Pokaż swoją twarz

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 01 cze 2010, 15:06

pani_minister pisze:Sam piszesz, że nie zrobiłeś ani jednej porządnej sesji. Żadnej za pieniądze pozwalające trzymać poziom wg Ciebie.
No niestety.
pani_minister pisze:Przez pięć lat cykałeś wobec tego badziewiaste i tandetne sesyjki i wypowiadasz się z pozycji
autorytetu teraz?
Robiłem różne sesje, takie za darmo tandetne, ale i zlecone za pieniądze, czasem niemałe, a to że nie miałem luźnych budżetów na fashion-ekscesy to zupełnie inna sprawa, ale w jakim stopniu to Twoim zdaniem umniejsza moją wiedzę, wieloletnie ( kilkunastoletnie ) doświadczenie w pracy z modelkami, zapleczem i organizacją sesji to już, wybacz, Twój problem.
Dla osoby co kwiatki pstryka i rodzinę na imprezach będę autorytetem, dla kogoś kto robi okładki dla Vogue amatorem.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 01 cze 2010, 15:31

eng pisze:ale w jakim stopniu to Twoim zdaniem

Moim?
Twoim własnym. Jeśli uważasz, że bez odpowiedniej kasy nie da się zrobić dobrej sesji - oznacza to, że wszystkie Twoje (bez odpowiedniej kasy przecież) były kiepskie. Posiadając tak fatalne portfolio nie miałabym czelności pouczać innych.

A jeśli uważasz, że byłeś w tym na tyle dobry i sesje wychodziły na tyle fajnie, że prawo do pouczania masz - znaczy się także bez kasy można zrobić coś całkiem ok.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 01 cze 2010, 15:38

eng pisze:a czy to co robi się podoba czy nie to podobnie jak z Jagą Hupało i jej grzywkami - kwestia gustu ...

nie, właśnie zupełnie inaczej jak z Jagą Hupało, która akurat jest świetna, i zrobiła genialne stylizacje fryzur na Fashion Designer Awards, na którym byłam teraz, bo żeby być fryzjerem, trzeba lat praktyki, kursów, szkoleń, a żeby być stylistą w Polsce potrzeba jedynie znajomości, niczego więcej. Wiem, że znajomości przydają się wszędzie, no ale, to naprawdę zupełnie co innego.

eng pisze:Dla mnie jest różnica między stylizacją sesji do gazetki marketu Biedronka czy Vanity Fair, ale skoro tylko ja widzę różnicę to mi bardzo przykro ...

A różnicę między modą na pokazach a użykową, też widzisz?

Dzindzer pisze:Mijka napisał/a:
Mi się strasznie podobają takie zdjęcia, jakie wrzuciłeś
Mnie też

Tylko to do tematu mojego konkursu miałoby się nijak, o to chodzi. Świetne jest, ale zupełnie do czego innego, takich rzeczy w ogóle nie powinno się porównywać, to osobna, zupełnie odrębna kategoria.

eng pisze:To jest Dzin inna sprawa, szerszy temat, nie na to forum moim zdaniem.

No właśnie, dlatego też tutaj wrzuciłam takie a nie inne zdjęcia.

pani_minister pisze:znaczy się także bez kasy można zrobić coś całkiem ok.

bo można, wystarczy pasja i chęci. ja wolałabym robić coś z amatorami-pasjonatami, ale robić, a nie czekać aż 20 tyś. wpadnie mi do kieszeni, żeby realziować high fashion.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 15:49 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 01 cze 2010, 15:41

pani_minister pisze:Moim?
Twoim własnym. Jeśli uważasz, że bez odpowiedniej kasy nie da się zrobić dobrej sesji - oznacza to, że wszystkie Twoje (bez odpowiedniej kasy przecież) były kiepskie. Posiadając tak fatalne portfolio nie miałabym czelności pouczać innych.
Jest różnica między kajakiem z włókna węglowego za duża kasę, a skleconym ze sklejki ze smietnika w garażu, umiejętności wykonawcy nie mają tu nic do tego, zależy od materiału i dostępnych narzędzi.

pani_minister pisze:A jeśli uważasz, że byłeś w tym na tyle dobry i sesje wychodziły na tyle fajnie, że prawo do pouczania masz - znaczy się także bez kasy można zrobić coś całkiem ok.
Nie masz racji, ale nie będę cię przekonywał, bo i tak to ja na tym forum nie mam prawa mieć nigdy racji ani nic do powiedzenia. Oczywiście Twoim zdaniem.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 01 cze 2010, 15:56

eng pisze:Jest różnica między kajakiem z włókna węglowego za duża kasę, a skleconym ze sklejki ze smietnika w garażu

Ty twierdzisz, że jest.
I pływając całe życie w tym ze sklejki czujesz się guru od węglowych.

Znaczy się w sumie tej różnicy nie ma za bardzo, tak? :D

eng pisze:Nie masz racji,

W czym?
To było założenie i jego logiczne rozwinięcie, żadna teza.
Jeśli uważasz (że byłeś dobry i robiłeś fajne sesje) - to znaczy, ze kasa nie jest tak istotna.
Jeśli uważasz odwrotnie - kasa jest istotna, ale robiłeś kiepskie sesje.

Lose-lose situation, prawda? Tak to jest, jak się nieprzemyślane rzeczy pisze:]
Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 15:56 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 01 cze 2010, 16:02

Ty twierdzisz, że jest.
I pływając całe życie w tym ze sklejki czujesz się guru od węglowych.

Budując kajaki ze sklejki i pomagając innym robić węglowe ma się pojęcie i o tym i o tym, mimo tego że we własnym garażu nie ma się pieca i kasy na dobre materiały.
pani_minister pisze:Jeśli uważasz (że byłeś dobry i robiłeś fajne sesje) - to znaczy, ze kasa nie jest tak istotna.
Tylko ignorant tak powie że kasa nie ma znaczenia.
A to czy dobry fotograf czy tez nie, nie zależy od budżetu tylko od umiejętności, to sa dwie różne sprawy. Dobry fotograf bez dobrej modelki, zaplecza i ekipy nie zrobi wypasionych zdjęć, bo nie ma z czego.
pani_minister pisze:Lose-lose situation, prawda? Tak to jest, jak się nieprzemyślane rzeczy pisze:]
Twoim zdaniem nieprzemyślane, ja dokładnie wiem o czym piszę, mówię i do czego się odnoszę.

Zresztą Tobie jest obojętne, tylko enga trzeba udupić za wszelką cenę, dla zasady żeby się nie wychylał zbytnio i nie czuł za dobrze.
Nie wiem, może masz do mnie głęboko ukryty żal, że innym koleżankom z forum robiłem rozbierane sesje, a Tobie nie zaproponowałem ... diabli wiedzą co w kobiecej głowie za zadry siedzą ;)
Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 16:22 przez eng, łącznie zmieniany 2 razy.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 01 cze 2010, 16:04

lollirot pisze:Mati napisał/a:
i nie mów Lolli, że podoba Ci się taka szczupłość...

Mogę nie mówić, chociaż mi się podoba.

tak, tak, okłam mnie :D heheh

Mijka pisze:ustawić pod swoją wizję, obojętnie czego by ona nie dotyczyła, i oczywiście - jedyną słuszną

zalatuje Tedem
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 cze 2010, 16:22

Mati pisze:fakt. nie zwróciłem uwagi, że mają z 170-180 wzrostu. mogą ważyć 40kg

i nie mów Lolli, że podoba Ci się taka szczupłość...
Mi sie nie podoba. Polozyc sie na takiej - siniaki, wejsc w taka - siniaki, przytulic - siniaki. Bez kobiecej figury, bez piersi. Worek na kosci. Ochyda.
Dzindzer pisze:moim zdaniem tylko ta jedna się nadawała, bo szczupła, dość wysoka i gęste włosy
Od kiedy fotomodelka musi byc wysoka? wysokie maja byc wybiegowe. Fotomodelka ma miec plastyczna twarz, byc szczupla i proporcjonalna. A ewentualne niedoskonalosci i tak sie przejedzie photoshopem przy okazji obrobki zdjecia.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 01 cze 2010, 16:27

eng pisze:Nie wiem, może masz do mnie głęboko ukryty żal,

<hahaha>
Coś mi się wydaje, że w naszej parze to nie ja jestem osobą, która ma żal. Zwykle do wszystkich o wszystko [:D]

tylko enga trzeba udupić za wszelką cenę

Ty naprawdę myślisz, że świat się wokół Ciebie kręci <bojesie>
Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 16:27 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 01 cze 2010, 16:32

pani_minister pisze:Coś mi się wydaje, że w naszej parze to nie ja jestem osobą, która ma żal. Zwykle do wszystkich o wszystko
Ja tam do Ciebie nic nie mam, poza czepialstwem i ciągłym krytykowaniem wszystkiego "dla zasady", po autorze.
pani_minister pisze:Ty naprawdę myślisz, że świat się wokół Ciebie kręci

No jakoś zawsze tam gdzie ja się zacznę wypowiadać pojawiasz się Ty i stajesz w kontrze z założenia do wszystkiego co piszę, nawet jak nie masz pojęcia zielonego w temacie, tak jak tu, więc chyba dla Ciebie tak...
<diabel>
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 cze 2010, 17:25

Kurcze ... przeciez o gustach sie nie dyskutuje !!

[ Dodano: 2010-06-01, 17:29 ]
eng pisze: Dobry fotograf bez dobrej modelki, zaplecza i ekipy nie zrobi wypasionych zdjęć, bo nie ma z czego.

Jesli fotograf jest dobry , to zawsze sie znajdzie ktos , kto mu zapewni owe wymienione przez Ciebie - "coś " Bo z tym to akurat nie ma problemu , problem jest zawsze z tą "dobrościa "
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 01 cze 2010, 18:15

eng pisze:Ja tam do Ciebie nic nie mam, poza czepialstwem

eng, chłopie, pisałam Ci już na privach (kilkukrotnie, zanim dotarło do mnie, że najwyraźniej nie umiesz ich przeczytać, bo z trzech czy pięciu akapitów wybierasz dwa słowa i do nich się przyczepiasz), powtórzę raz jeszcze (ostatni już) publicznie:

Twoja prywatna osoba mnie nic nie obchodzi. Od jakiegoś czasu Twoje problemy także zupełnie mnie nie obchodzą (na początku mogłam się przejąć, po roku zrobiło się nudno, po dwóch stałeś się parodią samego siebie). Jesteś mi najdoskonalej obojętny, nie jest mi obojętny syf, bajzel i chamstwo, jakie szerzysz na forum. Nie wszędzie zajrzę, nie wszystko dostrzegę - ale jeśli przypadkiem zajrzę i dostrzegę będę kasować offtopowe brudy i dawać ostrzeżenia i / lub bany. Nic osobistego. Taka funkcja sprzątaczki.

Jeśli Ty postanawiasz dopisywać do tego teorie spiskowe, solidarność jajników, zmowy z bliżej mi nieznanymi osobami, pobudki najbardziej choćby kuriozalne - to już tylko i wyłącznie Twój problem.

I ja mogę nie mieć pojęcia w temacie.

Ale Ty też go nie masz, a do tego topik (kolejny!) zszedł na to, jak to brak kasy utalentowanemu i nierozumianemu engowi kulą u nogi i jego potencjał tłamsi. Wystarczy.
Jeśli coś jeszcze masz do powiedzenia mi na ten temat - na priv poproszę. Stąd będę kasować.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 01 cze 2010, 23:18

Jak zwykle nastąpiło zboczenie z tematu. :]

Mnie się tam zdjęcie Mijki podoba. Dawno Jej nie widziałam, a taka Jej odsłona jest dla mnie nowa.

Tylko mała prośba o zdjęcie normalne, a nie do góry nogami. Poza tym luz. <ok>
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 01 cze 2010, 23:36

Olivia pisze:Tylko mała prośba o zdjęcie normalne, a nie do góry nogami. Poza tym luz.

A to akurat mój wymysł, takie dostałam na wglądówkach i nie chciałam już zmieniać.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 01 cze 2010, 23:59

Zdjęcie jest słabe.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 02 cze 2010, 00:20

Bo bardziej chodziło o modelke i jej buźkę niż o samo zdjęcie.
Helloł, 'pokaż swoją twarz' tu jest. I pokazała. Całkiem ładną zresztą.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 02 cze 2010, 00:28

Świetnie, że tak wielu tu ludzi, którzy robią lepsze zdjęcia, to się chwali, można pokazywać :] Ja osobiście nie potrafię robić zdjęć, nad czym bardzo bardzo ubolewam i cały czas obiecuję sobie, że się nauczę, ale to będzie trudne, bo po prostu nie czuję tego. Podziwiam takie zdolności, a dziewczyne, która robiła to zdjęcie naprawdę uważam za bardzo zdolną. Mam nadzieję, że jeszcze jakiś projekt razem zrealizujemy.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2010, 14:58 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 02 cze 2010, 10:08

Mati pisze:te dziewczyny na dole...ile one ważą? bez strojów...30kg?


dokładnie, hahaha, szlag, niedobitki z oswobodzonego Auschwitz? :/

a zdjęcie Mijki bardzo przyjemne. No, ale ja się nie znam 8)
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 cze 2010, 10:58

Mijka pisze:Ja osobiście nie potrafię robić zdjęć, nad czym bardzo bardzo ubolewam i cały czas obiecuję sobie, że się nauczę, ale to będzie trudne, bo po prostu nie czuję tego.
Kup aparat za 8tys, szklo za 7 tys ustaw wszystko na auto i bedziesz robic dobre zdjecia. Skadrujesz pozniej w photoshopie.
Jak w sylwestra po pijanemu pstrykalem fotki na auto z lampa blyskowa po ciemku nikonem D700 ze szklem nikkora za ponad 6 tysi to powiem ze wyszly rewelacyjnie. Jak igla. Tej klasy aparaty same robia zdjecia. A jak sie robi fotki np D3x za ponad 20 tys to daje taka rozdzielczosc ze bez trudu mozna potem skadrowac co sie chce na komputerze. Sprzet, sprzet i jeszcze raz sprzet. Fotograf to sie liczyl na analogach, teraz...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 02 cze 2010, 13:15

Brzmi pocieszająco, jeśli chodzi o przyszłość ;-) Jestem ciekawa, czy to by się sprawdziło, bo podziwiam dziewczyny z blogów szafiarskich, które same robią sobie zdjęcia i wychodzi to świetnie.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 02 cze 2010, 15:12

Ja tylko wrzucę, że nie budżet świadczy o profesjonaliźmie a efekt i sposób pracy.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 02 cze 2010, 15:59

A to ja takie surowe swoje wrzucę, żeby temat powrócił na właściwe tory. :>
Załączniki
przylasek.jpg
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 02 cze 2010, 17:40

to tam, gdzie wrzucaliśmy list w butelce? :)
O, Impek, trochę Twojego talentu do fotografii by mi się przydało :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 02 cze 2010, 18:35

Maverick pisze:Kup aparat za 8tys, szklo za 7 tys ustaw wszystko na auto i bedziesz robic dobre zdjecia. Skadrujesz pozniej w photoshopie.
Jak w sylwestra po pijanemu pstrykalem fotki na auto z lampa blyskowa po ciemku nikonem D700 ze szklem nikkora za ponad 6 tysi to powiem ze wyszly rewelacyjnie. Jak igla. Tej klasy aparaty same robia zdjecia.
Ja ci zrobię komórką lepsze niż ty D700 czy nawet D3 na automacie, bo to fotograf robi zdjęcie a nie aparat.
Sprzet daje tylko techniczną wysoką jakość i jego duże możliwości nie ograniczają kreatywności fotografa, bo to co wymyśli da się danym sprzętem łatwo zrobić i tylko dlatego ma znaczenie aparat.
Maverick pisze:Fotograf to sie liczyl na analogach
Do dziś się liczy, bo pstrykać każdy może, ale wiedzieć co i jak MANUALNIE ustawić i co do czego służy trzeba WIEDZIEĆ bo w żadnej instrukcji tego nie napiszą, ani automat nie zrobi, chyba że przypadkiem. Fotograf od amatora różni się tym że wie dlaczego i jak ustawić żeby osiągnąć dany efekt, profesjonalista nie używa trybów Auto ...

Ale oczywiście nie powinienem się wypowiadać, bo zaraz jakaś napisze że się nie znam, nie wiem, nie umiem i głosu mam nie zabierać, bo nie skończyłem nowojorskiej akademii fotografii, albo czegoś w tym stylu ...
Ostatnio zmieniony 02 cze 2010, 18:43 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 02 cze 2010, 20:54

Mijka pisze:to tam, gdzie wrzucaliśmy list w butelce?

Nie. To jest taki kompleks bajor za kombinatem. Ładnie tam jest. :)

eng pisze:Ja ci zrobię komórką lepsze niż ty D700 czy nawet D3 na automacie, bo to fotograf robi zdjęcie a nie aparat.
Sprzet daje tylko techniczną wysoką jakość i jego duże możliwości nie ograniczają kreatywności fotografa, bo to co wymyśli da się danym sprzętem łatwo zrobić i tylko dlatego ma znaczenie aparat.

Zdjęcie wykonane przez dobrego fotografa słabym aparatem będzie może miało słabszą jakość ale przyciągnie uwagę widza na dłużej. A zdjęcie "jak igła" wykonane mniej wprawną ręką wywoła conajwyżej myśl "fajna fotka" i nic więcej.

eng pisze:profesjonalista nie używa trybów Auto ...

Czasami używa, jeśli wie, jak w danych warunkach zachowuje się tryb auto. :)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 cze 2010, 21:47

eng pisze:Ja ci zrobię komórką lepsze niż ty D700 czy nawet D3 na automacie, bo to fotograf robi zdjęcie a nie aparat.
Sprzet daje tylko techniczną wysoką jakość i jego duże możliwości nie ograniczają kreatywności fotografa, bo to co wymyśli da się danym sprzętem łatwo zrobić i tylko dlatego ma znaczenie aparat.
Zapomnialem wspomniec ze co nieco wiem o kadrowaniu i tego typu sprawach. Ale wszelka ostrosc i inne rzeczy ustawial aparat. Nie wiem/nie pamietma cyz to byl automat czy program bo to nie byl moj aparat i mozliwe ze mi program wrzucili, ale zdjecia wyszly bardzo ladnie.
I ciekaw jestem jaka kreatywnosc fotografa bys zastosowal wobec 2 tanczacych dziewczyn po ciemku ;p Ale wiem o co Ci chodzi. O ustawienie modelki, pomysl itd. Tyle ze tu nie bylo modelek.
eng pisze:Do dziś się liczy, bo pstrykać każdy może, ale wiedzieć co i jak MANUALNIE ustawić i co do czego służy trzeba WIEDZIEĆ bo w żadnej instrukcji tego nie napiszą, ani automat nie zrobi, chyba że przypadkiem. Fotograf od amatora różni się tym że wie dlaczego i jak ustawić żeby osiągnąć dany efekt, profesjonalista nie używa trybów Auto ...

Ale oczywiście nie powinienem się wypowiadać, bo zaraz jakaś napisze że się nie znam, nie wiem, nie umiem i głosu mam nie zabierać, bo nie skończyłem nowojorskiej akademii fotografii, albo czegoś w tym stylu ...
Ja sie z Toba w pelni zgadzam. Chce tylko nadmienic ze im wyzsza klasa aparatu tym auto lepsze. A w ostatecznosci mozna robic zdjecia w RAWach i potem wywolywac. wowczas ma sie pelna dowolnosc co do tego jak zdjeci ma wygladac.
Imperator pisze:Czasami używa, jeśli wie, jak w danych warunkach zachowuje się tryb auto.
Nie uzywa ;) Moze uzywac autofocusa jak robi slub (choc tu moze eng powie ze fotograf slubny to nie profesjonalista) ale wszystko inne ustawia manualnie. Zreszta prawde mowiac mozna wszystko inne sobie odpuscic. Tylko ustawienie przyslony i automatyczna ostrosc. Reszte mozna wyciagnac z RAWa. Choc to masa roboty wiec lepiej od razu to dobrze ustawic.
Imperator pisze:Zdjęcie wykonane przez dobrego fotografa słabym aparatem będzie może miało słabszą jakość ale przyciągnie uwagę widza na dłużej. A zdjęcie "jak igła" wykonane mniej wprawną ręką wywoła conajwyżej myśl "fajna fotka" i nic więcej.
Pewnie chodzi Ci o kadr.
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 02 cze 2010, 22:01

Wyciąganie czegokolwiek z RAW-a to masa roboty? :)
Weź już nie ucz Enga lepiej, bo nie masz zielonego pojęcia :)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 02 cze 2010, 22:06

Reszte mozna wyciagnac z RAWa

Szczególnie, jak prześwietlisz sobie niebo o pięć wartości przesłony albo zaczniesz wyciągać detale z cieni, które automat zrobił na iso 3200 :P
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 cze 2010, 22:32

Tomasso pisze:Wyciąganie czegokolwiek z RAW-a to masa roboty?
Weź już nie ucz Enga lepiej, bo nie masz zielonego pojęcia
Sam nie masz pojecia. Baw sie w wywolywanie RAWow przy 200 abo 300 zdjeciach. Powodzenia!
pani_minister pisze:Szczególnie, jak prześwietlisz sobie niebo o pięć wartości przesłony albo zaczniesz wyciągać detale z cieni, które automat zrobił na iso 3200
A kto robi na takim iso? Ziarno bedzie niesamowite. Iso zadna sztuka sie nauczyc jakie gdzie ma byc. Co do przeslony to nie wiem czy auto ja tez ustawia. Pewnie tez. I jesli tak to ustawia ja dobrze. Zreszta przlona to test dla obiektywu na ogol. Nia nic nie przeswietlisz. NAjwyzej bedziesz miala ziatno i obraz brzydki jak szklo przy otwartej nie wyrobi.
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 02 cze 2010, 22:44

200-300 zdjęć?!?!? hahaha
Gościu nie rób z siebie błazna, naprawdę :)

Idziesz w ilość? :) Każde zdjęcie musisz poprawiać? :)

Dobra, wracam do projektowania :D

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości