savoir vivre

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 sie 2009, 23:20

Obrazek

dla przypomnienia o czym jest ten temat <diabel>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 10 sie 2009, 23:44

Mati, swietne, juz zasysam na kompa. Prostaczka straszna jestem, przeraza mnie ta ilosc widelcow, lyzek i nozy. Zanim bym doszla co do czego to kelner 10x by wszystko wyniosl (swoja droga, z tego wszystkiego to wiem jak sie beze je bo ogladalam Jole K. [:D] ).
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 11 sty 2010, 22:05

Kiedyś przyłapano mnie na trzymaniu rąk w kieszeni, niby nic nadzwyczajnego, ale przypadek sprawił, że akurat witałem się z kobieta.
Do głowy mi nie przyszło, ze należy wyciągnąć je, bo i dlaczego?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 22:06 przez unter, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, unter
- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 sty 2010, 22:08

unter pisze:Do głowy mi nie przyszło, ze należy wyciągnąć je, bo i dlaczego?

Ale już wiesz ??
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 11 sty 2010, 22:10

unter pisze:Kiedyś przyłapano mnie na trzymaniu rąk w kieszeni, niby nic nadzwyczajnego, ale przypadek sprawił, że akurat witałem się z kobieta.
Do głowy mi nie przyszło, ze należy wyciągnąć je, bo i dlaczego?

Ja w sumie o tym nie wiedziałem, ale jakoś zawsze wyciągałem ręce z kieszeni przy takiej okazji (i tak je rzadko tam trzymam, nie mam takiego zwyczaju).
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 sty 2010, 22:13

bo tak wymaga kultura...jak się z kimś witasz, obojętnie czy to kobieta czy mężczyzna, należy wyjąć ręce z kieszeni, a gdy podajesz rękę, zdjąć rękawiczkę...a gdy znajomy stoi w towarzystwie, to podać rękę wszystkim, a nie tylko jemu...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 sty 2010, 22:14

zawsze gdy podchodzi do nas kobieta to rece won z kieszeni , jak siedzimy - wstajemy - nosz ludzie to podstawy są.
JAK WCHODZISZ DO KAWIARNI z kobieta , to idziesz przodem - kobieta za tobą , chyba ze jest kelner - to kelner idzie pierwszy za nim kobieta , ty za nia !!
i chyba jasne dlaczego ....
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 22:15 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 11 sty 2010, 22:17

Dzindzer pisze:
unter pisze:Do głowy mi nie przyszło, ze należy wyciągnąć je, bo i dlaczego?

Ale już wiesz ??

Wiem, ale nie akceptuje tego.
Emancypantki staja na głowie, żebyśmy nie widzieli w nich kobiet, a tu nagle taki afront.

Obrazek
Źródło: szkice.feen.pl
Pozdrawiam, unter

- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 sty 2010, 22:20

masz wybór ! albo bedziesz postrzegany jako dzentelmen , albo jako cham
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 11 sty 2010, 22:23

unter pisze:Emancypantki staja na głowie, żebyśmy nie widzieli w nich kobiet, a tu nagle taki afront.

Czyli jak witasz się z facetem, to ręce wyciągasz?

Jak do nas wchodzi szef do pokoju, wita się podając rękę, to ze zwykłej kultury lekko wstaję.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 sty 2010, 22:29

szef ... wystarczyło by jesli ogolnie powiedzial by "dzien dobry" , reke podał jedynie kobiecie do której przyszedł z sprawa . [:D]
No ale jak jest WAS DWIE ?? <diabel>
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 22:30 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 11 sty 2010, 22:32

Andrew pisze:masz wybór ! albo bedziesz postrzegany jako dzentelmen , albo jako cham

chyba masz racje, cholera urodziłem się w kraju nad Wisla i kulturowo bliżej mi do rosyjskiej kufajki z polówką w kieszeni, niz do angielskiej mgły, kilkusetletnich trawników i mówienia z duma, ze nie jestem jakimś tam obywatelem, tylko poddanym Jej Królewskiej Mości.
A może by tak pooglądać trochę filmów i zacząć grac kogoś, kim nie da się być? W końcu tyle ludzi udaje, ze pewni i mi nie zaszkodzi... [:D] [:D]


Edit.
Olivia, nie wyciągam. No, chyba ze witam sie z kimś, komu należy oddać szacunek.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 22:35 przez unter, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, unter

- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 sty 2010, 22:34

w sumie pozerem tez mozesz byc - mnie tam rybka [:D]
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 22:34 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 sty 2010, 22:37

chyba masz racje, cholera urodziłem się w kraju nad Wisla i kulturowo bliżej mi do rosyjskiej kufajki z polówką w kieszeni, niz do angielskiej mgły, kilkusetletnich trawników i mówienia z duma, ze nie jestem jakimś tam obywatelem, tylko poddanym Jej Królewskiej Mości.
A może by tak pooglądać trochę filmów i zacząć grac kogoś, kim nie da się być? W końcu tyle ludzi udaje, ze pewni i mi nie zaszkodzi... [:D] [:D]

A co to ma do tematu.
unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 11 sty 2010, 22:41

Andrew, a wiec jest nas już dwoje [:D]

Ale tak naprawdę czasami trafiają się sytuacje, ze człowiek nie wie jak zareagować - wyjąc łapsko, czy nie?

Dzindzer, byla mowa o dżentelmenach. Jak twierdza Anglicy takim należy się urodzić. Przyswojenie manier to nie to samo.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 22:46 przez unter, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, unter

- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 sty 2010, 22:42

zaczynam Cie nie rozumiec - ja wiem jak reagowac i sie zachować
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 sty 2010, 22:48

To bądź po prostu kulturalnym człowiekiem.
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 11 sty 2010, 23:29

Czytam Wasze posty i szczerze mowiac glupieje. Np. z calym szacunkiem Andrew ale z tego co zdolalem przeczytac to przedstawiles podstawowe zasady savoir vivre i chwala Ci za to ale moim zdaniem przecietny czlowiek z ulicy/miasta/skadkolwiek nie jest obeznany z tymi zasadami i mysle ze np. nie zdejmowanie rekawiczek co do przywitania itp... , nie bedzie nie taktem i ten 2 czlowiek ktory na ciebie patrzy nie pomysli o Tobie jako ,,cham'' jak ktos juz wczesniej pisal gdyz z mojego punktu widzenia savoir vivre kazdy przejmuje po rodzicach. Nie kazdy zna te zasady bardzo dobrze np. ja ale wie podstawowe zasady jakimi sa otwarcie drzwi przed kobieta..., ustapienie jej miejsca w busie... 8 tysiecy przykladow ale podawanie reki golej po zdjeciu rekawiczki dla jednych jest oznaka szacunku nie chamstwa, tak przyjmuje sie miedzy ludzmi nie w ksiazkach i zasadach savoir vivre. Ludzie czynia pewne zachowania dlatego ze wydaje im sie ze jest to kulturalne i taktowne nawet jesli nie jest to zasada savoir vivre.
Uwazam rowniez ze kobiety maja 18 krotnie lepiej niz my poniewaz sa przez nas traktowane jako damy. Mysle ze nie ma znaczenia jakiego wieku jest facet i moze miec i 98 lat ale gdy idzie 30 letnia kobieta powinien jako 1 lekko sie sklonic poniewaz to kobieta, jesli chodzi o szefa i pracowniczke mysle tak samo najpierw mezczyzna i za przeproszeniem mam w dupie wiek, range i inne... tak juz na tym swiecie jest, kobiety powinny byc traktowane po dzentelmensku tak jak i kiedys niby rownouprawnienie ale to gowno. Leśny Dziadku rowniez z calym szacunkiem jezeli sie zaprasza kogos gdziekolwiek powinno sie wyjac ze swojego portwela tyle ile potrzeba - nie ma znaczenia ile, kosztamie mozna sie podzielic ale juz w zwiazku chodz chlopak nie powinien zwykle przyjmowac pomocy chyba ze jego portwel wyraznie tegopotrzebuje.
To tylko moje zdanie wiec bez zwodow. Pozdro 600 nie bojcie sie plam na swetrze.
W roku pańskim 1314
patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,
Walczyli jak waleczni poeci,
Walczyli jak Szkoci
i wywalczyli sobie wolność.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 sty 2010, 00:50

Smile8 pisze:Uwazam rowniez ze kobiety maja 18 krotnie lepiej niz my poniewaz sa przez nas traktowane jako damy.
Dlaczego mam wrazenie ze dzisiaj sie kobiety traktuje nie jak damy a jak suki i one sie z tego ciesza? Pamietaj ze aby traktowac kobiete jak dame samemu trzeba byc dosc wysoko. Byle dres tak kobiety nie potraktuje. Wiec statystycznie rzecz biorac wcale tak traktowane nie sa. Zreszta kobiety statystycznie nie zasluguja na takie traktowanie. W ogole juz widze jak sie klaniasz przed 30 letnim pomarszczonym zsoaryzowanym skwarkiem. Ze wszystkim trzeba znac umiar i wiedziec gdzie na to jest miejsce. I przede wszystkim wiedziec komu podawac reke gola a komu przez lateksowa rekawiczke.
Co prawda prawdziwe wyzsze sfery cechowala umiejetnosc zachowania klasy wobec kazdego, niemniej jednak im ta klasa pasowala. Jak wysiadziesz z fiata a nie rolsa i bedizsz sie zachowywac jak arystokrata bedziesz smieszny.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 00:52 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 sty 2010, 14:56

POPRAWNE ZACHOWYWANIE SIE NIGDY NIE BEDZIE SMIESZNE chyba ze dla chamów
słowo cham co oznacza ? prosze bardzo
"chamem określa się człowieka źle wychowanego, gbura, prostaka)."
wiec dlaczego Cie drażni moje uzycie tego słowa ? sa zasady dobrego wychowania i je sie powinno znać ! Jesli ktos nie wie jak sie powinno jesc sztućcami ... jest w jakiej tam czesci chamem .Jesli ktos ci przekazał wiedze , ze rekawiczke w okreslonych okolicznosciach masz sciagac , to cie zle wychował - tu znowu cham pasuje [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 12 sty 2010, 15:57

Maverick pisze:Dlaczego mam wrazenie ze dzisiaj sie kobiety traktuje nie jak damy a jak suki i one sie z tego ciesza? Pamietaj ze aby traktowac kobiete jak dame samemu trzeba byc dosc wysoko. Byle dres tak kobiety nie potraktuje. Wiec statystycznie rzecz biorac wcale tak traktowane nie sa. Zreszta kobiety statystycznie nie zasluguja na takie traktowanie.


Przecietny szary czlowiek ktory jest dobrze wychowany wie co nieco o dzentelmenstwie w stosunku do kobiet. Nawet glupie zdjecie torby w pociagu jest jakims aktem tego ze kobiete sie traktuje jako osobe ktorej powinno sie zaoferowac pomoc razem z bezinteresownoscia. Mysle ze ludzie ,ktorzy wiedza co i jak nalezy to uczynia, nie mowie o bezrozumnych dresach badz jakichkolwiek odchylach ale o szarych ludziach.

Andrew pisze:wiec dlaczego Cie drażni moje uzycie tego słowa ? sa zasady dobrego wychowania i je sie powinno znać !

Drazni? hmm to chyba nie draznienie przynajmniej ja tak nie odczuwam moze zdziwienie jest lepszym slowem.
Wybacz nie kazdy je zna tak dobrze aby dokladnie wiedziec co jest w danym punkcie,
Dales przyklad sztucy, oczywiscie ze kazdy powinien wiedziec jak sie nimi poslugiwac tego czlowiek sie uczy gdy jest potrzeba samoistnie.

Andrew pisze:Jesli ktos ci przekazał wiedze , ze rekawiczke w okreslonych okolicznosciach masz sciagac , to cie zle wychował - tu znowu cham pasuje


Moze Ciebie :-)
W roku pańskim 1314

patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,

Walczyli jak waleczni poeci,

Walczyli jak Szkoci

i wywalczyli sobie wolność.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 sty 2010, 16:22

Mozesz myslec co chcesz - fakty są faktami <diabel>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 12 sty 2010, 16:26

Andrew pisze:Mozesz myslec co chcesz - fakty są faktami


Ok :-)
W roku pańskim 1314

patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,

Walczyli jak waleczni poeci,

Walczyli jak Szkoci

i wywalczyli sobie wolność.
unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 13 sty 2010, 20:31

Andrew pisze:POPRAWNE ZACHOWYWANIE SIE NIGDY NIE BEDZIE SMIESZNE chyba ze dla chamów
słowo cham co oznacza ? prosze bardzo
"chamem określa się człowieka źle wychowanego, gbura, prostaka)." [:D]

Nie wychylajac nosa z grajdolka, w ktorem stworzona wykladnie chama, wszysko jest ok.
Pozdrawiam, unter

- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 13 sie 2010, 05:57

pytanie: pracujesz w biurze. oprócz ciebie pracuje tam troje pań i troje panów. szeem jest pani. załóżmy że ty wchodzisz do biura. jak się witasz? podajesz dłoń tylko panom? nie podajesz nikomu?
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sie 2010, 06:30

Ja mówię cześć, szefowej i członkowi dzień dobry. :|
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 sie 2010, 07:02

Ale tu o savoir vivre chodzi.
Mimo wszystko inna forma przywitania dzien w dzien bylaby po prostu upierdliwa.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 13 sie 2010, 18:23

Maverick pisze:Ale tu o savoir vivre chodzi.
no właśnie. Ale do rzeczy: w moim biurze pracuje troje kobiet i trzech mężczyzn. Szefem jest kobieta. Zastępcą facet (powiedzmy "słomiany"). Kobiety wchodząc mówią tylko "cześć". Słomiany podaje rękę szefowej i facetom. Podchodzi do biurka szefowej i wyciąga do niej łapę. podchodzi też do każdego faceta i wita się podaniem dłoni. Gdy zatrudniłem się tam też podawałem każdemu dłoń - poza szefową. z kobietami witam się "cześć". Zatem pytanie: czy witanie się z facetami przez podawanie dłoni jest obowiązkowe w takiej sytuacji?
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 sie 2010, 19:09

Dla mnie to jakis absurd witac sie z facetami przez podanie reki a kobiety zlewac. Wlasnie z kobieta witac powinno sie jako pierwsza. No ale ze to dzien w dzien to dojsc moze np to ze z nimi chodzisz na piwo a kobiet nie znasz wiec tez beda tu inne zwyczaje pewnie.
Generalnie zamiast lamac sobie glowe jak to by zrobil gentelman 150 lat temu rob tak by bylo wygodnie, naturalnie i praktycznie.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 13 sie 2010, 19:14

Maverick pisze:Dla mnie to jakis absurd witac sie z facetami przez podanie reki a kobiety zlewac


odkąd pamiętam tam robię. Co innego, jak jest spotkanie służbowe w 4 oczy, wtedy powitanie jest naturalne. Poza tym mężczyzna nigdy nie wyciąga pierwszy ręki do kobiety.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości