Jaki kraj Was najbardziej fascynuje?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 03 sty 2007, 21:47

larena pisze:spotkac prawdziwych rasta.... <aniolek>

o tym marzyłam bardzo jak mialam lat 17
teraz tez chetnie bym poznała :)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 03 sty 2007, 22:00

Dzindzer pisze:larena napisał/a:
spotkac prawdziwych rasta..
albo najlepiej Lennego <diabel> zmartwię was bo to w połowie bahamczyk i nowojorski żyd, ale o tym ciii bo podpadniecie Augusto <diabel> a jaki kraj mnie fascynuje?? Japonia za egotykę, Chiny, tybet za widoki, Ameryka za mozliwości, antarktyda i szwajcaria za ustrój
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 sty 2007, 22:42

larena pisze:poznac te o których śpiewał
I kikanascioro czy kikodziesiecioro jego dzieci ? :D
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 03 sty 2007, 23:01

Dzindzer pisze:Poza jednym ja w hamaku z drinkiem wygrzewam sie

O tak! Wygrzewać się w słoneczku, sącząc powolutku Red Stripe'a przy dźwiękach dundunów i djembe. Dzięki Dzindżerko, cieplej mi się zrobiło od Twojej wizji ;)
Dzindzer pisze:larena napisał/a:
spotkac prawdziwych rasta.... <aniolek>

Tu jestem! <aniolek> ;)
larena pisze:ehhh poznac kraj Boba Marleya, odwiedzic miejsca w ktorych bywał, poznac te o których śpiewał, spotkac prawdziwych rasta.... <aniolek>

W kraju ubóstwo, brud i uśmiechnięci ludzie, witający Cię pozdrowieniami w stylu "Ya man" czy "Want some ganja?" :D./Oj, trochę byś musiała pojeździć po świecie ;) / A z tymi prawdziwymi rasta to boję się, że trochę jak z cyganami w "dzis prawdziwych cyganów już nie ma" :(

[ Dodano: 2007-01-03, 23:06 ]
moon pisze:larena napisał/a:
poznac te o których śpiewał
I kikanascioro czy kikodziesiecioro jego dzieci ? :D

I kochanki koniecznie! ;) Bobbi miał niebywały talent do wikłania się w romanse <aniolek>
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 03 sty 2007, 23:18

Japonia - kocham ten kraj i chcę tam wrócić <zakochany>.

Korea Północna - chcę zobaczyć na własne oczy.

Chiny, również chcę zobaczyć.

Poza tym Skandynawia <3. Maroko bym chętnie zobaczyła, Arabię Saudyjską. Meksyk i Chile.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 03 sty 2007, 23:35

megane pisze:Chile.
<widzemilosc> o wlasnie, dzieki boskiemu pinochetowi mam sentyment do tego kraju, podobno najbardziej roziwniety kraj w ameryce poludniowej. ted dzieki komu?
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 03 sty 2007, 23:43

Francja - uczę się języka, chciałabym wypróbować, ciągnie mnie żeby zwiedzić Paryż.
Anglia - deszczowy klimat, też nie byłam :]
Ameryka - chciałabym zobaczyć Hollywood.
Chorwacja - byłam, jest pięknie i chciałabym tam wrócić.
Włochy - to samo co przy Chorwacji.
Japonia - specyficzny klimat, całkiem inna kultura, ciekawe czy kiedyś pojadę...
Obrazek
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 04 sty 2007, 00:00

Chiny - aktualnie fascynują mnie tylko z gospodarczego punktu widzenia.
Pozostałe państwa są do obejrzenia (z lekkim wyroznieniem USA)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 04 sty 2007, 00:04

cubasa pisze:Chiny - aktualnie fascynują mnie tylko z gospodarczego punktu widzenia.
ultra biedna wies vs kiczowate pro ameryksnkie miasta
syf
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 04 sty 2007, 07:49

A ja bym sobie pojechal do Arabii Saudyjskiej...ciepło,nie ma podatków i zadnych rachunków,wypasione autostrady,doba w hotelu za jedyne 30 tys.zł,no i muzułmanie czyli ludzie ktorzy mnie cholernie nurtuja a z checia bym poznal ich kulture ktora w AS jest troche bardziej cywilizowana.
Tylko ze na marzeniach sobie skoncze bo niestety nie wydaja wiz turystycznych...
Obrazek
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 04 sty 2007, 08:43

Rish pisze:A ja bym sobie pojechal do Arabii Saudyjskiej...ciepło,nie ma podatków i zadnych rachunków,wypasione autostrady,doba w hotelu za jedyne 30 tys.zł,no i muzułmanie czyli ludzie ktorzy mnie cholernie nurtuja a z checia bym poznal ich kulture ktora w AS jest troche bardziej cywilizowana.
No, a za poazanie sie z krzyzem albo biblią na ulicach idziesz pod sąd.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 04 sty 2007, 09:09

Rish pisze:Tylko ze na marzeniach sobie skoncze bo niestety nie wydaja wiz turystycznych...
No niestety, jest ciężko :/ Przekonałam się na własnej skórze, jak do rodziny, która tam siedziała, nie chcieli mnie puścić. Tylko ich zdjęć się potem naoglądałam i kilka filmów. A szkoda... Widocznie zbyt dalekie pokrewieństwo, bo dwie ciotki - ich mamy - bez problemy pojechały na kilka tygodni, nawet mimo tego, że jedna jest rozwódką. Zatem, jak będziesz mieć syna Rish, a on dostanie kontrakt w Saudi, to wtedy będziesz mógł pojechać :)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 04 sty 2007, 14:25

wwing pisze: polecam Francje!!(...) bez problemu mozna sie dogadac wszedzie po angielsku

<hahaha> Gdzie? ;DD

Chyba z tymi murzynami co biegają i sprzedają breloczki do kluczy z wieżą Eiffel'a, ale taki to mi nawet "dzień dobry" powiedział :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 04 sty 2007, 15:08

Turcja-byłam w tym roku i od razu się w niej zakochałam,idealny dla mnie klimat,zabytki,Kapadocja,turecka muzyka i kuchnia

Hiszpania-tak mnie jakoś ciągnie,sama nie wiem dlaczego,bardzo chciałabym zwiedzić Barcelonę

Maroko-Agadir,Marakesz,marzenie moje :)
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 04 sty 2007, 15:11

jamaicanflower pisze:W kraju ubóstwo, brud i uśmiechnięci ludzie, witający Cię pozdrowieniami w stylu "Ya man" czy "Want some ganja?" ./Oj, trochę byś musiała pojeździć po świecie / A z tymi prawdziwymi rasta to boję się, że trochę jak z cyganami w "dzis prawdziwych cyganów już nie ma"

wiem swiadoma jestem tego ze juz nawet tam prawdziwego rastafari ze swiecza szukac :( ale mimo to chcialabym tam pojechac
Dzindzer pisze:o tym marzyłam bardzo jak mialam lat 17

mi sie to od kilku lat nie zmienia ;)
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 04 sty 2007, 15:19

Augusto pisze:No, a za poazanie sie z krzyzem albo biblią na ulicach idziesz pod sąd.


Lepiej pod sad.W iraku to by ukamienowali z miejsca.A tu cywilizacja.Napierw osądzą a pozniej ukamienuja ;PP
Nigdy sie jakos specjalnie z wiara nie obnosiłem...pewnie dlatego ze nie wierze :] .Ot i kolejny plus,jak pojade to moze przejde na islam
Obrazek
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 04 sty 2007, 16:34

Wszystkie ezgzotyczne, pelne dzikiej przyrody i oryginalne, czyli zaden z europejskich. Marzy mi sie wyjechac do Nowej Zelandii.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 04 sty 2007, 17:20

TFA pisze:Wszystkie ezgzotyczne, pelne dzikiej przyrody i oryginalne, czyli zaden z europejskich.

Tak samo i ja.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 04 sty 2007, 18:10

c-f pisze:Maroko-Agadir,Marakesz,marzenie moje :)
Z Marakeszem się zgadzam. Dodałabym do tego jeszcze Casablancę, Fez, Volubilis i kilka innych z tego kraju. Ale co tu Agadir robi? Toż to miasto hotelowe, li tylko dla turystów, poza plażą i średnimi sklepami nic tam nie ma. Tak samo jak Hurghada w Egpicie... No chyba, że ktoś lubi tego rodzaju "kurorty"

TFA pisze:Wszystkie ezgzotyczne, pelne dzikiej przyrody i oryginalne, czyli zaden z europejskich. Marzy mi sie wyjechac do Nowej Zelandii.
Dzikie też, ale przede wszytkim egzotyczne jak dla mnie. A Europa... owszem, jest kilka ciekawych miejsc, jednak to już znane. Chyba jednak nadal mnie do azji południowo-wschodej ciągnie :)
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 04 sty 2007, 23:58

Augusto pisze:No, a za poazanie sie z krzyzem albo biblią na ulicach idziesz pod sąd.

Jaki to problem? Paradowałbyś w kraju arabskim z takimi przedmiotami na widoku? :|

W każdym raze mnie wszystkie orientalne interesują. A egzotyczne i dzikie raczej jakos miejsca wypoczynku...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 sty 2007, 00:29

megane pisze:Jaki to problem?
No dla mnei to problem od poltora roku nasze zawsze i codziennie moj krzyzyk na szyji ;PP I prze zjakiegos zapchlonego Arba bym go nie zdjela <foch>
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 05 sty 2007, 00:57

moon pisze:I prze zjakiegos zapchlonego Arba bym go nie zdjela
to bys miala szanse wrocic w trumnie, przynajmniej arabom nie mozna zrzucic politycznej poprawnosc <faja>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 sty 2007, 01:01

Augusto pisze:to bys miala szanse wrocic w trumnie
Zacznijmy ze ja bym tam nie pojachala ;) A dwa - to najwyzej ;) Nie wypre sie swojej wiary przeciez ;)
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 05 sty 2007, 05:24

Nikt nie kaze sie wypierac.Po prostu trzeba ja schować.A zreszta muzulmanie to taki narow,obcej wiary nie toleruja a co do swojej to chca zeby caly swiat ja akceptowal
Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 sty 2007, 07:40

Rish pisze:Po prostu trzeba ja schować.
W zyciu ;)
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 05 sty 2007, 10:12

moon pisze:Nie wypre sie swojej wiary przeciez

Nic nie schowasz ani nie ukryjesz, nawet jakbyś chciała... Toż biała kobieta w kraju arabskim nie musi mieć krzyża na szyi żeby ludzie zauważyli, że nie jest muzułamnką ;]
W ogóle to też zależy, w jakim kraju itp. Bo w krajach jak Egipt czy Maroko żaden turysta nikogo nie dziwi, i żadnej agresji nie wzbudza u nikogo - wręcz przeciwnie, to chodzący bankomat :]
W ogóle zastanawia mnie skąd w niektórych tyle poczucia wyższości z powodu "wiary" chrześcijańskiej, i zero zrozumienia dla innych kultur...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 sty 2007, 17:24

W ogóle zastanawia mnie skąd w niektórych tyle poczucia wyższości z powodu "wiary" chrześcijańskiej, i zero zrozumienia dla innych kultur...
:| Nie ot o mi chodzilo... Chodzilo mi o to ze ja nie bronie nikomu wielbic jakiegos Boga czy Bogów czy cos. I nie chcialabym zeby moja wiare tez ktos ograniczal.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 05 sty 2007, 18:01

megane pisze:Bo w krajach jak Egipt czy Maroko żaden turysta nikogo nie dziwi, i żadnej agresji nie wzbudza u nikogo - wręcz przeciwnie, to chodzący bankomat :]
Nic dodać, nic ująć :) W żadnym z tych krajów nie spotkałam się agresją.
Po nieszczęsnej akcji w 1997 w Dolinie Królów już nie atakują turystów. Za dużo po tym Egipt stracił, jako że turystyka to jedna z ważniejszych gałęzi gospodarki. Swoją drogą, stałam na tym parkingu 3 tyg. przed zamachem. Gdyby to się stało 3 tyg wcześniej, to cholera wie, co by ze mną było. No ale udało mi się uniknąć trzęsień ziemi itd w różnych miejscach, więc widocznie mam farta :)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 05 sty 2007, 19:09

larena pisze:wiem swiadoma jestem tego ze juz nawet tam prawdziwego rastafari ze swiecza szukac

to ja juz zaczynam te swieczki kupowac, żebym miała z czym szukac :D
larena pisze:mi sie to od kilku lat nie zmienia ;)

a u mnie sie zmianiło, kiedys to to marzenie wielkie było, teraz zwyczajna chec :)
jutro jade sobie jakis przewodnik po Jamajce kupic, chociaz wiem, że mi jaka tandete wcisna.
Dee_Jay
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2004, 18:33
Skąd: Wawa i Olsztyn
Płeć:

Postautor: Dee_Jay » 05 sty 2007, 20:08

Zjednoczone Emiraty Arabskie - szczegolnie Dubai, te biale najdrozsze samochody na drogach, sułtany obwieszeni zlotem, super nowoczesne budynki, hotele, wieżowce itd.

Włochy - Maranello, Ferrari wiadomo. Ciekawie by bylo tam mieszkac.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi latać!

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 540 gości