Ksiazki i literatura - dyskusja ogolna

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 25 lip 2005, 20:56

gosia pisze:Ja napisalam ze mozna, ale nie trzeba.

No nie... Albo ono jest, albo go tam nie ma. :D Nie mozna byc troche w ciazy <aniolek2>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 25 lip 2005, 21:04

gosia napisał/a:
Ja napisalam ze mozna, ale nie trzeba.

No nie... Albo ono jest, albo go tam nie ma. Nie mozna byc troche w ciazy

Ciaza to nie to samo co ksiazka. Ciaze wyczuje kazda kobieta, a ksiazki nie kazdy czlowiek. Dowolna iterpretacja.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 lip 2005, 21:46

Przyznam, że trzęsie mnie troszkę jak ktoś sugeruje, że u pana na C. można coś trudnego do zrozumienia wyczytać. Są przecież jakieś normy obiektywne. To tak jakby się o wartość estetyczną disco polo wykłucać. No nie da rady panie złoty.

No i jak się pod tym podpisuję. :)

Choc czytam jego ksiązki właśnie dlatego, ze sa takie lekkie, przyjemne. Po prostu u mnie figurują pod hasłem "czytadło".
Ale tak samo mam z muzyką. Mogę posluchac czegoś ambitniejszego i mi się podoba, jak i czegoś w stylu O-zone i tez jest git.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 25 lip 2005, 22:28

gosia pisze:Dowolna interpretacja.

Nozesz Malgorzato! Zeby cokolwiek interpretowac, to to musi w pierwszej kolejnosci istniec :571:

Jezeli nie ufasz mi, to zaufaj chociaz Qzikowi, ktory sie zajmuje preferowana przez Ciebie matematyka...


...Po prostu pewnych rzeczy czasem sie nie wytlumaczy... Czlowiekowi, ktory - wlasnie - slucha disco polo, glosuje na Samoobrone, albo nosi marynarke zapieta na wszystkie guziki... Cytujac za Mucha: "NO NIE DA SIE, NO" <aniolek2>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 25 lip 2005, 23:06

charlie81 pisze:Jezeli nie ufasz mi, to zaufaj chociaz Qzikowi, ktory sie zajmuje preferowana przez Ciebie matematyka...

To sie zastanowie w takim razie, skoro ON tak mówi to faktycznie...Ech skoro i tak macie mnie za bezmózgie Yeti bez jak to było...wyrobienia czytelniczego ( tak to było?) to po co aż tak ważne jest dla was uświadamianie mi czegokolwiek?
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 25 lip 2005, 23:29

Jezu ten temat to jakas kopia czy on tu w jeden dzien powstal? :D

Jesli chodzi o ksiazki to zadnych nie czytuje nawet jak sie nudze wole pomyslec albo isc spac nie siegam za ksiazke i nie planuje tego zmieniac :)

Ale polecam quo vadis :)

BTW lubie tylko ksiazki z ktorych moge nauczyc sie psychologii drugiej osoby psychologii milosci itd :) jest troche tego.

No i mam pare ksiazek o seksie :D

Ale ich tez jeszcze nie przeczytalem :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 25 lip 2005, 23:34

Hyhy pisze:Ale ich tez jeszcze nie przeczytalem

Tylko poogladalem obrazki <banan>
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 26 lip 2005, 01:23

Hyhy pisze:Jesli chodzi o ksiazki to zadnych nie czytuje nawet jak sie nudze wole pomyslec albo isc spac nie siegam za ksiazke i nie planuje tego zmieniac

szczerosc tez sie ceni, wole takie podejscie niz jak powiedzialas gosiu, "wystarczy trochę sprytu, aby utworzyc wokół siebie aure oczytania" :)
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 15:42

Hyhy napisał/a:
Jesli chodzi o ksiazki to zadnych nie czytuje nawet jak sie nudze wole pomyslec albo isc spac nie siegam za ksiazke i nie planuje tego zmieniac

szczerosc tez sie ceni, wole takie podejscie niz jak powiedzialas gosiu, "wystarczy trochę sprytu, aby utworzyc wokół siebie aure oczytania"

Na tym polega szkoła i życie , ale powiem szczerze - gracji to ty nie masz :D
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 26 lip 2005, 15:47

Tzn? Gracja rowna sie spryt? :> Czy jak?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 15:53

charlie81 pisze:Tzn? Gracja rowna sie spryt? Czy jak?

w żadnym wypadku
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 26 lip 2005, 15:56

Inaczej - czym jest wg Ciebie gracja, ktorej nie ma Gracja? :>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 16:01

charlie81 pisze:Inaczej - czym jest wg Ciebie gracja, ktorej nie ma Gracja?

Ale nie musze się ztego tłumaczyć przecież, opinia jak akżda inna. Wybacz jeśli Cię ona uraziła Charlie, choć nie powinna.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 26 lip 2005, 16:06

Mnie? Miala urazic? Po prostu chce sie dowiedziec co mialas na mysli, bo kompletnie nie rozumiem jak sie ma brak gracji do nielubienia cwaniactwa :>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 16:34

charlie81 pisze:cwaniactwa

a gdzie je widzisz?
A tamto było oponia ogólną, bo czytając zwracasz na wartość merytoryczną tekstu jak i stylistykę, prawda?
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 26 lip 2005, 18:23

To może teraz o Whartonie? :D Ciekawym jak opinie? Też fajny?
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 26 lip 2005, 19:01

Czytalem Ptaska i Spoznionych Kochankow. Ptasiek jest nawet niezly, biorac pod uwage ton w jakim pisarz lubi sie wypowiadac o swojej "misji wobec czytelnika", a Kochankowie tacy raczej baardzo sredniawi bym powiedzial :]
gosia pisze:a gdzie je widzisz?

W udawaniu oczytanej. <hahaha> I dalej nie wytlumaczylas o co chodzi z nieposiadaniem gracji. :] O styl polzdaniowego postu? :>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 19:13

charlie81 pisze:W udawaniu oczytanej.

Nie udaje niczego. Nie umiesz czytać, czy tylko masz problem z interpretacją? Wiesz - jestem słuchowacem, wiele dzieł znam z wykładów itd. Poza tym - aura oczytania nie polega na udawaniu, bo jak sie mnie ktos pyta czy przeczytalam dany utowor to nigdy nie klamie. Wiec nie sugeruj i nie zarzucaj mi OSZUSTWA. Polega ona raczej na umiejętnym posługiwaniu się poprawną polszczyzną, pokaźnym zasobem słów, znajomością ortografii, gramatyki, składni, słowotwórstwa, etymologii wyrazów i ich pochodzenia a także zdolnością wyrażania swoich opini, sugestii i bronienie racji.


charlie81 pisze: I dalej nie wytlumaczylas o co chodzi z nieposiadaniem gracji.

Bo tłumaczyć nie mam ochoty, zreszta nie bylo to skierowane do Ciebie, więc wybacz.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 26 lip 2005, 19:22

gosia pisze:
charlie81 pisze:W udawaniu oczytanej.

Nie udaje niczego. Nie umiesz czytać, czy tylko masz problem z interpretacją?

gosia pisze:wutworzyc wokol siebie aure oczytania - wystarczy spryt

Wytworzyc aure oczytania, to nie to samo co udawac oczytanie? :>
gosia pisze:bo jak sie mnie ktos pyta czy przeczytalam dany utowor to nigdy nie klamie. Wiec nie sugeruj i nie zarzucaj mi OSZUSTWA.

I Ty cos mowilas o nadinterpretacji zdaje sie :> Oszustwa nie zarzucam, udawanie - a i owszem, zreszta na podstawie tego co sama napisalac. 8)
gosia pisze:Polega ona raczej na umiejętnym posługiwaniu się poprawną polszczyzną, pokaźnym zasobem słów, znajomością ortografii, gramatyki, składni, słowotwórstwa, etymologii wyrazów i ich pochodzenia

Do tego wystarczy czytac lepsze gazety...
gosia pisze:a także zdolnością wyrażania swoich opini, sugestii i bronienie racji.

...a do tego - byc inteligentnym :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 19:24

charlie81 pisze:...a do tego - byc inteligentnym

to przeczytaj jeszcze raz moje posty , a potem jeszcze raz i jeszcze i ... może się zrozumiemy.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 26 lip 2005, 19:34

gosia pisze:
charlie81 pisze:...a do tego - byc inteligentnym

to przeczytaj jeszcze raz moje posty , a potem jeszcze raz i jeszcze i ... może się zrozumiemy.
Akurat na czytanie ze zrozumieniem nie narzekam... :)

Natomiast Ty zdajesz sie starac zrecznie wymigiwac od tego co w tychze postach powypisywalas. I zalecasz mi ponowne czytanie postow, w ktoych sa stwierdzenia w obecnej sytuacji dla Ciebie niewygodne. Nie ma to jak obrona przez atak :P
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 26 lip 2005, 19:50

Evestrum pisze:Co do Coelho to filozofia w jego książkach jest prosta jak drut w kieszeni i za fenomen możemy uznać to, iż masom ludzi wydaje się, że zaglądając do tej kieszeni odkrywają 10-ty poziom mądrości przez Coelho ukryty a dostępny wyłącznie dla wybranych. Każdy czytając tą literaturę czuje się wyjątkowy i według mnie taką właśnie rolę Alchemiki, Piąte góry i inne Weroniki czy rzeki Pierdy spełniać mają.
Gosiu- tam naprawdę nie ma co się czegoś niezwykłego dopatrywać bo po prostu niczego więcej u Coelho ponad to co można wyczytać na poziomie treści NIE MA i mam nadzieję, że nie zasłuże na twoją niechęć ryzykując stwierdzenie, że brak ci nieco wyrobienia czytelniczego.

Normalnie jakbym swojego faceta słyszała :) Ma identyczne zdanie na temat twórczości Coelho... Nazywa to obrazowo: treść wygrzebana z ekskrementów.
Co do mnie w kwestii Coelho... przeczytałam tylko "Alchemika" i na coś więcej zbytnio nie mam ochoty. Nie uważam, żeby te "przesłania" były jakoś wyjątkowo ukryte, bo są podane na tacy i to widać gołym okiem :)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 26 lip 2005, 19:53

A ja mimo, że lubię Coelho i Schmitta, kocham kryminały, głównie Agathy Christie. Nawet oglądając "Bodyguarda" bardziej interesował mnie wątek z mordercą, listami, choć był bardzo pominięty. Cała reszta tego romansidła usypiająca ;)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 26 lip 2005, 20:10

gosia pisze:Na tym polega szkoła i życie , ale powiem szczerze - gracji to ty nie masz

Charliemu nie powiedziałaś, może mnie oswiecisz?
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 21:38

Natomiast Ty zdajesz sie starac zrecznie wymigiwac od tego co w tychze postach powypisywalas. I zalecasz mi ponowne czytanie postow, w ktoych sa stwierdzenia w obecnej sytuacji dla Ciebie niewygodne. Nie ma to jak obrona przez atak

Wiesz Charlie nie ma sensu, żebym cokolwiek pisała, bo Ty i tak na swoje przełożysz. A przekładaj sobie, mi to różnicy nie robi. Zdania nie zmienie.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 26 lip 2005, 22:06

gosia pisze:Na tym polega szkoła i życie , ale powiem szczerze - gracji to ty nie masz

<hahaha> <hahaha> <hahaha>
oj gosiu zebys ty choc w 1/4 tyle jej miala co Gracja...

To może teraz o Whartonie? Ciekawym jak opinie? Też fajny?

Ptasiek z tego co pamietam był OK ale troche mloda bylam jak go czytalam. Nie wiem jak zaeragowalabym teraz. Reszte ktora pozniej czytalam traktuje jako ciut przynudnawe momentami czytadła. Po paru podejsciach nie ciagnie mnie do niego. Jedyna ktora mi sie podobała to "Franky Furbo" miała w sobie cos magicznego. Taka niczego sobie opowiastka.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 26 lip 2005, 22:18

No ja sie tez zastanawiam gdzie ten brak gracji u Gracji. Chyba wszyscy czekaja na odpowiedz :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 lip 2005, 22:48

Ja chciałam "Ptaśka" przeczytac, ale mnie otoczenie zniechęciło totalnie. Jedynie oglądałam z 2 razy.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 lip 2005, 23:01

moon pisze:Jedynie oglądałam z 2 razy.

Ja równiez oglądałam Ptaśka - mi się osobiście podobał. Powiem szczerze, że naprawde wywołał we mnie jakiś niepokój, ale niektóre filmy tak na mnie działają. "Piękny umysł" podobnie.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 26 lip 2005, 23:08

sarah pisze:Ptasiek z tego co pamietam był OK ale troche mloda bylam jak go czytalam. Nie wiem jak zaeragowalabym teraz. Reszte ktora pozniej czytalam traktuje jako ciut przynudnawe momentami czytadła. Po paru podejsciach nie ciagnie mnie do niego. Jedyna ktora mi sie podobała to "Franky Furbo" miała w sobie cos magicznego. Taka niczego sobie opowiastka.

Przeczytałam chyba 80% książek Whartona, po czym olsniło mnie, że koles to straszny nudziarz. Zbyt duzo w jego twórczości opisów "gniazd", które zbudował, wykończył, pomalował etc. Lubię natomiast jego ksiązki traktujące o wojnie np " W ksieżycową jasna noc", "Niezawinione smierci" strasznie wzrusza, jedyna jago kniga, do której ze 3 razy sie przymierzałam to: "Opowiesci z Moulin Du Bruit". Jednak trzeba mu przyznac, że wypracował swój niepowtarzalny klimat. Lubie do niego wracac, choc nie jest moim guru :)

Gosia, czekamy :D

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości