Adopcja serca co myślimy

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Robert183
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 28 cze 2010, 22:34
Skąd: Mazowieckie
Płeć:

Adopcja serca co myślimy

Postautor: Robert183 » 26 gru 2012, 17:35

Adopcja serca co myślimy

Adopcja Serca to znana w świecie od lat idea pomocy dzieciom bardzo ubogim, które ze względów ekonomicznych nie mogą uczęszczać do szkoły w krajach, gdzie szkolnictwo jest odpłatne. Celem programu jest umożliwienie dziecku dostępu do edukacji, uzyskanie wykształcenia choćby na poziomie podstawowym, zdobycie zawodu.

Adopcja Serca nie jest adopcją w sensie formalnym, ale programem pomocy, który można nazwać „adopcją na odległość”, gdyż zakłada wsparcie dziecka w jego rodzimym środowisku. Spośród wielu programów pomocowych wyróżnia ją brak anonimowości i wielopłaszczyznowość pomocy. Darczyńca pomaga konkretnemu dziecku, znanemu z imienia i nazwiska, zdjęcia oraz podstawowych danych o sytuacji rodzinnej i bytowej. Opłaca składki miesięczne wynoszące 13 euro dla dziecka w szkole podstawowej lub 17 euro dla dziecka w szkole średniej. Pomoc finansowa zapewnia dziecku opłacenie nauki, a dla całej jego rodziny w podstawowym zakresie środki utrzymania (żywność, leki, ubranie). Darczyńca staje się rodzicem adopcyjnym utożsamiającym się z losem znanego sobie dziecka, z którym prowadzi korespondencję. Dzięki temu Adopcja Serca jest formą pomocy działającą również na płaszczyźnie emocjonalnej. Dziecko czuje się kochane, dowartościowane, zmotywowane do nauki, a darczyńca zyskuje bliską sercu osobę. Dla osób wierzących ważna jest również płaszczyzna duchowa pomocy – objęcie dziecka codzienną modlitwą.

źródło: http://www.businessandbeauty.pl/adopcja ... ick_view=1

niektórzy mężczyźni radzą sobie całkiem nieźle, zobacz co mówią na ten temat Tadeusz Makulski i Zbigniew Ostrowski kliknij tu www.pomorska.pl

strona www organizatorów adopcji szczegóły jak www.maitri.pl
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 gru 2012, 10:52

Zadna tam adopcja serca tylko cos w stylu "kup sobie zainteresowanie i poczuj sie potrzebny za jedyne 17 euro miesiecznie". Dzieciak bedzie grzecznie i "dobrowolnie" sponsorowi (nazywajmy rzeczy po imieniu) odpisywal.
Ciekawy moze byc profil psychologiczny osob decydujacych sie na to.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 28 gru 2012, 20:54

Maverick pisze:Ciekawy moze byc profil psychologiczny osob decydujacych sie na to.
Dobre Mav :D
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 29 gru 2012, 20:38

A czy to ważne, jaki mają profil psychologiczny?
Ktoś chce zrobić coś dobrego, to guzik mnie interesują jego wewnętrzne motywy.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 gru 2012, 22:25

Ale chodzi o to, ze ci ktorzy sie na to beda pisac raczej profil psychlogiczny maja w miare jednakowy.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 30 gru 2012, 16:09

A ci, którzy płacą nie interesując się bazgrołami dzieciaka?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 gru 2012, 17:54

Sa wg mnie normalni. Placa bo ich stac, a bazgroly dzieciaka ich nie interesuja, bo ich wlasne zycie jest dostatecznie ciekawe. Nie musza tworzyc dziwnych wiezi z oddalonym o tysiace km dzieckiem ktore ich milosc widzi w eurach na koncie.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 17:56 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 30 gru 2012, 19:36

Mav, gdyby mnie było stać, zaadoptowałabym sobie takiego dzieciaka. Wykreśl mój profil psychologiczny :P
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 sty 2013, 17:42

A czy ja pisalem, ze to potrafie? Ja tylko mam przeczucie, ze bylby on ciekawy ;)
Bo kupowanie czyjegos zainteresowania banalne nie jest.
No i nie mow ze Cie nie stac na 75zl/m-c. Plus 15zl na znaczki zeby ten raz w miesiacu mu list wyslac zeby wiedzial ze go kochasz <pijak>
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 02 sty 2013, 18:19

Pomogę światu bardziej, wydając te pieniądze na bilard. Jak zagram, to jestem zadowolony. Jak jestem zadowolony, to lepiej pracuję, a pracuję w estetyce, więc świat staje się piękniejszy. Jaki jest mój profil psychologiczny?

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości