Wyraź to. Czymkolwiek to jest.

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 08 lut 2011, 21:25

Blazej30 pisze:I drugie pytanie: wiem że było to wałkowana, ale jeszcze raz zapytam - ile trzeba PLN/mies. by przeżyć w stolicy?
Sam piszesz, ze wiesz, że było wałkowane, to po jaką cholerę pytasz raz jeszcze? Myślisz, że sporo w tej kwestii się zmieniło od czasu, kiedy ludzie się wypowiadali? <chory>
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 lut 2011, 21:44

Blazej30 pisze: Czy ktoś jechał do Warszawy PKS?
PKS to najdłuższa opcja. Ja jak jeżdżę to EX, TLK, IC. Tzn. jeździłam, bo już ulg nie mam i na ceny muszę patrzeć. Niecałe 3 h jedziesz pociągiem - to nie jest długo.
Blazej30 pisze: ile trzeba PLN/mies. by przeżyć w stolicy?
Zależy. Przede wszystkim czy wynajmujesz tylko pokój (nieważne czy u kogoś czy np 2 pokojowe mieszkanie z kimś) czy chcesz np. kawalerkę i sam mieszkać.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 lut 2011, 21:48

Błażej - przejrzyj sobie: http://warszawa.gumtree.pl/f-Nieruchomo ... CatIdZ9070
Do ceny dorzuć nie wiem żarcie plus nie wiem wyjście gdzieś, bilet kwartalny na komunikację 200 zł, chemie i inne koszty życia codziennego i Ci wyjdzie.
Samemu jak na mój niezbyt wysoki standard życia patrząc - 3 tys. jeśli jesteś sam. W okolicy 2 tys. jeśli żyjesz z kimś.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 08 lut 2011, 21:53

księżycówka pisze:EX
a co to? Fakt, lepszej opcji chyba poza PKP nie ma. SaliMali, nie bądź taka drobiazgowa. Odpuść staremu blazejowi.
księżycówka pisze:Samemu jak na mój niezbyt wysoki standard życia patrząc - 3 tys
dzięki za wskazówkę.

[ Dodano: 2011-02-08, 21:56 ]
księżycówka pisze:http://warszawa.gumtree.p...latQQCatIdZ9070
- jedno pytanie: wszystko ładnie, tylko jaka cena kawalerki jest realna? Ceny tu są różne, ale chyba te najniższe są szybko wykupywane.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 lut 2011, 22:00

Blazej30 pisze:a co to?
Expres. Jedzie tyle samo co IC, ale obowiązkowa miejscówka ponad dwa razy tańsza jest.
Blazej30 pisze:- jedno pytanie: wszystko ładnie, tylko jaka cena kawalerki jest realna? Ceny tu są różne, ale chyba te najniższe są szybko wykupywane.
To są od ludzi prywatnych. Większość jest realna. Z tym, że jeden napisze Ci 1600 zł i w tym masz czynsz, a inny 1000 zł i dolicz sobie 600 zł czynszu. Trzeba dokładnie ogłoszenia czytać. kawalerka w zależności od miejsca 1200-1600 zł najczęściej chodzi choć bywa, że i za 900 zł wynajmiesz, ale to od razu znika.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 lut 2011, 23:52

Blazej30 pisze:Intercity drogo i godziny mi trochę nie pasują.

w EIC masz promocje tzw. super bilet, ja tak jeżdżę do Warszawy, 100zł w dwie strony, ale bilet trzeba kupić min. 3 dni przed wyjazdem.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lut 2011, 07:13

Mijka, <poklony> :* <kwiatek>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2011, 07:47

Blazej30, Ty nawet nie patrzyłeś na promocje? :|
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 09 lut 2011, 14:20

księżycówka, w tych promocjach na stronie naprawdę ciężko się połapać. ja mam obcykane te dojazdy do Wawy i to jest najtańszy sposób, ale tylko wtedy, jak się zna datę wyjazdu wcześniej, i najlepiej kupić od razu, bo nie ma pewności, że na dany pociąg te superbilety będą.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lut 2011, 16:07

Mijka pisze:mam obcykane te dojazdy do Wawy
to jeśli pozwolisz mam kilka pytań:
- gdy wchodzi się na ich stronę www i wpisuje stacje początkową i końcową to wyskakuje lista połączeń z tego dnia (załóżmy że 14 lutego), na końcu tej tabeli jest rubryka rezerwacja. I w tej rubryce są kombinacje kratek: rezerwuj, rezerwuj i kup bilet, Przedsprzedaż niemożliwa. Pierwsze pytanie: z czym to się je? Jak kupić bilet? Rozumiem że jeśli kliknę w kup bilet to co dalej? A co z tym rezerwuj?
Ostatnio zmieniony 09 lut 2011, 18:51 przez kot_schrodingera, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2011, 17:34

Mijka pisze:księżycówka, w tych promocjach na stronie naprawdę ciężko się połapać.
Ale wiesz, jak komuś zależy...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lut 2011, 18:23

księżycówka pisze:Ale wiesz, jak komuś zależy...
podziwiam twego faceta. Musi być aniołem...
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 lut 2011, 18:36

Blazej30 pisze:Czy kliknięcie oznacza zakup
biletu?

Błażej, jak Ty chcesz sam, samodzielnie, samotnie w obcym mieście mieszkać, jak nie umiesz kliknąć na opcję"instrukcja"? <bojesie>
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lut 2011, 18:50

pani_minister pisze:jak Ty chcesz sam, samodzielnie, samotnie w obcym mieście mieszkać, jak nie umiesz kliknąć na opcję"instrukcja"?
jasne że przeczytałem instrukcję. Ale wolę zasięgnąć języka. Może dowiem się czegoś czego nie ma w instrukcji. Spytać nie zaszkodzi.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2011, 21:15

Blazej30 pisze:podziwiam twego faceta. Musi być aniołem...
Co ma do Twjego nieogarnięcia w świecie mój mężczyzna? Ja nie jestem stałym klientem PKP, ale o takich rzeczach jak co to jest ekspres, superbilet, tanie linie, tańsze przejazdy przy wykupieniu od razu powrotnego słyszałam. U prawie 40latka, który do tego chce się usamodzielnić to po prostu szokuje.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 10 lut 2011, 21:56

Blazej30 pisze:to jeśli pozwolisz mam kilka pytań:

to w tym nie pomogę, ja bilety nabywam metodą tradycyjną :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 11 lut 2011, 07:17

Mijka, nie ma sprawy. Wszystko już wiem. Ale mam jeszcze jedno pytanie: jak jest ze spóźnieniami pociągów na tej trasie? Założyłem że może się spóźnić jakieś 40 min.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lut 2011, 07:38

Biorąc pod uwagę, że nie ma opadów śniegu to ja bym 0 założyła. Nigdy mi się IC, EX, TLK do Krakowa nie spóźniło. Spóźniają się pośpieszne, osobowe itd. raczej. A z 2 razy byłam na miejscu przed planowanym czasem tak z 15 czy 20 minut.

Ale Ty sobie może załóż jakiś czas. I dolicz to co na dworcach, bo miast nie znasz.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 07:39 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 11 lut 2011, 09:57

księżycówka pisze:dolicz to co na dworcach, bo miast nie znasz.
bywaem w większych i nie zginąłem. Zresztą na wspólną z centralnego jest tylko 2 km.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 11 lut 2011, 12:40

księżycówka pisze:Biorąc pod uwagę, że nie ma opadów śniegu to ja bym 0 założyła.

ja też.

mam pecha. nie ma biletów ani na Bonobo, ani na Woodego Allena, ciekawe czy uda się coś tak całkiem last minute wykombinować.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lut 2011, 17:43

Blazej30 pisze:bywaem w większych i nie zginąłem. Zresztą na wspólną z centralnego jest tylko 2 km.
Yhym. Wpierw tylko się z podziemi wydostań jak połowa jest teraz zamknięta, likwidują tam autobusy, taksówki, hala główna nieczynna itd. :D
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 lut 2011, 18:07

Matko kochana, ja sie tam prawie zawsze gubię i bez takich udziwnień <bojesie>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 lut 2011, 00:11

Ja już się nieco nauczyłam przez lata, ale kiedyś jak byłam u Unlucky to pamiętam, że kilka dworców zwiedziłam podczas tej podróży, bo i Kraków, Rybnik, Katowice (a z Błażejem i Gliwice :D ), Pszczynę, a zgubiłam się jak wysiadłam w Warszawie <szczerbaty>
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 lut 2011, 09:12

księżycówka pisze:Ja już się nieco nauczyłam przez lata, ale kiedyś jak byłam u Unlucky to pamiętam, że kilka dworców zwiedziłam podczas tej podróży, bo i Kraków, Rybnik, Katowice (a z Błażejem i Gliwice ), Pszczynę, a zgubiłam się jak wysiadłam w Warszawie
do zgubienia się w Pszczynie (jeden peron) to trzeba mieć talent. Mam pytanie - czy jest jakaś stronka www z planem dworca centralnego? Szukałem w necie na próżno <angry>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 lut 2011, 11:36

Nie ma. :)
Nawet na dworcu nigdy nie widziałam.
Gdybym wiedziała od której strony chcesz na tą Wspólną dojść to bym Ci podpowiedziała jak wyjść :P
Btw. Wspólna to zagłębie prostytutek w Warszawie wieczorami. Co Ty chcesz tam załatwiać? :D
Ostatnio zmieniony 12 lut 2011, 11:40 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 lut 2011, 15:00

księżycówka pisze:Nie ma.
co za ludzie <pijak>
księżycówka pisze:Btw. Wspólna to zagłębie prostytutek w Warszawie wieczorami. Co Ty chcesz tam załatwiać?
no tak daleko z chucią bym nie jechał. Mam rozmowę rekrutacyjną w Domu Inwestycyjnym BRE Banku. Więc jak wszystko dobrze pójdzie może niedługo będę się zaliczał do "warszawki".
księżycówka pisze:Gdybym wiedziała od której strony chcesz na tą Wspólną dojść to bym Ci podpowiedziała jak wyjść
Ląduje na peronie I tor 5 i muszę dojść na Wspólną 47/49.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 12 lut 2011, 15:06

Przejazdem w Wawie będąc, czekając 2h na pociąg, udało mi się bez pytania kogokolwiek odnaleźć sklep komiksowy znajdujący się na stacji metra. Fakt, że miejsce nie było wybitnie daleko od dworca, więc podróż nie przypominała tej, którą odbył Frodo, niemniej nie wydaje mi się, żeby dworzec i jego okolice były wybitnie ciężkie do ogarnięcia.
Dasz radę Błażej. Jakby coś jeszcze sprawiało Ci problemy, np. zagotowanie wody, czy wysłanie smsa, pisz, forum zawsze doradzi.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2011, 15:07 przez Wujo Macias, łącznie zmieniany 1 raz.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 lut 2011, 15:15

Wujo Macias pisze:Fakt, że miejsce nie było wybitnie daleko od dworca, więc podróż nie przypominała tej, którą odbył Frodo
skojarzenie z hobbitem nasunęło Ci się ze względu na owłosione stopy czy wzrost? <hahaha> <diabel> nie, ja nie wymiękam. Nie zabłądziłem w Londynie więc nie sądzę żebym zginął na Centralnym.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 lut 2011, 15:58

Blazej30 pisze:Wspólną 47/49
Czyli musisz tam dojść od strony Marszałkowskiej, a nie Chałubińskiego. Od strony tych wyjść z peronu ostatnio się nacięłam na brak przejścia właśnie :/ Ja bym zrobiła tak: jak wysiądziesz szła na wyjście z peronu odwrotne do strony z której przyjechałeś. I potem szukała strzałeś do wyjść na Al. Jerozolimskie lub Emilii Plater. Ta druga łączy się ze Wspólną. Absolutnie nie wychodzić na żądne wyjścia z tablicami tramwaju i Ochota, Żoliborz, Mokotów i nie kierować się na wyjścia w stronę WKD. Jeśli wyjdziesz na Tramwaj w stronę Pragi możesz sobie podjechać jeden przystanek Do Rotundy i stamtąd już trafisz łatwo.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 12 lut 2011, 16:27

Blazej30 pisze:
Wujo Macias pisze:Fakt, że miejsce nie było wybitnie daleko od dworca, więc podróż nie przypominała tej, którą odbył Frodo
skojarzenie z hobbitem nasunęło Ci się ze względu na owłosione stopy czy wzrost? <hahaha> <diabel> .
Dobre! Błażej- Macias 1:284
"księżycówka, napisałem Ci priva"

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości