Zjawiska paranormalne

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Zjawiska paranormalne

Postautor: gracja » 18 sie 2004, 22:34

Zainspirowana pytaniem Studenta..

Czym są dla Was?
Irracjonalnym podejściem, które ma naukowe uzasadnienie?
Przesądami?
Przyjmujecie je na wiarę?

Argumenty i przykłady poproszę :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 sie 2004, 23:00

Czym sa ???? hmm nie chce by mnie tu wysmiano bo grono zbyt młode , wiele z nich jest po prostu wielkim kitem , ale sa i rzeczy o których sie filozofom nie sniło !! Mam własne zdanie na ten temat i nikt mnie nie przekona iż to bajka , pewne rzeczyu sie widziało pewne wydazyły i niech to tak pozostanie !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 19 sie 2004, 09:47

ja sadze ze sa po prostu rzeczy zbyt trudne dla nas do zrozumienia i wtedy bierzemy je jako "zjawiska nadprzyrodzone" a w rzeczywistosci i na nie jest jakas regula naukowa :-)


Ja Ne,

    Gorgon
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 19 sie 2004, 10:30

a ja myślę, że nie na wszystko jest reguła nukowa, choć ludzie z owego środowiska próbują wiele z tego wyjaśnić w sposób racjonalny (np. wiara). Istnieją zjawiska, których nie da się do końca wytłumaczyć! autentyczny przykład? chłopiec, który zamiast mózgu miał po prostu wodę - normalnie reagował, śmiał się, krzywił, gdy coś było nie tak. Z naukowego punktu widzenia to by było po prostu niemożliwe. A jednak.
Hm... coś innego? samo wyrwanie się ze śpiączki też z naukowego punktu widzenia jest niemożliwe, a ile już było takich przypadków.
Te i podobne zjawiska są dowodem na to, że człowiek to nie tylko masa mięśni poprzetykana nerwami. Jak dla mnie to są realne dowody na istnienie duszy i czegoś tam WYŻEJ :)

A w kwestii duchów, potworów, czarów, latania itp. to bywa różnie, ale nie sądzę, żeby wszystkie te przypadki były fałszywe.

Człowiek nie jest wszechwiedzący.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 sie 2004, 10:51

Zjawiska paranormalne - karma dla brukowców, temat dowcipów...
Ale coś w tym musi być ... nawet jeśli 10-20% tych zdarzeń jest prawdziwe lub oparte na prawdzie to coś musi 'być na rzeczy' ...
Nie wszystko da się wytłumaczyć balonem meteorolgicznym czy chmurą o dziwnym kształcie ... ew zbiorową hipnozą ?? ;)
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 19 sie 2004, 11:19

hmm moze to sie wydaje dziwene ale ja kiedys widzialem na niebie 3 biale kropki w ksztalcie trojkonta chcialem zawolac brata doslownie odwrocilem sie na moze 3 sekundy maptzre a kropeczek juz nie ma hmm samolot to nie byl bo sie dobrze znam na samolotach i bym wiedzial wiec co to bylo ?????
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 sie 2004, 11:24

DREADMAN pisze: samolot to nie byl bo sie dobrze znam na samolotach i bym wiedzial wiec co to bylo ?????


Pewnie paralotniarz ... a jak nie to pewnie satelita ... ;)
greg
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 82
Rejestracja: 13 sie 2004, 17:46
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: greg » 19 sie 2004, 11:24

Zjawiska paranormalne. Bardzo ciekawy temat. Brawo, Gracjo.

Na pewno istnieją. Przykłady można mnożyć, wymienię choćby te, których istnienie stwierdzono bezsprzecznie:

- stygmatycy, istnieją, są badani przez lekarzy i weryfikowani przez Watykan;
- jasnowidzowie, w wielu krajach barzdo skutecznie współpracują z policją;
- zmartwychwstania; gruziński dziennikach opozycyjny, bestialsko zamordowany przez KGB ożył podczas sekcji zwłok 3 dni po swojej śmierci. I nie było to wyjście ze stanu śmierci klinicznej, gdyż KGB zabiło go dość skutecznie (dla pewności jeszcze dwukrotnie rozjechali zwłoki samochodem). Facet stwierdził później, że przez 3 dni, swobodnie podróżował w czasie i przestrzeni, mógł czytać ludzkie myśli itd. Powiedział lekarzom, że w szpitalu niedaleko przyszło na świat dziecko i ma pęknięte biodro (albo kość udową, nie pamiętam). Po prześwietleniu niemowlaka, okazało się, że miał rację.
Gość wyjechał z Rosji i do dziś mieszka w Teksasie w USA;
- cudowne ozdrowienia (choć tu istotnym elementem jest efekt placebo);
- Trójkąt Bermudzki, zaginięcie bez śladu 9 samolotów i 27 ludzi, w bardzo dziwnych okolicznościach (lata 40-te), zreszą później zaginęło tam jescze wiele jednostek pływających i latających;
- itd., itd

Co jest bardzo symptomatyczne, naukowcy nie podważają istnienia tych zjawisk. Nie podejmują w ogóle dyskusji. Nie mówią nie. Milczą. Sceptyczni są tylko tam, gdzie stosunkowo łatwo obalić tezę lub udowodnić oszustwo (znaki na zbożu, fotomontaże z UFO, wróżki, media itp.)
Czy istnieje naukowe wytłumaczenie tych i innych zjawisk ? Na pewno tak, choć nie na podstawie naszej, obecnej nauki. Sądzę, ze "naukowo" można wytłumaczyć nawet istnienie Boga, ale nasza nauka nie jest w stanie tego pojąć. My tego nie rozumiemy, Jego - Boska "nauka" to pojmuje. Podobnie jest (moim zadanie, oczywiście) z niewytłumaczalnymi zjawiskami. Nasz mózg tego nie pojmuje, dlatego jedynym wyjściem jest przyjęcie pewnych rzeczy jako dogmat. Tak samo jako dogmat nasi praprzodkowie przyjmowali istnienie słońca, księzyca, ognia, burzy itd. - nie rozumiejąc co to jest, często przypisując temu nadprzyrodzoną genezę.
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 19 sie 2004, 11:32

eng pisze:
DREADMAN pisze: samolot to nie byl bo sie dobrze znam na samolotach i bym wiedzial wiec co to bylo ?????


Pewnie paralotniarz ... a jak nie to pewnie satelita ... ;)

heheheh nocny wilk to chyba byl satelita nad moim domem to chyba ze moja ;)
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 sie 2004, 11:36

Gracja :
kup sobie jakąs książkę Danikena ... każda książka omawia jakiś inny dział tego o czym powiedział greg ... nawet tak z ciekawości ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 sie 2004, 11:48

Przeczytałem wiele ksiązek autorststwa tego jak i innych Panów , co nie zmienoa własciwie nic !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 sie 2004, 11:59

A moim zdaniem dla osoby która wychowana tradycyjnie nie wie nic więcej ponad doktrynę może być to ciekawa lektura ... trochę 'otwiera głowę' - ale to moja opinia ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Re: Zjawiska paranormalne

Postautor: foxy_lady » 19 sie 2004, 12:23

gracja pisze:Czym są dla Was?
Irracjonalnym podejściem, które ma naukowe uzasadnienie?
Przesądami?
Przyjmujecie je na wiarę?


wierze jak najbardziej. tak samo jak w reinkarnację i duchy. :570: Nie powiem żeby mi to ułatwiało zycie. czasem mam wrażenie, że nie jestem sama wpokoju, czuję czyjąś obecność, brrrr.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 19 sie 2004, 13:24

hehehe to ja sie z toba kontaktuje telepatycznie ;)
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 19 sie 2004, 15:11

A ja nie wierzę. Nie doświadczyłem, nie widziałem a to co inni piszą to juz ich sprawa. Jestem racjonalistą i sceptykiem w tych sprawach.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 sie 2004, 15:32

Na tej samej zasadzie nie masz możliwości zobaczyć wielu rzeczy i zjawisk które są uznane przez 'prawdziwą' naukę ... przekazują ci to inni.
Nie wspominając o kultach i religiach - nikt tego na własne oczy nie widział ( ze wspólczesnych nam), ale wszyscy wierzą ...;)

Zakładam tylko, że dużo jest możliwe ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 19 sie 2004, 15:35

Właśnie nie wszyscy bo ja nie. I założę się, że 90 % katolików w naszym kraju nie przeczytało Biblii i Nowego Testamentu. A ja przeczytałem i dlatego między innymi nie wierzę.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 19 sie 2004, 17:50

fish pisze:A ja przeczytałem i dlatego między innymi nie wierzę.

a możesz sprecyzować dlaczego?
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
greg
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 82
Rejestracja: 13 sie 2004, 17:46
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: greg » 19 sie 2004, 18:15

Właśnie nie wszyscy bo ja nie. I założę się, że 90 % katolików w naszym kraju nie przeczytało Biblii i Nowego Testamentu. A ja przeczytałem i dlatego między innymi nie wierzę


Fish, mógłbyś roziwnąć ? Nie łapię trochę wpływu Biblii na brak wiary
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 sie 2004, 18:18

greg pisze:
Właśnie nie wszyscy bo ja nie. I założę się, że 90 % katolików w naszym kraju nie przeczytało Biblii i Nowego Testamentu. A ja przeczytałem i dlatego między innymi nie wierzę


Fish, mógłbyś roziwnąć ? Nie łapię trochę wpływu Biblii na brak wiary


tez mnie to interesuje >>???????
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 19 sie 2004, 18:54

krzys pisze:
greg pisze:
Właśnie nie wszyscy bo ja nie. I założę się, że 90 % katolików w naszym kraju nie przeczytało Biblii i Nowego Testamentu. A ja przeczytałem i dlatego między innymi nie wierzę


Fish, mógłbyś roziwnąć ? Nie łapię trochę wpływu Biblii na brak wiary


tez mnie to interesuje >>???????


mnie tez bo jakos nie lape czaczy :D
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 19 sie 2004, 19:28

Na pewno nie wszystko jest kitem i ściemnianiem ludzi. Mnie bardzo ciekawia własnie stygamaty u ludzi? Jak to mozna udać? :) Swojego czasu interesowalem sie bardzo tą tematyka. Ciekawa sprawą jest jasnowidzenie. Mistrz tej dziedziny Nostradamus przepowiedzial setki zdarzen ktore sie pozniej wydarzyly , chociazby panowanie Napoleona , druga wojne swiatowa czy zrzut bomby na Hiroszime. To jest dopiero dziwne skad gosc ktory żył w okolicach 1550 roku wiedzial co sie stanie za 400 lat :)
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 19 sie 2004, 20:13

Mnie bardzo ciekawia własnie stygamaty u ludzi?

Jedna z teorii głosi, że to autosugestia. Dlatego znajdują się one na dłoniach, a nie na nadgrastkach. Zwykle stygmaty otrzymują osoby głęboko wierzące, jeszcze częściej duchowni.

A z tych co twierdzą, że mieli stycznosc z "nieuchwytną materią" - jakie to były sytuacje, co się konkretnie wydarzyło?
Załączniki
alien7.jpg
a jego skąś znam ;)
alien7.jpg (14.36 KiB) Przejrzano 5743 razy
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 sie 2004, 23:04

Chyba chodzi o różnice miedzy tekstem Biblii a teoriami wygłaszanymi przez 'personel naziemny' ... ;)
a moze o coś innego ... trudno wyczuć ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 20 sie 2004, 05:41

Polecam film "stygmata"
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 20 sie 2004, 09:04

wiem, że moja wiara w duchy wynikają z traumatycznego przeżycia którego doświadczyłam jako dziecko.....
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 20 sie 2004, 14:19

Moge oczywiście. Podobnie jak eng napisał głownie kwestia "personelu naziemnego" i ich interpretacji ale nie tylko. Nie wierzę w to co pisali, dla mnie te cuda to stek bzdur dla "ciemnej masy" w tamtym okresie. Nie potrafili i nie chcieli tłumaczyć ludziom o co chodzi tylko straszyli. Lud był od roboty. Poza tym w Biblii i Nowym Testamencie jest tak dużo zła, że samo to już mnie zniechęca do tej wiary. Nie dość, że zło to jeszcze dodatkowo (nie wiem dokładnie jak to nazwać) bawienie się ludźmi przez Boga. Nadinterpretacje współczesnego kościoła itp. Jest tyle sprzeczności w tych Pismach, że po prostu głowa boli.
Jak ktoś będzie chciał to moge podac parę przykładów.
To długi temat i nie pasujący do tego forum. Tak więc może go zakończmy.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 20 sie 2004, 14:26

dlaczego nie pasujący ? tutaj toczą sie dyskusje na każdy temat
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 sie 2004, 14:38

fish pisze:To długi temat i nie pasujący do tego forum. Tak więc może go zakończmy.

Jak to nie pasujący ?
Przecież właśnie przez światopogląd jest duża część problemów w związkach ... :D

W moim przypadku stosunek do tematu paranormalnego widać po avatarze ;)
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 20 sie 2004, 15:14

No dobra.

1. Oko za oko

W obronie boga miłości, używa się argumentów, których logika jest porażająca. Porównajmy to z treścią Pisma:

Wj 21:15. Kto by uderzył ojca swego, albo matkę swoją, śmiercią umrze.

16. Kto by ukradł człowieka a sprzedałby go, a znaleziony by był w ręku jego, śmiercią umrze.

17. Kto by złorzeczył ojcu swemu albo matce swojej, śmiercią umrze.

22:18. Czarownicy nie zostawisz przy życiu

Komu szkodziły czarownice?! Widocznie stanowiły konkurencję dla kleru zdominowanego przez mężczyzn. Ale mówiąc poważnie, tekst biblijny pełen jest absurdów, pomyłek i przeinaczeń i każdy chrześcijanin powinien być tego świadomy. Świadomy tego, że Pismo na pierwszy rzut oka Święte, przy głębszym wniknięciu wcale takie nie jest (polecam np. werset Malachiasza 2:3 czy Ezechiela 23:20 tylko ostrożnie: nie czytać przy dzieciach!!!).

2.

Różnice powstają bo każdy autor jest subiektywny, na jedne rzeczy zwraca uwagę a inne pomija kierując się własną hierarchią ważności. Nie przeszkadza to mu być prawdomównym.

A więc tak naprawdę kobiety dwukrotnie odwiedzały grób, raz w sobotę wieczorem (mateusz) a raz o świcie (marek)?

3. A tu podam link bo nie chce mi sie kopiować.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,208


Buziaczki
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości