Czy płacicie...??

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Czy płacicie...??

Postautor: mariusz » 18 paź 2004, 16:13

W centrum każdego miesta sa miejsca parkingowe za które trzeba płacić. Każdemu chyba zdażyło się dostać mandat za wycieraczką za stanie w takim miejscu bez płacenia. Czy zapłaciliście go czy nie?? Na ile jest sens sie tym przejmować?? Czy można mieć jakieś konkretne konsekwencja za olanie teakiej sprawy??
robi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 06 lip 2004, 10:53
Płeć:

Postautor: robi » 18 paź 2004, 16:18

tak przyjdzie ...ja się odwołałem z uzasadnieniem i poskutkowało ,został umożony,jazdę na gapę tez wybroniłem w sądzie (znalazłem mały kruczek),czasem pomyślę :524:
Ostatnio zmieniony 18 paź 2004, 16:21 przez robi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 241
Rejestracja: 25 cze 2004, 11:21
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Luca » 18 paź 2004, 16:19

możesz nie zapłacić...po jakiś 6 miesiącach odbędzie sie roprawa i wejdą Ci na konto w celu sciągnięcia należności.W ten sposób ode mnie ściągneli 50 zeta za parkowanie w niedozwolonym miejscu.Koszty postępowania to jakies 5-6 zł więc nic się nie przejmu i czekaj :P
Prędzej na wiosnę zamilkną ptaki, niż kobieta oprze się czułym zalotom młodego mężczyzny.
Owidiusz
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 18 paź 2004, 16:24

A jest mozliwosc aby usprawa uległa przedawniwniu:>??
Awatar użytkownika
lorenzen
Maniak
Maniak
Posty: 678
Rejestracja: 03 lip 2004, 11:11
Skąd: koniecpolski
Płeć:

Postautor: lorenzen » 18 paź 2004, 16:52

No ale to jakieś 3 lata - bo to wykroczenie (zajrzyj do kodeksu wykroczeń - na pewno jest w necie, bo wybacz nie chce mi się szukać).
Ale każda podjęta przez nich czynność przed sądem - czyli np wniesienie o nakaz zapłaty przerywa bieg przedawnienia.
I oni o to dbają.
Pamiętam jak komornik w spr. mandatu za gapę w PKP dla mojej ex odezwał się w ostatnim miechu przedawnienia.
Jako legalista doradzam zapłacenie i będziesz miał spokój, a i choćby tej piątki za koszty postępowania się nie pozbędziesz.

ps - tyle mojego wkładu w podnoszenie "kultury prawnej" społeczeństwa ;)
;)...
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 18 paź 2004, 18:19

Generalnie najlepiej jest zapłacić taki mandat (jeśli już zdecyowałeś się zapłacić) jeszcze tego samego dnia albo w następnym dniu roboczym. Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale w Bydgoszczy "normalny" mandat kosztuje 50 zł, jednak gdy uregulujesz tą płatność w wymienionym przeze mnie terminie - spada to do 30 zł.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 18 paź 2004, 19:00

ale zdaje mi sie ze było coś namieszane w przepisach, ze nie do konca płacenie za parkowanie było zgodne z konstytucją. I Sporo osob w ogóle tego nie płaciło. Z innej strony przeciez nie zawsze mandat moze być za szybą. Ktoś go może przeciez złośliwie wyciągnąć...:/ I co wtedy?? Bo do ręki go sie nie dostaje, czyli tak jakby go nie było.
Awatar użytkownika
lorenzen
Maniak
Maniak
Posty: 678
Rejestracja: 03 lip 2004, 11:11
Skąd: koniecpolski
Płeć:

Postautor: lorenzen » 18 paź 2004, 19:15

Dobrze pamiętasz Mariuszu - TK uznał chyba, że niezgodne jest z konstytucją by takie opłaty były nakładane tzw. prawem miejscowym (np uchwała rady gminy itd.), ale jednocześnie dał posłom jakiś czas, by stworzyli dla tego podstawę ustawową.
Nie znam szczegółów bo nie bardzo się tym interesuję, gdyż nie mam autka, ani prawka. Ale pewnie termin na wydanie ustawy jeszcze nie upłynął, bo byłoby głośno w mediach, a cholera wie czy nie uchwalili już takiej zmiany ustawy w sejmie.
A poza tym chodziło chyba o parkomaty, głównie w Wawie.
Jak chcesz wlaczyć, to spróbuj się odwołać do wystawcy mandatu jak najszybciej - pisał o tym Robi - bo z sądem i komornikiem to już trudniej.
;)...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 18 paź 2004, 19:19

Tak, afera dotyczyla parkometrow w Warszawie. Przez krotki czas nie trzeba bylo placic, ale niestety ponownie sciagaja haracz :p
Ostatnio zmieniony 16 lis 2004, 22:56 przez sophie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crystal
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 08 wrz 2004, 01:46
Płeć:

Postautor: crystal » 18 paź 2004, 20:49

ja też mam mandat 6,5$ i co z tego przeciez nieprzyjdzie mi komornik do domu :566: :P
ogólnie można olewać sprawy mandatów tylko trzeba sie umieć wybronić w sądzie , no i jeszcze dochodzi sprawa sumienia... no ale czy ktos jeszcze je ma w pl??szczególnie urzedasy :560:
we'll fight, we'll bleed.
Don't try to come to preach over us and
over me, we're children of decadence,
we're right, we're real, we will fight, we'll bleed,
we're mothafucking dying breed!
Awatar użytkownika
lorenzen
Maniak
Maniak
Posty: 678
Rejestracja: 03 lip 2004, 11:11
Skąd: koniecpolski
Płeć:

Postautor: lorenzen » 18 paź 2004, 20:55

ogólnie można olewać sprawy mandatów tylko trzeba sie umieć wybronić w sądzie ,

No i to jest dobrze powiedziane.
:564:
Dodałbym, że wynika z tego m. inn. to, iż jeśli nie umiemy się wybronić w sądzie, to mandatów ogólnie nie można olewać.
Prosto, logicznie i na temat - a sumienie, to odrębna kwestia.
Mówiłem o legalizmie, bo jeśli my mamy w d... prawo, to trudno byśmy wymagali, by inni ludzie mieli je gdzie indziej. :562:
;)...

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości