wykup mieszkania spółdzielczego

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

wykup mieszkania spółdzielczego

Postautor: Andrew » 02 wrz 2008, 09:20

wykupuje mieszkanie od Tesciów , teraz jest temat , wykupic je z gruntem , czy bez ? jak ktoś cos wie, kazda informacja jest mi potrzebna !! co sie z czym wiaze itd.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Tristram
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2007, 00:51
Skąd: DSOTM
Płeć:

Postautor: Tristram » 02 wrz 2008, 09:39

Andrew, zawsze lepiej wykupić z gruntem. Wykup samego mieszkania jest dla spółdzielni bardzo na rękę, bo tak naprawdę niczego nie zmienia. Niby będziesz miał wpis w księdze wieczystej, że Ty jesteś właścicielem lokalu, ale grunt nadal spółdzielni i pewnego dnia możesz się dowiedzieć, że pan prezio spółdzielni (podejmujący decyzję sam w imieniu "wszystkich") opylił grunt razem z blokiem bez pytania kogokolwiek o zdanie. A jak wykupisz grunt (koszty niewielkie - u mnie to było 300 zł), dostaniesz akt własności części 1/x gruntu (w zleżności od liczby mieszkań) i już wtedy bez Twojej zgody nikt całej działki nie kupi.

Koszty nieco większe ale i bezpieczeństwo większe, szczególnie patrząc na to, co się w niektórych spółdzielniach wyprawia (np. grunty figurują w sądach na jedną osobę - prezesa spółdzielni, jakby były jego własnością prywatną :D)
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 02 wrz 2008, 10:27

jeżeli jest to mieszkanie spółdzielcze i jeżeli spółdzielnia wykupiła od miasta grunt na którym postawiony jest budynek (zorientuj się jaki jest stan na chwilę obecną, a jeżeli nie wykupiła, to kiedy zamierzają to zrobić ), w którym takie mieszkanie znajduje się (na własność lub uzytkowanie wieczyste czyli 99 lat), i spółdzielnia daje taką mżliwość swoim członkom (musisz się stać najpierw członkiem spółdzielni - z tego co wiem to nic skomplikowanego) - to zdecyduj się na wykup gruntu w takiej części jakiej bedzie tobie przysługiwał
trzymaj linka do artukułu o własnościach - jestem na bieżąco bo własnie w piątek sfinalizowałam u notariusza swój zakup

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_1017.htm
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 02 wrz 2008, 15:53

Tylko i wylacznie z gruntem.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 02 wrz 2008, 20:11

dziekuje
<browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości