Notebook Lenovo

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Wendigo
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2008, 17:12
Skąd: to mam wiedzieć
Płeć:

Notebook Lenovo

Postautor: Wendigo » 08 sie 2008, 16:09

Witam.
Mam na oku pewien laptop firmy Lenovo jest dość tani ma te funkcje jakich potrzebuje. Jednakże waham ze względu na nieznana markę a przez to niepewna. Czy którys z forumowiczów miał styczność ze sprzętem tego producenta? Jeśli tak to proszę o opinie.

Odrazu nadmieniam zeby nie pisać postów typu "Nie miałem/łam styczności z Lenovo ale jak nieznana firma to nie kupować".
Z góry dziękuje
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-08-08, 16:29 ]
oczywiście wiem że Lenovo to dawny IBM ale słyszałem że produkty owej korporacji się popsuły co by wyjaśniało fakt zmiany nazwy i loga :P
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 08 sie 2008, 17:26

Wendigo pisze:Lenovo to dawny IBM

Nie, Lenovo to stare dobre chińskie Lenovo, od IBM kupiło trademarki niektóre i jakiś tam dział.
I żadna nieznana marka, a jedna z popularniejszych. Jakościowo stawiałabym mniej więcej lekko powyżej acerów, poniżej toshibek na przykład.

Jak kupujesz taniego laptopa, to naprawdę nie ma większych różnic, te zaczynają się przy megapotężnych maszynkach lub tych wyspecjalizowanych, tabletach czy ultralekkich. Wszystko inne robione jest na tym samym chińsko-tajwańskim szajsie :D
Ostatnio zmieniony 08 sie 2008, 17:27 przez pani_minister, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 08 sie 2008, 17:35

Nie przesadzaj ministrowa:) toshiby nie sa takie dobre jakosciowo:)

Powiem inaczej - kazda marka producentow laptopow ma swoje 1-2-3 modele ktore sa naprawde dobrym mocnym sprzetem. Niektore firmy maja kilka takich modeli w roznych przedzialach cenowych. I wlasnie tak powinno sie dobierac laptopa - przeznaczenie + cena.

Ogolnie ibm lenovo bo niby ze juz nie ibm, a jednak czesc ukladow nadal kupowana jest od ibma tyle, ze nie ma zgody firmy ibm na wspolne logo...

Jesli mialbym wybrac laptopa to bralbym przede wszystkim IBM Lenovo bo to wedlug mnie najlepsze lapki, przede wszystkim wytrzymale (spotkalem sie z roznymi lapami ktore komus upadly i tylko 2 lenovo nie zostaly uszkodzone lub byly TYLKO delikatnie pekniete) co innego toshiby hpki i inne lapy - od razu wyswietlacze do wymiany o sony to juz w ogole nie mowie:D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 08 sie 2008, 17:43

Hyhy pisze:wytrzymale

Ale brzydkie :D

Poza tym nie mówię, że toshiby są takie znów najlepsiejsze :P Od Acerów stawiam je jednak wyżej, potem widziałabym HPki na przykład (te do tego ładne są). No i mój wypieszczony dellek oczywiście :D
A z Sony tylko te maluśkie VAIO, taki pudelek wśród laptopów, fikuśne i fajne.

Hyhy, laptopy nie są od rzucania nimi, też mi kryterium - wytrzymałości :D jak chcę mieć solidnego laptopa, to kupuję jakiegoś terenowego wynalazka w metalowej skrzynce.
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 08 sie 2008, 18:11

Z laptopami jak z kazdym sprzetem -- o jakakolwiek marke sie czlowiek nie zapyta, zaraz znajdzie sie ktos, kto mial, psulo mu sie i ma zle doswiadczenia :)
Osobiscie lubie Delle, ale tez znam kupe ludzi, ktorzy uwazaja je za zlom. Z drugiej strony masa ludzi w mojej firmie ma MacBook Air, ktorych ja bym kijem nie dotknal (za malo portow, bez DVD).
Awatar użytkownika
Wendigo
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2008, 17:12
Skąd: to mam wiedzieć
Płeć:

Postautor: Wendigo » 08 sie 2008, 18:23

spoko dzieki za rady teraz jestem bardziej przekonany do Lenovo :)
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 08 sie 2008, 19:42

www.notebookcheck.pl bodajze bardzo fajna stronka i forum. Taka w czerwonym layoucie. Spojrz tam na model Lenovo. Mam: http://www.notebookcheck.pl/testy-i-rec ... 004.0.html

Byl tam model w jakims ogolnym rankingu nsj sprzetu IBM LENOVO R61 cos tam jeszcze w nazwie mial oczywiscie z wyzszej polki cenowej. Byl jakis czas temu na jakims 4-5 miejscu i mial idealnie dopasowane chlodzenie, na 1 wiatraczku osiagal takie wyniki jak inne dobre lapy na 3 i byl duzo duzo cichszy od nich. Ja bym nie wzial HPka z tego wzgledu ze sa wlasnie glosne. Owszem ladne biznesowe, ale dla mnie lap ma bc praktyczny i rozbudowywalny z latwym dostepem do dysku i pamieci, cichutki i bardzo wydajny. Modele hpka z tej samej polki cenowej (prawie najwyzszej) nie sa w stanie akurat z lenovo konkurowac:)

Dell jest ok ale z tego co obserwuje przynajmniej w "moich" firmach Dell i Hp sa duzo bardziej awaryjne od lenovo:)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2008, 19:44 przez Hyhy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości