Linuks..

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 13 gru 2006, 22:37

alekz pisze:Bo Direct X nalezy wylacznie do MS.

Chyba że powstanie coś zastępującego direct X..
Poza tym twórcy gier coraz częsciej ignorują użytkwników PCetów.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
alekz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 153
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: alekz » 13 gru 2006, 22:43

Pegaz pisze:Poza tym twórcy gier coraz częsciej ignorują użytkwników PCetów.

Przewaznie twórcy niszowych produkcji ktore maja nikle szanse stac sie kultowa seria.

Chyba że powstanie coś zastępującego direct X..

Wymysli to prawdopodobnie Microsoft i bedzie pilnie strzegl :)
Awatar użytkownika
zet2
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 67
Rejestracja: 06 gru 2006, 08:05
Skąd: Bara Bara
Płeć:

Postautor: zet2 » 13 gru 2006, 23:09

byl opengl, ciekawe co sie z nim stalo
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 13 gru 2006, 23:13

alekz pisze:Wtedy bedzie to nielegalny Linux. Bo Direct X nalezy wylacznie do MS.
Jak te kilka milionow graczy zrzuci sie po zlotowce klikajac 20 razy w button to direct x zostanie oprogramowaniem z kategorii open source :D

Cos ktos predzej czy pozniej wykombinuje, mysle ze cos w stylu emulatora direct x :)

[ Dodano: 2006-12-13, 23:16 ]
zet2 pisze:byl opengl, ciekawe co sie z nim stalo

i byl znacznie lepszy niz d3d bo znacznie mniej obciazal kompa. Fakt faktem nie byl tak dokladny bo w grach spotykalo sie roznego rodzaju przeklamania, na niektorych grafikach. Nie byl tak po prostu dopracowanym standardem. Ale wszystko ma swoj poczatek i koniec. Ze wzgledow finansowych byc moze Microsoft nie w tym wieku :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 gru 2006, 05:12

Pegaz pisze:Poza tym twórcy gier coraz częsciej ignorują użytkwników PCetów.


a ktoż taką ciekawą teorię wymyślił :) Fakt,że rynek konsolowy jest kilkukrotnie większy niż pecetowy, ale ten milion czy więcej (legalnie) sprzedanych hitów to łakomy kąsek,którego nie sposób lekceważyć. Poza tym trochę inny typ gier rządzi na konsolach, inny na piecach.

[ Dodano: 2006-12-14, 05:14 ]
procedura direct x to naprawdę IMO epokowy wynalazek. Cieszę się,że ten rozwój miałem dane obserwować z autopsji, od czasu premiery 95, gdy standard dos przestał być powszechnie obowiązujący i wszystko pod windą było już tworzone.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 14 gru 2006, 19:37

co do directa to mam wątpliwości, żeby wszyscy producenci nagle przerzucili się na coś nowego pod linuksa, wiedząc że mało kto z tego skorzysta a koszty będą ogromne, więc wydaje mi się że jak na razie ms ma niezagrożoną pozycję, chyba że sprzedał by directa..nieprawdopodobne

ja używam od dłuższego czasu XP pro
zdażyło mi się parę razy przeinstalować, ale to dlatego, że lubię się bawić i mieszać i czasem namieszam :)
ale po za tym na avaście i kerio nie mam problemów z niczym robako-wiruso podobnym
jak na wszystko co w nim namieszam to dość stabilny, w sumie nie pamiętam, żeby się coś działo

coś mi się nie wydaję żeby linuks mógł konkurować kiedykolwiek z windą w domu
bo po pierwsze kto zacznie pisać na to gry i programy
kto ma czas bawic się ze wszystkim
po co komu system, w którym można zmienić wszytko, skoro 90% użytkowników nie potrafi nawet XPka wykorzystać
i ilu jest takich co zależy im na legalności?? i tak prawie wszyscy mają GB nielegalnej muzy i filmów więc system to pikuś..
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 gru 2006, 00:11

ok a więc po moich krótkich doświadczeniach jak na razie z linuksem moge powiedzieć że windows jest jak pierwsze fordy-można mieć każdego pod warunkiem że w kolorze czarnym..to jakie możliwośći niesie ze sobą windows jest kpiną..aż sie dziwie własnemu zaślepieniu kiedy używałem windowsa..
Wole mieć linuksa który jest o wiele bardziej rozbudowany i jedynym ograniczeniem są gry, wyobraźnia, umiejętnośći..i każde jest do przezwyciężenia..dodatkowo i całkiem gratis zyskujemy satysfakcje w postaci oszczędzonych pieniążków..

[ Dodano: 2006-12-15, 00:14 ]
Zresztą można nawet tu na forum zauważyć pewne ograniczenie wyobraźni..windows nie ma monopolu na system operacyjny i miał nie będzie..Zresztą jeśli myślicie że PC to rynek gier w największej części-Mylicie się :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
zet2
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 67
Rejestracja: 06 gru 2006, 08:05
Skąd: Bara Bara
Płeć:

Postautor: zet2 » 15 gru 2006, 15:38

Pegaz pisze:to jakie możliwośći niesie ze sobą windows jest kpiną..

teraz to chyba Ty kpisz
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 17 gru 2006, 17:59

Po 1,5 tygodniu od zainstalowania Linuksa stwierdzam że do windowsa nie wróce..
Wszystko mi działa..w więcej niż zadowalającym stopniu..A to wszystko kosztowało mnie kilka godzin czasu.. :)
Nauki która może sie przydać..
Zapraszam do używania Ubuntu :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 17 gru 2006, 23:24

Pegaz pisze:Po 1,5 tygodniu od zainstalowania Linuksa stwierdzam że do windowsa nie wróce..

Po tygodniu od zainstalowaniu Linuksa juz go nienawidze i wroce do Windowsa :D.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 gru 2006, 15:14

Czemu Yas ? :) Co się stało?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 gru 2006, 17:31

Nic nie chodzi. Filmow nie odtwarza, w ogole od kiedy zainstalowam Linuxa czesciej mi sie wiesza komp, zepsula sie nagrywarka i wszystko sie pieprzy :D
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 gru 2006, 19:07

Hmm jeśli dobrze pamiętam zainstalowano ci po prostu wersje 5.10 ten Ububtu wśród linuksów jest jak 98 w windowsach ;) Ten ktoś powinien był ci zainstalować wersje 6.10 i najlepiej z DVD mnie tam wszystko działa..
Jakbyś czegoś potrzebowała (np.Kodeków) są tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_pl

Po prostu wpisujesz daną komende do terminala i masz to co potrzebujesz ;)
Najpierw tylko aktualizuj repozytoria zgodnie z przewodnikiem czyli krok po kroku :)
I wszystko będzie ci działać :)
p.s. Nagrywarka ci działa ;)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 12 paź 2007, 22:24

Odświeżam. Bo dziś zostałam przekonana do linuksa.

Tym, tym, a nade wszystko TYM.

Życzcie mi powodzenia w kolejnych zarwanych nocach. XPeka i tak nie odinstaluję, bo chciałabym jeszcze czasem na to forum zajrzeć <aniolek>
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 12 paź 2007, 22:26

na drugiej focie Quake III Arena :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 12 paź 2007, 22:33

najlepszy motyw jest taki jak kumpel ostatnio instalował windowsa mając linuksa...i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że instalował tego windowsa...w okienku <hahaha>

ja najprawdopodobniej na święta przechodzę na pingwinka
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 13 paź 2007, 00:11

To, co tutaj pokazalas (z tymi okienkami zsuwaniem przegladarki itp) dostepne jest rownniez pod xp. W praktyce do niczego nie przydatne (tzn kilka terminali w linux zawsze sie przydaje:>).
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 paź 2007, 00:57

Ja na XP już mam sporo nakładek, ale 4 czy 8 niezależnych pulpitów jeszcze nie widziałam. O takim stopniu płynności nawet nie wspominając. Kilka z tych gadżetów Vista miała, ale to akurat monstrum odinstalowałam bardzo szybko.

Hyhy pisze:W praktyce

Ja tam lubuję się w niepraktycznych wodotryskach <aniolek>
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 13 paź 2007, 14:03

Ludzie podniecają się "wodotryskami" graficznymi w oesie - i po co , skoro większośc nawet nie potrafi dobrze zarządzać tym OESEM :) Jade na XP i na Linuchu i nie potrzebne mi żadne wodotryski, a konsole sobie przełącze bez tego 3D bajeru :) Co do Windozy i Linuxa to ludzie psioczął na Winde a jedyne co potrafia zrobić to kliknąć pare razy w okinko, jak ktoś chce się pobawić to Win 2003 serwer tutaj trzeba się popisać troche
"Jestem oazą spokoju. Kwiatem na tafli jeziora. Pier....nym ku.wa drzewem na brzegu strumienia"
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 paź 2007, 14:20

kml pisze:Ludzie podniecają się "wodotryskami" graficznymi w oesie - i po co , skoro większośc nawet nie potrafi dobrze zarządzać tym OESEM


Ja rozumiem, że liczy sie wnętrze i charakter, a nie powierzchowność, ale chciałabym zauważyć, że Charlize Theron nadal ma wzięcie :>

Ja kocham gadżety i wodotryski. I poczciwy XPek przestał mnie w tym względzie zaspokajać, czas na nowego partnera, właśnie wytropiłam takiego dość atrakcyjnego, może dostarczy mi więcej satysfakcji <diabel>
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 13 paź 2007, 17:07

Ja rozumiem, że liczy sie wnętrze i charakter, a nie powierzchowność, ale chciałabym zauważyć, że Charlize Theron nadal ma wzięcie :>


hmmm... mówimy o systemie operacyjnym :>
"Jestem oazą spokoju. Kwiatem na tafli jeziora. Pier....nym ku.wa drzewem na brzegu strumienia"
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 paź 2007, 17:13

Ja mówię o moim wybajerzonym pulpicie, OS to tylko środek do celu <aniolek>
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 13 paź 2007, 17:22

Ja właśnie przed chwilą zainstalowałem sobie "YOD'M 3D". Taka fajna zabaweczka ,ale nie sądzę żeby to było do czegoś szczególnie potrzebne.

Ministrowa a jakie nakładki masz na swoim kompie ???
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 13 paź 2007, 23:28

pani_minister pisze:ale 4
dokladnie tyle. I podobne jak tam na filmie sterowanie ikonkami. Cale menu ktorekolwiek i gdziekolwiek robisz tak, jak Ci pasuje :)
pani_minister pisze:O takim stopniu płynności nawet nie wspominając.
Jesli chodzie o przelaczanie pulpitow - dokladnie tak samo plynnie :) chyba, ze mowimy o 486 :)
pani_minister pisze:Kilka z tych gadżetów Vista miała,
O tym śmiedołsie to nawet nie mow. To nie jest system. Wolalbym w95 od tego syfu :)
kml pisze:Win 2003 serwer tutaj trzeba się popisać troche
Zalezy pod co. Windows XP ma bardzo duze mozliwosci jesli chodzi o serwery. Tylko trzeba doinstalowac pare modulow i troche sie na tym znac. Naprawde wiele firm ma na serwerach W XP gdzie sprawdza on sie bardzo dobrze (czesto z dodatkowym oprogramowaniem od microsoft).
pani_minister pisze:czas na nowego partnera
Poczekaj na LH. I tu tez trzeba postawic sobie pytanie - do czego ma byc Twoj OS. Bo jezeli do tego, zeby sobie film obejrzec, pograc w gierke czy polazic po forum, to proponuje XP, Ubuntu lub Mandrive. A jesli ma to byc stabilny system pod "sprzetowego FW" czy powazne aplikacje (np routing IP w bankach przechodzacy przez 2 zarzadzalne switche dzielony na wlasnie linuxowym IPTabsie z serwerem proxy Squid) to pozostaje np. Debian, Slackware czy po prostu Unix. Trzeba troche posiedziec ale taki transfer danych, dobrze skonfigurowany jest bardzo poteznie zabezpieczony i wydajny (przekierowanie konkretnych zapytan z konkretnych adresow i portow poszczegolnych komputerow w sieci i z zewnatrz przez szyfrowane polaczenia SSH do poszczegolnych serwerow przez wybrane przez nas routerki - sprobuj to zrobic na 2003 server :D

Takze dla firmy pracujacej na oraclu proponuje linuxa. Dla firmy pracujacej na sql - windows 2003 lub xp (chodz i lnux oczywiscie sie nadaje), do zabezpieczenia sieci - tylko linux/unix, dla duzej firmy wymagajacej zarzadzania wieloma kontami uzytkownikow w samym systemie i dodatkowo aplikacjach - linux lub novel z windowsami 2k3. A dla swojej dziewczyny windows XP+darmowy outpost 1.0 (nie crackujemy:P) i nod32 :))
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 13 paź 2007, 23:56

Cieszę się że przybywa zwolenników linuksa ;) To napawde dobry system..
do zastosowań internetowych o niebo lepszy od windy ;)

[ Dodano: 2007-10-13, 23:57 ]
Zresztą po co płaćić za coś co można mieć za darmo :P

[ Dodano: 2007-10-13, 23:59 ]
Co do dużych sieci komputerowych to windows zwyczajnie się nie sprawdza.. przyczyna? Wolne działanie.. Sam mam "przyjemność" korzystać obecnie z takiej sieci i dziękuje.. wole linuksa..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 14 paź 2007, 00:17

Pegaz pisze:Co do dużych sieci komputerowych to windows zwyczajnie się nie sprawdza.. przyczyna? Wolne działanie..
Mowa o jakich sieciach?

Tak naprawde, to duze sieci maja kazdy z tych systemow w kilkunastu egzemplarzach - stad to wszystko dziala wspaniale.

A i na samych windowsach mozna miec bardzo dobrze dzialajaca siec. Tylko, ze to mozna zaobserwowac w duzych firmach typu IBM (no moze akurat zly przyklad bo IBM pracuje na red hacie glownie) ktore STAC na wykorzystanie np. 5 drogich komponentow pod jakas konkretna aplikacje od firmy MS (te komponenty) i wtedy to naprawde swietnie dziala.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 14 paź 2007, 00:21

Hyhy powiem ci tak że moja firma na SQL o którym wspomniałeś pracuje.. efekt? Porażka zawieszki.. przerwy w działaniu.. a jak działa to wolno pomimo świetnego sprzętu..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 14 paź 2007, 00:44

Konkretniej?
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 15 paź 2007, 03:52

AMX pisze:Ministrowa a jakie nakładki masz na swoim kompie ?? ?


W tej chwili prawie nic, stawiam na szlachetną prostotę <aniolek>
Styl omega, zielona, objectdock, zegarek jakiś, iconpackager żeby się pojedynczo z ikonkami nie bawić. Chyba tyle. Efekt jest taki. I czasem coś tam się rusza, mruga i temu podobne sztuczki wyczynia :)

Hyhy pisze:I podobne jak tam na filmie sterowanie ikonkami. Cale menu ktorekolwiek i gdziekolwiek robisz tak, jak Ci pasuje


I przy pomocy czego można to tak skonfigurować? Do tej pory trafiałam jakieś prymitywne wizualizacje 3d, szajs pokroju SphereXP itp, jedno paskudniejsze i słabiej dopracowane od innego...
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 15 paź 2007, 21:09

Ja chciałam przejść na linuksa, ale za dużo z tym roboty w obecnym stanie. Ale jak zmienię mojego kompa na nowszego, to prawdopodobnie przejdę na linuksa. Fajny system :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości