Co Was wkurza?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
2theresq
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2007, 13:38
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: 2theresq » 25 lip 2007, 11:36

Poza tym ogłoszenie tej żałoby wcale nie było dobrym gestem w stronę ofiar (i tych śmiertelnych i tych co przeżyli), był to chwyt czysto polityczny w tym naszym rządzonym przez katolików kraju.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 lip 2007, 11:40

Wkurza mnie, że za zrobienie jednego zęba kanałowo zapłaciłam 210 zł, a to jeszcze nie koniec censored w przyszłym tygodniu kolejne 180 zł na jego leczenie wydam censored censored censored I wszystko przez niby "dentystkę" ze spółdzielni <wsciekly>
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
toor
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 84
Rejestracja: 26 maja 2007, 19:44
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: toor » 25 lip 2007, 11:42

Marissa pisze:Dlaczego co innego hala w Katowicach?I tu i tu ludzie zgineli nie z własnej winy.


Nie zrozumiałaś mnie do końca (ale może ja też nie opisałem dokładnie). Chodzi mi o to, że codziennie giną ludzie w wypadkach samochodowych, czy to w Polsce, czy za granicą. Co chwila słyszy się też np. o tym, że kierowca wjechał pod pociąg. Jakoś w takich przypadkach nie ogłasza się żałoby (a nieraz dziennie ginie więcej osób).

A Hala w Katowicach to co innego, bo przecież nieczęsto się zdarza, że rozwala się jakiś duży budynek...
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 25 lip 2007, 11:47

1 - powrót z wypoczynku nad morzem
2- żałoba narodowa, czyli napieprzanie o tym wszędzie + odwołanie koncertu Roda Stewarta, i o mało co The Rolling Stones.
DLACZEGO, pytam, muszą przekładać koncert o kilka godzin? JAKIE TO MA ZNACZENIE?!?!?!

I jeszcze 100tys. odszkodowania dla rodzin ofiar.
DLACZEGO ja bym tej kasy nie dostał za śmierć moich bliskich?
Wychodzi na to, że jak umierać to w dużej grupie rodaków - jest szansa na niezłą kaskę.
Żeby się nie zesrali.

A ofiar - oczywiście, że szkoda.
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 25 lip 2007, 12:08

Lies pisze:DLACZEGO ja bym tej kasy nie dostał za śmierć moich bliskich?

bo pewnie ich smierc nie była by taka medialna
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 25 lip 2007, 12:18

bo censored trzeba wykorzystać to dla własnych potrzeb...dać kasę, pokazać, że państwo się "martwi" o rodaków...


jebana polityka
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 lip 2007, 13:16

2theresq pisze:A mnie ogłoszona wczoraj żałoba narodowa wkurza.
Mnie nawet nie ona, ale to ze w radiach, TV ciagle o tym gadaja. Żaloba narodowa powinna byc gdy narod caly zalobe odczuwa, a nie ot tak. W ciagu kilku dni na drogach ginie wiecej osob niz 1 autokar, ale co to kogo obchodzi? :/ Wspolczuje ludziom utraty bliskich, ale zaloby zadnej nie odczuwam.

[ Dodano: 2007-07-25, 13:18 ]
Wkurza mnie to z ejestem obolala i pogoda pod psem.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 25 lip 2007, 14:39

TedBundy pisze:ech, censored, zero w niektórych zrozumienia i empatii.....
moja przyjaciolka miala wypadek samochodowy, o malo co nie zostala kaleka, lezy w lozku juz od kwietnia. Takich przypadkow jest sporo, nawet kilka dziennie, czy myslisz o tym kladac sie spac? czy ubolewasz nad tym i postanowisz o tym ciagle gadac?? Tak jak juz ktos pisal, ludzie umieraja na drogach codziennie ale o tym nikt nie pamieta.

Dlaczego rodziny ofiar dostana tak ogromne odszkodowania a ludzie, ktorym pozrywalo dachy przez wicury, ktorym pogoda zniszczyla caly dorobek dostanma 6 tys?To mnie dzisiaj niesamowicie wkurza. Niesprawiedliwosc
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 lip 2007, 14:43

Ja tam nie stosuję się do żałoby narodowej :] uważam, że nie powinno się za kogoś decydować. Każdy na swój sposób wszystko przeżywa. Współczuję rodzinom ofiar i poszkodowanym, ale to nie jest sprawiedliwe. Takie obnoszenie się z tą tragedią, gdy o innych się zapomina bądź w ogóle nie mają znaczenia.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 25 lip 2007, 14:49

krpablo pisze:czy z okazji każdego wypadku drogowego będziemy przeżywać żałobę (co innego np.hala w Katowicach
nie kazdego, z tego co wiem to w historii polski nie bylo tak powaznego wypadku(jesli sie mysle to prosze poprawcie mnie)poza tym czym sie niby rozni ten wypadek od tej hali? Nie rozumiem.

Wkurza mnie to ze mam tyle planow a malo kasy:/
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 25 lip 2007, 14:55

krpablo pisze:A dla tych co zginęli [']

internetowe znicze to jakaś komedia <hahaha>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 25 lip 2007, 15:01

lollirot pisze:internetowe znicze to jakaś komedia
jak dla mnie to indywidualna sprawa.
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 25 lip 2007, 15:02

Lagartija pisze:jak dla mnie to indywidualna sprawa.

że niby co? :|
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 25 lip 2007, 15:14

nie rozumiem czegoś takiego jak żałoba narodowa. jak to już inni pisali - tyle ludzi umiera w wypadkach na drogach i nikt poza ich rodzinami się tym nie przejmuje. a dla pana prezydenta i jego sztabu ludzi jest to idealna okazja dla odzyskania utraconego poparcia ludu. nie zdziwiłabym się, gdyby dla podsumowania całej tej szopki, rubik napisał jakąś pieśń ku pamięci ofiar.


a moja matka od 2 dni siedzi przed tvn 24 i ogląda każdy reportaż o wypadku w Grenoble :/.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2007, 18:21 przez Nola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 25 lip 2007, 16:12

Każdy normalny prezydent, zachowałby się identycznie na miejscu Kaczyńskiego.Tylko paranoik wszędzie doszukuje się grania pod publiczkę :>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 lip 2007, 16:13

TedBundy pisze:ażdy normalny prezydent, zachowałby się identycznie na miejscu Kaczyńskiego
To ja poprosze nienormalnego. Sztucznej zaloby juz starczy, tak bylo z hala, z gornikami. Dosc juz mam. <aniolek>

Wkurz amnie moje lenistwo. I ze znow musze wydac kupe kasy. Jejku ja ciagle wydaje ostatnio. a jak mialam i pracowalam to mi bylo szkoda...
Awatar użytkownika
on-czyli-kto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2006, 00:43
Skąd: Zdechlina
Płeć:

Postautor: on-czyli-kto » 25 lip 2007, 16:28

TedBundy pisze:grania pod publiczkę

to niech podejmie decyzję niepopularną

moon pisze:Sztucznej zaloby juz starczy

racja

wkurza mnie że do końca września muszę napisać magisterkę a tu mało chęci, mało napisane, mało czasu który leci nieubłaganie

wkurza mnie obecne przerysowywanie historii
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 25 lip 2007, 16:39

teraz mnie już wkur.wiliście. Każdy wypadek, każda tragiczna śmierć jest tragedią. Ale takich masakr, jak ta w Hali na Bytkowie czy ta autokarem (największa do tej pory) nie ma wiele. Przyjaźnię się z facetem, który pod tą halą był 15 minut po jej zawaleniu (mieszka w pobliżu, jest reporterem). Widok był upiorny, rzygał dalej, niż widział. Zwykły, ludzki, humanistyczny odruch nakazuje uszanować decyzję władz. A jak ktoś tego nie pojmuje, jest zwykłym, durnym szczylem.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 25 lip 2007, 16:46

nie emocjonuj się tak, bo Ci portki spadną. i bez wyzwisk. nikt się nie cieszy z tego wypadku. ale dlaczego udawać, że na życie kogokolwiek z nas ma to jakiś wpływ, coś zmienia? jeśli żałoba narodowa ma objawiać się tylko tym, że się nie da wiadomości obejrzeć, to dziękuję.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
on-czyli-kto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2006, 00:43
Skąd: Zdechlina
Płeć:

Postautor: on-czyli-kto » 25 lip 2007, 16:54

TedBundy pisze:każda tragiczna śmierć jest tragedią

a nie tragiczna nie jest, czy ludzie muszą ginąć w wypadkach, kopalniach, halach - chyba że śmierć jednej osoby to tylko +1 w statystyce śmiertelności

osobiście współczuję wszystkim: osobom co stracili bliskich, osobom poszkodowanym w wypadku, osobom co to oglądali i mają traumę ale ....... ogłaszana co chwilę żałoba narodowa straci na swej powadze bo spowszednieje

jednak zgodnie z obecną polityką proponuje ogłaszanie po każdym weekendzie żałoby narodowej - dużo ludzi ginie na drogach tylko nie w jednym miejscu i nie o jednym czasie
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 25 lip 2007, 17:13

TedBundy pisze:Zwykły, ludzki, humanistyczny odruch nakazuje uszanować decyzję władz


Nie tak Ted. Zwykły humanistyczny odruch każe z przerażeniem słuchać pierwszych wiadomości o wypadku. Reszta (łącznie z szopką medialną i rozgrzebywaniem gdzie kogo spaliło) to już tylko polityka i pogoń za kasą. A żałoba narodowa jest idiotyzmem nie dlatego, że nie jest komuś smutno, ale dlatego, że należałoby ją ogłaszać także po katastrofie w Kokoszkach, po licealistach spod Jeżewa - i po każdym długim weekendzie z dwucyfrową liczbą ofiar. Po pierwsze irytująca jest właśnie niekonsekwencja.

A po drugie irytujące jest wmawianie ludziom co i w jaki sposób mają przeżywać. Ten, kogo katastrofa dotknęła na tyle, że nie pójdzie do teatru czy na koncert, nie zrobi tego i tak (choć swoją droga niezwykle interesująca jest wybiórzość umysłu ludzkiego, 23 spalonych pielgrzymów go wzrusza, trzykrotnie wyższa liczba ofiar bomby juz niekoniecznie). Cała reszta społezeństwa, której sprawa nie obeszła (niech Ci będzie, że ta reszta to szczyle), zostanie do takiej powierzchownej żałoby po prostu zmuszona. Nie pójdą do knajpy, ale urżną się w domu. Albo nawet jeśli się nie urżną, to obejrzą American Pie ileśnaście, zagryzając pizzą i odpalą GTA znowu. Bo tak, jak zdystansowali się od Iraku, Somalii, powodzi w Anglii, suszy na Balkanach i brazylijskiego samolotu - zdystansują się od autokaru spadającego z mostu (btw: w Indiach w podobny sposób ginie podobna ilość osób raz na miesiąc minimum. Ale u nas prawdopodobieństwo jest mniejsze, taka Śmierć to jak wygrana w totka, nalezy pokazać, jak ją cenimy, to przynajmniej urządzimy igrzyska medialne, kto bardziej żałuje).

I wiesz przecież dlaczego ludzie się przejmują, lub udają, że przejmują. Bo tym razem uśmiech kostuchy był bliżej, niż jakis Bangladesz. Dreszczyk emocji przeleciał po plecach, ciarki przeszły, bo to mogłeś być Ty, ja, ktoś z rodziny. Pierwsze na takie dreszczyki czułe sa media, wyeksploatują je do ostatniej możliwej minuty - a za mediami zlecą się jeszcze więksi padlinożercy, tym razem padło na polityków.

No. Napisałam, co miałam napisać. Można uznać, że powyższe mnie wkurza.
Awatar użytkownika
on-czyli-kto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2006, 00:43
Skąd: Zdechlina
Płeć:

Postautor: on-czyli-kto » 25 lip 2007, 17:24

pani_minster pisze bardzo dobrze i absolutnie się z nią zgadzam

wkurzają mnie kamerzyści jak latają i filmują wszystko a najbardziej zapłakanych ludzi którym akurat towarzystwo kamery w takim momencie nie jest potrzebne, jest niestosowne - konkurencja który pokaże więcej bólu i cierpienia - igrzyska medialne [cytując panią_minister]
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 25 lip 2007, 20:05

lollirot pisze:że niby co?
czy ktos chce postawic taka internetowa swieczke czy nie.

Wkurza mnie bo ludzie mnie ciągną na wakacje nad morze do sopotu do pragi do wiednia i bratyslawy i na kurs barmanski - a ja nie mam na to wszytsko kasy <aniolek> masakraaaaaaaaaaaaaaaa
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
on-czyli-kto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2006, 00:43
Skąd: Zdechlina
Płeć:

Postautor: on-czyli-kto » 25 lip 2007, 21:43

wkurzają mnie bułki z Tesco [te pieczone po 6], jak nie zjesz od razu to po dobie można spowodować lekkie obrażenia ciała u przechodniów
Grace

Postautor: Grace » 25 lip 2007, 21:47

Dzindzer pisze:Gosia... napisał/a:
ale pomyśl, że pojutrze i piątek to ten sam dzień

ona to pisała wczoraj czyli we wtorek, wiec pojutrze to czwartek

chodziło mi oczywiście o popojutrze, o którym Madzia pisała. Jak zywkle nie doczytasz i się czepiasz. Co mnie wkurza.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 25 lip 2007, 22:07

Oblesne napalone tepaki!
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 25 lip 2007, 22:37

Wszytsko mnie wkurzaaaaaaaaaaaaaaaaaa <zalamka> <pijak> <wsciekly>
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 25 lip 2007, 22:55

Mój mnie wkurza - takie duże dziecko :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 25 lip 2007, 23:09

Joasia pisze:Mój mnie wkurza - takie duże dziecko :(
Kochana jak wiekszosc facetow;)
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 25 lip 2007, 23:14

Lagartija pisze:Kochana jak wiekszosc facetow;)
Ale ja jestem złą mamuśką <hahaha>
Obrazek

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości