Emilka - jak Wam się podoba?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Emilka - jak Wam się podoba?

Postautor: SueEllen » 03 sty 2004, 13:22

Szukam imienia dla córeczki. Na 95% będzie to córka :) - tak powiedziała pani doktor. No i teraz cięzki wybór - jak na imię? Szukam jakiegoś oryginalnego, ale też nie tzw "nowomodnego", typu Claudia (jak to pisać po polsku? Klałdia??), czy Andżelika. Nie chcę też Anki, Magdy, Kaśki, bo choć są to piekne imiona - już ich za dużo na tym świecie chodzi :lol:

Myślałam też o Wandzie - ta co Niemca nie chciała, Helenie - pięknej Helenie z mitologii, Joannie (ale mamy za ścianą) i Michalinie - ale mój mąż się kategorycznie nie zgadza - twierdzi, że skrzywdzę dziecko takim imieniem :wink: . Na Zofię też sie nie zgadza. Może znacie jakąś fajną kobitkę o ładnym imieniu i podpowiecie? Tkei imie, które łatwo mozna zdrobnić (i ładnie), które nie kojarzy sie z niczym - chcę by dzieci mojemu dziecku żyć dały na podwórku :lol: A co, jakby niespodziewanie urodził się chłopiec?? Mam jeszcze 3 miesiące na ostateczne podjęcie decyzji :)
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 03 sty 2004, 15:14

ja bym swoją córke nazwał Patrycja :) lub Monika :D to są super imiona :D

zapomniałem tylko dodać że Emilka owszem też bardzo ładne imię ;)
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
Lancer
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2003, 20:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Lancer » 03 sty 2004, 15:26

-Gabrysia
-Monika
-Kamila
-Karolina
Natomiast nigdy nie dałbym Helena...
Lancer
HEH

...

Postautor: HEH » 06 sty 2004, 20:08

ja mysle że emilka, martusia, kamilka a jak chłopczyk to DAWID! :lol:
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 06 sty 2004, 20:40

Emilka- ładnie :wink:
Moja mama powiedziała mi, że gdybym był dziewczynka to nazwałaby mnie Marianką :mrgreen:

Pozdrawiam...
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 07 sty 2004, 13:14

dzięki, chyba faktycznie zostanie Emilka. Nie znm ani jednej Emilii, a imię przecież bardzo ładne :)
Awatar użytkownika
Dziki Wilk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 201
Rejestracja: 01 sty 2004, 00:17
Płeć:

Postautor: Dziki Wilk » 07 sty 2004, 18:51

teraz wam podpadne
emilka w zyciu może
Dominika : D
Love :D

<> <>
<><><>
<><>
><
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 08 sty 2004, 00:26

Emilka jest całkiem ładnie. Ale ja jak bym miał córeczke to wybierał bym z takich imion jak : Natalia , Roksana , Gosia , Kasia czy Daria :) SueEllen mąż ma racje nie dawaj jej Zofia , Hellena czy Jadwiga , bo skrzywdzisz dziewczyne :) Jak sobie pomyśle że była by to młoda, ładna zgrabna dziewczyna i miała by na imie Zofia to tak troszke mi sie śmiać chce :)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 08 sty 2004, 06:57

Ja znam młoda, ładna zgrabna dziewczyna i ma na imię Zofia. I nie wiem czemu miałoby to komuś przeszkadzać. Imie takie samo jak inne, choć trochę stare i zaczyna być rzadkie :wink:
Gość

Postautor: Gość » 08 sty 2004, 11:45

Hmm... moj mąż chciałby Roksanę, ale ja jakoś nie bardzo - skojarzenia z filmem :wink: . Natalii (mimo, że też ładne) nie chcę, bo za bardzo kojarzy mi sie z Kukulską, a ona mnie drażni... A Emilia... Jak Emilia Plater :lol: - będzie w domu bohaterka :wink: . No i fajnie się zdrabnia: Emilka, Emi (ładnie, krótko).
Tomi

Postautor: Tomi » 08 sty 2004, 12:09

Proponuje: Agnieszka
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 sty 2004, 18:59

Albo Hermenegilda :D;)
Gość

Postautor: Gość » 09 sty 2004, 11:16

Polecam imię Anita. Ładne i rzadkie :)
Awatar użytkownika
Dziki Wilk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 201
Rejestracja: 01 sty 2004, 00:17
Płeć:

Postautor: Dziki Wilk » 10 sty 2004, 09:30

odradzam anite
w szkole podstawowej "anita głupia pit....." więc raczej nie
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 sty 2004, 00:27

Dziki Wilk pisze:odradzam anite
w szkole podstawowej "anita głupia pit....." więc raczej nie


Piperwsze slysze... A poza tym jak beda dzieciaki chcialy przezywac to i tak beda.
Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Postautor: Sylwia » 11 sty 2004, 01:09

A mi bardzo podoba sie imie Zuzanna.. Zuzia:]]
A dla chlopczyka Sebastian;)
Sabcio
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 23 gru 2003, 18:17
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Sabcio » 11 sty 2004, 10:07

Jestem z tobą Sylwia :D Sebastian, bardzo ładne imię :D
Awatar użytkownika
Magda
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2004, 11:09
Płeć:

Postautor: Magda » 11 sty 2004, 12:06

Hej SueEllen pamietasz mnie??
A swoja coreczke nazwe Amelia :) I wymarzylam sobie to imie wczesniej niz pojawilo sie w Na dobre i na zle ;) Ale Emilka tez jest slicznie :))) Podoba mi sie tez Alina :)
Fajnie miec coreczke :D
Pozdrowienia!
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 12 sty 2004, 18:58

Hej, jasne, że pamietam. To Ty pytałaś kiedyś o stronę z dyżurującymi specjalistami?

Amelka śliczne... też jesteś w ciąży :shock: ???? Ale zaraz mi wszyscy bedą gadać, że serialową mamuśką jestem :lol: . A tak prawdę mówiąc, to chyba bedzie Emilia Anna, albo Anna Emilia, albo Emilia Joanna, Joanna Emilia... kurcze, nie wiedziałam, że to takie trudne :? A mąż się upiera na... Natalię albo Justynę, a jego siostra na... Filipinkę!! No i dogódź tu wszystkim człowieku!
Awatar użytkownika
Magda
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2004, 11:09
Płeć:

Postautor: Magda » 12 sty 2004, 19:26

hej :) fajnie ze pamietasz mnie! hihi nie ja jeszcze nie jestem w ciazy ;) ale jak bede to bedzie Amelka :) a bardziej mi sie poddoba Joanna niz Anna, a Natalia tez ladnie :)
Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 12 sty 2004, 21:26

SueEllen pisze:Hej, jasne, że pamietam. To Ty pytałaś kiedyś o stronę z dyżurującymi specjalistami?

Amelka śliczne... też jesteś w ciąży :shock: ???? Ale zaraz mi wszyscy bedą gadać, że serialową mamuśką jestem :lol: . A tak prawdę mówiąc, to chyba bedzie Emilia Anna, albo Anna Emilia, albo Emilia Joanna, Joanna Emilia... kurcze, nie wiedziałam, że to takie trudne :? A mąż się upiera na... Natalię albo Justynę, a jego siostra na... Filipinkę!! No i dogódź tu wszystkim człowieku!


Podobno procz jednej rzeczy idziesz mężowi we wszytkim na ręke? Wiec czemu nie Natalia lub Justyna :P :P :P:P
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 12 sty 2004, 21:30

Student pisze:Podobno procz jednej rzeczy idziesz mężowi we wszytkim na ręke? Wiec czemu nie Natalia lub Justyna :P :P :P:P


A bo tak :!: :lol:
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 13 sty 2004, 16:41

Ja widze zgadzam sie z Sylwia bo mi sie najbardziej podoba Zuzia bardzo chciałabym miec corke o takim imieniu.
Kolejnymi typami sa Maja i Małogorzata.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 sty 2004, 17:39

Zuzia? A feee. Co to za imie w ogóle. Chyba jeszcze gorsze od Hermenegildy ;) w ogóle beznadziejne. Nie pasuje ani do dzieciaka a ni doroslej osoby. Wez sobie wyobraz jak na 30latke mowia "Zuzia" ;) No jest oczywiscie Zuzanna, ale wyobrazasz sobie mowienie do kogos "Zuzanno"?? To nie XIX wiek ;) A Zuzia jest dobre dla sepleniacego bachora co nic innego wymowic nie umie, ale potem zbyt dziecinne.

Maja, na bank dzieci beda ja przezywac :) A poza tym jakies takie to imie niespecjalne, Gosia od biedy moze byc ;) Ja tam lubie Alicja :D
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 13 sty 2004, 17:48

zuzia moze byc jak jest mała potem jest po prostu zuza zuzka. Przyznaje ze nie jest to popularne juz imie ale mimo wszystko b. mi sie podoba.
A kolezanke Maje mam i nie slyszalam nigdy by ja przezywano wiec nie wiem skad to Twoje przekonanie.
Ale kazdy ma swoj gust.
przyszlo mi jeszcze do głowy teraz Urszula bardzo milo mi sie kojarzy imie Ula same fajne babki ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 sty 2004, 20:58

Skad mi sie wzielo? Sam przezywalem jedna dziewczyne jak bylem maly a ona miaja Maja ;)

A imie Zuza mi sie kojarzy z seplenieniem i dziecinnoscia.
Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Postautor: Sylwia » 16 sty 2004, 12:03

Maverick... hehe. Nie musi Ci sie podabac Zuzanna;) Ale mi sie podoba. Jak widze Sarah tez:]
Ładnie jest tez Roksana.
Ale Zuzia bardziej mi sie podoba:]
... i cały Wszechswiat jest za tym, by Ci się to udało...
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 16 sty 2004, 14:24

Zuzanno, moja panno... śmiesznie. Też mi się podoba :lol: Znam jedną Zuzię, tylko nie lubię jej za bardzo. No i ta Zuzia z "lokatorów" :? . O, rany! Przecież moja córka musi byc mądra :lol: . Jestem chyba nienormalna, ale jeśli imię kojarzy mi się z kimś kogo nie lubię, mimo, że mi się podoba, to jednak się nie podoba... :roll:

Poza tym, ja jestem właśnie na etapie walki o Emilkę, mąż o Natalię, teść o Julię bądź Oliwię... Mam nadzieję, że dzidzia wytnie nam wszystkim numer i urodzi się chłopak! :lol:
Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Postautor: Sylwia » 16 sty 2004, 15:21

hehe... to moze zaczniesz myslec o imieniu dla chlopczyka?:))
Z reszta... nawet jesli teraz jakos postanowisz, to mysle, ze jesli zobaczysz te malenstwo pierwszy raz na oczy to imie samo ci przyjdzie na mysl. po prostu "pozbieraj"pare pomyslow, ktore najbardziej ci sie podobaja.
Zadecydujesz w jednym momencie:)
... i cały Wszechswiat jest za tym, by Ci się to udało...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 sty 2004, 22:42

Sylwia pisze:Maverick... hehe. Nie musi Ci sie podabac Zuzanna;) Ale mi sie podoba. Jak widze Sarah tez:]
Ładnie jest tez Roksana.
Ale Zuzia bardziej mi sie podoba:]


Roksana mi sie kojarzy z serialem w tv z babka o takim imieniu w roli glownej, czyli z grubym i oblesmym kaszalotem :570:

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości