REMONT, WYSTRÓJ WNĘTRZA

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

REMONT, WYSTRÓJ WNĘTRZA

Postautor: unlucky_sink » 25 maja 2008, 13:54

Przyszedł mi taki temat do głowy ponieważ zaczynam remontować mieszkanie, właściwie to już wszystko zaplanowałam. Do remontu mam 2 pokoje. Wiem jakie chcę tapety i farby, mam problem tylko ze znalezieniem wykładziny dywanowej w kolorze czarnym(chciałabym jakąś taką dobrej jakości).

Wymyśliłam tez że zamiast kupować drzwi chciałabym płytę gipsową na szynach-do tego jakis uchwyt i mam przesuwane drzwi (podobno tanim kosztem). Tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać...

I ostatni element: na początku planowałam podwiesić sufit, ale narodził się nowy pomysł. Zamiast podwieszać cały- wyciąć z płyty gipsowej dwie łzy-większą i mniejszą i w nich umieścić halogeny.

Czy takie coś trudno zrobić? Czy ktoś się orientuje w cenach materiałów i gdzie ewentualnie coś takiego można zrobić? Liczyłam tutaj między innymi na Impka, wiem, że on zajmuje się takimi rzeczami <hmm>

aaaa i jeszcze jedna rzecz- "duży" pokój ma być w stylu retro (ściana za kominkiem czarna, dwie białe i na jednej taka tapeta:
http://www.allegro.pl/item369164557_tap ... linie.html , na podłodze czarna wykładzina dywanowa, sufit biały a te łzy też chcę pomalować-może czarny i czerwony ) i pytanie -jakigo koloru kafelki kupić pod kominek? <chory>

Wszelka pomoc rady, pomysły mile widziane :)
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 25 maja 2008, 14:38

unlucky_sink pisze:Zamiast podwieszać cały
No zgadza się cały to bez sensu, zmniejszy Ci się pokój i nic więcej, fajny efekt jest gdy podwiesi się sufit tylko do okoła ścian. Wtedy na środku sufitu zostaje tak jakby wklęsły kwadrat. Taki bajer odmienia całe pomieszczenie, no i halogeny można wtedy do okoła w tym podwieszeniu zrobić. Chociaż z tym łezkami to tez może fajne być, ale to może być trudne w wykonaniu. Fachowiec owszem poradzi sobie, ale ładnie za to policzy.

unlucky_sink pisze:chciałabym jakąś taką dobrej jakości
Jeśli chodzi Ci o to, żeby była wytrzymała, niezniszczalna to takie właściwości mają wykładziny przemysłowe, czyli takie które kładzie się w biurach, urzędach... I nie widze w tym nic złego, żeby sobie taką do pokoju dać. Wyglądem się nie różni, jest zapewne trochę droższa.

unlucky_sink pisze:gdzie ewentualnie coś takiego można zrobić?
No chyba u Ciebie w pokoju byś to chciała mieć :> Znajdź jakiegoś kolesia co jest dobry w wykańczaniu pokoi karton-gipsem. Na miejscu najlpiej Ci doradzi i przybliży cenę, bo tak przez forum to się chyba za bardzo nie da.

unlucky_sink pisze:Wymyśliłam też że zamiast kupować drzwi chciałabym płytę gipsową na szynach-do tego jakis uchwyt i mam przesuwane drzwi (podobno tanim kosztem). Tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać...
Drzwi z płyty gipsowej? Nie da rady... Chyba jakiś błąd się wkradł. Ale jakieś najprostrze drzwi nawet z litego drewna nie powinny być strasznie drogie.

Aha i co do kosztów, to ostateczne kalkulacje pomnóź x2. Zawsze tak wychodzi :)

No i jeszcze nie powiedziałaś ile planujesz wydać na to. Jak bardzo licza się koszta. Bo nawet co do farb, to możesz kupić najtańsze i malować 5 razy i efekt będzie marny, kolor nie taki jak na szablonach. A jak kupisz dobrą farbę pomalujesz raz i będzie ładnie jak na obrazku.

Co do wystroju/kompozycji to Ci nie pomogę, bo to najbardziej zakręcona sprawa. Trzeba wszystko dobrze przemyśleć, żeby pokój ładnie był skomponowany.
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 25 maja 2008, 15:13

Golly Gee pisze:Chociaż z tym łezkami to tez może fajne być, ale to może być trudne w wykonaniu. Fachowiec owszem poradzi sobie, ale ładnie za to policzy.

To był pomysł mojego chłopaka ,jemu jakiś facet zrobił to za 250 zł- więc przystępna cena.Tylko że teraz ten fachowiec jest poza zasięgiem... a to z podwieszaniem do okoła ścian-dobry pomysł, ale przy tak małym pokoju te łezki wydają się najlepszym rozwiązaniem :)
Golly Gee pisze: Ale jakieś najprostrze drzwi nawet z litego drewna nie powinny być strasznie drogie.
Nie chcę drewna, chcę przesuwane drzwi(białe)- gdzieś takie coś widziałam, tylko nie pamiętam gdzie...

Właśnie rozmawiałam z kuzynem i powiedział, że z tymi drzwiami nie będzie problemu, że się tego podejmie. Twierdzi, że łezki też łatwo wyciąć :) więc jedna sprawa z głowy.

Golly Gee pisze:No i jeszcze nie powiedziałaś ile planujesz wydać na to. Jak bardzo licza się koszta.
chcę jedynie zaoszczędzić na tym co mozna samemu zrobić-czyli zamiast zamawiać przesuwane drzwi za 1200zł wolę zrobione za 400zł ;) takie podwieszane cudenka w sklepie widziałam od 800zł więc i tu można zaoszczędzić.

Na farbach nie zamierzam oszczędzać, podobnie jak na tapecie, wykładzinie, kafelkach.
Ostatnio malowałam farbami firmy dulux- TRAGEDIA. Kolory wyszły zupełnie inne.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2008, 15:17 przez unlucky_sink, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 25 maja 2008, 15:45

unlucky_sink pisze:Nie chcę drewna, chcę przesuwane drzwi(białe)- gdzieś takie coś widziałam, tylko nie pamiętam gdzie...
No ok, drewno też można pomalować, ale nie wierzę że drzwi były z płyty gispowej, nie wiedziałem czegos takiego nigdy. Może jakaś płyta typu MDF... Ale jak kuzyn powiedział, że to zrobi to teraz jego zmartwienie, cenę podał przystępną raczej.

Aha i co do tych farb. To, że kolor wyszedł inny to nie musi być wina farb. No bo Dulux już jakimś szajsem nie jest. Zawsze odcień wychodzi inny, bo to zalezy od naświetlenia pokoju, od podłoża, od innych kolorów w pokoju, jak to będzie kontrastować itd itd. Efekt końcowy nigdy nie zgadza się z szablonem. I tu już cena farby nie pomoże. Z kolorem ścian zawsze wychodzi troszkę inaczej niż się planowalo. Mimo to na farbie nie należy oszczędzać z innych powodów. Na tapetach tak samo, więc dobra decyzja.
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 25 maja 2008, 15:51

Golly Gee pisze:ale nie wierzę że drzwi były z płyty gispowej, nie wiedziałem czegos takiego nigdy.

To że Ty tego nie widziałeś nie znaczy że nie istnieje :)

Golly Gee pisze:Aha i co do tych farb. To, że kolor wyszedł inny to nie musi być wina farb. No bo Dulux już jakimś szajsem nie jest. Zawsze odcień wychodzi inny, bo to zalezy od naświetlenia pokoju, od podłoża, od innych kolorów w pokoju, jak to będzie kontrastować itd itd. Efekt końcowy nigdy nie zgadza się z szablonem. I tu już cena farby nie pomoże. Z kolorem ścian zawsze wychodzi troszkę inaczej niż się planowalo. Mimo to na farbie nie należy oszczędzać z innych powodów. Na tapetach tak samo, więc dobra decyzja.

Dobrze, a jak wybierać farby w odcieniu żeby wyszły takie same jak sobie upatrzyliśmy? <hmm>
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 25 maja 2008, 16:31

Marissa pisze:Dobrze, a jak wybierać farby w odcieniu żeby wyszły takie same jak sobie upatrzyliśmy?
To jest trudne, dobrze to zrobi dekorator wnętrz z doświadczeniem. A ja mam na myśli to, że jak patrzysz na mały szablon koloru, to nie jest to samo, jak będziesz miała wszystkie ściany w tym kolorze. To zawsze robi inne wrażenie. Przy dobrych farbach, efekt końcowy powinien być zbliżony do szablonu. Tylko chodzi mi o efekt wizualny. On zawsze jest trudny do przewidzenia. Bo choćby szara plamka na czarnym lub białym tle, nie wydaje się tą samą plamką. O to mi chodzi. O wrażenie i efekt końcowy.

Marissa pisze:To że Ty tego nie widziałeś nie znaczy że nie istnieje
Niby tak, niby różne cuda się dziś robi. Ale drzwi z gipsu? Póki co nie wierzę :)
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 25 maja 2008, 16:32

Golly Gee pisze:Aha i co do tych farb. To, że kolor wyszedł inny to nie musi być wina farb.
Zastanawiam się nad mieszaniem-robią to w wielu sklepach dodając pigmentu aż do uzyskania odpowiedniego efektu. Zalezy mi na intensywnych kolorach. Z bielą nie będzie problemu, ale z czernią i czerwienią już tak-możliwe, ze tak jak mówisz to nie wina farby a ścian, podkładu... :/
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 25 maja 2008, 18:26

unlucky_sink pisze:Zastanawiam się nad mieszaniem-robią to w wielu sklepach dodając pigmentu aż do uzyskania odpowiedniego efektu.
Można i tak, tylko wtedy efekt końcowy jest jeszcze mniej przewidywalny. No, może bez przesady, bo z czerwonego nie wyjdzie zielony. Ale właśnie chodzi mi o intensywność koloru. No i ten pigment żeby był dobry.

A jeszcze moja taka uwaga. Ja wiem, że to fajnie mieć jaskrawe czerwone ściany, ale do czasu. Pierwsze wrażenie jest spoko, ale jak posiedzisz trochę w takim pokoju zaczniesz się męczyć. To raz. A dwa: czerwony pomniejsza optycznie pomieszczenie. Czarny jeszcze bardziej. Chyba, że te kolory to jako dodatek to jakiegoś jasnego pastelowego koloru to co innego.

Tu strona producenta dobrych farb, tam jest trochę praktycznych porad jak poszukasz. Jeśli jeszcze nie zaglądałaś http://www.beckers.pl/
ale wkoło jest wesoło

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 516 gości