Aby pieniążki ładnie rosły

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Aby pieniążki ładnie rosły

Postautor: Nemezis » 09 lut 2009, 12:46

Słuchajcie, mam do dyspozycji pewną sumę pieniędzy. Chciałabym je gdzieś ulokować i trochę na tym zyskać. Od kilku lat trzymam je na książeczce mieszkaniowej i co miesiąc wpłacam 200 zł, ale ost. usłyszałam, że wcale mi się to nie opłaca.
No więc pytanie: czy ktoś się orientuje na tyle, żeby polecic coś sensownego, coś, co się teraz najbardziej opłaca? Chciałabym, aby to było mniej więcej na takich samych zasadach – że sobie co miesiąc będę wpłacać (może być za rok z góry), byleby tam mi coś sobie ładnie rosło ;)

PS. Jestem totalnym laikiem w tych sprawach i do mnie jak do dziecka trzeba pisać :P
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 09 lut 2009, 17:06

Zależy ile masz tych pieniędzy odłożonych.Jeśli jest to suma rzędu 60-80 tysięcy to bym postarał się dostać kredyt (np.na rodziców) kupił mieszkanie i je wynajął .Niech wynajmujący spłacają kredyt.Jeśli jednak są to pieniądze rzędu 20 tysięcy ,to pozostają ci tylko lokaty bankowe . Jednak najbardziej kompetentna w tym temacie będzie Gosia ,ona powinna wiedzieć co i jak i do tego bezpiecznie.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 09 lut 2009, 17:43

eh, z sumą nie przesadzajmy :P chodzi o niecałe 10 tys., które mam kiedyś dostać, dlatego chcę, żeby to ładnie rosło i żeby najlepiej się zobowiązać do wpłacania jakiejś sumki regularnie ;DD w końcu nie ja płacę :D

AMX pisze:najbardziej kompetentna w tym temacie będzie Gosia ,ona powinna wiedzieć co i jak i do tego bezpiecznie.

no właśnie m.in. na nią liczę :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2009, 17:59

Ale przy takiej kwocie to się nic nie opłaca chyba.
To maleńko przecież.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 09 lut 2009, 18:12

Dla kogoś, kto nie zarabia i jest na utrzymaniu rodziców to nie jest znowu tak maleńko.
Zreszta chyba lepiej cos kombinować, niż miałoby to sobie po prostu leżeć? A taka kwota ulicą nie chodzi.
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 09 lut 2009, 18:15

To jest dobra kwota co by zacząć nią grać a giełdzie,tudzież ulokować w jakichś funduszach(ale to chyba na lepsze czasy).Ewentualnie zawsze można na Bali polecieć :D.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2009, 18:16

Nemezis pisze:Dla kogoś, kto nie zarabia i jest na utrzymaniu rodziców to nie jest znowu tak maleńko.
Ale ja nie pod tym kątem mówię. Mała żeby z nią cokolwiek sensownego zrobić. Taka kwota to do trzymania na w miarę dobrze oprocentowanym koncie jest.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 09 lut 2009, 18:27

AMX pisze:To jest dobra kwota co by zacząć nią grać a giełdzie

hej, pisałam, że jestem laikiem w tych sprawach, totalnie zielona :P

księżycówka pisze:Taka kwota to do trzymania na w miarę dobrze oprocentowanym koncie jest.

No i mi właśnie o konretne pomysły chodzi. Gdzie np.?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2009, 18:30

Nemezis pisze:Gdzie np.?
W dowolnym banku.
Przejrzyj sobie po stronach jakie mają oprocentowania. Ja większość kasy trzymam na eMax Plusie w mBanku, a na bieżące wydatki (i tu mi przychodzi pensja, z której część wrzucam na eMax Plusa sobie) mam eKonto.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 lut 2009, 19:53

10 tys zł :? nie pomoge Ci, jak i jestem ostanim kims, kto by zawierzył Bankom ! liczac na ich jałmużnę, ale jak kto chce swoja Mame jzu pzrekonałem długo to trwało [:D] ale jak likwidowala ostatnia ksiazeczke strasznie sie wkurzyła ....
ujme wiec to tak - czas sie poznac , czas pzrestac byc laikiem
Ostatnio zmieniony 09 lut 2009, 19:54 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 09 lut 2009, 19:54

walutę kup. Wrzuciłem jakiś czas temu trochę kabony w eurosy.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2009, 19:55 przez Ted Bundy, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 lut 2009, 19:55

tez trzeba sie na tym "znac" [:D] i ile Ted zarobileś ? % mi podaj bynajmniej
Ostatnio zmieniony 09 lut 2009, 19:56 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lut 2009, 20:45

Nemezis, trudną sobie porę wybrałaś do inwestowania. nic się nie opłaca teraz. radzę zaczekać kilka miesięcy. sam zaskórniki inwestuję w monety.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 lut 2009, 20:51

Myślałam o jakimś programie inwestycyjnym dla siebie, ale bankowcy odradzają.

Teraz jest niespokojnie, więc chyba lepiej przeczekać... Na jakimś koncie oszczędnościowym. Procent może głodowy, ale na przeczekanie może być.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 09 lut 2009, 21:47

TedBundy pisze:walutę kup. Wrzuciłem jakiś czas temu trochę kabony w eurosy.

No właśnie moja mama pluje sobie w brodę, że posłuchała się taty i nie wykupiła euro kilka miesięcy temu. A to teraz też się opłaca jeszcze?

Blazej30 pisze:Nemezis, trudną sobie porę wybrałaś do inwestowania. nic się nie opłaca teraz.

właściwie sama sobie nie wybrałam, bo niedawno przez przypadek dowiedziałam się, że w ogóle posiadam te pieniądze :D
no i faktycznie, może być mały problem ze znalezieniem czegoś sensownego :|
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lut 2009, 22:12

Nemezis pisze:A to teraz też się opłaca jeszcze?
nie. dzisiejszy kurs PLN to wynik spekulacji.
Nemezis pisze:może być mały problem ze znalezieniem czegoś sensownego :|
raczej zaczekaj
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 09 lut 2009, 22:15

racja, że spekulacji. A jak złodziejski, spekulacyjny kapitał płynął do Polski, to pożyteczni idioci w rodzaju Balcerowicza czy Winieckiego pięli peany, że to kapitał dobry, portfelowy, służy rozwojowi. Czekam, aż odszczekają swoje kłamstwa. Znów na moje wyszło <diabel> <diabel>

Jeszcze można walutę sprawić. Trochę jeszcze poszaleje.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lut 2009, 22:26

TedBundy pisze:racja, że spekulacji. A jak złodziejski, spekulacyjny kapitał płynął do Polski, to pożyteczni idioci w rodzaju Balcerowicza czy Winieckiego pięli peany, że to kapitał dobry, portfelowy, służy rozwojowi
ale to nie przez kapitał który napłynął do nas. ktoś ma kwity (opcje) na złotówki. dostanie kupę kasy jeśli PLN spadnie poniżej pewnego poziomu. więc sprzedaje na potęgę złotówki. jak to się ma do kapitału spekulacyjnego na rynku kapitałowym :> a podobno działasz na parkiecie <boje_sie>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 lut 2009, 05:49

praca pracą, poglądy poglądami. To właśnie m.in oni wyczyścili giełdę i zaniżyli sporo firm poniżej ich realną wartość. Długo się to odkręca.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lut 2009, 11:04

Ted piszesz nie na temat. Kolejny zresztą raz tak robisz. Przeczytaj temat, pierwszy post i pomyśl jak to się ma do pytania tam zawartego ??

Rozumie gdybyś rozszerzył to o własne oszczędności i pytanie odnośnie ici, albo |( tak jak zrobiłeś) napisał co sam robisz i/lub co polecasz
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 10 lut 2009, 12:22

TedBundy pisze:walutę kup. Wrzuciłem jakiś czas temu trochę kabony w eurosy.
ty spekulancie <siekiera> :)
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 10 lut 2009, 19:25

Teraz juz na walucie bedzie trudniej zarobic i tak jest wyzylowana nieproporcjonalnie. Inna sprawa, ze alternatywy jeszcze gorsze... Trzymaj w skarpecie/na lokacie, przynajmniej nie stracisz (mnie 2 lata temu podkusily fundusze inwestycyjne <mlotek> Po 20k w plecy przestalem sprawdzac kursy, zeby sie nie dolowac).
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 11 lut 2009, 17:14

No to pupa. Będzie w
Nexus7 pisze:w skarpecie/na lokacie
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 lut 2009, 18:34

Kiepski pomysl z walutami. Kurs sie zmienia, roznica miedzy kursem sprzaedazy a zakupu jest tak duza ze musi sie mocno zmienic zeby chocby na zero wyjsc.
Inwestowanie wartosciowe na gieldzie jest dobrym sposobem. Ale trzeba sie znac. No i teraz jest dobry moment na inwestycje na gieldzie.
Awatar użytkownika
galeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 25 lis 2008, 15:16
Skąd: Z komputera
Płeć:

Postautor: galeczka » 13 lut 2009, 20:50

Może jakieś obligacje zależy jaka to suma , może kup ziemię albo mieszkanie. Tylko nie graj na giełdzie bo możesz wszystko stracić .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 13 lut 2009, 21:01

A może jakaś lokata 3 letnia z zabezpieczeniem kapitału.Stracić nic nie stracisz co najwyżej nic nie zarobisz. Ja bym poszukał czegoś co ociera się o złoto.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
galeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 25 lis 2008, 15:16
Skąd: Z komputera
Płeć:

Postautor: galeczka » 13 lut 2009, 21:11

[quote=" Ja bym poszukał czegoś co ociera się o złoto.[/quote] Jestem ciekawy co to jest za zło !!
Pozdrawiam
Grace

Postautor: Grace » 13 lut 2009, 23:06

Nemezis, może w siebie zainwestuj - kurs Microsoftu, księgowości, tradingu, językowy, studia podyplomowe <nie wiem, czy masz już obraną ścieżkę kariery, czym się interesujesz> Inwestycje w wiedzę i umiejętności mają wymierną wartość dodaną, jak się wie, co z nią dalej zrobić.

Jeśli jednak nie trafia do Ciebie ten rodzaj inwestycji, to zastanów się nad czterema kluczowymi kwestiami:
1. jaki jest cel inwestycji <dowolny czy ściśle określony>
2. jaki jest planowany okres inwestycji < i ściśle z tym związane przeznaczenie określonej kwoty pieniędzy - czy ta kasa jest Twoją bazową czy dodatkiem>
3. jaka jest Twoja skłonność do ryzyka
4. jaka jest Twoja wiedza i chęć jej pogłębiania/nabycia

Bez znajomości Twoich preferencji, raczej nikt Ci świadomie dobrze nie doradzi. Może źle się wyraziłam - nie doradzi Ci najlepszej opcji, jaką daje Ci rynek.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 15 lut 2009, 23:53

Grace pisze:Nemezis, może w siebie zainwestuj

Wszelkie inwestycje w siebie (naukowe i nie tylko) finansowane są i będą przez rodziców :)

Na pytania nie bardzo wiem, jak odpowiedzieć. Ja teoretycznie nie mogę tych pieniędzy wydać, ponieważ mam je dostać dopiero, jak zdecyduję się iść na swoje. Także jakieś wielkie ryzyko nie wchodzi w grę. Giełda też nie - jestem zielona i nie znam nikogo w moim otoczeniu, komu mogłabym zaufać. Priorytetem póki co jest zlikwidowanie mojej książeczki mieszkaniowej i ulokowanie kasy na czymś bardziej korzystnym. Może to być na podobnych zasadach - że zobowiążę się wpłacać do miesiąc np. 200-300 zł, byle by coś mi tam procentowało.

Myślałam też o jakichś drobnych zakładach. Tu byłabym bardziej skłonna do pogłębiania wiedzy. Tylko od czego zacząć?
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 16 lut 2009, 11:57

Nemezis pisze:Priorytetem póki co jest zlikwidowanie mojej książeczki mieszkaniowej i ulokowanie kasy na czymś bardziej korzystnym.


Tyle tylko, że ulokować te pieniądze możesz jedynie w kupno, względnie remont mieszkania lub domu. :) Chyba, że coś się w przepisach ostatnio pozmieniało... O ile miałaś na nią wpłacane od dobrego kawałka czasu regularne sumy, to trudno mi wyobrazić sobie zrobienie na tych pieniądzach korzystniejszego interesu, patrząc na to, co się dzisiaj dzieje. :]

Nemezis pisze:Może to być na podobnych zasadach - że zobowiążę się wpłacać do miesiąc np. 200-300 zł, byle by coś mi tam procentowało.


Tylko nie daj się na III Filar nabrać. <lol> ...Hm... Jakiś czas temu mogłabyś sobie kupowanie akcji jakiegoś stabilnego funduszu inwestycyjnego obrać za cel w taki sposób. Teraz radzę zainwestować w akcje Mostostalu. ;) Przejmują Stocznię Szczecińską, a to są naprawdę świetne tereny i niesamowicie się w przyszłym roku obłowią na ich sprzedaży, bo nikt nie wierzy, że tam przemysł jakiś zostanie. 8)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości