Mandat

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Mandat

Postautor: mariusz » 10 cze 2004, 21:10

Ile i za co dostaliście najfajniejszy mandat?? Czy płaciliście za nie?? Niektorzy moi znajomi mówią, że płacenie nie ma sensu, pponieważ i tak nikt nie upomina się o te pieniądze. Co o tym sądzicie??
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 11 cze 2004, 11:22

dostałem 50 zł za sikanie pod dworcem głównym w Gdańsku :P było juz późno z imprezy się wracało kibelki pozamykane a natura wzywała ;). Do tego wszystkiego kiedy stałem sobie odwrócony pan policjant świecił na mnie latarką :P z poczatku myślałem że jakiś pedzio czy cuś ;). Nie tak dawno temu dostałem 80zł za jazde autobusem bez biletu :P i tak nie zapłaciłem ;). Jak ktoś chce może napisać odwołanie... chociaż z tego co mówią moi znajomi potem przysyłają że i sąd się o pieniądze upomni jednak w paktyce jest tak że i tak większość ludzi ma to głęboko gdzieś a i tak nic za to im się nie dzieje ;)
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 15 cze 2004, 18:37

A ja na szczęście nigdy jeszcze nie dostałam mandatu.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 15 cze 2004, 20:19

A ja na szczęście nigdy jeszcze nie dostałam mandatu.

Też tak myślałem do niedawna;)
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 15 cze 2004, 22:52

Ja ostatnio dostalam ładny mandacik(110zl)za jazde w autobusie bez biletu, i jak wiekszosc ludzi, nie zamierzam go zapłacić :)
What can you see
on the horizon?
Why do the white gulls call?
Across the sea
a pale moon rises
The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 16 cze 2004, 01:52

Jakies 1,5 roku temu dostalem za bilet w autobusie nie zaplacielm. Teraz przyszlo mi z KRUKA ( firma ktora sciaga dlugi ) wezwanie do zaplaty 150 zl , oczywiscie podarlem to i sram na to :)

Mam tez mandat na 50 zl za przejscie na czerwonym swietle ale juz lezy u mnie z pol roku , tez sie nikt nie upomina. Ale za to moze komornik do domu wjechac :) Kiedys ten zapalce :)
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 16 cze 2004, 02:12

Jechałam do pracy. Na romantyczną nockę z komputerami ... laptop był obok na siedzeniu. Wjeżdzam na rondo, caly czas stukajac siakies pierdoly na klawiaturze... (, bo gonil mnie czas, a byla juz chyba godzina 00:00) Zapomnialam do ktorego biura mialam jechac i szukalam cholera karteczke z adresem, co by zjechac z ronda we wlasciwa strone... (czyli krecilam sie w kolko) Probowalam znalezc papierosy.. to zwolnilam maksymalnie jak sie da i dalej czyniłam swoje ... Zauwazylam, ze ktos, kto stal na poboczu (tzn. srodku ronda) smieje sie i trzyma za brzuch...
"Co jest ???" pomyslalam....
Wystarczylo odwrocic wzrok od komputerka i przestac myslec "cholera w ktora strone zjechac?" ... by zrozumiec, ze ZABLOKOWALAM rondo, wszak dla mnie pierwszenstwo, nie tylko dla smiertelnikow ale i Panow Policjantow, z ktorych jeden wysiadl i mnie najnormalniej na swiecie na ziemie sprowadzic chcial i przy okazji zatrzymac.

To najbardziej chore, com zrobila. Usprawiedliwieniem byla li tylko duza ilosc nieprzespanych nocy i moje sporadyczne, ale baaaardzo dotkliwe roztrzepanie.

Nie pamietam niestety ile mnie dana impreza kosztowała- sporo na pewno. I nie pomagały tlumaczenia, ze czytałam własnie kodeks drogowy (taki glupi zart... a cholera zawsze pomagało), albo i, zem nie stad (nieprawda, ale rejestracje obce ... tylko blondyna o adresie w dokumentach zapomniala). Nie pomogla takze (uwaga) Śliwowica (wozona na tym podobne okazje), na ktorej widok oczy im sie mocno zaswiecily, ale widac chcieli sie ze mnie dluzej posmiac oraz przy okazji tylko wystawic mandat (naprawde to wygladalo jakby bylo przy okazji).

Ale co tam, bylo to jakies 5 lat temu, ale pamietac bede chyba do konca swoich dni ;)))
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Postautor: Asia » 20 cze 2004, 22:23

Ja nie mam jeszcze prawka, ale jadac ostatnio z moim braciszkiem (ktory wspanialomysle chcial podrzucic mnie do szkoly) Panowie policjanci wlepili nam mandat ze wymijanie na ciągłej :D oczywiscie jak braciszek napomknal ze baardzo sie spieszymy (sam jechal do pracy) to panowie powiedzieli ze za pospiech jeszcze nie karali ale moze zaczna?!
Mialam jeszcze kilka przejsc z policja...nie chodzi o same mandaty,ale troche sie tego nazbieralo i mam jeden krotki wniosek: CHWDP prze CH zeby byl dłuższy :D:D
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 20 cze 2004, 23:48

CHWDP

Aha... czyli Chowaj Windows Do Piwnicy? :D
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
J-94
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 14 gru 2003, 15:06
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: J-94 » 21 cze 2004, 10:06

WCZORAJ czyli w niedzielę wracam z urodziń i niestety potrzeba wzywała, w parku puściutko i sobie siusiam, nagle strażnik miejski podchodzi i pyta co ja robię , ze tu nie jest wc , a ja mu grzecznie odpowiadam że sikam na trawę aby dokuczyć biedronką, z tego wywiązała sie gadka a żadnego kibelka nigdzie nie ma i dostałem 1000 zł kazał zapiąc rozporek ale nie przestałem hihi bo za 100 to trzeba było dokończyć, zresztą to nie jest kran nie idzie tak odrazu przestać :D
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 21 cze 2004, 15:28

BlueEyes pisze:
CHWDP

Aha... czyli Chowaj Windows Do Piwnicy? :D


CHWDP - Chowaj winko do plecaka
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 21 cze 2004, 15:31

J-94 pisze:... i dostałem 1000 zł kazał zapiąc rozporek ale nie przestałem hihi bo za 100 to trzeba było dokończyć


To ile w końcu dostałeś?? 1000 czy 100??
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 21 cze 2004, 16:02

Chyba jednak dostał 100zł bo raczej ogromną przesadą byłoby za siusianie w miejscu publicznym płacić 1000zł.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
J-94
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 14 gru 2003, 15:06
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: J-94 » 22 cze 2004, 10:05

SORKI miało być 100 złotych pln, przepraszam za bład
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 cze 2004, 12:55

350 zł za przekroczenie szybkosci o 110 km /h ale ile musiałem sie naprosić !!! by taki dostać !Ale POlicjanci w sumie sa oki , poza tymi z miasta Łodzi , nas slazaków tam nie cierpią ! :547:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 22 cze 2004, 14:45

krzys pisze:350 zł za przekroczenie szybkosci o 110 km /h


To jakie było ograniecznie prędkości??
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 22 cze 2004, 18:59

Wystarczy, ze jest 60 ...
Wtedy jedziesz "tylko" 170... nie zdarzylo Ci sie?
Choc.. ja od ponad 5 lat boje sie juz tak jezdzic :-)
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 cze 2004, 21:28

dokładnie 170km/h ustawiony tempomat , ale to była niedziela , nie było wiec ruchu , ale pały oczywiscie stały :D Na drodze Poznan - Gliwice ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 23 cze 2004, 10:06

170 km/h to już chyba przesada, szczególnie na polskich drogach. Ja w życiu najszybciej jechałam (no ale nie jako kierowca bo prawa jazdów jeszcze nie mam) 120km/h i to na autostradzie niemieckiej. Ale 170km/h to już ostra jazda :D
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 23 cze 2004, 10:24

Triniti19 pisze:120km/h i to na autostradzie niemieckiej. Ale 170km/h to już ostra jazda :D


120- nieraz zdażyło mi sie jechać z taka prędkościa po mieście.
170- Autostrada, zdarzyło sie nawet zwykłą drogą.

Faktycznie są to spote prędkoście, jednak w razie stłuczki przy 120 i 170 a nawet 200 szanse na przeżycie są podobne :( Należy wiedzieć gdzie i kiedy można pozwolić sobie na taką jazdę. Aha, trzeba jeszcze mieć czym.
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 23 cze 2004, 10:29

Aha, trzeba jeszcze mieć czym.

Co prawda to prawda, ale widziałam pare razy jak maluchem rozpędzali się do prawie 100km/h. Tam to dopiero była głupota.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 23 cze 2004, 10:58

Triniti19 pisze:Co prawda to prawda, ale widziałam pare razy jak maluchem rozpędzali się do prawie 100km/h. Tam to dopiero była głupota.


Maluch spokojnie rozędzi się nawet do 120km/h :) Jednak to juz jest jazda prawie kaskaderska. Kiedych jechałem maluchem i rozpędzałem go do 100km/h przez chyba 40 sekund. Potem wsiadłem w swoje auto i na tej samej drodze rozpędziłem się do 100 w 14 s. :) Czasy maluchów już się skończyły;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 cze 2004, 11:09

Ostatnio od samej Czestochowy jechałem z maluchem do samych katowic non stop 115 km/h i wiecie co ??? skubany sie nie rozleciał ! w porywach nawet dochodził do 125km/h i to na silniku normalnym ! :D
A tak po prawdzie kochani , to predkosc zaczyna sie dopiero po 200 km/h tu już nie ma zartów a róznica wzrasta strasznie np 200 a 220 niby 20 róznicy ale odczucia o wiele wieksze !!!!!!!!!!!!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
sallvadore
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 sty 2004, 01:02
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: sallvadore » 24 cze 2004, 15:10

Mnie zdarzylo sie zaplacic mandat tylko raz (chociaz jezdze bardzo szybko po miescie i w trasie) Natomiast w lape dawalem dwa razy. Pamietam pierwszy raz (dwa tyg. po odebraniu prawka) jak jechalem autem i wymusilem pierwszenstow na rondzie bedac zagadany z kumple. A ze kulturny ze mnie kierowca mignalem awaryjnymi przepraszjac taksiarza (jak myslalem) Jak bardzo sie zdziwlime gdy zatrzymalem sie za rondem 20 metrow, zeby kumpel mogl skoczyc do wypozyczalni po film, a tu pod oknem wyrasta policjant. Co sie okazlao, to nie byla taryfa tylko radiowoz. Policjant zaprosil do do wozu i zaczely sie pertraktacje. Panowie mieli ubaw jak powiedzialem "panowie no co wy? przeciez przeprosilem awaryjnymi! :D ". Stanelo na 10zl ( drobnych nie chcieli), pojechali odrazu do McDonaldsa! ....
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 25 cze 2004, 19:38

Hmm, ostatni mandat? We wtorek... raptem jechałam 88km/h a od 1 maja jest wszędzie w miastach 50 (normalnie na tym kawałku jeżdze ponad 100 :p bo się zawsze spiesze). Nie udało mi się ich ubałgać. kolejny madat do kolekcji i kolejny, którego nie zapłacę. Podobno do domu przyszło coś od komornika (mandat z maja zeszłego roku, to był 2 w moim zyciu), ale się nie stawiłam (nie mieszkam w miejscu zameldowania).
Mój pierwszy mandat i tak był niższy niż miał poczatkowo być - o 40%. Tamten samochód (zmieniłam go pozniej) był niski, a ja akurat miałam bluzeczkę ze sporym dekoltem :p, więc się koleś mógł napatrzeć. Faceci to wzrokowcy :D:D
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 26 cze 2004, 14:38

Ostatnio na pewnej stronce przeczytałam fajną sprawe z facetem i mandatem.
Oto link:
http://www.joemonster.org/article.php?s ... =0&thold=0
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lip 2004, 03:28

Nie no 170 przy 60 to przesada. Ja wiecej niz 2krotnie nie przekradzam predkosci :) Noooo raz przekroczylem 10krotnie :D Bylo 5km/h :)
A na autostradzie wczoraj jak wracalem to 190km/h (predkosci nie przekroczylem) a tak srednio to 170 :) Ale to i tak malo i i tak jest to jazda baaardzo meczaca.

A co do mandatow.... wiadomo, autobus i brak biletu. Nie zaplacilem :) Tylko ze ja takie akcje daje zawsze na legitke ze starym adresem (jakos przez 2 lata nie chcialo mi sie nowej wyrobic. Tzn chcialem ale musialbym pisac pismo a to byla granica nie do przejscia ;))
Pozdrawiam

Ps: Mandatow drogowych jeszcze nie mam, a jezdze od maja br. :)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 07 lip 2004, 11:51

Maverick pisze:Ps: Mandatow drogowych jeszcze nie mam, a jezdze od maja br. :)


Spoko, pojezdzisz....
Ja pierwszy mandat dostałem po 3 latach jezdżenia. (a jezdże dużo) Po prostu wyszedłem z założ4enia ze prędzej, czy później i tak dostane mandat;) Kazy kiedyś dostanie ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 paź 2007, 02:15

Raz jeden mandat dostalam. I nie za brak biletu tylko za druga najpopularniejsza opcje - picie w miejscu publicznym. Najdrozsze 2 lyki piwa w moim zyciu.

No i kiedys o maly wlos nie dostalam 50 zł za stanie na trawie. :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości