Kurs programowania - co myślicie?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

candymandyy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2013, 08:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

Kurs programowania - co myślicie?

Postautor: candymandyy » 26 lut 2013, 08:27

Cześć.
Jestem tutaj nowa i na samym początku mam już pytanie :-) Są sądzicie o kursach informatycznych? Zamierzam zapisać się na szkolenie z programowania . Myślicie, że to dobry pomysł dla dziewczyny? Interesuję się tym, ale mam wrażenie że to zajęcie tylko dla facetów, bo na studiach to jest nas w sumie 2.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez candymandyy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Re: Kurs programowania - co myślicie?

Postautor: Alamakota » 03 mar 2013, 19:45

candymandyy pisze:Cześć.
Jestem tutaj nowa i na samym początku mam już pytanie :-) Są sądzicie o kursach informatycznych? Zamierzam zapisać się na szkolenie z programowania . Myślicie, że to dobry pomysł dla dziewczyny? Interesuję się tym, ale mam wrażenie że to zajęcie tylko dla facetów, bo na studiach to jest nas w sumie 2.


Jak się tym naprawdę interesujesz, to wystarczająco materiałów jest w internecie.
Bardzo dużo dobrych informatyków to samouki.
Na kurs zapisałabym się dopiero, mając jakiekolwiek pojęcie o tym co chcę z takiego kursu wynieść. Na podstawy i pierdoł szkoda kasy.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 06 mar 2013, 13:57

Jeśli wiedza na dziś = 0, to kurs wiele nie da, prócz wskazania drogi, jakiejś systematyczności. Znam osoby genialnie uczące programowania, znam też masę kursów robionych na siłę, nie uczących niczego.

Płeć nie ma tu nic do rzeczy. Moja dziewczyna z opaską na oczach złoży i rozłoży peceta, co nie przeszkadza jej wyglądać wyjątkowo kobieco.
Awatar użytkownika
Aggie_W
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2013, 14:46
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Aggie_W » 19 cze 2013, 15:23

Też mi się wydaje, że lepiej zacząć od internetu i zobaczyć z czym to się w ogóle je :)
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
Awatar użytkownika
Klich
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Klich » 12 gru 2014, 11:04

Zacznij uczyć się sama z internetu. jeżeli się wciągniesz w coś konkretnego, możesz kupić sobie książkę typu "Biblia PHP/Java/CSS/Cokolwiek". Bardzo pomaga w usystematyzowaniu wiedzy.

Kursy bym sobie darował. Zacznij od internetu.
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 12 gru 2014, 16:19

Klich pisze:Zacznij uczyć się sama z internetu. jeżeli się wciągniesz w coś konkretnego, możesz kupić sobie książkę typu "Biblia PHP/Java/CSS/Cokolwiek". Bardzo pomaga w usystematyzowaniu wiedzy.

Ma to sens, w formie jako że sam się chcesz podszkolić czy dowiedzieć na dany temat, natomiast

Klich pisze:Kursy bym sobie darował. Zacznij od internetu.


Kursy są super dobre ze względu na 1 kluczowy czynnik: papier na skończony kurs.
W obecnym świecie możesz być mistrzem w programowaniu a i tak większość obchodzi czy masz w tym kierunku jakieś papiery więc jestem jak najbardziej za kursem.
W roku pańskim 1314
patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,
Walczyli jak waleczni poeci,
Walczyli jak Szkoci
i wywalczyli sobie wolność.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 gru 2014, 16:12

Smile8 pisze:większość obchodzi czy masz w tym kierunku jakieś papiery

Jeszcze się z tym nie spotkałam.

A dobry kurs online też kończy się certyfikatem.
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 14 gru 2014, 01:47

pani_minister pisze:Jeszcze się z tym nie spotkałam.


,,Skąd: Dublin''

Wyjaśnia wszystko :)
W roku pańskim 1314

patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,

Walczyli jak waleczni poeci,

Walczyli jak Szkoci

i wywalczyli sobie wolność.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 15 gru 2014, 20:59

No nie wiem, nie wiem. Koledzy programiści kuszeni są nie tylko przez firmy z Irlandii, ale także z Polski. I nikogo nie obchodzi papier - a wszystkich doświadczenie.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 16 gru 2014, 21:25

prawdę mówiąc to w pierwszej kolejności dobry kwit, ale potem w boju trzeba umieć pokazać co się potrafi.

symfonia c++ i jechana na początek. jak ogarniesz te dwa tomy (albo jeden zależy jakie wydanie) to rusz dalej
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Emsipp
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 gru 2014, 00:00
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Emsipp » 18 gru 2014, 00:05

Z papierkiem niekoniecznie. Jeśli jest się w tym dobrym to ma się zleceń sporo i zarabia. A ogłoszeń dla programistów na prawdę jest wysyp. Poczytaj w internecie - jest pełno poradników itd. Do tego są książki, a kursy ewentualnie zostaw na koniec.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 26 gru 2014, 10:52

Mati pisze:prawdę mówiąc to w pierwszej kolejności dobry kwit, ale potem w boju trzeba umieć pokazać co się potrafi.

symfonia c++ i jechana na początek. jak ogarniesz te dwa tomy (albo jeden zależy jakie wydanie) to rusz dalej


Nie jestem w programowaniu, ale jak najbardziej w IT. Wszystkie prace, jakie miałąm do tej pory wymagały papierka - ukończonych studiów w kierunku.
A ja studiów nigdy nie skończyłam i zawsze jakoś udało się nadrobić, zapałem i doświadczeniem właśnie. Do pierwszej pracy już mogłam mówić o projektach, które skrobałam w wakacje w liceum.

Zawsze lepiej mieć i papier i doświadczenie, ale z dwojga, to doświadczenie liczy się dużo bardziej.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 sty 2015, 07:06

Teoretycznie licza sie tylko umiejetnosci. Jak sie ma papier, a nic nie umie to to i tak wyjdzie i sie straci prace. Ale jak sie nie ma papierka, to moze byc ciezko udowodnic ile sie umie. Choc jak pracodawca bedzie rozsadny to na rozmowe kwalifikacyjna wezmie pracownika ktory temat ogarnia i wypyta delikwenta. Po takim czyms da sie poznac czy ktos cos umie i ile. a swoje projekty to jeszcze lepsyz sposb udowodnienia wiedzy.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Maverick, łącznie zmieniany 2 razy.
trisha
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2020, 19:54
Skąd: Kraków
Płeć:

Re: Kurs programowania - co myślicie?

Postautor: trisha » 31 sty 2020, 20:06

Lepiej zacząć od internetu i zobaczyć z czym to się w ogóle je

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości