temat wiec nie balam sie slow, w dodatku ciekawe i widac ze ich zainteresowalo i powiedzialam im cos nowego a nie to co oni wykladaja na lekcjach w salach.

teoria potwierdzona bo wlasnie takie nietypowe tematy dostawaly najwiecej punktow u nas, niezaleznie od tego czy robilo sie to pol roku, czy tydzien przed wyglaszaniem.
Awatar użytkownika
Edytka:)
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 19:23
Skąd: Katowice:)
Płeć:

Postautor: Edytka:) » 01 paź 2005, 21:19

sarah pisze:zeby byl jak najmniej zwiazany z kanonem lektur i tym co sie przerabia na lekcjach bo wtedy komisja wie doskonale o czym mowisz i widzi kazdy najmniejszy blad.

Dokladnie!! Moja nauczycielka sama powiedziala zeby nie brac tematow ktore sa bardzo zwiazane z tym co jest na lekcjach :)
"Obwiniamy świat o monotonię życia, o wlasne porazki, zapominajac, ze sami pozwolilismy umknac tej poteznej sile, ktora wszystko usprawiedliwia-Agape przyjmujacej postac entuzjazmu :]"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 01 paź 2005, 22:54

sarah pisze:zeby byl jak najmniej zwiazany z kanonem lektur i tym co sie przerabia na lekcjach bo wtedy komisja wie doskonale o czym mowisz i widzi kazdy najmniejszy blad.

ja tam wole jednak lektury :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 paź 2005, 23:03

U nas najlepiej poszły własnie te lektury tzn były najlepiej oceniane.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 01 paź 2005, 23:12

Są tematy, gdzie niezbędne jest omawianie lektur, a są takie, w których spokojnie można sięgnąć do czegoś spoza kanonu. No i to lepiej :) Duży plus za "oczytanie" i poszukiwanie zagadnień z wybranego tematu w dziełach innych niż znane, obowiązkowe lektury.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Hyhyhowa

Postautor: Hyhyhowa » 02 paź 2005, 14:08

ja mialam spry problem z wyborem tematu ale stanęło na "Etops pracy i jego demaskacja". Tak wogoe to juz zaczynam się bać <boje_sie>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 paź 2005, 14:11

ja sie zaczynam bac, ale tego, ze wpisalam w deklaracji pisemny - jezyk angielski rozszerzony <boje_sie>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 02 paź 2005, 14:18

Yasmine pisze:jezyk angielski rozszerzony

A będzie jak z historią z tego roku... Że rozszerzony będzie łatwiejszy od podstawowego. I bądź tu mądry, maturzysto ;)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 456 gości