Program

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Program

Postautor: mariusz » 07 sie 2004, 15:27

Czy ktoś kiedyś spotkał się z programem do odtwarzania filmów, teledyskow, itp, tylko aby obraz odtwarzany był jako tło pulpitu, a nie osobne okno?? Jezlei tak to bede wdzieczny.
Awatar użytkownika
GrzesieQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2004, 12:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: GrzesieQ » 07 sie 2004, 15:29

Wiesz ile by to ramu zabieralo? Musialbys miec naprawde kozaka, aby to pociagnal.
Pozdrawiam
" ...the truth is out there... "
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 07 sie 2004, 15:30

Myślę że jest to wykonalne i nawet niezbyt trudne...
Pulpit możesz przecież użyć w trybie Active Desktop, gdzie możesz go opisać HTML'em. Umieszczas dany obiekt i myślę że jest szansa na jego odtworzenie.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 07 sie 2004, 15:33

ram nie ram mam 512 Mb nie sądze, aby to zżarło cała pamnięc. Kiedys cos takiego widziałem, ale to był program to karty tv. Szykam czegoś takiego do normalnego odtważania, np to ogladania teledyskow ;p
Awatar użytkownika
GrzesieQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2004, 12:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: GrzesieQ » 07 sie 2004, 15:38

512 to minimum jesli chodzi o XP. Zobacz w menadzerze ile ci zabiera i ile masz wolnej. Watpie aby taki program istnial, w przypadku karty TV jest to oddzielne urzadzenie (hardware) ktore nie ociarza w zaden znaczacy sposob systemu. Wiec takie cos mozna zrobic, natomiast przy zwyklych divx'ach to wydaje mi sie oprocz ogladania filmu nic innego nie moglbys robic, bo procesor bylby zapewbe obciarzony w ok 90% (samo odtwarzanie)
" ...the truth is out there... "
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 07 sie 2004, 15:41

nie do końca jest tak że w przypadku tunera nie ma obciążenia procesora...
po pierwsze zależy to od chipsetu tunera, po drugie są tunery USB, po trzecie overlay też troszkę zasobów wymaga, a tuner nie ma bezpośredniego dostępu do pamięci karty graficznej :D
Awatar użytkownika
GrzesieQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2004, 12:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: GrzesieQ » 07 sie 2004, 15:44

Napisalem znikome a nie ze nie ma zadnego :) A co pamieci, to nic nie ma bezposredniego dostepu do pamieci karty graficznej. Przy zwyklym ogladaniu filmu pamiec jest wykorzystywana w naprawde malym stopniu. Ilosc jest potrzebna gdy sa generwoane naprawde skomplikowane obiekty. Wtedy ilosc ma wplyw na szybkosc ze wzgledu na przepustowosc szyny pamieci.
Pozdrawiam.


EDIT:
Tutaj najwazniejszy jest procesor, bo od jego szybkosci i wydajnosci zalezy szybkosc dekodowania obrazu i dzwieku.
" ...the truth is out there... "
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 sie 2004, 17:00

Mariusz, mam male pytanie - po co Ci to? Wg mnie otworzenie BestPlayera zeby obejrzec teledysk lub film to nie az taki znow problem ;)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 07 sie 2004, 17:05

wiem, ale ciekawie było by ogladac cos na pulpicie i i równoczesnie cos robić. Zdaje sobie sprawe, ze takie program prawdopodobnie nie istnieje. Jednak z czystej ciekawosci sie zapytałem, przeciez nigdy nic nie wiadomo;p

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości