konto w banku

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Baranisu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2004, 13:38
Skąd: łódzkie
Płeć:

konto w banku

Postautor: Baranisu » 13 paź 2004, 09:12

mam dylemat licze na szybka pomoc doswiadczonych, musze zalozyc konto w banku w jakim najlepiej mam do wyboru PKO BP, Pekao SA, BPH. jestem studentem wiec jakies studenckie bardziej sie oplaca ale liczy sie dla mnie koszty prowadzenia konta i zasady korzystania z karty (bezplatne wyciagi z konta), musze dzisiaj je otworzyc wiec prosze o uwagi doswiadczonych ktorzy juz maja konto, zdarzaja sie w/w bankach dziwne sytuacje.

dzieki
"Kochaj i szalej nie pytaj co dalej bo potem juz tylko niebo."
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 13 paź 2004, 09:28

Ja miałam konto w PKO BP, Pekao SA, a teraz w Deutsche Bank. Ten ostatni najlepszy i nie mam żadnych zastrzeżeń. W dwóch poprzednich miałam konta akademickie i:
w PKO BP wiecznie jakieś schody z czekami i kartą robili. Przelewano mi stypendium, a oni wydawali 5 czeków tylko, na kartę można było wypłacić tylko 1/4 dochodów jednorazowo, a debet nie mógł być dłuższy niż 2 tygodnie. Do tego był mniejszy niż w Pekao SA.
Pekao SA z kolei to złodzieje. Za wszystko im trzeba płacić, ale i tak są lepsi od BP wg mnie. Na kartę wypłacasz normalnie, wyższy debet na cały miesiąc, a nie na 2 tygodnie i żadnych pochrzanionych czeków. BPH nie znam.
Deutsche Bank jest najlepszy, no ale nie wszędzie jest oddział. Za to karty najbardziej uniwersalne, żadnych kolejek i żadnego pieprznika w papierach nie mają. I wszystko z nimi można załatwić.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 13 paź 2004, 09:30

ja jestem zadowolona z multibanku, wlasciwie wiekszosc zalatwiam przez net, wygoda :)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 13 paź 2004, 09:33

Ja BPH, ale też przez net.
I firmowe i prywatne konto.
Nawet to działa.
Kosztów "normalnych"nie pamiętam, bo płacę im ryczałt za obsługę.
Ale można wejść w net do każdego banku i sprawdzić tabelę opłat.
A i gdzieś na wp.p. są zestawienia banków, dotyczących opłat.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 paź 2004, 09:37

Zaloz sobie konto w m-Banku. Tylko moze to torche potrwac, bo wszystko poczta idzie. Ale naprawde warto! Procent na rachunku to masz 3% (na e-Koncie, bo na e-Max ponad 4% juz jest, co prawda inteligo czy cos tam sie chwali ze ma wiekszy, ale on az taki wazny nie jest, a cala reszta m-Banku mi sie podoba) ponadto, wyciagow nie potrzebujesz bo konto widzisz z netu, do e-Konta masz akrte gratis, sam ustalasz pin, limity itd. Przelewy kosztuja chyba 50gr jak przelewasz do innego banku niz m-Bank. No i konto zakladasz za darmo i prowadza je tez za darmo. W zyciu nie zaloze konta w banku ktory na rachunku osobistym daje 0,1% (PKO BP) lub 0% (WBK). Wypada by oprocentowanie pokrywalo inflacje...

Ps: No i m-Bank ma najladniesjsze karty, bo z delfinkiem, jak widziales to wiesz ;)
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 13 paź 2004, 10:04

cholera to nie moje progi ja jeszcze swojego konta nie mam ale jak tak czytam i czytam to wreszcie kiedys wybiore najlepsza opcje ;)
pozdr :564:
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 13 paź 2004, 10:22

hehhehe Mav

ze wszystkim sie zgodze
faktycznie warto :564:
Awatar użytkownika
Baranisu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2004, 13:38
Skąd: łódzkie
Płeć:

Postautor: Baranisu » 13 paź 2004, 10:26

a ten procent jest liczony od jakiej kwoty najwyzszej na koncie, czy od stanu w dniu ostatniego dnia miesiaca
"Kochaj i szalej nie pytaj co dalej bo potem juz tylko niebo."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 paź 2004, 18:05

Procent wg mnei jest licozny dynamicznie, czyli za dzien lub nawet za godzine. Niewiem, bo sie w to nie wglebialem.
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 paź 2004, 02:01

Maverick pisze:Wypada by oprocentowanie pokrywalo inflacje...


Albo przynajmniej koszt prowadzenia konta ;) Ile kasy trzeba mieć w niektórych bankach na koncie, aby procenty zarobiły na tę opłatę? ;)

Mam w mBanku od dawna... od ponad trzech lat. Jestem bardzo zadowolony. Nie było problemu z dosyć dużym kredytem odnawialnym, mimo iż nie miałem uregulowanej sprawy z wojskiem. Atuty to bezpłatne prowadzenie rachunku(ów), tanie przelewy, usługi dodatkowe (kredyty, karty kredytowe). Za wadę można uznać długi czas otwierania rachunku - od otwarcia do pełnej aktywacji... minie z 2-3 tygodnie. Dla mnie ważna także była umowa mBank-eCard-merlin.com.pl, dzięki której zakupy były 5% tańsze z eM eKartą (szkoda, że tylko do końca października tego roku).

Kiedyś miałem w BPH... tragedia. Doradca klienta przeglądał sobie historię rachunku i pytał mnie (podczas wizyt w banku), co za operacje były robione... i czy to nie jest czasem działalność gospodarcza (było trochę przelewów związanych z aukcjami na Allegro)? Co to kogo interesuje... Postanowiłem zamknąć konto w tym banku i więcej do niego nie wracać.
Awatar użytkownika
Baranisu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2004, 13:38
Skąd: łódzkie
Płeć:

Postautor: Baranisu » 14 paź 2004, 11:54

dzieki zdecydowalem sie jednak na bph z 3 do wyboru potrzebowalem konta szybko a z netu moge korzystac tylko w pracy i nie zawsze wiec cos musialem wybrac, dzieki za rady.

Albo przynajmniej koszt prowadzenia konta Ile kasy trzeba mieć w niektórych bankach na koncie, aby procenty zarobiły na tę opłatę


cos kolo 10.000 gotowki na koncie
"Kochaj i szalej nie pytaj co dalej bo potem juz tylko niebo."

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości