Wzrost?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Wzrost?

Postautor: unders » 18 cze 2008, 22:46

Witam!

W tym roku skończę 17 lat, mam 1.78 cm wzrostu, 2 lata temu bardzo szybko urosłem w górę, a obecnie od tamtej pory urosłem może z 4 cm...:(.

Gram w siatkówkę, i brakuje mi kilku cm abym miał pewną przewagę, ale i też chciałbym być nieco wyższy, nie powiem że nie przeszkadza mi wzrost ale do sportu potrzeba, tym bardziej do sportu jaki uprawiam "Siatkówka".

Czy istnieją jakieś ćwiczenia tudzież jakieś tabletki które pomogą rozwinąć kości i pobudzić przysadkę mózgową do urośnięcia jeszcze kilku centymetrów?. Bardzo satysfakcjonował by mnie każdy cm.. Chociaż chciałbym mieć min 1.85 :) o czym marzę.

Mam nadzieję że mi pomożecie, bo z pewnością jak pójdę do lekarza to mnie wyśmieje :( , i stwierdzi żebym zmienił sport... <belt>

Teraz wakacje, i mam wielkie nadzieje...

P.S - Proszę podejść poważnie do tematu...

Pozdrawiam Serdecznie! :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 cze 2008, 22:52

unders pisze:Czy istnieją jakieś ćwiczenia tudzież jakieś tabletki które pomogą rozwinąć kości i pobudzić przysadkę mózgową do urośnięcia jeszcze kilku centymetrów?
Nie. Pogódź się z rzeczywistością i nie zajmuj głupotami.
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 18 cze 2008, 23:53

nie no luz :) nie jest tak źle żebym musiał się godzić.

Ale myślalem że dowiem się coś ciekawego, zawsze może coś pomóc, warto zapytać.

Może ktoś inny ma inną opinię? :)

[ Dodano: 2008-06-19, 17:02 ]
Hmm...

Mam nadzieje że wypowiedzą się jeszcze inne osoby na ten temat. Co o tym sądzą...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 20 cze 2008, 21:05

księżycówka pisze:Pogódź się z rzeczywistością i nie zajmuj głupotami.

Noo, to odchudzać się też nie trzeba :D
unders pisze:Może ktoś inny ma inną opinię? :)

Tak - chłopcy rosną do 19-20 roku życia <browar>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 cze 2008, 23:15

Mona pisze:Noo, to odchudzać się też nie trzeba :D
To co innego. Na ilość tłuszczu i sylwetkę można mieć wpływ, a na cm dane przez naturę nie. Jak da więcej to się cieszyć może chłopak, ale jak już nie da to nie ma co biadolić.
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 21 cze 2008, 12:55

Na wagę to nie narzekam, szczupły jestem <banan> nie no <aniolek> .

Szczerze to nie jest co innego, ponieważ tłuszcz i sylwetkę też ma większy wpływ natura, prawdą jest że niektóre osoby mogą jeść kilogramami nie przytyją i nie widać u nich ani grama, a niektóre 1 kanapkę i widać.

W ogóle wyczytałem że rozciąganie się, (wiszenie na drążku) przez to można urosnąć 1-2 cm więcej :) zonk.

Szkoda że nie ma tutaj endrykologa censored
Awatar użytkownika
passion_flower
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: passion_flower » 21 cze 2008, 14:03

unders pisze:endrykologa

Endokrynologa? :>

tu pewnie nie ma, ale w niektórych przychodniach na pewno :P ale to już niestety wymaga ruszenia tyłka sprzed komputera

Coś mi się kiedyś obiło, że na podstawie zdjęcia rentgenowskiego można stwierdzić ile się jeszcze urośnie.
Tu sobie poczytaj http://nauka.katalogi.pl/Wiek_kostny-t33294.html
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 21 cze 2008, 17:14

Ano Endokrynologa :) Troszkę zmieniłem nazwę, [:D]

Ahh te kolejki, a pozatym prędzej mnie wyśmieje niż pomoże, bo stwierdzi że nie mam problemu ze wzrostem..

- Też słyszałem o zdjęciu rentgenowskim, że można stwierdzić ciekawa rzecz, zaraz dokładnie poczytam 8)

P.S Gracie w jakiś sport? i czasami nie przeszkadza wam wzrost?. Nie żebym był nie zadowolony ze swoich 1.78 cm, ale nie chcielibyście więcej mierzyć? :)
Dee Jay..]]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 cze 2008, 17:18

unders pisze:ale nie chcielibyście więcej mierzyć? :)
Oczywiście, że tak, ale tego się nie da zmienić (ja np już nie rosnę) i mam się tym przejmować, zajmować? Brak innych zmartwień czy coś? :|
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 21 cze 2008, 17:22

Nic nie poradzisz, koneic kropka. genetyka. Sa TEORETYCZNE sposoby, ale to zabawa dla desperatow, nie przynoszaca zadnych 100 % efektow, a mogoca dac wiecej skutkow ubocznych i zdrowotnych. W medycynie tylko skrajnym karzelkom takie cos sie podaje.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2008, 17:22 przez TFA, łącznie zmieniany 1 raz.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 21 cze 2008, 20:21

Nie no obecnie wakacje, i brak innych zmartwień chociaż to nie jest żadne dla mnie zmartwienie :] .

Ok koniec kropka na ten temat <banan>
Dee Jay..]]
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 21 cze 2008, 20:24

unders pisze:ale nie chcielibyście więcej mierzyć? :)

Nie. Mi się bardzo podoba mój wzrost.

unders pisze:brak innych zmartwień chociaż to nie jest żadne dla mnie zmartwienie :] .

Jaasne, a świstak siedzi i zawija :]
Jakby to nie było Twoje zmartwienie, to nie zgłębiałbyś się w ten temat...
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 23 cze 2008, 09:50

po prostu jestem ciekawy czy coś takiego istnieje :)

pytać można <diabel>
Dee Jay..]]
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 cze 2008, 09:59

Marissa pisze:Nie. Mi się bardzo podoba mój wzrost.

a mi mój tak średnio. Bo ja to bym jednak wolała albo z 175-8 albo 155. A mam 166. A o tym przypominam sobie tylko wtedy kiedy ktoś na wzrost przy mnie narzeka.
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 23 cze 2008, 10:22

A to przepraszam, ale kobiecie to raczej nie powinno przeszkadzać, 1.66 to i tak ładny wzrost :)

a pozatym *niby mężczyzna nie weźmie od siebie większej kobiety... Khmm? :) - Ale jak kocha to na nic nie zwróci uwagi <banan>
Dee Jay..]]
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 cze 2008, 10:31

unders pisze:A to przepraszam, ale kobiecie to raczej nie powinno przeszkadzać, 1.66 to i tak ładny wzrost :)

mie nie przeszkadza. A nawet nie wiesz jakie rzeczy czasami kobiecie przeszkadzać moga.
ale fakt u kobiety 166 to zupełnie cos innego niż 166 u faceta

unders pisze:- Ale jak kocha to na nic nie zwróci uwagi <banan>

ale zanim kocha to zwraca ;)
Awatar użytkownika
Tristram
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2007, 00:51
Skąd: DSOTM
Płeć:

Postautor: Tristram » 23 cze 2008, 12:52

Mona pisze:Tak - chłopcy rosną do 19-20 roku życia

Z tym stwierdzeniem to bym uważał, bo to różnie bywa, wiem sam po sobie...

Hej, unders, skoro masz niespełna 17 lat i 178cm wzrostu, to jestem niemal przekonany, że do 180cm dociągniesz. Choć to na pewno jest uwarunkowane genetycznie...
Sam gram w siatkówkę i powiem Ci tak: jak kończyłem podstawówkę to miałem 174cm, a dwa lata później, będąc mniej więcej w Twoim wieku miałem 188cm! I później długo, długo nic. I wydawało się, że już nie urosnę, aż dopiero na studiach w wieku 22 lat pojawiły się bóle pleców... ale najpierw to poszło na karb intensywnych treningów, aż w końcu pewien ortopeda postawił mnie pod ścianę z centymetrem i się okazało, że mam 190. A po drodze na wszystkich badaniach (komisja wojskowa, badania okresowe na studiach) wychodziło 188! 2cm w jeden rok. Więc różnie to bywa ale na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie tym głowy. Lepiej popracuj nad wyskokiem ;)
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 23 cze 2008, 13:34

Dzindzer pisze:
unders pisze:A to przepraszam, ale kobiecie to raczej nie powinno przeszkadzać, 1.66 to i tak ładny wzrost :)

mie nie przeszkadza. A nawet nie wiesz jakie rzeczy czasami kobiecie przeszkadzać moga.
ale fakt u kobiety 166 to zupełnie cos innego niż 166 u faceta

unders pisze:- Ale jak kocha to na nic nie zwróci uwagi <banan>

ale zanim kocha to zwraca ;)


No tak, zanim kocha to zwraca, ale potem już "no problem". Ja tam nie zwracam <diabel>.

Hmm a jakie rzeczy mogą kobiecie przeszkadzać? zdradzisz tajemnicę? (ciekawski).

Tristram pisze:
Mona pisze:Tak - chłopcy rosną do 19-20 roku życia

Z tym stwierdzeniem to bym uważał, bo to różnie bywa, wiem sam po sobie...

Hej, unders, skoro masz niespełna 17 lat i 178cm wzrostu, to jestem niemal przekonany, że do 180cm dociągniesz. Choć to na pewno jest uwarunkowane genetycznie...
Sam gram w siatkówkę i powiem Ci tak: jak kończyłem podstawówkę to miałem 174cm, a dwa lata później, będąc mniej więcej w Twoim wieku miałem 188cm! I później długo, długo nic. I wydawało się, że już nie urosnę, aż dopiero na studiach w wieku 22 lat pojawiły się bóle pleców... ale najpierw to poszło na karb intensywnych treningów, aż w końcu pewien ortopeda postawił mnie pod ścianę z centymetrem i się okazało, że mam 190. A po drodze na wszystkich badaniach (komisja wojskowa, badania okresowe na studiach) wychodziło 188! 2cm w jeden rok. Więc różnie to bywa ale na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie tym głowy. Lepiej popracuj nad wyskokiem ;)


No tak, ja mam obecnie 1.78 i będę szedł do 2 klasy technikum, tak więc.. A w gimnazjum urosłem dopiero w 2 klasie do 1.73 i do 3 gimnazjum jakoś do 1.78 i od ponad roku nic, tak więc :) . 2 cm więcej zawsze coś, liczę że podczas tych wakacji coś uciułam :] Siatkówka my love <zakochany>
Dee Jay..]]
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 25 cze 2008, 09:38

Dzindzer pisze:A mam 166

Dzin, moja córka ma 183 i uwierz mi, że powinnaś cieszyć się z tego 166 <browar>
Na marginesie - Jej chłopak ma 178 :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 25 cze 2008, 13:07

Mona pisze:Dzin, moja córka ma 183 i uwierz mi, że powinnaś cieszyć się z tego 166 <browar>


Ja mam jeszcze mniej. 164 i jestem z tego bardzo zadowolona. co prawda mój Miły ma 190 i czasem aż śmiesznie się czuję to przynajmniej mogę założyć KAŻDY obcas! Drugi plus, to, że idąc w lesie mam mniejsze prawdopodobieństwo wejścia w Pająka <banan>
Pod Gwiazdą będę czekać
Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 25 cze 2008, 17:15

Lina pisze:Ja mam jeszcze mniej.

Ja mam jeszcze mniej i też jestem zadowolona :)
Lina pisze:co prawda mój Miły ma 190 i czasem aż śmiesznie się czuję

Mój były też miał coś około tego i czułam się jak w raju <aniolek>
A nie że śmiesznie ;P
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 25 cze 2008, 17:22

Marissa pisze:A nie że śmiesznie ;P


Bywa śmiesznie, zwłaszcza jak chwyta mnie w pasie i po prostu przestawia w inne miejsce 8) Albo musi się mocno schylić, żeby dać mi buziaka
Pod Gwiazdą będę czekać

Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 25 cze 2008, 18:32

ja tam jestem w miarę zadowolona ze swojego wzrostu,choć 171 cm to nie jest tak dużo, w liceum całkiem sporo koleżanek miało wyższy wzrost ode mnie. ja bym chciała mieć tak z 175 cm, ideał <aniolek>
Chaos is a friend of mine
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 25 cze 2008, 19:15

Bywa śmiesznie, zwłaszcza jak chwyta mnie w pasie i po prostu przestawia w inne miejsce 8) Albo musi się mocno schylić, żeby dać mi buziaka


Dla chłopaka to żaden problem, po pewnym czasie już jest wytrenowany, ale przynajmniej widzisz jak cię mocno kocha :D

Nola pisze:ja bym chciała mieć tak z 175 cm, ideał <aniolek>


Zależy ile masz lat, a poza tym życzę ci tego abyś tyle miała :)
Dee Jay..]]
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 25 cze 2008, 19:32

unders pisze:życzę ci tego abyś tyle miała

Chyba chwilę za późno ;DD
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
unders
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: unders » 25 cze 2008, 20:24

Nigdy nie jest za późno, codziennie się rozciągaj, może uprawiaj jakiś sport, to *może góra 2 cm, urośniesz :] Ja wciągu ostatniego tygodnia wiele się dowiedziałem o wzroście co i jak.

Albo trenuj jakieś rozciąganie z chlopakiem censored ( <banan> )

Pozdro!
Dee Jay..]]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 26 cze 2008, 07:36

unders pisze:codziennie się rozciągaj, może uprawiaj jakiś sport, to *może góra 2 cm, urośniesz :]

No, to prawda. Ja miałam 168 zawsze a jak tak się odchudzałam, ćwiczyłam i rozciągałam to mam te 169.5 cm, ale i tak mówię, że mam 170 :P.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2008, 07:41 przez Yasmine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
passion_flower
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: passion_flower » 26 cze 2008, 22:51

to ja na odwrót. w dowodzie mam 170 (a na pewno miałam solidne podstawy żeby taki podać), a ostatnio, jak poprosiłam chłopa o zmierzenie wyszło 168 <hmm>
czyli albo się kurczę albo muszę się postarać o bardziej kompetentnego mierzącego [:D]
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 27 cze 2008, 22:16

passion_flower pisze:czyli albo się kurczę albo muszę się postarać o bardziej kompetentnego mierzącego [:D]

Ja raczej zrobiłabym prześwietlenie kręgosłupa. To może świadczyć o skrzywieniu. Chociaż, oczywiście nie musi.
Awatar użytkownika
passion_flower
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: passion_flower » 28 cze 2008, 11:50

Marissa pisze:Ja raczej zrobiłabym prześwietlenie kręgosłupa. To może świadczyć o skrzywieniu. Chociaż, oczywiście nie musi.

Ok, zmierzono mnie bardziej profesjonalnie - jednak 170 (uff). Ale diagnoza mi zaimponowała, niczym dr House ;) W sumie nie zaszkodzi przy okazji spytać lekarza, a co.

Te 170 jak dla mnie w sam raz. Nie chciałabym mieć ani mniej, ani więcej, ale tak czysto hipotetycznie to bardziej nie chciałabym być wyższa (ciuchy trudniej dobrać, a siatkówkę i tak kaleczę ;d )

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości